Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Recenze: Nokia Lumia 1320 - Povedený phablet za slušnou cenu

V této recenzi si důkladně otestujeme zajímavý phablet Nokia Lumia 1320, který nabídne velmi zajímavé parametry a zároveň příznivou cenu, což nebývá příliš obvyklé. Čím tento model překvapí a kde se naopak šetřilo? Více v recenzi.

Nokia si pro letošní rok připravila dvě zařízení s 6“ úhlopříčkou displeje. Konkrétně se jedná o Lumii 1520 a 1320. Ačkoliv byly oba modely představeny současně, na trh se dostali s téměř tříměsíčním odstupem. Lumii 1520 jsme měli možnost otestovat již na konci loňského roku a podrobnou recenzi naleznete zde: Recenze: Nokia Lumia 1520 – Nejvybavenější Nokia všech dob. Lumia 1320 se nám dostala do rukou až nyní a účelem této recenze bude její důkladné zhodnocení. Nebudeme se však příliš věnovat vzájemnému porovnání obou modelů, protože toto téma si zaslouží podstatně větší pozornost. Z těchto důvodů se v následujících týdnech dočkáte i podrobného srovnání ve formě recenze.

Lumia 1320 je v mnoha ohledech velmi zajímavé a tak trochu i netradiční zařízení, které zaujme především svým obrovským 6“ displeje. Jak však číselné značení napovídá, nejedná se o přístroj patřící do té nejvyšší kategorie, což ostatně potvrzuje i velmi zajímavá cena. Již tento fakt je v dnešních poměrech na mobilním trhu poměrně zajímavý, protože neexistuje příliš cenově dostupných zařízení s takto rozměrným displejem. V tomto kontextu se však objevuje i otázka, jak se Nokia s touto výzvou vypořádala a zda se nižší cena výrazně neprojeví na zpracování, či ostatní výbavě zařízení. Nejen na tyto otázky odpovíme v následujícím textu.

Nokia Lumia 1320

Než se pustíme do samotného popisu jednotlivých funkcí, doporučujeme přečíst recenzi Lumie 1520: Recenze: Nokia Lumia 1520 – Nejvybavenější Nokia všech doba a článek věnovaný optimalizaci operačního systému pro větší uhlopříčky displeje: Má Windows Phone smysl na zařízeních s větší úhlopříčkou?. V těchto textech naleznete celou řadu důležitých informací, které se díky podobným rozměrům a úhlopříčce displeje týkají i Lumie 1320.

 

Rozměry a hmotnost

Rozměry: 164,2 x 85,9 x 9,8 mm, hmotnost: 220 g

Jelikož obsah balení nenabízí nic nestandardního, tuto kapitolu rovnou přeskočíme a podíváme se na samotný přístroj. Jak je již z výše uvedených rozměrů na první pohled zřejmé, nejedná se o žádného „střízlíka“. Lumia 1320 je klasický phablet jak se sluší a patří. Při koupi je tedy třeba brát větší rozměry jako fakt a nelze je proto hodnotit jako negativní vlastnost. Pokud požadujete velký displej, nelze vyrobit malé zařízení. Celkově se ale ve vztahu k úhlopříčce displeje zařízení rozměrově nijak nevymyká a vše je rozumně navrženo. Z praktického používání mohu objektivně potvrdit, že přístroj se celkem bez problémů vejde do průměrné kapsy u panských kalhot. Na drobné problémy narazíte až v případě, kdy potřebujete udělat nějaký ne zcela běžný pohyb jako je například dřep, zavázání si tkaničky u bot, nebo například vytažení přístroje z kapsy v automobilu. V těchto situacích již větší rozměry ucítíte a přístroj může váš pohyb trochu omezit.

Nokia Lumia 1320 Nokia Lumia 1320 Nokia Lumia 1320

Příjemným překvapením je ale tloušťka přístroje, která činní pouhých 9,8 mm. Naopak negativně může působit hmotnost 220g, která není v oblasti mobilních telefonů příliš obvyklá. Zde je ovšem opět třeba brát na vědomí rozměry celého přístroje. V celkovém kontextu lze hmotnost označit jako odpovídající a troufám si tvrdit, že vás nijak omezovat nebude.

Nokia Lumia 1320 Nokia Lumia 1320 Nokia Lumia 1320 Nokia Lumia 1320
Nokia Lumia 1320 vs. Nokia Lumia 720

 

Design

Nokia v případě Lumie 1320 nic nenechala náhodě a vsadila na starý známý a oblíbený pestrobarevný design. Nutno uznat, že tyto přístroje se stále neokoukali a své majitele dokáží výborně charakterizovat a odlišit od všech ostatních s „nudnými“ šedými a černými krabičkami. Z pohledu tvaru a zpracování celého přístroje spadá Lumia 1320 do designové skupiny, kde se nachází např. Lumia 620 a 625. Pro tuto skupinu jsou charakteristické zakulacené rohy, pozvolna zaoblené a symetrické hrany a především samotná konstrukce, kdy se v podstatě tělo přístroje vkládá do zadního krytu ve tvaru „vaničky“. Toto řešení má jednu obrovskou výhodu, která spočívá v možnosti kryt vyměnit. Pokud Vás tak původní barva omrzí, nebo si přístroj poškodíte, můžete bez problému zadní kryt vyměnit za jiný.

Nokia Lumia 1320 Nokia Lumia 1320 Nokia Lumia 1320 Nokia Lumia 1320 Nokia Lumia 1320 Nokia Lumia 1320

 

Ergonomie

V této kapitole si dovolím zkopírovat pasáž z recenze Lumie 1520, která platí dokonale i pro Lumii 1320:

„Za zcela zásadní otázku v případě takto velkého přístroje považuji ergonomii ovládání. Než se pustím do jejího hodnocení, je třeba říci, že zařízení typu phablet stále chápu jako primární zařízení vhodné pro běžné každodenní používání, a to vč. vykonávání běžných činností jako je telefonování, psaní SMS apod.. Aby bylo možné tyto požadavky uspokojit, je nutné přístroj stále nosit u sebe, tedy v kapse či pouzdře na opasku, nikoliv v tašce či batohu. Pokud máte na koncept phabletu jiný pohled, či jej plánujete využít jako sekundární zařízení, nebude toto hodnocení zcela relevantní.

Nokia Lumia 1320 Nokia Lumia 1320

Z předchozí kapitoly věnované rozměrům a hmotnosti je zřejmé, že ergonomie ovládání nebude příliš dobrá. Skutečnost je však bohužel ještě mnohem horší a obrovský displej si tak vybírá svou daň především z pohledu ovládání.

V podstatě se dá říci, že Nokia Lumia 1320 není ovladatelná jednou rukou. Pokud totiž přístroj uchopíte tak, aby vám nevypadl z ruky, a zároveň jste jej mohli alespoň v rámci možností ovládat, ani s velmi dlouhými prsty neobsáhnete celý displej. Osobně mám relativně velkou ruku, a i přesto jsem měl problém napsat obyčejnou SMS. Například písmeno „a“ na softwarové klávesnici je tak daleko, že jsem musel ruku vždy trochu posunout, abych na něj dosáhl. Pokud máte menší ruce či kratší prsty, je takřka bez šance SMS jedním prstem vůbec napsat. Z tohoto faktu plyne, že horní třetina až polovina displeje je pro jednu ruku v podstatě nedostupná.

Nokia Lumia 1320 Nokia Lumia 1320 Nokia Lumia 1320 Nokia Lumia 1320

Při praktickém používání ale běžné ovládání systému až tak komplikované není. Dlaždice na ploše je možné si libovolně uspořádat tak, aby ty často využívané byly dobře dosažitelné u pravého dolním rohu displeje a ty spíše informačního charakteru na opačné straně. Většina systémových aplikací je také relativně snadno ovladatelná. Mezi jednotlivými kartami můžete přesouvat vodorovným pohybem prstu a potřebnou položku v delším seznamu si naopak posunete svislým pohybem. Drobné problémy jsou ale s těmi nejaktuálnějšími položkami, jako jsou například nové e-maily. Ty jsou totiž řazeny od shora a pro jejich otevření tak bude nutné celou ruku posunout nebo použít druhou. Podobné je to i u různých upozornění, která vyskakují u horního okraje displeje.

Abych však pouze nekritizoval, pokud se přístroj uchopí oběma rukama, stane se ovládání velmi příjemné a pohodlné, v režimu na šířku je to pak skutečná lahůdka. 6“ uhlopříčka je pro ovládání dvěma prsty takřka ideální. Bez problémů dosáhnete do však míst na displeji a na prostorné softwarové klávesnice se výborně píše. Zde je však třeba jen upozornit, že zdaleka ne všechny aplikace podporují i režim na šířku.

Podtrženo sečteno, pokud svůj telefon potřebujete často ovládat pouze jednou rukou, Lumia 1320 vás bude velmi limitovat a většina běžných činností jako je například napsání SMS bude překvapivě obtížné. Pokud však pro ovládání použijete obě ruce, zažijete dokonalý komfort a pasní na softwarové klávesnici bude doslova zážitek.

K této problematice si dovolím ještě jeden praktický postřeh. I když je ovládání jednou rukou dosti nepohodlné, někdy prostě není na výběr. V této situaci potřebujete palcem pravé ruky obsáhnout co největší část displeje, a přístroj tak v ruce trochu posouváte. Tato situace je poměrně nebezpečná, jelikož je velmi snadné přístroj upustit. Především kvůli větší šířce nemůžete prsy zapřít o protější hranu a velký a těžký přístroj tak jen volně leží na vaší ruce. Běžně pak stačí jen drobný poryv větru a telefon je na zemi."

 

Dílenské zpracování

Nokia vždy vynikala kvalitou zpracování svých přístrojů a i velmi levné přístroje jsou vyrobeny ze slušných materiálů. V podstatě si nepamatuji, kdy naposledy jsem nějakou Lumii kritizoval za dílenské zpracování. Samozřejmě se i zde objevily drobnosti jako snadno poškrábatelný plíšek na fotoaparátu Lumie 800, více zapadlá tlačítka u některých modelů, problém s volnou baterií a prachem pod sklíčkem předního fotoaparátu Lumie 920 apod. Drobných problémů se asi žádných výrobce nevyhne, což je i zcela pochopitelné. V tomto kontextu je bohužel velká škoda, že Lumie 1320 je první Nokií, kterou jsem měl za poslední dva roky v ruce, kde dílenské zpracování a volbu použitých materiálů skutečně nemohu pochválit.

Nokia Lumia 1320 Nokia Lumia 1320

Základním problémem jsou rozměry přístroje, použitý materiál, možnost výměny krytů a nepřesná výroba. Když se tyto jednotlivé faktory spojí, vznikne nepříjemná kombinace, která má za výsledek nepřesné lícování zadního krytu a zbytku přístroje, různé povrzávání a celkově spíše negativní pocit z celkového zpracování. Zde je však třeba podotknout, že tento problém se může kus od kusu lišit, vždy bude záležet na přesnosti výroby zadního krytu. Obecně se však domnívám, že kombinace takto velkého telefonu spolu s odnímatelným krytem vyrobeným s poměrně tenkého plastu nikdy nepřinese z pohledu kvality zpracování nic dobrého. Svým způsobem se jedná o daň, kterou je vykoupená možnost výměny krytů.

Nokia Lumia 1320 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Ačkoliv zadní kryt není žádný zázrak, tuhost těla přístroje jím není nijak ovlivněna a i přes velké rozměry není možné telefon žádným způsobem zkroutit či ohnout, což může být v mnoha ohledech podstatně důležitější vlastnost. Povrzávající kryt můžete částečně „opravit“ podlepením lepící páskou (náplastí) na hůře přiléhajících místech.

 

Displej

6“, HD (1280 x 720 bodů), IPS, zvýšená citlivost pro ovládání nehty, Krycí sklo Corning® Gorilla® Glass 3

Velmi příjemným překvapením je displej. Nežli jsem měl možnost poprvé přístroj vidět naživo, obával jsem se kvality displeje. Možností, kde se dá na displeji ušetřit, je celá řada. V podstatě od volby samotné technologie přes rozlišení a viditelnost na slunci až po barevné podání a zobrazení černé. Trochu odstrašujícím příkladem je v tomto směru Lumia 520, kde na slunci nevidíte téměř nic. Ačkoliv je u Lumie 1320 kladem velký důraz na cenu, na displeji se rozhodně nešetřilo. Nedisponuje sice FullHD (1920x1080 bodů) rozlišením, ale i HD (1208x720 bodů) je pro tuto uhlopříčku dostačující (hustota pixelů = 245 ppi). Při praktickém používání jsem nenarazil na problém s viditelně „hrubší“ grafikou způsobenou nedostatečným rozlišením. Rozdíl oproti FullHD samozřejmě viditelný je, ale nijak zásadně. Taktéž podání barev je na velmi vysoké úrovni. Díky IPS technologii navíc jednotlivé odstíny nejsou přepáleny a působí věrohodně. Samozřejmě stejně jako všechny ostatní IPS displeje není zobrazení černé ani zdaleka dokonalé.

Nokia Lumia 1320

K samotnému displeji z pohledu zobrazení nemám žádné připomínky. Chvíli se však ještě pozastavím u ochranného krycího skla Corning® Gorilla® Glass 3, které je obecně považováno za velmi kvalitní se zvýšenou schopností odolat poškození. V případě několika posledních modelů Lumií využívajících tuto technologii se však ukazuje, že je spíše přítěží nežli přínosem. V podstatě všechny přístroje, které jsem měl v ruce (v desítkách kusů) trpěly stejným problémem spočívajícím v až extrémní náchylnosti na vlasové škrábance. I při velmi opatrném používání je tak jen otázkou dní, než se první škrábance na displeji objeví. Na obranu výrobce je třeba říci, že tato technologie nemá za cíl chránit displej před drobnými škrábanci. Bohužel ani v případě pádu není možné se na tuto technologii zcela spolehnout a k poškození může dojít velmi snadno. Obecně tak doporučuji dávat na obrovský displej Lumie 1320 velký pozor.

 

Hardware a výkon

Procesor: Dvoujádrový, 1,7 GHz, 1GB RAM, 8 GB vnitřní paměti, slot na microSDHC/microSDXC karty.

Hodnocení výkonu zařízení s Windows Phone je velice specifické. Samotný systém je totiž výborně optimalizován a běží plynule a stabilně i na méně výkonných zařízeních. Lumia 1320 je navíc vybavena na poměry Windows Phone velmi slušně a při běžném používání si tak na nedostatek výkonu rozhodně stěžovat nebudete. Kombinace zvoleného procesoru a operační paměti je dostatečná i pro hraní náročnějších her. V případě her se však jako limitující prvek může ukázat kapacita vnitřní paměti, která je pouhých 8 GB (pro uživatele k dispozici méně než 6 GB). Nedostatek volného místa je u multimédií a dokumentů možno řešit vložením paměťové katy. Bohužel aplikace a hry v současné verzi systému ještě na kartu instalovat nelze. Tato funkce bude dostupná až začátkem léta s příchodem Windows Phone 8.1.

Nokia Lumia 1320 Nokia Lumia 1320 Nokia Lumia 1320 Nokia Lumia 1320
Asus VivoTab Note 8 vs Nokia Lumia 1320 vs. Nokia Lumia 720

 

Baterie a výdrž

Kapacita: 3400 mAh

U phabletů nejen Nokie platí celkem zajímavé a užitečné pravidlo: velké rozměry = velká baterie. V praxi se tak dostáváme na velmi zajímavé hodnoty kapacity baterií. V případě Lumie 1320 je to příjemných 3400 mAh. S takovouto baterií vydrží přístroj bez problémů i dva náročnější pracovní dny. Méně nároční uživatelé se dokonce mohou těšit až na třídenní výdrž. Je velmi příjemné při běžném využívání přístroje zjistit, že když jej večer zapomenete dát do nabíječky, druhý den ještě bez problémů vydrží.

 

Fotoaparát

5 MP, f/2,4, LED blesk, automatické ostření

Místem, kde se skutečně šetřilo, je fotoaparát. Ten bohužel nefotí na poměry Nokie příliš dobře. V některých situacích bylo poměrně obtížné vyfotit slušný snímek i za dobrého osvětlení, pokud se pak navíc světelné podmínky zhorší (focení uvnitř), fotoaparát se stane jen velmi obtížně použitelným, o čemž svědčí i testovací fotografie přiložené níže. Snímač trpí celkovými problémy s ostrostí, podáním barev, vysokým šumem apod. Pokud tedy plánujete s Lumií 1320 fotit, doporučuji se spíše zaměřit na momentky.

Nokia Lumia 1320 Nokia Lumia 1320 Nokia Lumia 1320 Nokia Lumia 1320 Nokia Lumia 1320 Nokia Lumia 1320 Nokia Lumia 1320 Nokia Lumia 1320 Nokia Lumia 1320 Nokia Lumia 1320 Nokia Lumia 1320 Nokia Lumia 1320 Nokia Lumia 1320 Nokia Lumia 1320 Nokia Lumia 1320 Nokia Lumia 1320 Nokia Lumia 1320 Nokia Lumia 1320 Nokia Lumia 1320 Nokia Lumia 1320 Nokia Lumia 1320 Nokia Lumia 1320 Nokia Lumia 1320 Nokia Lumia 1320 Nokia Lumia 1320 Nokia Lumia 1320 Nokia Lumia 1320 Nokia Lumia 1320

 

Software

Nokia Lumia 1320 je prvním přístrojem vybaveným aktualizací GDR3 od Microsoftu a doplňkovou nadstavbou Black od Nokie. Seznam novinek a vylepšení naleznete v samostatných článcích: GDR3: Přehled změn a vylepšení v třetí aktualizaci WP8 (aktualizováno)GDR3 (vývojářská verze) pro Windows Phone 8 - Praktické ukázky a zkušenosti a Nokia Black: Přehled vylepšení v následující aktualizaci od Nokie.

Za zmínku rozhodně stojí přítomnost notifikací na Glance Screen (uspaném zařízení), které této nadstavbě dávají zcela nový rozměr.

Zapomínat by se nemělo na nepřeberné množství exkluzivních aplikací, která Nokia nabízí. Recenze většiny z nich naleznete v softwarové sekci našeho webu. V poslední aktualizaci se můžete těšit také na několik novinek jako například vylepšená galerii fotografií Storyteller, pokročilá fotoaplikaci Nokia Camera apod.

Jistě vás bude také zajímat, jak si s velkou uhlopříčkou displeje poradí samotný operační systém Windows Phone a zdali bude vůbec použitelný a efektivní. Jelikož je to téme na "delší povídání", dovolím si opět nabídnout samostatný článek: Má Windows Phone smysl na zařízeních s větší úhlopříčkou?

Obvykle se této části recenze příliš nevěnujeme, protože po softwarová stránce je většina Lumií shodných a samotný operační systém je každodenním tématem našeho webu. U Lumie 1320 je však třeba upozornit na jeden softwarový problém, což u Nokií s Windows Phone rozhodně nebývá obvyklé. Jedná se o nespolehlivé připojování k WiFi sítím. Pokud tedy přecházíte z domácí WiFi do zaměstnání, přístroj se velmi často vůbec nepřipojí. Pomůže až restart. Stejná situace se pak opakuje i po příchodu zpět domů. Dá se předpokládat, že tento problém vyřeší aktualizace firmwaru, prozatím je však třeba s touto nepříjemnou maličkostí počítat.

Poznámka: V případě tohoto problému je možné, že se jedná pouze o záležitost testovaného kusu a přístroje ve volném prodeji tímto dotčeny nebudou.

 

Cena

Nokia Lumia 1320 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Graf ceny produktu Nokia Lumia 1320 poskytuje server Heureka.cz

 

Hodnocení

+ Velký a kvalitní displej se zvýšenou citlivostí
+ Dostatečný výkon, rychlá odezva
+ Výborná výdrž
+ Design (subjektivně)
+ Tloušťka
+ Cena
+ Výměnné kryty 
+ Podpora paměťových karet (až 64 GB)
+ Bonusový software (Nokia aplikace)

- Fotoaparát (zejména při horším osvětlení)
- Dílenské zpracování ("povrzávající" zadní kryt z tenkého plastu)
- Nepodsvícená tlačítka pod displejem
- Chybí NFC
- (Rozměry a hmotnost)

 

Závěr

Nokia Lumia 1320 je velice zajímavé zařízení, které si na trhu jistě své místo najde. Nabízí vzhledem k ceně výborný hardware v podobě prostorného displeje se značným informačním potenciálem (tři sloupce dlaždic), výkonného procesoru a dostatku operační paměti. Velkou výhodou je také větší kapacita baterie, která se postará o slušnou výdrž v rozsahu 2-3 dnů.

Je však škoda, že možnost výměny krytů je vykoupena jejich horším zpracováním způsobujícím nepříjemné „povrzávání“ a pocit z horšího dílenského zpracování. Pochválit také nelze fotoaparát, který především za horších světelných podmínek nefotí příliš dobře.

V celkovém souhrnu však musím Lumii 1320 jednoznačně pochválit. Jedná se totiž o přístroj s velmi dobrým poměrem cena/výkon a pokud sháníte zařízen s velkým displejem a zároveň nechcete investovat přemrštěné částky, bude vhodným kandidátem.

Komentáře (8)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Barquito

19 | 04 | 14 11:21
teraz som si všimol, že aj napriek tomu že mi PC ukazuje pripojený mobil a môžem chodiť do pamäte telefónu aj do SD karty, tak vidieť že chýbajú ovládače. . . http://imgupload.sk/viewer.php?file=7oiya2t1xc2yv8kcx222.jpg PC si ovládače sám získať nevie, a nikde na nete som žiadne nenašiel, neviete poradiť čo s tým ? možno by ovládače vyriešili problém s tým nahadzovaním seriálov do SD karty. . . edit1: skúšal som to pod win vista, win7 aj win 8.1 , nikde to nešlo. . . ale po vložení SD karty do čítačky to tam kopčiť išlo bez problémov(teda aspoň pod Win 8.1, na Win7 som to nemal kde skúsiť, a Vista pýtala stále formátovanie tej karty), takže chyba bude zrejme naozaj v tých chýbajúcich driverov, tak ale s tým veru neviem ako pohnúť bez nejakej rady 0

Barquito

18 | 04 | 14 23:38
inú kartu som neskúšal, keďže ju nemienim formátovať . . . zaujímavé že hudba a obrázku kopírovať idú. . . 0

Jindřich Lukeš

18 | 04 | 14 23:22
Stejný problém máš i s jinou kartou? Jinak problém s aplikacemi již někdo hlásil, vypadá to na chybu developerské verze. 0

Barquito

18 | 04 | 14 22:41
Zdravím, Lumiu 1320 mám už dlhšiu dobu, ale až dnes sa mi dostala do ruky SD karta (64gb), tak som si tam chcel začať dávať nejaké seriály. . . no vždy mi vypísalo hlášku http://imgupload.sk/viewer.php?file=gss0cdch02gpc5hnqt6w.jpg a neviem čo s tým,pravdaže som to ukladal do zložky videos . . . do mobilu mi to kopčiť ide. . . problém mám aj s aplikáciami, pokiaľ mám nastavené ukladanie a inštalovanie na SD kartu, tak sa aplikácia nenainštaluje. . . mám nahodený už WP8.1 0

Jindřich Lukeš

07 | 04 | 14 23:34
No u 1320 a 1520 je podstatě bez šance napsat SMS jednou rukou. Na L920/925 jsem s tím výraznější problém nikdy neměl. 0

Náhodnýkolemjdoucí

07 | 04 | 14 21:51
Osobně si myslím, že tento telefon není cílovka pro majitelé N920. Rozlišení stejné, procesor v podstatě též ... Váš postřeh ohledně posunu telefonu při psaní sms, už bohužel zažívám každý den po přechodu z 820 na 920. Řešením byla zadní fólie Zagg po které to tak neklouže, ale v rohách se začaly odlepovat růžky tak jsem ji vyhodil a luxus užívání telefonu jednou rukou již venku prakticky nepoužívám. 0

Refael

07 | 04 | 14 11:35
Přemýšlel jsem o této Nokii, ale kvůli nepodpoře LTE 900 Mhz půjdu do L1520. 0

Jindřich Lukeš

07 | 04 | 14 01:52
V této recenzi si důkladně otestujeme zajímavý phablet Nokia Lumia 1320, který nabídne velmi zajímavé parametry a zároveň příznivou cenu, což nebývá příliš obvyklé. Čím tento model překvapí a kde se naopak šetřilo? Více v recenzi. http://wmmania.cz/clanky/recenze/recenze-nokia-lumia-1320/ 0

Mohlo by vás zajímat

AKCE: Bezdrátová nabíječka Nokia DT-910 za 299 Kč

Jindřich Lukeš | články 26 | 10 | 17

WMM Jízdní řády zpět na Storu

Jindřich Lukeš | software 27 | 09 | 17

Virtuální operátoři lákají na výhru 250 000 Kč a na data i volání zdarma

Co je to virtuální operátor? Proč využít služby právě od něj? A kteří virtuální operátoři jsou v Česku k mání?

Jindřich Lukeš | články 14 | 09 | 17

Dnes končí oficiální podpora Windows Phone 8.1

Jindřich Lukeš | články 11 | 07 | 17

Cloud Camera Roll Cleanup - jednoduchý úklid záloh fotek na OneDrive

Jednoduchá aplikace, která pomůže v organizaci pořízených fotografií a jejich záloh na OneDrive.

Stanislav Forejt | software 16 | 06 | 17