Režim doku - zajímavá aplikace přímo od HTC

HTC pro své přístroje s operačním systémem Windows Phone 7 nabízí zdarma celou řadu užitečných aplikací. V dnešním článku si představíme aplikaci "Režim doku" (Dock Mode), kterou ocení zejména majitelé různých kolébek (docků).

Ve včerejší recenzi jsme si představili zajímavou kolébku pro zařízení HTC Radar/Titan a dnes jí "doplníme" potřebným softwarem. Kolébka je sama o sobě velice užitečná záležitost, ovšem pokud obsahuje telefon s vhodným softwarem, dokáže nabídnout mnohem více.

Aplikace Režim doku je určena pouze pro zařízení od společnosti HTC a stahovat ji můžete ve speciální sekci (HTC) na Marketplace. Jejím účelem je zobrazení užitečných informaci při připojení zařízení k docku.

HTC Režim Doku

Aplikace se v podstatě skládá z jedné "obrazovky", která zobrazuje důležité informace. V pravém rohu (režim "naležato") jsou umístěny velké digitální hodiny (á la Sense), pod nimi jsou údaje o poloze a aktuální předpověď počasí. V levém rohu jsou zobrazeny ovládací prvky hudebního přehrávače, obrázek aktuálně přehrávaného (pozastaveného) alba a informace o přehrávání. U spodní hrany displeje jsou umístěny zástupci na další dvě funkce této aplikace. První je "Fotorámeček", který během jediného kliknutí promění Vaše zařízení v digitální fotorámeček (automatické prohlížení fotografií na ploše celého displeje). Druhý zástupce spouští aplikaci HTC Watch, která nabízí ukázky (trailery) nových filmů. V našich končinách však tato aplikace není příliš použitelná. Povedený vzhled celé aplikace dotváří interaktivní pozadí, které pokrývá celou plochu a mění se v závislosti na čase (den/noc).

HTC Režim Doku HTC Režim Doku

Aplikace nabízí také poměrně široká (na poměry Windows Phone) nastavení. První položkou je možnost automatického spuštění. Tuto funkci je však možné použít pouze s oficiálním příslušenstvím. Nastavení také umožňuje zapnout automatické získání polohy pro zobrazení odpovídající předpovědi počasí. Další volby se týkají funkce fotorámečku. Je možno vybrat alba z paměti přístroje, která budou "promítána", jejich opakování, náhodné prohlížení, rychlost a efekty přechodů.

HTC Režim Doku HTC Režim Doku HTC Režim Doku

"Třešničkou na dortu" je tlačítko s ikonou "slunce", po jehož stisknutí se podsvícení displeje výrazně ztlumí a zapnutý displej nepůsobí tak výrazně (rušivě).

Aplikace je poměrně povedená, k dokonalosti však chybí několik detailů a jedna podstatná funkce. Touto funkcí je možnost zobrazení notifikací (počtu nepřečtených zpráv, nepřijatá volání, apod.). Pokud máte na telefonu spuštěn Režim doku a přijde Vám například SMS ve chvíli, kdy nejste v blízkosti telefonu, po svém návratu na displeji neuvidíte vůbec žádné upozornění. Režim doku je tedy nutné ukončit, zkontrolovat notifikaci na dlaždici, a opět se do aplikace vrátit. Osobně bych také uvítal zobrazení několika nadcházejících událostí z kalendáře.

Komentáře (1)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

01 | 02 | 12 02:13
HTC pro své přístroje s operačním systémem Windows Phone 7 nabízí zdarma celou řadu užitečných aplikací. V dnešním článku si představíme aplikaci "Režim doku" (Dock Mode), kterou ocení zejména majitelé různých kolébek (docků). http://wmmania.cz/software/ostatni/rezim-doku-zajimava-aplikace-primo-od-htc/ 0

Mohlo by vás zajímat

Global Tv Free - sledujte většinu světových TV (vč. CZ) zdarma ve svém telefonu

Global Tv Free je velice zajímavá aplikace, která vám v telefonu umožní sledovat více než 5000 televizních stanic z celého světa. Nechybí ani Česká republika, kde jsou dostupné snad všechny stanice vč. HBO apod.

Jindřich Lukeš | software 11 | 01 | 17

Viber – Volejte a pište zprávy zdarma na Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(27.12.): Nová rychlejší verze s podporou gest.// Volejte a posílejte textové zprávy zdarma skrze populární multiplatformní aplikaci Viber.

Jindřich Lukeš | software 02 | 01 | 17

Dropbox – oficiální univerzální aplikace populárního úložiště pro Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(21.12.): Nová verze s přepracovanou grafikou. // Dropbox, populární cloudové úložiště, můžete používat i jako univerzální aplikaci na vašich telefonech, tabletech i PC.

Tereza Kratochvílová | software 02 | 01 | 17

Instagram – oficiální aplikace pro Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(22.12.): Podpora živých videí, vylepšeny soukromé zprávy. // Oficiální aplikace Instagram určená pro Windows 10 Mobile.

Tereza Kratochvílová | software 02 | 01 | 17

Zajímavost: Android 7.1 spuštěn na Lumii 520

Jindřich Lukeš | články 15 | 12 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím