Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Resco Contact Manager - Velká recenze

Společnost Resco není třeba v dnešní době představovat. V oblasti softwaru pro Windows Mobile přístroje patří mezi špičku. Nejznámějším produktem je jednoznačně Resco Explorer, který dovede snad vše, co se od průzkumníka očekává. Nyní se Resco zaměřilo na kontakty a vše s tím spojené. Již delší dobu je na světe BETA verze programu s výstižným názvem „Resco Contact Manager“. Včera konečně vyšla finální verze, a tak jsem se rozhodl program podrobit důkladnému testovaní. Předem je třeba říci, že do včerejška jsem používal špičkovou aplikaci Inesoft Address Book ve své poslední veřejné verzi, a proto je také laťka posazena celkem vysoko. Popis programu: Resco Contact Manager je poměrně rozsáhlá aplikace s řadou standardních i nadstandardních funkcí. Postupně Vám je teď popíši a stručně zhodnotím. Aplikace si po instalaci vytvoří v programech vlastní složku, která obsahuje zástupce nejvyužívaně...

Společnost Resco není třeba v dnešní době představovat. V oblasti softwaru pro Windows Mobile přístroje patří mezi špičku. Nejznámějším produktem je jednoznačně Resco Explorer, který dovede snad vše, co se od průzkumníka očekává. Nyní se Resco zaměřilo na kontakty a vše s tím spojené. Již delší dobu je na světe BETA verze programu s výstižným názvem „Resco Contact Manager“. Včera konečně vyšla finální verze, a tak jsem se rozhodl program podrobit důkladnému testovaní. Předem je třeba říci, že do včerejška jsem používal špičkovou aplikaci Inesoft Address Book ve své poslední veřejné verzi, a proto je také laťka posazena celkem vysoko.Popis programu:

Resco Contact Manager je poměrně rozsáhlá aplikace s řadou standardních i nadstandardních funkcí. Postupně Vám je teď popíši a stručně zhodnotím.


Aplikace si po instalaci vytvoří v programech vlastní složku, která obsahuje zástupce nejvyužívanějších funkcí a nastavení. Na Today obrazovce se objeví poměrně velký plug-in, který nemusí každému vyhovovat. Na druhou stranu je ale velice přehledný a výborně ovladatelný prsty. Obsahuje informace o zmeškaných hovorech, nepřečtených SMS zprávách a e-mailech. Také umožňuje rychlé spuštění/nastavení telefonních funkcí, Bluetoth a Wifi. V horní části pak najdeme hodiny, jméno operátora a nadcházející budíky. Po spuštění aplikace vidíme prostředí známé například z Spb Mobile Shell. Program je rozdělen na jednotlivé karty, které zastávají určitě funkce. Do první karty si můžeme přidat oblíbené kontakty a mít je tak po ruce, když jim budeme chtít volat nebo poslat SMS.


Další karta obsahuje klasické kontakty, ve kterých lze vyhledávat pomocí kliknutí na abecední lištu po pravé straně. Vybrané písmeno se vždy zobrazí uprostřed displeje a aplikace nám nabídne všechny kontakty, které tímto písmenem začínají. V tomto zobrazení bohužel nelze hledat postupným zadáváním písmen, a proto pokud máme mnoho jmen začínající stejným písmenem, bude třeba trochu rolovat. U každého kontaktu je zobrazena fotografie (pokud je přiřazena), vybrané hlavní telefonní číslo a samozřejmě jméno. Kontakty lze také zobrazit jen ve formě fotografií, podobně jako je tomu v oblíbených.Třetí kartou je Historie. Zde nalezneme veškeré příchozí a odchozí hovory v časovém sledu. Samozřejmostí je označení každého hovoru příslušnou ikonou podle toho, zda je příchozí přijatý, příchozí zameškaný nebo odchozí. V nabídce je každý kontakt pouze jednou a v závorce je číslo označující celkový počet volání. Více informací o jednotlivých hovorech pak získáme po kliknutí na kontakt.


Předposlední karta zastupuje SMS konverzaci. Vidíme zde náhledy posledních přijatých SMS zpráv. Vše je zobrazeno ve formě konverzace, kterou známe z Windows Mobile 6.1 s tím rozdílem, že u každého kontaktu je zobrazena i fotografie (Konverzaci je také možné vypnout. Stačí opětovné kliknout na ikonu záložky a zvolit funkci „ungroup“). Toto řešení mi přijde velice povedené. Po kliknutí na příslušnou osobu se zobrazí celá konverzace.Poslední kartou je KeyPad. Osobně si myslí, že právě tato funkce bude tou nejvyužívanější. Na displeji vidíme kontakty doplněné o velkou číselnou klávesnici. Vyhledávání je zde řešeno tak, že zadáváme postupně písmena jména, které hledáme (princip T9) a aplikace nám nabízí možné kontakty obsahující zvolená písmena. Pokud uvidíme hledaný kontakt, můžeme uskutečnit hovor. Pokud ne, zadáváme další písmena. Toto vyhledávání je velice efektivní také proto, že neprohledává jen jména kontaktů ale také například e-mailové adresy a podobně. Pomocí keypadu tak můžete vyhledávat kontakty bez nutnosti vytahovat stylus.V předchozích odstavcích jsem se zabýval popisem jednotlivých záložek, nyní se blíže podíváme, jak vypadá detailní pohled na námi zvolený kontakt. Na úvodní obrazovce vidíme fotografii a nejdůležitější telefonní čísla pro volání a SMS. Další informace získáme kliknutím na záložku „Card“, kde najdeme všechny informace, které jsme k danému kontaktu vyplnili. Na dalších záložkách pak najdeme historii volání a SMS. Poslední záložku zastupuje ikona pro menu, pod kterou se skrývají možnosti, které se dají s daným kontaktem provádět.

Aby byl výčet možností aplikace úplný, je třeba zmínit ještě další podstatné funkce. Jedna z nich je spíše kosmetická. Jedná se o obrazovku, která se nám zobrazí při příchozím hovoru. Vidíme zde velkou fotografii a posuvník, kterým je možné přijmout, nebo odmítnou hovor. Druhou mnohem užitečnější funkcí je možnost exportu kontaktů a SMS. Díky této možnosti můžeme exportovat SMS a kontakty do *.csv nebo *.xml souborů. Poslední funkcí, o které je třeba se ještě zmínit, je statistika. K této funkci se dostaneme opětovným kliknutím na ikonu záložky zpráv, popř. hovorů. Zde vidíme v případě hovorů jejich počet a čas za minulý a aktuální měsíc. Obdobně je tomu u textových zpráv.Závěr:

Co říci na závěr? Jedná se o velice povedeného správce kontaktů, který nabízí celou řadu funkcí, které jsou pro běžného uživatele dostačující. Hlavní výhodou je bezesporu přehlednost, jednoduchost, rychlost a snadná ovladatelnost prsty. Za nevýhodu lze považovat menší možnosti nastavení. A to jak vlastního programu, tak například úplná absence funkcí upozornění, filtrování, profilů a podobně. Právě díky těmto nedostatků i nadále zůstávám věrný již dříve zmíněnému programu, kterým je Inesoft Address Book. Na podrobnou recenzi tohoto programu se můžete těšit příště.
Download:

Za kvalitní aplikace se platí a ani v tomto případě tomu není jinak. K dispozici je sedmidenní testovací verze zdarma. Pokud máme zájem delšího využívání, je potřeba zaplatit 24,95 amerických dolarů. Aplikace je k dispozici v angličtině a němčině. Stahovat můžete z domovských stránek resco.net

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Playcast – multimediální přehrávač s možností streamu

Playcast je pokročilá aplikace sloužící jako multimediální přehrávač, který nabízí také možnost streamu.

Tereza Kratochvílová | software 19 | 08 | 16

Star Walk 2 – odkryjte tajemství vesmíru se skvělou aplikací

Star Walk 2 je aplikace sloužící pro určení polohy hvězd, planet, souhvězdí, komet, mlhoviny a další.

Tereza Kratochvílová | software 16 | 08 | 16

Spoticast – neoficiální klient Spotify pro Windows 10 (Mobile)

Spoticast je aplikace fungující jako neoficiální Spotify klient pro všechna zařízení s Windows 10.

Tereza Kratochvílová | software 07 | 08 | 16

Fantasia Painter - bezkonkurenční editor fotografií pro Windows Phone (aktualizováno)

Fantasia Painter Free je skvělá aplikace na úpravu fotek, která hravě zvládne konkurovat i těm nejlepším fotoeditorům dostupných pro Android a iPhone.

Tereza Kratochvílová | software 27 | 06 | 16

gMaps – Google mapy pro telefon i PC/tablet nyní s podporou offline režimu

Aktualizace (24.4.): Nová podpora offline režimu a plánování tras s průjezdními body.// V dnešním článku si představíme povedenou aplikaci, která přinese Google mapy do vašeho mobilního zařízení.

Tereza Kratochvílová | software 25 | 04 | 16