Režim doku - zajímavá aplikace přímo od HTC

HTC pro své přístroje s operačním systémem Windows Phone 7 nabízí zdarma celou řadu užitečných aplikací. V dnešním článku si představíme aplikaci "Režim doku" (Dock Mode), kterou ocení zejména majitelé různých kolébek (docků).

Ve včerejší recenzi jsme si představili zajímavou kolébku pro zařízení HTC Radar/Titan a dnes jí "doplníme" potřebným softwarem. Kolébka je sama o sobě velice užitečná záležitost, ovšem pokud obsahuje telefon s vhodným softwarem, dokáže nabídnout mnohem více.

Aplikace Režim doku je určena pouze pro zařízení od společnosti HTC a stahovat ji můžete ve speciální sekci (HTC) na Marketplace. Jejím účelem je zobrazení užitečných informaci při připojení zařízení k docku.

HTC Režim Doku

Aplikace se v podstatě skládá z jedné "obrazovky", která zobrazuje důležité informace. V pravém rohu (režim "naležato") jsou umístěny velké digitální hodiny (á la Sense), pod nimi jsou údaje o poloze a aktuální předpověď počasí. V levém rohu jsou zobrazeny ovládací prvky hudebního přehrávače, obrázek aktuálně přehrávaného (pozastaveného) alba a informace o přehrávání. U spodní hrany displeje jsou umístěny zástupci na další dvě funkce této aplikace. První je "Fotorámeček", který během jediného kliknutí promění Vaše zařízení v digitální fotorámeček (automatické prohlížení fotografií na ploše celého displeje). Druhý zástupce spouští aplikaci HTC Watch, která nabízí ukázky (trailery) nových filmů. V našich končinách však tato aplikace není příliš použitelná. Povedený vzhled celé aplikace dotváří interaktivní pozadí, které pokrývá celou plochu a mění se v závislosti na čase (den/noc).

HTC Režim Doku HTC Režim Doku

Aplikace nabízí také poměrně široká (na poměry Windows Phone) nastavení. První položkou je možnost automatického spuštění. Tuto funkci je však možné použít pouze s oficiálním příslušenstvím. Nastavení také umožňuje zapnout automatické získání polohy pro zobrazení odpovídající předpovědi počasí. Další volby se týkají funkce fotorámečku. Je možno vybrat alba z paměti přístroje, která budou "promítána", jejich opakování, náhodné prohlížení, rychlost a efekty přechodů.

HTC Režim Doku HTC Režim Doku HTC Režim Doku

"Třešničkou na dortu" je tlačítko s ikonou "slunce", po jehož stisknutí se podsvícení displeje výrazně ztlumí a zapnutý displej nepůsobí tak výrazně (rušivě).

Aplikace je poměrně povedená, k dokonalosti však chybí několik detailů a jedna podstatná funkce. Touto funkcí je možnost zobrazení notifikací (počtu nepřečtených zpráv, nepřijatá volání, apod.). Pokud máte na telefonu spuštěn Režim doku a přijde Vám například SMS ve chvíli, kdy nejste v blízkosti telefonu, po svém návratu na displeji neuvidíte vůbec žádné upozornění. Režim doku je tedy nutné ukončit, zkontrolovat notifikaci na dlaždici, a opět se do aplikace vrátit. Osobně bych také uvítal zobrazení několika nadcházejících událostí z kalendáře.

Komentáře (1)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

01 | 02 | 12 02:13
HTC pro své přístroje s operačním systémem Windows Phone 7 nabízí zdarma celou řadu užitečných aplikací. V dnešním článku si představíme aplikaci "Režim doku" (Dock Mode), kterou ocení zejména majitelé různých kolébek (docků). http://wmmania.cz/software/ostatni/rezim-doku-zajimava-aplikace-primo-od-htc/ 0

Mohlo by vás zajímat

Band 2 v bílé barvě exkluzivně pouze pro zaměstnance Microsoftu

Jindřich Lukeš | články 27 | 11 | 16

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(15.11.): Podpora videohovorů, kreslení do obrázků a další vylepšení.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 15 | 11 | 16

MSN Počasí – perfektní předpověď počasí pro Windows 10 (Mobile) zdarma (aktualizováno)

(14.11.): Nová verze přináší podporu průhledných dlaždic.// Hledáte kvalitní předpověď počasí pro PC i telefony? Vyzkoušejte tu přímo od Microsoftu, která nabídne skvělou grafiku, důležité funkce a je zcela zdarma.

Tereza Kratochvílová | software 14 | 11 | 16

Kamera pro Windows 10 Mobile – detailní pohled (aktualizováno)

(2.11.): Nové přepracované rozhraní a funkce Time Lapse.// V dnešním článku si představíme aplikaci pro pořizování fotografií a videa v systému Windows 10 Mobile.

Tereza Kratochvílová | software 02 | 11 | 16

Facebook (Beta) – testovací verze oficiální aplikace pro Windows 10 (Mobile) - aktualizováno

(2.11.): Nová verze s řadou novinek. // Facebook vydal první betaverzi své oficiální aplikace pro Windows 10 Mobile, která nahrazuje původní aplikaci vyvíjenou Microsoftem.

Jindřich Lukeš | software 02 | 11 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím