Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

ShapeWriter - Revoluční způsob psaní na softwarové klávesnici !

Společnost ShapeWriter vyvinula revoluční způsob psaní na softwarové klávesnici pomocí dotekového displeje. Již delší dobu je k dispozici verze pro iPhone a Android, nyní k nim přibyla i verze pro Windows Mobile.

Instalace a zobrazení softwarové klávesnice je běžné, jako je tomu u ostatních konkurenčních aplikací. Hlavní rozdíl však nastane v momentě, kdy chceme napsat nějaký text. Na této klávesnici již není potřeba jednotlivé znaky "vyťukávat" pomocí stylusu, popř. prstu. Nyní již stačí prst položit na písmeno, kterým naše slovo začíná a plynulými tahy po dispeji postupně "dojet" k ostatním písmenům požadovaného slova. Klávesnice rozpoznává změny směru pohybu prstu na daných tlačítkách písmen a zobrazí je na displeji. Vše je doplněno o velmi dobrou podporu slovníku T9, takže požadované slovo máme rychle k dispozici.


Při testování této klávesnice jsem nezaznamenal žádný problém a s většinou slov si hravě poradila. Drobné problémy nastanou pouze u začátku tahu, tedy u prvního písmene, kdy je třeba dbát na větší přesnost.

shapewritter

 

Tento nový způsob psaní se velice dobře osvědčil například v tramvaji nebo autobuse, kde máte k dispozici na psaní jen jednu ruku a dopravní prostředek s Vámi ještě drncá. Trefovat se, v takovémto případě, pomocí stylusu do malých písmenek softwarové klávesnice, je téměř nemožné. Ale s klávesnicí ShapeWriter lze napsat textovku velice pohodlně. Dokonce i obecně je použití obou rukou pro psaní na našem komunikátoru zbytečně složité, s ShapeWriter Vám bude stačit pouze jedna. Je samozřejmé, že do komfortu, který získáme hardwarovou klávesnicí, má i tento způsob poměrně daleko, avšak je to velice zajímavý nápad, který nám psaní značně ulehčí.

 

 

Bohužel pro nás, kteří pro psaní využíváme český jazyk, je tato klávesnice nepoužitelná. Jelikož podporována je zatím jen angličtina (oficiálně). V brzké době nepředpokládám, že by vznikla multijazyčná verze a proto, pokud sháníte tuto klávesnici včetně české T9, bude muset trochu hledat po internetu ;)

 

 

Pokud máte zájem si tuto klávesnici vyzkoušet, navštivte domovské stránky ShapeWriter, kde naleznete možnost stažení, popř. zakoupení.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Playcast – multimediální přehrávač s možností streamu

Playcast je pokročilá aplikace sloužící jako multimediální přehrávač, který nabízí také možnost streamu.

Tereza Kratochvílová | software 19 | 08 | 16

Star Walk 2 – odkryjte tajemství vesmíru se skvělou aplikací

Star Walk 2 je aplikace sloužící pro určení polohy hvězd, planet, souhvězdí, komet, mlhoviny a další.

Tereza Kratochvílová | software 16 | 08 | 16

Spoticast – neoficiální klient Spotify pro Windows 10 (Mobile)

Spoticast je aplikace fungující jako neoficiální Spotify klient pro všechna zařízení s Windows 10.

Tereza Kratochvílová | software 07 | 08 | 16

Fantasia Painter - bezkonkurenční editor fotografií pro Windows Phone (aktualizováno)

Fantasia Painter Free je skvělá aplikace na úpravu fotek, která hravě zvládne konkurovat i těm nejlepším fotoeditorům dostupných pro Android a iPhone.

Tereza Kratochvílová | software 27 | 06 | 16

gMaps – Google mapy pro telefon i PC/tablet nyní s podporou offline režimu

Aktualizace (24.4.): Nová podpora offline režimu a plánování tras s průjezdními body.// V dnešním článku si představíme povedenou aplikaci, která přinese Google mapy do vašeho mobilního zařízení.

Tereza Kratochvílová | software 25 | 04 | 16