Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Exkluzivní recenze: Nokia Lumia 920 – Královna přichází

WMMania.cz Vám exkluzivně přináší první českou recenzi jednoho z nejočekávanějších modelů tohoto roku, kterým je Nokia Lumia 920. Potvrdí se velká očekávání, která do tohoto přístroje Nokia vkládá? Jak obstojí v přímém srovnání s konkurencí?

WMMania.cz jako prví server v České republice přináší podrobnou recenzi jednoho z nejočekávanějších modelů letošního roku, kterým je Nokia Lumia 920. Do tohoto modelu vkládá nejen samotný výrobce, ale také celý mobilní svět velká očekávání. Jedná se o jeden z posledních modelů, jenž může definitivně rozhodnout o úspěchu či neúspěchu (možná i konci) této dříve velmi populární značky.

Povede se Nokii návrat na výsluní? Je Lumia 920 v něčem výjimečná? Jak obstojí nový operační systém Windows Phone 8 ve srovnání s konkurencí? Otázek se objevuje celá řada a my se na některé z nich pokusíme odpovědět.

Nepřehlédněte: Nokia Lumia 920 – Praktické zkušenosti

Obsah balení

Recenzi Lumie 920 začneme tradičně popisem dodávaného příslušenství. V tomto směru bohužel Nokia nenabídne nic výjimečného. V krabičce kromě vlastního telefonu a základních manuálů naleznete pouze naprosté minimum. Tedy nabíječku, USB kabel a sluchátka (handsfree). Balení Lumie 800 obsahovalo navíc alespoň praktické ochranné pouzdro. Jediné, co snad můžeme u Lumie 920 pochválit, je barevné sladění dodávaného příslušenství. V našem případě byla k bílé barevné variantě dodána také bílá nabíječka, kabel i sluchátka. Předpokládám však, že ostatní barevné modely budou mít příslušenství pouze v bílé/černé barvě.

Nokia Lumia 920 Nokia Lumia 920 Nokia Lumia 920 Nokia Lumia 920 Nokia Lumia 920 Nokia Lumia 920

Kvalita samotného příslušenství je průměrná. Nabíječka má kruhový tvar a kabel je odnímatelný. Průměrná jsou také sluchátka, jež jsou vhodná především jako hadsfree, na hudbu je příliš nedoporučuji. Pozitivem jsou 4 páry výměnných nástavců, které zajistí, že sluchátka padnou snad do každé velikosti ucha.

V případě příslušenství je velká škoda, že Nokia u modelu 920 nevyužila obrovského potenciálu, který skrývá vestavěná funkce bezdrátového nabíjení. Obsahem balení totiž mohla být také bezdrátová nabíječka, jež by jistě nabídla konkurenční výhodu. V tomto stavu sice Lumia 920 disponuje funkcí bezdrátového nabíjení, ale bohužel si ji bez dokoupení dalšího (poměrně drahého) příslušenství bezdrátově nenabijete.

 

Design

Nokia v případě modelu 920 navazuje na designovou koncepci modelů Lumia 800/900 a jen drobně ji upravuje. Výsledkem je tedy zařízení, které je svému předchůdci až příliš podobné. V této fázi se většina názorů dělí do dvou názorově odlišných skupin. První skupina Nokii kritizuje za to, že všechny špičkové modely vypadají stejně a na první pohled je v podstatě není možné jednoduše odlišit (zejména Lumia 920 vs. Lumia 900). Druhá skupina si naopak tento design zamilovala a ostatní přístroje jim přijdou nudné. Ať už patříte do jakékoliv skupiny, jedno je třeba uznat. Design Lumií je originální a oblíbený. Proč tedy nevyužít to, co zatím „funguje“?

Nokia Lumia 920 Nokia Lumia 920 Nokia Lumia 920 Nokia Lumia 920

 

Ačkoliv Lumia 920 vypadá na první pohled téměř stejně jako Lumia 900, je zde možné nalézt několik drobných, ale důležitých vylepšení, jež každý uživatel rozhodně ocení. Tím nejvýraznějším je použití po krajích zaobleného displeje, který nejen lépe vypadá, ale především se podstatně lépe ovládá (než klasický rovný u Lumie 900). Dobrému ovládání přispějí také mírně zaoblená záda přístroje, díky nimž lépe padne do ruky. Praktické je také umístění USB konektoru na spodní stranu, což ocení především řidiči. Poslední novinkou je použití zirkonia pro výrobu tlačítek a „oválného plíšku“ v okolí fotoaparátu, které je velmi odolné proti poškrábání.

Nokia Lumia 920 Nokia Lumia 920

 

Vlastní tělo přístroje je stejně jako předchozí modely vyrobeno z polykarbonátu, který se vyznačuje především „barevnou stálostí“. Pokud tedy přístroj např. poškrábete, nebude to téměř vidět, jelikož barva bude stále stejná. Nokia také opět vsází na celou řadu barevných variant. K dispozici bude černá (jediná matná), bílá, červená a žlutá (možná také šedá). Je ovšem otázkou, jak budou jednotlivé barvy dostupné.

Lumia 920

 

Nokia Lumia 920 Nokia Lumia 920 Nokia Lumia 920 Nokia Lumia 920

 

Nokia Lumia 920 Nokia Lumia 920 Nokia Lumia 920

 

Rozměry a hmotnost

Jednou z nejvíce diskutovaných vlastností jsou rozměry a především hmotnost. V případě rozměrů se (vzhledem k displeji o uhlopříčce 4,5“) dá ještě hovořit o standardních hodnotách (130,3x70,8x10,7 mm). Ovšem v případě hmotnosti (185g) se již o standardní hodnotu ani zdaleka nejedná.

Nokia Lumia 920 Nokia Lumia 920 Nokia Lumia 920 Nokia Lumia 920 Nokia Lumia 920

 

První dojem, který na vás Lumia udělá, když ji vezmete do ruky, je dosti zvláštní. Slovy se nedá příliš výstižně popsat, přesto se o to pokusím. Každému však doporučuji si telefon před koupí alespoň na chvíli půjčit a „potěžkat“. Lumia 920 totiž v praxi působí (díky volbě kvalitních materiálů a téměř dokonalému dílenskému zpracování) velmi luxusně a “bytelně“. Na první dotyk poznáte, že se jedná o kus kvalitně vyrobeného hardwaru, který je na míle vzdálený od „laciných plasťáků“ á la Samsung. Na druhou stranu působí kvůli svým rozměrům velice robustně, což v kombinaci se značnou hmotností dělá z přístroje „cihlu“. Vše opticky umocňuje horní a spodní strana, která je zcela rovná a tloušťka přístroje se v těchto místech vůbec nezmenšuje. Přesným opakem je HTC 8X, jehož tloušťka velmi pozvolna (směrem ke krajům) klesá a přístroj i přes téměř stejnou středovou tloušťku v ruce působí zcela odlišně (velice kompaktně).

Nokia Lumia 920 Nokia Lumia 920 Nokia Lumia 920 Nokia Lumia 920 Nokia Lumia 920
(Nokia Lumia 920 vs. HTC 8X)

 

Osobně mi větší rozměry chytrých telefonů vůbec nevadí (paralelně používám Samsung Galaxy Note s uhlopříčkou 5,3“), ale v případě Lumie jsem si zvykal velice pomalu (několik dní). Pokud budete primárně používat pouze jeden přístroj, po týdnu už si ani neuvědomíte, že je 920tka trochu robustnější. Jakmile ovšem vezmete do ruky jakýkoliv jiný přístroj, ihned rozdíl pocítíte (především ve hmotnosti). Objektivně je však třeba říci, že Lumia 920 je sice těžší, nikoliv však nepříjemně. Skutečně jde jen o zvyk.

 

Displej

Ačkoliv ve většině recenzí patří odstavec věnovaný displeji do kapitoly „hardware“, tentokrát uděláme výjimku, jelikož displej Lumie 920 je v mnoha ohledech výjimečný.

Nokia poprvé ve své historii použila displej typu IPS (podobně jako Apple ve svém iPhonu). Všechny ostatní modely jsou vybaveny displeji AMOLED či LCD. Tento displej má uhlopříčku 4,5" (59 × 98 mm) a HD rozlišení (1280x768 bodů). Pokud z těchto parametrů vypočítáme jemnost (326 DPI ), zjistíme, že Lumia 920 má nejjemnější displej ze všech současných zařízení.

Nokia Lumia 920

IPS displeje se také vyznačují perfektním podáním barev, které jsou syté, ale nikoliv „přepálené“ (jako například u SAMODEL displejů Samsungu). Samozřejmostí je plnohodnotná RGB pixelová matice, jež zajistí jemné zobrazení i velmi malých a kontrastních ploch. Jedinou nevýhodou těchto displejů je zobrazení černé barvy, která není „dokonale“ černá. Tato vlastnost je nejvíce vidět v místě kontaktu displeje s obvodovým rámečkem, kde je možné zaznamenat jiný barevný odstín. Ačkoliv se nejedná o žádný zásadní či nijak rušivý problém, při porovnání s Lumií 900, kde přechod nebyl téměř viditelný, je na místě tento fakt zmínit. IPS technologie však i tento drobný nedostatek vyvažuje a to především pozorovacími úhly, ve kterých se barvy v podstatě vůbec nemění.

Perfektní jemnost a syté barvy však nejsou zdaleka vším, co tento displej nabízí. Při detailnějším pohledu je totiž jasně patrné, že displej (resp. krycí „sklo“) není rovné, ale po krajích zaoblené (stejně jako u Lumie 800), což výrazně zpříjemňuje ovládání. Displej je také odolnější vůči nárazům a poškrábání díky použití technologie Corning® Gorilla® Glass.

Pomyslnou třešničkou na dortu je speciální technologie vyvinutá společností Synaptics, která umožňuje displej ovládat i jinak než holým prstem (např. přes rukavice, lžící a v podstatě jakýmikoliv alespoň trochu „vodivými“ předměty). Princip této technologie je poměrně složitý. Zjednodušeně je možné říci, že displej umí rozpoznat jiný předmět, kterým se jej snažíte ovládat a v závislosti na tomto předmětu zvýší svou citlivost. V praxi tak tuto funkci využijete především v zimě, kdy nebudete muset sundávat rukavice, abyste napsali SMS nebo přijmuli hovor. Tato technologie není pouze marketingový tah, praktické testování ukázalo, že skutečně funguje. Vše ale závisí na tloušťce materiálu, přes který se snažíte displej ovládat a samozřejmě jeho „vodivosti“ (např. kovovou propisku lze použít bez problémů, ale na dřevěnou tužku displej nereaguje). Tím nejdůležitějším materiálem je jednoznačně látka, která bude v kontaktu s displejem nejčastěji. Objektivně mohu říci, že jsem v tomto směru nenarazil na žádný problém. Displej bylo možné ovládat i přes tlustou lyžařskou rukavici.

Nokia Lumia 920 Nokia Lumia 920 Nokia Lumia 920 Nokia Lumia 920 Nokia Lumia 920 Nokia Lumia 920
(Nokia Lumia 920 vs. Nokia Lumia 800)

 

Hardware

Lumia 920 nezklame ani po stránce hardwarové výbavy a výkonu. O bleskurychlé reakce operačního systému se stará 1,5 GHz dvoujádrový procesor Snapdragon S4 doplněný 1GB RAM. Vnitřní úložiště má kapacitu více než dostatečných 32GB (27 GB k dispozici pro uživatele). Paměťové karty nejsou podporovány, což v případě 32 GB vnitřní paměti vůbec nevadí. Využít můžete také 7 GB místa v „cloudu“ (Skydrive).

Z pohledu konektivity nabídne toto zařízení v podstatě vše, co je dnes k dispozici. Podporuje GSM/3G/LTE sítě, Wi-FI (IEEE 802.11a/b/g/n), Bluetooth (3.0) a NFC.

Výkonný hardware a dobře optimalizovaný operační systém Windows Phone 8 dělá z Lumie jedno z nejrychlejších zařízení na trhu (spolu s dalšími výkonnými WP8 přístroji). Nárůst výkonu oproti předchozím generacím je skutečně výrazný. Největší rozdíl jsem zaznamenal při spouštění a načítání (aktualizace dat z internetu) aplikací, což bylo u WP7 velmi kritizováno. Nyní v tomto směru nelze již vůbec nic vytknout.

Nokia Lumia 920

V závěru této kapitoly se zmíním ještě o zvukovém výstupu, který zajišťuje 3,5 mm jack pro sluchátka umístěný na horní straně přístroje a dvojice reproduktorů na spodní straně. Snad všechny Lumie (L800 obzvlášť) se vyznačují velmi dobrým zvukovým výstupem do sluchátek a 920tka v tomto směru není výjimkou. Kvalitní zvuk navíc doplňují dvě exkluzivní funkce, které ostatní výrobci nenabízí. Součástí softwaru Nokií je totiž klasický plnohodnotný ekvalizér a pro filmy je možné využít certifikovanou funkci Dolby. Zvukový výstup z klasických reproduktorů je z pohledu kvality zvuku a hlasitosti spíše průměrný. Snad jedinou výtku mám k umístění reproduktorů. Pokud budete používat zařízení v režimu na šířku, je velmi pravděpodobné, že si reproduktory často zastíníte vlastními prsty (typické pro sledování videa s držením přístroje v obou rukou).

Nokia Lumia 920 Nokia Lumia 920

 

Baterie, výdrž a bezdrátové nabíjení

Power managment je další oblastí, kde se Nokia poučila z vlastních chyb a již nedopustila jejich opakování. Lumia 920 je vybavena baterií o kapacitě slušných 2000 mAh. Reálná výdrž se pohybuje v rozmezí 1-3 dnů (v závislosti na intenzitě používání). Pokud často telefonujete, využíváte mobilní data a WiFi, připravte se na každodenní nabíjení (náročný pracovní den však 920tka bez problémů „ustojí“). V případě, že patříte do skupiny méně náročných uživatelů, kteří uskuteční pouze několik hovorů denně, vyřídí e-mailovou korespondenci a příležitostně navštíví internet, můžete počítat s výdrží celé dva dny.

Výdrž na baterii je obecně velkým problémem všech chytrých zařízení. Největšími „žrouty“ jsou především displej, telefonování a využívání mobilních dat. Ačkoliv se dvoudenní výdrž zdá na první pohled velice malá, praxe ukazuje, že se jedná spíše o standardní (ne-li mírně nadstandardní) hodnoty napříč všemi zařízeními s mobilními operačními systémy.

Lumia 920 však i v oblasti správy energie vyniká jedním unikátem. Tímto unikátem je již v úvodu zmíněné bezdrátové nabíjení. V těle přístroje je totiž vestavený „přijímač“ (cívka), který tento způsob nabíjení umožní. Praktické postřehy a zkušenosti s touto funkcí zatím poskytnout nemůžeme, jelikož bezdrátová nabíječka není součástí balení a v tuto chvíli ji není možné ani zakoupit (čeká se na první naskladnění). Hned jak bude zařízení skladem, můžete se těšit na podrobnou recenzi. Předpokládané ceny bezdrátového příslušenství naleznete v samostatném článku: Finální ceny bezdrátového příslušenství (nabíjení) pro Nokii Lumii 820/920.

 

Fotoaparát

Jestli se o nějaké funkci Lumie 920 již od jejího oficiálního představení skutečně mluví, tak je to fotoaparát. V této recenzi se mu však věnovat v podstatě vůbec nebudeme, protože v této souvislosti jsme vydali již několik podrobných článků a to nejen v podobě srovnání s konkurenčním HTC 8X:

1) Noční snímky: Nokia Lumia 920 vs. HTC 8X (1.díl): Srovnání fotoaparátů (noční snímky) 
2) Denní světlo: Nokia Lumia 920 vs. HTC 8X (2.díl): Srovnání fotoaparátů (denní světlo)
3) Umělé osvětlení: Nokia Lumia 920 vs. HTC 8X (3.díl): Srovnání fotoaparátů (umělé osvětlení)

Ale také samostatný souhrn s hodnocením:

4) Jak fotí Nokia Lumia 920 – Nejlepší fotomobil současnosti?

Aby však takto kapitola nezůstala zcela prázdná, připojuji dvě typické fotografie a závěr plynoucí z detailního testování:

Lumia 920 Lumia 920

„Nokia ve své propagaci modelu Lumia 920 skutečně nelhala. Pokud porovnáme fotografie pořízené za horších světelných podmínek (noc, místnost, umělé osvětlení), jednoznačně musíme říci, že Lumia 920 fotí nejlépe ze všech současných mobilních telefonů (s výjimkou speciální Nokie PureView).Pokud však srovnáme fotografie pořízené za běžného venkovního světla (i když v tomto testu spíše nepříznivého), výsledky nejsou nijak výjimečné a jen o málo překonávají dnešní průměr (špičkových chytrých zařízení). V tomto směru je tedy ještě velký prostor pro zlepšení, která se mohou objevit v následujících aktualizacích systému.“

 

Software

Nokia Lumia 920 je vybavena novým operačním systémem Windows Phone 8. V této recenzi se však vlastnímu systému věnovat nebudeme, jelikož za tímto účelem souběžně vytváříme samostatnou recenzi, kde bude vše důležité popsáno a zhodnoceno. Pokud jste však našimi pravidelnými čtenáři, jistě víte, co vše Windows Phone 8 přináší. Přehled všech novinek naleznete v samostatném článku: Velký přehled novinek ve Windows Phone 8.

Nyní se zaměříme na doplňkový software, jenž je nedílnou součástí každého přístroje a kterým se jednotlivý výrobci vzájemně odlišují. V tomto směru nemá Nokie konkurenci. Pro všechny své modely Lumia nabízí celou řadu zajímavých aplikaci zdarma. V případě operačního systému Windows Phone navíc doznala většina aplikací výrazných změn, které je posouvají výrazně kupředu.

Nokia Autem+ (Nokia Drive+): Stěžejním softwarem v nabídce Nokie je jednoznačně automobilová navigace. V tomto směru Nokia připravila pro WP8 novou verzi (Plus), která obsahuje již všechny potřebné funkce (běh na pozadí, změna způsobu plánování, možnost vyhnout se placeným úsekům apod.). Aplikaci Nokia Autem+ tak můžeme s čistým svědomím prohlásit za plnohodnotnou automobilovou navigaci s offline mapami a možností jejich bezplatné aktualizace. Aplikace navíc nabízí velmi podobné funkce jako klasická komerční aplikace Navigon, která stojí 2070 Kč (+ příplatek za aktualizaci map). Kompletní souhrn funkcí, které Nokia Autem + nabízí, naleznete v samostatné recenzi: Nokia Drive +: Nová verze automobilové navigace pro Windows Phone 8.

Nokia Apps Nokia Apps Nokia Apps Nokia Apps

Nokia Mapy (Nokia Maps): Další oblíbenou aplikací jsou mapy. Tato aplikace s příchodem WP8 však již nemá takový benefit, jelikož mapové podklady Nokie jsou základem výchozí mapové aplikace systému a to včetně možnosti jejich stažení pro využití offline. Prakticky je tak možné použít pouze lepší možnosti plánování tras a trochu propracovanější uživatelské rozhraní.

Nokia Apps Nokia Apps Nokia Apps Nokia Apps

Nokia Doprava (Transit): Aplikace umožňující plánování cest v největších světových městech. Umí kombinovat pěší dopravu spolu s MHD a dalšími dopravními prostředky. U nás zatím příliš nefungující kvůli absenci jízdních řádů. Více informací zde: Nokia Transport - Pěší navigační aplikace využívající MHD.

Nokia Apps Nokia Apps Nokia Apps Nokia Apps

Creative Studio: Umožňuje základní editaci fotografií (aplikace barevných filtrů, úprava světlosti, ostrosti apod.). Více zde: Nokia Creative Studio - Editor fotografií od Nokie.

Nokia Apps Nokia Apps Nokia Apps

Městské info (City Lens): Aplikace na principu augmented reality, která umožňuje pomocí zacílení fotoaparátu zobrazit informace o daných objektech.

Nokia Apps Nokia Apps

Cinemagraph: Umožňuje vytvářet animované GIFy (obrázky). Vše funguje velice jednoduše. Pomocí aplikace a fotoaparátu přístroje zachytíte na několika snímcích určitý pohybující se objekt a aplikace následně snímky sloučí do jednoho, který se bude animovat.

Panorama: Povedená aplikace sloužící k automatické tvorbě panoramat. Smart Shoot: Tato aplikace pracuje podobně jako Cinemagraph. Po zmáčknutí spouště se vytvoří série snímků, kterou je poté možno procházet a následně vybrat ten nejlepší. Smart Shoot nejčastěji využijete při focení skupinových snímků, kde je velké riziko, že například někdo mrkne.

Jak je vidět na přehledu aplikací výše, Nokia dokáže svým uživatelům nabídnout vysokou přidanou hodnotu. Pokud bychom měli aplikace přepočítat na finance, které byste museli utratit v Marketplace za obdobně funkční aplikace, částka by přesáhla minimálně 2500 Kč. Největším lákadlem je jednoznačně Nokia Drive +.

 

Cena

Aktuální největší nevýhodou tohoto modelu je fakt, že se u nás zatím neprodává. K zakoupení je pouze na nejvýznamnějších Evropských trzích od začátku minulého týdne. Prodej v ČR se předpokládá v průběhu prosince. Aktuálně testovaná Lumia pochází z Německého MediaMarktu, kde je možno ji zakoupit za 597 EU (cca. 15 200 Kč). Předpokládaná oficiální cena pro ČR zatím nebyla stanovena. Odhaduju ji na 14 990 Kč.

 

Klady a zápory

+ Fotoaparát (především focení za horších světelných podmínek)
+ Displej (velikost, rozlišení (jemnost), technologie, vysoká citlivost)
+ Hardwarová výbava (konektivita, NFC, vysoký výkon)
+ Bezdrátové nabíjení
+ Windows Phone 8 (bezkonkurenční rychlost, stabilita, spolehlivost, nová úvodní obrazovka)
+ Design (to nejlepší z Lumie 800/900 + něco navíc (materiál tlačítek, umístění USB...)
+ Exkluzivní software zdarma (plnohodnotná navigace, mapy, atd. v hodnotě min. 2500 Kč)

- Rozměry a hmotnost (robustnější)
- Fotoaparát (pouze průměrné fotografie za denního světla)
- Windows Phone 8 (některé funkce stále nedoladěny)
- Bezdrátová nabíječka není součástí balení

 

Hodnocení a závěr

Nokia Lumia 920 je jedním z nejlepších zařízení současnosti, které nabízí bezkonkurenční fotoaparát, skvělý displej s vysokou citlivostí (ovládání v rukavicích), líbivý design, špičkovou hardwarovou výbavu a exkluzivní funkci bezdrátového nabíjení. Tento model je také ukázkou toho, že výrobce má smysl pro detail a záleží mu na přání svých zákazníků, což dokazuje ve svých produktech postupným odstraňováním většiny problémů (Lumia 800/900 = větší spotřeba, lehce poškrábatelný plíšek okolo fotoaparátu, nesmyslně umístěný USB konektor, atd.). Nesmíme také zapomenout na značnou přidanou hodnotu, kterou přinášejí exkluzivní aplikace zdarma (např. plnohodnotná automobilová navigace), jejichž hodnota je minimálně 2500 Kč.

Každá mince má však dvě strany a i v případě Lumie 920 je možné najít několik negativ. Tím nejvýraznějším jsou rozměry a především hmotnost. Oproti konkurenci působí Lumia 920 robustnějším dojmem a její hmotnost je poměrně vysoká (nikoliv však nepříjemná či omezující). Předpokládaná cena sice odpovídá hardwarové výbavě a inovacím, ovšem pro úspěch tohoto modelu je nutné, aby cena co nejrychleji klesala.

Komentáře (22)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

toman69

26 | 06 | 13 12:44
Já s tím programem umím, není to nic složitého, ale stále mi to neposílá... MMS už fungují, jen jsem neměl zapnuté data. Na těch sociálních sítích jsem odpojený a mám dokonce i vypnutý mobil, ale i přesto všude online. Jo a jednu vetší chybu bych viděl a to, že telefon nelze nabíjet vypnutý. Musí být po celou dobu nabíjení zapnut. 0

Jindřich Lukeš

26 | 06 | 13 10:53
Rap Dialer umí hromadne SMS, je to jen o tom naučit se, jak se to dělá. MMS jsou otázkou nastavení - zkus se podívat do nastavení>přístupový bod a zkontrolovat, zda je vše v pořádku. Aby šla odeslat MMS je samozřejmě nutné mít zapnuty datové přenosy Na sociálních sítich si v telefonu nastav status na odpojeno 0

toman69

26 | 06 | 13 08:35
Ahoj. Prográmek jsem si stáhl, ale furt mi nejdou odesílat hromadné sms. Mám aktuální software, prolízal jsem všemožně i nastavení a nevím co s tím je, neumím si poradit. Navíc jsem zjistil, že mi nejdou ani posílat MMS a tom mám neomezený internet. Jinak vše funguje na 120% a jsem naprosto spokojen. Akorát teda ty fotky. Někdy udělá ten telefon tak škaredou fotku, že si člověk říká, že to není ani možné při 8,7MPix Jo a ještě jeden problém. Ikdyž mám vypnutou wifi a datové spojení, pořád (24h denně) svítím na sociálních sítích, že jsem připojen a online. Nevíte čím to může být? Díky za radu 0

Jindřich Lukeš

08 | 06 | 13 11:47
Na hromadné SMS zkus RapDialer. 0

toman69

06 | 06 | 13 12:46
Ahoj. Mě se začal zasekávat a to i 3x - 5x za den. Udělal jsem aktualizaci a v pohodě, tak nevím A s tou hromadnou sms mi asi neporadíš, že? Četl jsem návody, doporučení, prostě všechno a stále mi nejdou posílat hromadné smsky. Nevím si s tím vůbec rady. 0

htcjirka

04 | 06 | 13 23:09
doporočuji po zakoupení okamžitě aktualizovat operační systém. Telefeno se začne cca po 2-3dnech zasekávat a vyřeší to jen aktualizace Nebude verzi FW/OS.mam telefon od pocatku prodeje tj. listopad 2012 a tim padem uplne prvnich verzi fw az po nekolik aktualizaci a nikdy se system nezasekaval apod. Jo a trošku mrzí výkon baterie, každý den nabíjjím... Uplne normalni u vsech dnesnich modernich "dotykacu" Musis si uvedomit co dnes baterie vsechno musis zivit,navic po nekolika cyklech se baterie jeste "usadi",nebudes si tolik s telefonem hrat apod. 0

toman69

04 | 06 | 13 18:06
Ahojte všichni. Tuto nokii mám cca 14dní a jsem s ní naprosto spokojený. Akorát mám 2věci: 1) doporočuji po zakoupení okamžitě aktualizovat operační systém. Telefeno se začne cca po 2-3dnech zasekávat a vyřeší to jen aktualizace. A za 2) mám problém s hromadnou smskou pro více lidí. Když chci poslat 2 a více lidem hromadnou smsku, nelze mi to odeslat. Neporadíte mi někdo? Jinak telefon super, jsem s ním max. spokojen ikdyž jsem byl velkým odpůrcem dotykáčů. Jo a trošku mrzí výkon baterie, každý den nabíjjím... 0

Jindřich Lukeš

04 | 03 | 13 22:58
Dej pak vědět novinky...já ted nemám čas testovat... 0

htcjirka

04 | 03 | 13 21:40
Tak prave jsem "natlacil" do Lumie 920 novy firmware 1232.5957.1308.1 Jsem zvedavy na zmeny,pokud nejake viditelne budou. 0

htcjirka

03 | 02 | 13 18:14
Zde jsem zalozil takove male pruzkumne tema,muzete take zareagovat.. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2131484 0

Jindřich Lukeš

25 | 12 | 12 15:22
Zatím to s prodeji vypadá slušně, ale oficiální čísla zatím nejsou k dispozici. Musíme počkat. 0

Wagi150

22 | 12 | 12 18:34
Dobrý den. Není již znám nějaký první nástřel co se týče objemu prodejů nových Lumií? Zatím jsem četl pouze zvěsti o tom, že 920ka byla vyprodána v určitých oblastech v Německu. Znamená tato nová řada Lumií vzkříšení firmy Nokia? 0

htcjirka

19 | 12 | 12 22:23
Tak obnova u WP8 chodi vytecne takze jedine co jsem musel udelat byla home obrazovka,aplikace,nestaveni,vypisy hovoru proste vse na jednicku. 0

Jindřich Lukeš

19 | 12 | 12 22:21
Tentokrát si počkám na oficiální update. Nechce se mi telefon celý znovu nastavovat. 0

htcjirka

19 | 12 | 12 22:11
Nee,uz jsou venku/na serverech Nokie i nektere Evropske varianty pro RM-821,treba Belgie,Francie apod.Ja zvolil Belgii,je to uplne bez customizace 8.0.10211.204 (1232.5951.1249.1002) 0

Jindřich Lukeš

19 | 12 | 12 22:05
nahrával si firmware pro AT&T ? 0

htcjirka

19 | 12 | 12 21:47
Dnes jsem umele nahodil PR1.1 ktery prinasi jak update wifi/neusinani tak zejmena kvalitu fotoaparatu. 0

htcjirka

17 | 11 | 12 17:54
Presne tak,mouchy jsou,ale posunulo se to opet o dulezity kus dopredu. 0

Jindřich Lukeš

17 | 11 | 12 17:47
Naprosto souhlasí. WP8 má sice pořád hodně much, ale v součtu je to moc povedená kombinace. 0

htcjirka

16 | 11 | 12 21:32
Nokia a Windows Phone si opet nachazi mou duveru.Je to vymazleny telefon. 0

jarda332

15 | 11 | 12 19:32
Jen drobnou připomínku - IPS panel byl už u Nokie 701 (Symbian). 0

Jindřich Lukeš

14 | 11 | 12 16:34
WMMania.cz Vám exkluzivně přináší první českou recenzi jednoho z nejočekávanějších modelů tohoto roku, kterým je Nokia Lumia 920. Potvrdí se velká očekávání, která do tohoto přístroje Nokia vkládá? Jak obstojí v přímém srovnání s konkurencí? http://wmmania.cz/clanky/recenze/recenze-nokia-lumia-920/ 0

Mohlo by vás zajímat

AKCE: Bezdrátová nabíječka Nokia DT-910 za 299 Kč

Jindřich Lukeš | články 26 | 10 | 17

WMM Jízdní řády zpět na Storu

Jindřich Lukeš | software 27 | 09 | 17

Virtuální operátoři lákají na výhru 250 000 Kč a na data i volání zdarma

Co je to virtuální operátor? Proč využít služby právě od něj? A kteří virtuální operátoři jsou v Česku k mání?

Jindřich Lukeš | články 14 | 09 | 17

Dnes končí oficiální podpora Windows Phone 8.1

Jindřich Lukeš | články 11 | 07 | 17

Cloud Camera Roll Cleanup - jednoduchý úklid záloh fotek na OneDrive

Jednoduchá aplikace, která pomůže v organizaci pořízených fotografií a jejich záloh na OneDrive.

Stanislav Forejt | software 16 | 06 | 17