Režim doku - zajímavá aplikace přímo od HTC

HTC pro své přístroje s operačním systémem Windows Phone 7 nabízí zdarma celou řadu užitečných aplikací. V dnešním článku si představíme aplikaci "Režim doku" (Dock Mode), kterou ocení zejména majitelé různých kolébek (docků).

Ve včerejší recenzi jsme si představili zajímavou kolébku pro zařízení HTC Radar/Titan a dnes jí "doplníme" potřebným softwarem. Kolébka je sama o sobě velice užitečná záležitost, ovšem pokud obsahuje telefon s vhodným softwarem, dokáže nabídnout mnohem více.

Aplikace Režim doku je určena pouze pro zařízení od společnosti HTC a stahovat ji můžete ve speciální sekci (HTC) na Marketplace. Jejím účelem je zobrazení užitečných informaci při připojení zařízení k docku.

HTC Režim Doku

Aplikace se v podstatě skládá z jedné "obrazovky", která zobrazuje důležité informace. V pravém rohu (režim "naležato") jsou umístěny velké digitální hodiny (á la Sense), pod nimi jsou údaje o poloze a aktuální předpověď počasí. V levém rohu jsou zobrazeny ovládací prvky hudebního přehrávače, obrázek aktuálně přehrávaného (pozastaveného) alba a informace o přehrávání. U spodní hrany displeje jsou umístěny zástupci na další dvě funkce této aplikace. První je "Fotorámeček", který během jediného kliknutí promění Vaše zařízení v digitální fotorámeček (automatické prohlížení fotografií na ploše celého displeje). Druhý zástupce spouští aplikaci HTC Watch, která nabízí ukázky (trailery) nových filmů. V našich končinách však tato aplikace není příliš použitelná. Povedený vzhled celé aplikace dotváří interaktivní pozadí, které pokrývá celou plochu a mění se v závislosti na čase (den/noc).

HTC Režim Doku HTC Režim Doku

Aplikace nabízí také poměrně široká (na poměry Windows Phone) nastavení. První položkou je možnost automatického spuštění. Tuto funkci je však možné použít pouze s oficiálním příslušenstvím. Nastavení také umožňuje zapnout automatické získání polohy pro zobrazení odpovídající předpovědi počasí. Další volby se týkají funkce fotorámečku. Je možno vybrat alba z paměti přístroje, která budou "promítána", jejich opakování, náhodné prohlížení, rychlost a efekty přechodů.

HTC Režim Doku HTC Režim Doku HTC Režim Doku

"Třešničkou na dortu" je tlačítko s ikonou "slunce", po jehož stisknutí se podsvícení displeje výrazně ztlumí a zapnutý displej nepůsobí tak výrazně (rušivě).

Aplikace je poměrně povedená, k dokonalosti však chybí několik detailů a jedna podstatná funkce. Touto funkcí je možnost zobrazení notifikací (počtu nepřečtených zpráv, nepřijatá volání, apod.). Pokud máte na telefonu spuštěn Režim doku a přijde Vám například SMS ve chvíli, kdy nejste v blízkosti telefonu, po svém návratu na displeji neuvidíte vůbec žádné upozornění. Režim doku je tedy nutné ukončit, zkontrolovat notifikaci na dlaždici, a opět se do aplikace vrátit. Osobně bych také uvítal zobrazení několika nadcházejících událostí z kalendáře.

Komentáře (1)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

01 | 02 | 12 02:13
HTC pro své přístroje s operačním systémem Windows Phone 7 nabízí zdarma celou řadu užitečných aplikací. V dnešním článku si představíme aplikaci "Režim doku" (Dock Mode), kterou ocení zejména majitelé různých kolébek (docků). http://wmmania.cz/software/ostatni/rezim-doku-zajimava-aplikace-primo-od-htc/ 0

Mohlo by vás zajímat

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.2.): Nová verze s podporou funkce Status (obdoba FB příběhů).// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 24 | 02 | 17

Oficiální Twitter klient - nová univerzální aplikace pro Windows 10 (Mobile) - aktualizováno

(23.2.): Nová verze s řadou významných vylepšení. // K dispozice je zcela přepracovaný oficiální Twitter klient, který konečně přichází jako univerzální aplikace pro Windows 10 (Mobile.)

Jindřich Lukeš | software 24 | 02 | 17

Realarm – multifunkční budík pro Windows 10 (Mobile)

Pokud vám systémový budík přijde moc jednoduchý, aplikace Realarm je pro vás ta pravá. Jedná se o propracovaného správce budíků s mnoha funkcemi.

Tereza Kratochvílová | software 20 | 02 | 17

Gartner: Windows Phone má pouze 0,3% zastoupení aktuálních prodejů na trhu chytrých telefonů

Jindřich Lukeš | články 17 | 02 | 17

Jak nainstalovat starší (rychlejší) aplikaci Facebook přímo od Microsoftu?

V tomto jednoduchém návodu si ukážeme, jak snadno nainstalovat starší oficiální aplikaci Facebook vyrobenou přímo Microsoftem, která nabízí podstatně lepší výkon než současná verze přímo od Facebooku.

Jindřich Lukeš | návody 07 | 02 | 17
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím