Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

RAR 3.92 for Pocket PC

Mít podporu pro tento populární ruský komprimační formát i ve svém mobilním zařízení je téměř nezbytné, pokud často stahujete data z internetu, posíláte je e-mailem a podobně. Toto je oficiální mobilní verze známého stolního WinRARu, takže umí plně pracovat s RAR i ZIP soubory. U RARu je možné archiv, kromě komprimace a extrakce, opatřit heslem, rozdělit na části o určité velikosti, nastavit rychlost komprimace a vše, co tento formát jako takový nabízí.

rar

Hned po prvním spuštění bude otevřena záložka v nastavení o asociaci souborů v operačním systému, praktické je nechat ji povolenou, pokud chcete, aby Pocket RAR spravoval všechny RAR a ZIP archivy. Na záložce „Paths“ můžete nastavit defaultní složky pro extrahované soubory („extraction folder“), vytvořené archivy („folder for archives“) a složku pro dočasné soubory („temporary files“). Na první záložce „Compression“ lze nastavit výchozí formát pro kompresi, avšak toto je možné zvolit pokaždé před tvorbou nového archivu.

V hlavním okně programu, ve kterém se pohybuje jako v klasickém průzkumníkovi souborů, můžete běžně vybrat soubory, které chcete zabalit a kliknout na ikonku knih na spodní liště (ikonka otevřených knih archivy rozbaluje, ikonka červeného koše soubory maže). Dostane se vám obrazovky se zadáním názvu archivu a umístění, formátem, sílou komprese („Compression“: „Best“ je nejmenší, ale zabere nejvíce času; „Store“ je největší, ale zabere nejméně času). Můžete zatrhnout „Delete files“ (staré soubory budou potom smazány) a „Solid archive“ (jen pro RAR - soubory budou spojeny a dosáhne se lepšího komprimačního výsledku, to má smysl pro větší množství zabalovaných souborů). Pokud chcete archiv rozdělit do jednotlivých stejně velkých částí, zapište tuto velikost v bytech do „Volume size“. „Password“ umožní oblíbené zaheslování RAR archivu. Pak už jen klikněte na „OK“ a čekejte na dokončení zabalení. Díky „Tools“ -> „Test“ je možné archiv otestovat na případné chyby.

Detailnější informace o nové verzi 3.92 si můžete přečíst na oficiálních stránkách (ne všechny změny platí pro mobilní verzi).

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Cloud Camera Roll Cleanup - jednoduchý úklid záloh fotek na OneDrive

Jednoduchá aplikace, která pomůže v organizaci pořízených fotografií a jejich záloh na OneDrive.

Stanislav Forejt | software 16 | 06 | 17

Fitbit – oficiální aplikace pro sportovní náramek (aktualizováno)

(30.3.) : Vylepšený monitoring spánku.// Oficiální aplikace umožňující ovládání a synchronizaci chytrých fitness náramků Fitbit s operačními systémy od Microsoftu.

Tereza Kratochvílová | software 30 | 03 | 17

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.2.): Nová verze s podporou funkce Status (obdoba FB příběhů).// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 24 | 02 | 17

Oficiální Twitter klient - nová univerzální aplikace pro Windows 10 (Mobile) - aktualizováno

(23.2.): Nová verze s řadou významných vylepšení. // K dispozice je zcela přepracovaný oficiální Twitter klient, který konečně přichází jako univerzální aplikace pro Windows 10 (Mobile.)

Jindřich Lukeš | software 24 | 02 | 17

Realarm – multifunkční budík pro Windows 10 (Mobile)

Pokud vám systémový budík přijde moc jednoduchý, aplikace Realarm je pro vás ta pravá. Jedná se o propracovaného správce budíků s mnoha funkcemi.

Tereza Kratochvílová | software 20 | 02 | 17