Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Recenze: Nokia Lumia 720 – Královna střední třídy?

Nokia Lumia 720 je velmi povedené zařízení, které přichází s novým designem, velmi kvalitním zpracováním, slušnou výdrží a několika zajímavými řešeními. Nic však není dokonalé a i zde nalezneme několik kompromisů.

Sérii našich exkluzivních recenzí zakončíme posledním dostupným modelem X20 řady (620, 820 apod.), kterým je Nokia Lumia 720.

Tento model byl představen spolu s Lumií 520 (recenze) na konci února a s „drobnou“ dvouměsíční prodlevou jej od 15. 5. najdeme i na pultech českých obchodů. Z pohledu současného portfolia Nokie se jedná o jedno z „nejkontroverznějších“ zařízení, které sice spadá do střední třídy, ale tak trochu netradičně. Střední třída v případě Lumie 720 byla dosažena jakýmsi zvláštním „průměrem“, který se nyní pokusím vysvětlit.

Standardní zařízení střední třídy se v drtivé většině případů vyznačují tím, že mají „od všeho něco“. Jednotlivé funkce a výbava však není na tak vysoké úrovni, aby je bylo možné zařadit do té nejvyšší třídy a naopak je dostatečně dobrá na to, aby nespadaly mezi low-endy. V tomto směru je Lumia 720 jiná. Jako jeden z mála modelů střední třídy je totiž vybavena špičkovým tělem (dílenské zpracování, design, fotoaparát, baterie) se spíše low-endovým výkonem (1 GHz, 512 MG RAM). Ve výsledku tedy vzniká velmi ojedinělý „průměr“, který samozřejmě odráží i cenu.

 

Standardní balení

Tuto recenzi začneme typicky obsahem balení. Ačkoliv se jedná o standardní záležitost (nabíječka, USB kabel, sluchátka s mikrofonem), je na první pohled zřejmé, že Lumia 720 nepatří k nejvyšším modelům. Nokia totiž u těch dražších zařízení ladí s barvou přístroje i dodávané příslušenství (většinou alespoň sluchátka), v případě L720 je vše černé (a designově obyčejné).

NOKIA Lumia 720 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

 

„Dokonalý“ design

V každé recenzi zmiňuji, že posouzení designu jakéhokoliv přístroje je ryze subjektivní záležitost. V případě Lumie 720 si však dovolím připojit i svůj názor, který se po praktickém testování zcela zásadně změnil.

Když jsem 720tku viděl na prvních fotografiích, připadala mi jako velmi nudné zařízení bez nápadu, které se navíc velmi podobá své levnější alternativě (Lumii 520). Až do začátku praktického testování jsem tedy přístroji nevěnoval příliš pozornosti. Po prvním vybalení z krabičky mě však čekalo velmi milé překvapení. S odstupem času si dokonce trochám tvrdit, že se jedná o nejhezčí Lumii v historii.

Nokia Lumia 720 Nokia Lumia 720 Nokia Lumia 720 Nokia Lumia 720 Nokia Lumia 720 Nokia Lumia 720

Přístroj respektuje nový designový směr Nokie přicházející s podstatně hranatějšími a tenčími zařízeními, avšak stále s puncem určité originality a netradičnosti. Pokud jste Lumii 720 zatím nedrželi v ruce, dá se velmi snadno přirovnat k HTC 8X, které však bylo zbaveno všech svých (především ergonomických) nedostatků.

Nokia Lumia 720 Nokia Lumia 720 Nokia Lumia 720

Lumia 720 bude k dispozici v tradičních barevných variantách: černá, bílá, modrá, červená, žlutá.

 

Perfektní dílenské zpracování

Ruku v ruce s povedeným designem jde také dílenské zpracování, které je v případě Nokie opět perfektní. Použité materiály působí velice kvalitně, vše přesně lícuje a díky matné povrchové úpravě přístroj v ruce neklouže. V této oblasti skutečně není co vytknout.

Nokia Lumia 720 Nokia Lumia 720 Nokia Lumia 720 Nokia Lumia 720

 

Unibody konstrukce a slot na paměťovou kartu

Výbornou tuhost celého těla zajišťuje unibody konstrukce, která je v tomto případě doplněna o jedno netradiční řešení. Lumia 720 je totiž první zařízení, kde naleznete pevné tělo vyrobené z jednoho kusu plastu a zároveň slot na paměťovou kartu. Ačkoliv se při pohledu na níže umístěnou fotografii zdá toto řešení, kdy je paměťová karta vkládána stejně jako SIM pomocí výsuvného šuplíčku, naprosto jednoduché, ve skutečnosti tomu tak není. Pro designéry muselo být velmi náročné uspořádat vnitřní prostor přístroje tak, aby bylo možné použít dva relativně velké šuplíčky. Tuto skutečnost podporuje i fakt, že žádný z konkurentů nic podobného nenabízí.

Nokia Lumia 720 Nokia Lumia 720 Nokia Lumia 720 Nokia Lumia 720

 

Výborná ergonomie

Výbornou ergonomii jsem již v předchozích odstavcích zmínil v souvislosti s HTC 8X a nyní se k ní ještě na chvíli vrátím. HTC 8X (recenze) je totiž velmi povedené zařízení, které bohužel doplácí na nedomyšlenou ergonomii (zapínací tlačítko nahoře, obecně nevýrazná ostatní tlačítka, úzké a relativně ostré hrany). V případě Lumie 720 se zdá, jakoby se Nokie poučila z chyb konkurence a u svého vlastního zařízení je odstranila. Zapínací tlačítko je totiž typicky umístěno na boční straně a celková hmatová rozpoznatelnost je velmi dobrá. I když se tělo přístroje po stranách postupně zužuje, výslední hrany jsou příjemně zaoblené a dostatečně široké na to, aby netlačily to prstů.

Nokia Lumia 720 Nokia Lumia 720 Nokia Lumia 720 Nokia Lumia 720 Nokia Lumia 720 Nokia Lumia 720

 

Zaoblený IPS displej s Gorilla Glass 2

Celkový výborný (visuální a ergonomický) dojem dotváří displej, který je opatřen odolným krycím sklem Gorilla Glass 2. Skutečnou odolnost tohoto skla jsme již v několika recenzích detailně probírali a závěr není příliš povzbudiví. Takto vybavený displej je sice odolnější vůči silnějším nárazům, ale naopak je velmi citliví na drobná poškození v podobně škrábanců. Hlavní výhodou toho řešení je však možnost vyrobit krycí sklo zaoblené, což je i případ Lumie 720. Takovýto displej nejen podstatně lépe vypadá, ale také se lépe ovládá.

Nokia Lumia 720 Nokia Lumia 720 Nokia Lumia 720 Nokia Lumia 720

Z pohledu parametrů samotného displeje je třeba zmínit, že se jedná o 4,3“ IPS panel s rozlišením 480x800 bodů. Velikost i rozlišení je naprosto dostačující a IPS technologie je typická svými klady (věrné barvy, slušná bílá) i zápory (méně intenzivní černá).

Čitelnost na přímém slunci je průměrná. Potěší však přítomnost vysoce citlivé dotykové vrstvy, které si poradí např. s ovládáním nehty a rukavicemi (stejná technologie jako u Lumie 920).

 

Pouze 1GHz a 512 MB RAM

Jak již bylo v samém úvodu této recenze zmíněno, právě použití méně výkonných komponent je příčinou, proč Lumia 720 spadá pouze do střední třídy, ačkoliv má v ostatních směrech podstatně vyšší ambice. Nokia se totiž (pravděpodobně s cílem stlačit cenu) rozhodla, že Lumii 720 vybaví jen 1 GHz dvoujádrovým procesorem a 512 MB operační paměti. V podstatě totožný hardware mají všechna low-endová zařízení (Huawei Ascend W1, Nokia Lumia 520, Nokia Lumia 620 apod.), v jejichž recenzích jsem k výkonu (vzhledem k ceně) žádné větší výhrady neměl. V případě Lumie 720 je však velká škoda, že Nokia neosadila alespoň 1 GB operační paměti, protože právě RAM je limitujícím faktorem. V praxi se u některých náročných her může stát, že je nebude možné nainstalovat (např. Temple Run). Tento problém se naštěstí nevztahuje na žádné aplikace.

Celkově nelze výkon hodnotit jako nedostatečný. Díky výborné optimalizaci operačního systému vše běhá plynule a relativně rychle (oproti konkurenčním přístrojům např. a Androidem). Při porovnání s vyššími modely (L820, L920) je však nižší výkon na první pohled patrný.

Nepřehlédněte:
Recenze: Nokia Lumia 520: Nejlevnější zařízení s Windows Phone 8
První česká recenze: Nokia Lumia 620
Recenze: Huawei Ascend W1 – Povedený low-end s Windows Phone 8

 

8GB paměti

Vnitřní paměť o velikosti 8 GB je dostatečná především díky tomu, že přístroj podporuje paměťové karty. Do vnitřní paměti tak v podstatě nemusíte dávat nic jiného, než vlastní aplikace. Vše ostatní může být na kartě a to vč. map (pomocí aplikace Lumia Storage Check).

NOKIA Lumia 720 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

 

Nadstandardní výdrž

Velmi pozitivním překvapením je kapacita integrované baterie. Hodnota 2000 mAh je velmi slušná a přístroji tak zajišťuje dostatečný příjem energie. Z praktických testů vyplývá, že přístroj bez problémů zvládne velmi náročné používání po celý den. Pokud nepatříte mezi uživatele, kteří nespustí telefon celý den z ruky, můžete očekávat výdrž 2-3 dny.

 

Velmi slušný fotoaparát

Fotoaparátu jsme se detailně věnovali v samostatném článku: Jak fotí Nokia Lumia 720? (detailní srovnání s L920), kde naleznete i 34 testovacích fotografií.

Nokia Lumia 720 Nokia Lumia 720 Nokia Lumia 720

Lumia 720 si vedla velmi slušně, o čemž svědčí i samotný závěr (porovnání s Lumií 920):

„Z výše uvedených fotografií je zřejmé, že Nokia vybavila model Lumia 720 poměrně kvalitním fotoaparátem, se kterým není problém kromě běžných fotografií pořizovat také kvalitní makro. Jedinou výtku mám k barevnému poddání. U řady snímku jsou jednotlivé barvy nevýrazné a neodpovídají skutečnosti (Lumia 920 naopak někdy trochu přebarvuje). Tento problém by však mohla vyřešit aktualizace softwaru. Z pohledu ostrosti snímků je vše naprosto v pořádku.

Pokud se zaměříme na noční snímky, je na první pohled zřejmé, že Lumia 920 stále nabízí o třídu kvalitnější fotoaparát. Celkově jsou však fotografie pořízení Lumií 720 nadprůměrné.“

 

Porovnání s Lumií 820 (vlevo) a 920 (vpravo)


Nokia Lumia 720 Nokia Lumia 720 Nokia Lumia 720 Nokia Lumia 720 Nokia Lumia 720 Nokia Lumia 720 Nokia Lumia 720 Nokia Lumia 720 Nokia Lumia 720 Nokia Lumia 720 Nokia Lumia 720 Nokia Lumia 720

 

Velké množství kvalitních prémiových aplikací

Nespornou výhodou všech Lumií je doplňkový software. Nokia totiž nabízí nepřeberné množství aplikací s různorodým zaměřením, které dokáží zcela zásadně zvýšit přidanou hodnotu přístroje. Za zmínku stojí například plnohodnotná navigace, aplikace na správu vnitřní paměti vč. možnosti přesunout mapy na kartu nebo smazat dočasnou paměť apod. Hodnota bonusového softwaru se reálně pohybuje v jednotkách tisíc korun, což Lumii 720 zajišťuje výraznější konkurenční výhodu. V seznamu níže si stručně představíme několik doplňkových aplikací (text pochází z recenze Lumie 920). V případě navigace Nokia Drive + je bohužel bezplatná licence omezena pouze na Českou republiku a Slovensko. Mapy jiných zemí bohužel stáhnout nelze.

Nokia Autem+ (Nokia Drive+): Stěžejním softwarem v nabídce Nokie je jednoznačně automobilová navigace. V tomto směru Nokia připravila pro WP8 novou verzi (Plus), která obsahuje již všechny potřebné funkce (běh na pozadí, změna způsobu plánování, možnost vyhnout se placeným úsekům apod.). Aplikaci Nokia Autem+ tak můžeme s čistým svědomím prohlásit za plnohodnotnou automobilovou navigaci s offline mapami a možností jejich bezplatné aktualizace. Aplikace navíc nabízí velmi podobné funkce jako klasická komerční aplikace Navigon, která stojí 2070 Kč (+ příplatek za aktualizaci map). Kompletní souhrn funkcí, které Nokia Autem + nabízí, naleznete v samostatné recenzi: Nokia Drive +: Nová verze automobilové navigace pro Windows Phone 8.

Nokia Apps Nokia Apps Nokia Apps Nokia Apps

Nokia Mapy (Nokia Maps): Další oblíbenou aplikací jsou mapy. Tato aplikace s příchodem WP8 však již nemá takový benefit, jelikož mapové podklady Nokie jsou základem výchozí mapové aplikace systému a to včetně možnosti jejich stažení pro využití offline. Prakticky je tak možné použít pouze lepší možnosti plánování tras a trochu propracovanější uživatelské rozhraní.

Nokia Apps Nokia Apps Nokia Apps Nokia Apps

Nokia Doprava (Transit): Aplikace umožňující plánování cest v největších světových městech. Umí kombinovat pěší dopravu spolu s MHD a dalšími dopravními prostředky. U nás zatím příliš nefungující kvůli absenci jízdních řádů. Více informací zde: Nokia Transport - Pěší navigační aplikace využívající MHD.

Nokia Apps Nokia Apps Nokia Apps Nokia Apps

Creative Studio: Umožňuje základní editaci fotografií (aplikace barevných filtrů, úprava světlosti, ostrosti apod.). Více zde: Nokia Creative Studio - Editor fotografií od Nokie.

Nokia Apps Nokia Apps Nokia Apps

Městské info (City Lens): Aplikace na principu augmented reality, která umožňuje pomocí zacílení fotoaparátu zobrazit informace o daných objektech.

Nokia Apps Nokia Apps

Cinemagraph: Umožňuje vytvářet animované GIFy (obrázky). Vše funguje velice jednoduše. Pomocí aplikace a fotoaparátu přístroje zachytíte na několika snímcích určitý pohybující se objekt a aplikace následně snímky sloučí do jednoho, který se bude animovat.

Panorama: Povedená aplikace sloužící k automatické tvorbě panoramat. Smart Shoot: Tato aplikace pracuje podobně jako Cinemagraph. Po zmáčknutí spouště se vytvoří série snímků, kterou je poté možno procházet a následně vybrat ten nejlepší. Smart Shoot nejčastěji využijete při focení skupinových snímků, kde je velké riziko, že například někdo mrkne.

Další Nokia aplikace naleznete v samostatné sekci našeho webu.

 

Cena

Lumia 720 se v ČR oficiálně prodává od 15. 5. 2013 za doporučenou maloobchodní cenu 8 890 Kč. Pokud se zaměříme na neoficiální distribuce, je možné několik stokorun ušetřit. Obecně je však cena stále položena relativně vysoko.

Aktuální cena NOKIA Lumia 720 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Graf ceny produktu NOKIA Lumia 720 poskytuje server Heureka.cz

 

Hodnocení

+ Design, ergonomie
+ Dílenské zpracování, kvalitní materiály
+ microSD v unibody konstrukci
+ Fotoaparát
+ Výdrž
+ Exkluzivní doplňkové aplikace

- Nižší výkon
- 512 MB RAM
- Cena
- Navigační aplikace Nokia Autem omezena pouze na ČR a SK

 

Závěr

Nokia Lumia 720 je velkým překvapením. Subjektivně se jedná o nejhezčí Lumii, kterou Nokia zatím vyrobila. Pochválit lze kompaktní rozměry, kvalitní dílenské zpracování a zajímavě řešení slot na microSD kartu. Jistě potěší také relativně kvalitní fotoaparát a velká baterie.

Jedinou skutečnou nevýhodou tohoto modelu je nižší výkon, který zajišťuje 1 GHz (dvoujádrový) procesor doplněný o 512 MB RAM.

Zajímavý je také pohled na cenu a přímou konkurenci. Lumia 720 stojí přibližně stejně jako teoreticky lepší Lumia 820. Jsou ovšem v praxi rozdíly tak zásadní? Vyplatí se tedy investice do Lumie 720? Odpovědi nejen na tyto otázky naleznete příští týden v detailním srovnání obou modelů.


Komentáře (14)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

kingos

25 | 05 | 13 11:21
Zde je dobre vysvetleno jak je to s navigaci here drive a here drive+ http://here.com/help/wp8/drive/upgrading-and-payment 0

Jindřich Lukeš

24 | 05 | 13 00:26
Vyzkouším, díky za tip. 0

JoJ

24 | 05 | 13 00:04
Druhá připomínka, u Here Maps, myslím ze chybí zmínka o velmi užitečných indoor mapy, tedy při přiblížení mapu obchodů a firem v obchodních centrech, letištních terminálech, atp. Neměl jsem příležitost je testovat. Fungují reálně i v ČR? Většina takovýchto funkcí (např. v Google mapách) funguje jen v zahraničí. prakticky jsem testoval v Londýně. Jo jo, funguje perfektně i v ČR (minimálně v Praze a Brně), jsou detailní mapy naprosté většiny obchodních center (pochopitelně ve všech patrech). Na Ruzyni pak včetně mapy obchodů a jednotlivých gate. Prostě paráda. Indoor mapy je pochopitelně možné vyzkoušet odkudkoliv (stačí si přiblížit nějaké obchodní centrum). 0

Jindřich Lukeš

23 | 05 | 13 22:34
AMOLED je díky jasnějším barvám a intenzivní černé podstatně lépe čitelný. 0

xoor

23 | 05 | 13 21:22
Zdravím. Chtěl bych se zeptat, jak je na tom čitelnost displeje na slunci v případě 820 a 720. Je CB AMOLED v tomto ohledu lepší než IPSko? Díky 0

Jindřich Lukeš

23 | 05 | 13 20:50
Zajimalo by me kde recenzent vzal variantu v modre barve, nikde k prodeji neni a jina barva se mi nelibi nez ta modra cyan, nevite jak to bude s dostupnosti tehle barvy ? Telefon byl zapůjčen od českého zastoupení Nokie...Na přístroji však bylo evidentní, že není z české distribuce. Pokud si to dobře pamatuji, byla to nějaká exotičtější země.. 0

Jindřich Lukeš

23 | 05 | 13 20:48
Výborná recenze. Jen drobná připomínka, vlastně dvě. S 512MB paměti bych to neviděl nijak tragicky, to že TempleRun aktuálně nelze nainstalovat, neznamená že ani nepůjde. TempleRun jede na Unity engine, který je zatím u WP8 optimalizován pro 1GB, ale na optimalizaci pro 512MB se pokud vím už pracuje. Podobný příklad je i Asphalt7, který původně fungoval jen na 1GB, a dnes už funguje i na 512MB WP8. Ještě doplním, Unity engine, které aktuálně funguje pouze na 1GB zařízeních, je u WP8 ještě v BETA verzi (přesto že už na něm běží nekolik her). Na blogu Unity 3D bylo potvrzeno, že se pracuje aby engine běžel i na 512MB zařízeních. Čemuž nelze nevěřit, protože tento engine u jiných platforem, které tu jsou delší dobu, funguje i na zařízeních s 256MB. Tedy omezení tohoto telefonu v 512MB RAM, lze skutečně považovat pouze za dočasné. Těch nefunkčních her je více. Uvidíme, jak bude vývoj pokračovat. Každopádně 512 MB je hodnota, kterou i Microsoft označuje za ne zcela dostatečnou a upozorňuje, že všechny systémové funkce nemusí fungovat plnohodnotně. Obecně je však 1 Ghz a 512 MB RAM pro zařízení střední třídy skutečně málo...ten nedostatek výkonu je v určitých situacích znát.. Zrovna u 720 je to velká škoda. Jinak je to perfektní stroj. Druhá připomínka, u Here Maps, myslím ze chybí zmínka o velmi užitečných indoor mapy, tedy při přiblížení mapu obchodů a firem v obchodních centrech, letištních terminálech, atp. Neměl jsem příležitost je testovat. Fungují reálně i v ČR? Většina takovýchto funkcí (např. v Google mapách) funguje jen v zahraničí. prakticky jsem testoval v Londýně. 0

Jindřich Lukeš

23 | 05 | 13 20:41
Podle konkurenciho webu je to s tou navigaci jinak. Neni tam Here drive+ ale verze bez plus, ktera ma licenci na hlasove navigovani pouze na region podle SIM karty. Mapy pro offline pouziti jdou stahovat vsechny. Je pravda, že v navigacích a licencích je trochu nepořádek...Pokusím se zjistit více informací a sepsat souhrnný článek. 0

konopnikopes

23 | 05 | 13 17:51
Zajimalo by me kde recenzent vzal variantu v modre barve, nikde k prodeji neni a jina barva se mi nelibi nez ta modra cyan, nevite jak to bude s dostupnosti tehle barvy ? 0

JoJ

23 | 05 | 13 09:49
K navigaci ještě doplním, že zatím se jedná o beta verzi, a omezení ohledně regionů se ještě může změnit, podobně tak by měla být možnost rozšíření o další regiony (za poplatek). Jinak omezení se týká pouze hlasové navigace, offline mapy jsou celosvětové. 0

JoJ

23 | 05 | 13 09:43
Výborná recenze. Jen drobná připomínka, vlastně dvě. S 512MB paměti bych to neviděl nijak tragicky, to že TempleRun aktuálně nelze nainstalovat, neznamená že ani nepůjde. TempleRun jede na Unity engine, který je zatím u WP8 optimalizován pro 1GB, ale na optimalizaci pro 512MB se pokud vím už pracuje. Podobný příklad je i Asphalt7, který původně fungoval jen na 1GB, a dnes už funguje i na 512MB WP8. Druhá připomínka, u Here Maps, myslím ze chybí zmínka o velmi užitečných indoor mapy, tedy při přiblížení mapu obchodů a firem v obchodních centrech, letištních terminálech, atp. Ještě doplním, Unity engine, které aktuálně funguje pouze na 1GB zařízeních, je u WP8 ještě v BETA verzi (přesto že už na něm běží nekolik her). Na blogu Unity 3D bylo potvrzeno, že se pracuje aby engine běžel i na 512MB zařízeních. Čemuž nelze nevěřit, protože tento engine u jiných platforem, které tu jsou delší dobu, funguje i na zařízeních s 256MB. Tedy omezení tohoto telefonu v 512MB RAM, lze skutečně považovat pouze za dočasné. 0

Andrejkristof

23 | 05 | 13 09:40
Nokia xpress browser mi nesla nainstalovat- l720 vypisala ze nemam dostatok RAM...mam bielu variantu a subjektivne,mi dost klze...mal som si kupit inu "farbu", ale neva...zatial spokojnost(ked zabudnem na problem so storom) 0

kingos

23 | 05 | 13 09:21
Podle konkurenciho webu je to s tou navigaci jinak. Neni tam Here drive+ ale verze bez plus, ktera ma licenci na hlasove navigovani pouze na region podle SIM karty. Mapy pro offline pouziti jdou stahovat vsechny. 0

Jindřich Lukeš

23 | 05 | 13 01:04
Nokia Lumia 720 je velmi povedené zařízení, které přichází s novým designem, velmi kvalitním zpracováním, slušnou výdrží a několika zajímavými řešeními. Nic však není dokonalé a i zde nalezneme několik kompromisů. http://wmmania.cz/clanky/recenze/recenze-nokia-lumia-720/ 0

Mohlo by vás zajímat

AKCE: Bezdrátová nabíječka Nokia DT-910 za 299 Kč

Jindřich Lukeš | články 26 | 10 | 17

WMM Jízdní řády zpět na Storu

Jindřich Lukeš | software 27 | 09 | 17

Virtuální operátoři lákají na výhru 250 000 Kč a na data i volání zdarma

Co je to virtuální operátor? Proč využít služby právě od něj? A kteří virtuální operátoři jsou v Česku k mání?

Jindřich Lukeš | články 14 | 09 | 17

Dnes končí oficiální podpora Windows Phone 8.1

Jindřich Lukeš | články 11 | 07 | 17

Cloud Camera Roll Cleanup - jednoduchý úklid záloh fotek na OneDrive

Jednoduchá aplikace, která pomůže v organizaci pořízených fotografií a jejich záloh na OneDrive.

Stanislav Forejt | software 16 | 06 | 17