Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Recenze: Nokia Luna BH-220 – Povedený headset s originálním designem

V dnešní recenzi si představíme kompaktní bezdrátový headset Nokia Luna BH-220, který zaujme především originálním designem a zpracováním. Vystupte z řady a slaďte nejen svou Lumii se stylovým příslušenstvím.

Obsah balení

Prodejní balení je z pohledu Nokie standardní, avšak na běžné poměry velice zajímavé. Poměrně velká krabička je rozdělena na dvě části. V té horní (průhledné), která zaujímá zhruba třetinu krabičky, se na plastovém stojánku vyjímá samotné miniaturní sluchátko.

Nokia BF220 Luna Nokia BF220 Luna Nokia BF220 Luna

Nokia BF220 Luna

Ve zbylém prostoru pod „vitrínkou“ najdete dobíjecí stojánek (chcete-li dock), USB nabíječku, USB kabel, příručky a výměnné špunty různých velikostí pro přizpůsobení vašim uším.

Nokia BF220 Luna Nokia BF220 Luna Nokia BF220 Luna

 

Parametry a funkce

Samotné sluchátko váží pouhých 5g, dobíjecí stojánek pak o něco málo více - 18g. Tento komplet se nabízí v černé, modré, červené, bílé a žluté barvě a není tak problém jej sladit s téměř libovolnou barvou telefonu. K telefonu se handsfree připojuje pomocí Bluetooth 2.1 a i díky EDR šetří baterii jak sobě, tak telefonu. Samotné spárování zde urychluje technologie NFC, kdy se stačí telefonem dotknout dobíjecího stojánku a během vteřiny je handsfree připraveno k práci. Samozřejmostí je podpora hlasových příkazů a přenos vyzvánění do sluchátka, kdyby byl telefon například hluboko v batohu. Výrobcem udávaná výdrž je 2 hodiny hovorů se samotným sluchátkem a s dopomocí stojánku s vlastní baterií o 6 hodin více. Celkem tedy až 8 hodin hovorů. V pohotovosti by mělo sluchátko vydržet 35 dní připojení nebo až 60 dní s Always Ready. Jedná se o funkci, kdy je sluchátko ve stojánku odpojené od Bluetooth. Při příchozím hovoru jej vyjmete, sluchátko se ihned spáruje s telefonem a můžete mluvit. Po skončení jej opět do stojánku vrátíte a tím jej opět "vypnete".

Nokia BH-220 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

 

Konstrukce, design

Handsfree samotné má atypický tvar podobný trojúhelníku, z něhož trčí špuntové sluchátko. Na těle má dva mikrofony, vpředu hlavní a vzadu druhý pro odrušení hluku okolí. V zadní části se ještě nachází tlačítko pro příjem/ukončení hovoru a pro vyvolání hlasových příkazů (dlouhé podržení). Zde ale nutno říci, že je nejen těžko přístupné, neboť je na vnitřní straně, ale navíc i značně tuhé. Proto když už se obtížně dostanete prstem k tlačítku, jeho zmáčknutím si celým sluchátkem značně pohnete a budete jej tak znovu muset v uchu usadit.

Nokia BF220 Luna Nokia BF220 Luna Nokia BF220 Luna Nokia BF220 Luna Nokia BF220 Luna

 

Sluchátko i stojánek mají LED diodu, která u sluchátka signalizuje stav baterie a nabíjení, zapnutí sluchátka a připojení bluetooth. Dioda stojánku signalizuje pouze dobíjení. Dobíjecí stojánek je kulatý a relativně malý, v kapse se tak téměř ztratí a díky vlastní baterii máte vždy možnost sluchátko bez kabelů dobít.

Nokia BF220 Luna Nokia BF220 Luna Nokia BF220 Luna

 

Nokia Luna v praxi

Prvotní nasazení sluchátka může být trochu nemotorné, po chvíli však přijdete na správnou polohu a sluchátko pak v uchu sedí perfektně. Také díky nízké váze jej nebudete skoro ani vnímat. Řešení špuntového sluchátka je výborné, hovor je slyšet perfektně a čistě. Druhá strana mě slyšela taktéž dobře díky druhému mikrofonu pro odstranění okolního ruchu.

Špatná dostupnost tlačítka na sluchátku mě donutila jej skoro vůbec nepoužívat, v mém případě to ale rozhodně nevadí. Pro svou práci potřebuji vědět, kdo mi volá a hovory tak přijímám převážně tlačítkem telefonu. Lze si ale samozřejmě nastavit hlasové ovládání včetně předčítání příchozích zpráv. Škoda jen, že Windows Phone zatím neobsahuje české hlasy, předčítání českých textů je tak dosti nesrozumitelné, ale i tak velmi návykové.

Handsfree lze ale ovládat i pomocí dobíjecího stojánku. Po spárování s telefonem handsfree uložíte do stojánku, kde se dobíjí a zároveň odpojí od telefonu. Při příchozím hovoru handsfree vyndáte ze stojánku, to se ihned spáruje s telefonem a přijme hovor, uložením zpět hovor ukončíte. Podržením handsfree zamáčknutém ve stojánku příchozí hovor odmítnete. Každá potřebná činnost je tak přítomna.

Nokia BF220 Luna Nokia BF220 Luna

Pokud však budete hledat sluchátko v sekci "Nastavení->Příslušenství" vašeho Windows Phone zařízení, budete možná zklamáni. Zařízení je již starší a tak zde není podporováno. Na druhou stranu, co více nastavovat u takového handsfree? Také vás jistě potěší možnost používat jak handsfree, tak bezdrátová sluchátka připojená k telefonu ve stejný okamžik. Handsfree je připojeno jako „hlas“ a sluchátka jako „hudba“.

 

Výdrž

Co se výdrže týče, nejsem schopen ověřit samotnou pohotovostní dobu, je totiž astronomická. Při testu jsem se dostal na tyto hodnoty: samotné sluchátko až dva dny pohotovosti s jednou hodinou hovorů; s průběžným dobíjením z baterie stojánku jsem do pátku vydržel, což znamená až pět dní celkově při jedné hodně hovorů denně. Při intenzivním volání vydrží sluchátko během jednoho dne dvě až tři hodiny hovorů bez stojánku. Méně náročnému uživateli nebo pro občasného řidiče je to ideální výdrž.

Zde ještě dodám, že existuje varianta BH-200W navíc s „vaničkou“, kde stojánek položíte a bezdrátově jej dobijete. Bohužel u nás jej vůbec neseženete.

 

Cena

Nokia BH-220 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Graf ceny produktu Nokia BH-220 poskytuje server Heureka.cz


Závěr

Nokia Luna BH-200 je kompaktní a elegantní handsfree, které má slušnou výdrž a skvělou reprodukci i přenos zvuku. Nevídanou výhodou je dobíjecí stojánek, kterým handsfree na cestách jednoduše dobijete. A určitě potěší široký výběr barevných variant. Špatnou dostupnost tlačítka handsfree vynahradí hlasové ovládání a možnost ovládání pomocí dobíjecího stojánku. Cena není nijak vysoká a tak pokud o Nokia Luna BH-220 uvažujete, nelze jinak než zařízení doporučit.

Komentáře (4)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Stanislav Forejt

21 | 05 | 14 17:23
Osobně jsem s kabelem problém neměl a to ze dvou důvodů: 1) používal jsem kabel a adaptér přiložený k telefonu (tzn. měkký kabel a výkonný adaptér) 2) dobíjel jsem pouze přes noc, tak ať se vajíčko pro mě za mě kutálí po celým pokoji Uznávám, že to není domyšlené, ale pokud HF dobíjím, tak ho spíš nepoužívám a je mi k ničemu, když musím být u zásuvky (už to je omezení). Jak bylo psáno i mým kolegou, lze použít jiný kabel, koupený za pár korun nebo třeba ten od telefonu. 0

Jindřich Lukeš

19 | 05 | 14 16:04
Přiložený kabel je skutečně tuhý, ale dát si tam jiný je investice 50 kč. Stojánek má funkci nabíjecí. Nutně se používat nemusí, ale dobře se s ním HF přenáší. Cena je přestřelená, ostatně jako u většiny příslušenství od Nokie. 0

tom

19 | 05 | 14 15:48
Nokia Luna BH-200 je kompaktní a elegantní handsfree, ale to je asi tak vše. Nevídanou nevýhodou je dobíjecí stojánek, protože mu tvrdý nabíjecí kabel neumožní "ležet" na ploše (stole). Pokroucený kabel si pak s lehoučkým stojánkem dělá co chce. Díky prodavači, který mě upozornil na tuhle podstatnou maličkost. Nehledě na to, že stojánek je další zbytečným dílem nemající opodstatnění. Jde o hezkou hračku, ale naprosto nedomyšlenou v praxi. Cena je nereálně vysoká. 0

Jindřich Lukeš

19 | 05 | 14 12:32
V dnešní recenzi si představíme kompaktní bezdrátový headset Nokia Luna BH-220, který zaujme především originálním designem a zpracováním. Vystupte z řady a slaďte nejen svou Lumii se stylovým příslušenstvím. http://wmmania.cz/clanky/hardware/recenze-nokia-luna-bh-220/ 0

Mohlo by vás zajímat

AKCE: Bezdrátová nabíječka Nokia DT-910 za 299 Kč

Jindřich Lukeš | články 26 | 10 | 17

WMM Jízdní řády zpět na Storu

Jindřich Lukeš | software 27 | 09 | 17

Virtuální operátoři lákají na výhru 250 000 Kč a na data i volání zdarma

Co je to virtuální operátor? Proč využít služby právě od něj? A kteří virtuální operátoři jsou v Česku k mání?

Jindřich Lukeš | články 14 | 09 | 17

Windows 10 Insider Preview v. 16241 pro PC a 15320 pro telefony

Nové Fast Insider sestavení, které pro PC přináší několik vylepšených funkcí a pro telefony především opravy chyb.

Jindřich Lukeš | články 14 | 07 | 17

Dnes končí oficiální podpora Windows Phone 8.1

Jindřich Lukeš | články 11 | 07 | 17