Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Resco Photo Viewer - Bezkonkurční prohlížeč obrázků

Společnost Resco, která je velice známá díky svým propracovaným aplikacím pro WM, před nedávnem představila novou verzi perfektního prohlížeče obrázků. Již její předchůdce, označený jako verze 6.33, byl bezkonkurenčním produktem svého druhu. Osobně jsem ho používal až do dnes. Vývojáři Resca však neusnuli na vavřínech a svůj produkt stále vyvíjí. Poslední verze je velice dobře optimalizovaná pro ovládaní pomocí prstů, a proto stylus při prohlížení obrázků již nebudete nikdy potřebovat.

Vlastní prostředí programu je pěkné a nabízí intuitivní ovládání. Veškeré ikonky a nabídky jsou dostatečně velké, aby je bylo možné ovládat pouze pomocí prstů. Po spuštění programu nás přivítá základní rozhraní, kde nalezneme nejvyužívanější volby a spodní lištu s ovládacími prvky. U každé položky (vč. jednotlivých složek) se vždy na pravé straně vygeneruje několik miniatur obrázků, které tato položka obsahuje. K dispozici jsou snímky z fotoaparátu ("My Documents"), vlastní alba ("My Albums"), oblíbené obrázky ("Favorites") a možnost procházení všech složek v zařízení ("Browse Device").

resco photo viewer resco photo viewer

Blíže se podíváme na možnost "Browse Device", tedy vlastní procházení zařízení. Vše je opět velice jednoduše řešeno. Stačí kliknout na požadovanou složku a rozbalí se nabídka podsložek. Pokud některá složka obsahuje obrázky, na displeji uvidíte jejich náhled a pod názvem složky i jejich počet. Po otevření této složky se zobrazí seznam obrázků vč. miniatur a základních informací. Po pravé straně je umístěna lišta, která nabízí možnost vyhledávání podle začátečních písmen názvu. Po kliknutí na zvolenou položku se obrázek roztáhne na celý displej. V dolní části displeje máme možnost spuštění prezentace (ikona vpravo) a návrat to vlastního browseru (ikona vlevo). Pokud nám toto zobrazení nestačí a chceme s obrázkem dále pracovat, stačí kliknout na libovolné místo na displeji a zobrazí se několik polopruhledných ikon. Po levé straně jsou umístěny ikony pro otáčení obrázku, vpravo pak zoomovací lišta. U spodního okraje displeje nalezneme serii ikon, které zastupují klasická roletová menu. Při pohledu zleva: Návrat do browseru, spuštění precentace, možnosti odeslání (IrDA, BT, Email, MMS), editace obrázku a nakonec další možnosti práce s obrázkem (uložení ja Today a ke kontaktu, vlastnosti, nastavení, přesun, kopírovaní, smazání atd...)

resco photo viewer resco photo viewer resco photo viewer resco photo viewer resco photo viewer resco photo viewer resco photo viewer resco photo viewer resco photo viewer

Aplikace také nabízí široké možnosti práce s jednotlivými obrázky, které můžeme různě mazat, odesílat, kopírovat, přejménovávat atd. V nastavení programu najdeme také možnost asociace různých typů obrázků. Docílíme tak toho, že když si budeme chtít zobrazit libovolný obrázek kdekoliv v zařízení, otevře se nám v tomto programu.

resco photo viewer resco photo viewer resco photo viewer

Vlastní nastavení programu nabízí celouřadu dalších fukcí. Kromě dříve zmíněné asociace si můžeme nastavit i různé možnosti orientace, načítaní a řady dalších fukcí. Samotné nastavení pak ukrývá fukce nastavení prezentace ("Slideshow"), kde si můžeme vybrat z desítek možnosti.

resco photo viewer resco photo viewer resco photo viewer resco photo viewer resco photo viewer resco photo viewer

Snadné ovládání prsty nespočívá jen ve velkých ikonách a nabídkách. Výrobce myslel i na takové věci, jako je přepínání mezi náhledy obrázů pomocí tahů prstu, priblížení pomocí dvojitého kliku apod. Podporován je také G-Senzor (ten jsem bohužel ale nemohl vyzkoušet). Milovnící sociálních sítipak jistě ocení možnost uploadu na Flickr a Facebook.

resco photo viewer resco photo viewer

 

Zkušební verzi můžete stahovat na oficiálních stránkách. Na zavěr přikládám ještě pěkné video, kde uvidíte celý program v akci.

 

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Playcast – multimediální přehrávač s možností streamu

Playcast je pokročilá aplikace sloužící jako multimediální přehrávač, který nabízí také možnost streamu.

Tereza Kratochvílová | software 19 | 08 | 16

Star Walk 2 – odkryjte tajemství vesmíru se skvělou aplikací

Star Walk 2 je aplikace sloužící pro určení polohy hvězd, planet, souhvězdí, komet, mlhoviny a další.

Tereza Kratochvílová | software 16 | 08 | 16

Spoticast – neoficiální klient Spotify pro Windows 10 (Mobile)

Spoticast je aplikace fungující jako neoficiální Spotify klient pro všechna zařízení s Windows 10.

Tereza Kratochvílová | software 07 | 08 | 16

Fantasia Painter - bezkonkurenční editor fotografií pro Windows Phone (aktualizováno)

Fantasia Painter Free je skvělá aplikace na úpravu fotek, která hravě zvládne konkurovat i těm nejlepším fotoeditorům dostupných pro Android a iPhone.

Tereza Kratochvílová | software 27 | 06 | 16

gMaps – Google mapy pro telefon i PC/tablet nyní s podporou offline režimu

Aktualizace (24.4.): Nová podpora offline režimu a plánování tras s průjezdními body.// V dnešním článku si představíme povedenou aplikaci, která přinese Google mapy do vašeho mobilního zařízení.

Tereza Kratochvílová | software 25 | 04 | 16