SensorCore – Monitorujte svůj pohyb s novými modely Lumia

Současné chytré telefony nabízí nespočet funkcí, se SensorCore však mohou nahradit i oblíbené krokoměry a různé fitness náramky. V tomto článku se detailně podíváme na to, jak lze s novými Lumiemi monitorovat pohyb.

S příchodem aktualizace Nokia Cyan a nových zařízení Nokia Lumia je možné využívat zcela nové funkce pro monitorování pohybu. Oficiálně jsou spojeny s pojmem SensoreCore.

Co je SensorCore?

SensorCore lze popsat zjednodušeně jako softwarové řešení doplněné o hardwarovou komponentu, které bude tvořit jakýsi „nárazník“ mezi aplikacemi a senzory telefonu. Základní myšlenkou tohoto řešení je uspokojit „poptávku“ aplikací po různorodých údajích z čidel telefonu se zachováním minimální spotřeby. V současné době se totiž čím dál častěji dostávají do popředí různé aplikace monitorující pohyb uživatele pomocí sensorů v telefonu (krokoměry, monitory, navigace apod.). Provoz těchto aplikací je však energeticky poměrně náročný, především kvůli nutnosti nepřetržitého využívání integrovaných sensorů v telefonu. SensorCore tedy již na úrovni hardwaru (integrovaná součástka) data s těchto sensorů shromažďuje a s využitím minimálního výkonu předává libovolným aplikacím.

U jakých modelů je dostupný?

Z výše uvedené podstaty celé technologie je zřejmé, že je vyžadována speciální komponenta umístěná přímo v přístroji. Touto komponentou jsou vybaveny pouze některé nové modely. Konkrétně se jedná o Lumii 630, 635, 730, 735, 830, 930 a 1520.

Jak jej prakticky využít?

Běžný uživatel tuto technologii ocení až následně skrze aplikace třetích stran, které získají nepřetržitý tok všech důležitých informací, které budou moci zpracovat, vyhodnotit a prezentovat uživateli. Navíc s minimálními nároky na spotřebu baterie.

Široká nabídka aplikací

Ačkoliv jsou funkce SensorCore poměrně novinkou, na Storu již existuje celá řada aplikací, které dokáží se získanými daty efektivně pracovat.

Bing Zdraví a Fitness
Oficiální aplikace Microsoftu, která byla jako první k využívání SensorCore uzpůsobena. V podstatě se jedná o alternativu různých fitness náramků. Dokáže nejen monitorovat kroky, ale také časy, vzdálenosti a spálené kalorie. S údaji je také možné pracovat v různých časových intervalech. Více informací naleznete v samostatném článku.

Tracks
Ukázková aplikace Nokie, jejíž cílem je demonstrovat funkce SensorCore. Tuto aplikaci je však možné normálně používat. Její zaměření spočívá v monitoringu polohy a následném propojení dílčích bodů přímkou, která charakterizuje vaši trasu pohybu. K dispozici je také možné filtrování podle času, což umožní zobrazení dílčích tras. Další informace a možnost stažení.

Steps
Taktéž demonstrativní aplikace Nokie, která je zaměřena na monitoring kroků. Ty je možné sledovat v různých časových intervalech. K dispozici je také živá dlaždice na plochu zobrazující přehled kroků za aktuální den. Další informace a možnost stažení.

Sensie
Nejpropracovanější aplikací třetích stran (běžných vývojářů) je Sensie, která dokáže zobrazovat aktivity v čase, oblíbená místa, mapy pohybu a mnoho dalšího. Samostatnou recenzi aplikace připravujeme. Prozatím se můžete podívat na Store a aplikaci vyzkoušet.

Life Tracker Pro+
Další povedená aplikace podobná Bing Zdraví a Fitness určená především k monitoringu denní aktivity v podobě kroků.Další informace a možnost stažení.

Komentáře (1)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

25 | 10 | 14 02:58
Současné chytré telefony nabízí nespočet funkcí, se SensorCore však mohou nahradit i oblíbené krokoměry a různé fitness náramky. V tomto článku se detailně podíváme na to, jak lze s novými Lumiemi monitorovat pohyb. http://wmmania.cz/software/ostatni/sensorcore-monitorujte-svuj-pohyb-s-novymi-modely-lumia/ 0

Mohlo by vás zajímat

Přehled všech dostupných verzí systému Windows Phone/Windows 10 Mobile pro jednotlivé modely

Jaká je nejnovější verze systému pro mé zařízení? Nejen na tuto otázku naleznete odpověď v tomto přehledu všech dostupných/podporovaných verzí systému pro většinu WP a W10M zařízení.

Jindřich Lukeš | návody včera v 12:12

Creators Update pro Windows 10 Mobile oficiálně k dispozici – stahujte finální verzi

Windows 10 Mobile Creators Update ve finální verzi uvolněn jako standardní aktualizace pro běžné uživatele. Pokud máte jeden z podporovaných přístrojů, můžete stahovat.

Jindřich Lukeš | články před 2 dny

Samsung Galaxy S8 vs. Microsoft Lumia 950 – test fotoaparátu

Jedno z prvních porovnání fotoaparátů Lumie 950 a nového Samsungu Galaxy S8.

Jindřich Lukeš | články 24 | 04 | 17

Aplikace Upgrade Advisor pro přechod z WP8.1 na W10M zpět na Storu

Jindřich Lukeš | články 24 | 04 | 17

Microsoft To-Do – nový multiplatformní úkolovník od Microsoftu jako nástupce populárního Wunderlistu

Microsoft představil zbrusu novou multiplatformní aplikaci na správu úkolů, která je funkčně velmi podobná Wunderlistu.

Jindřich Lukeš | software 20 | 04 | 17
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím