Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

HTC Sense UI na Windows Mobile (s využitím SPB Mobile Shell 3.5)

Bleskurychlé a skvěle prstově ovladatelné prostředí pro jakýkoliv WindowsMobile komunikátor.

Nevím, jak jste na tom Vy, ohledně zkušeností s různými uživatelskými prostředími (TouchFlo, rozhraním iPhonu, základní rozhraní WindowsMobile), ale to které si dnes představíme je na úplně jiné úrovni. Vše je velmi rychlé, snadno ovladatelné prsty, velmi hezké, příjemně a použitelně zpracované.

Samotná instalace je poměrně jednoduchá stačí nainstalovat SPB Mobile Shell 3.5, MortScript-4.2, MSH3.5 MC_Sence v3.5 qvga, Message2Reg a WidgetInjector. Po instalaci doporučuji udělat měkký reset, a pak už vše běží. (Umyslně zde nejsou soubory ke stažení, jelikož některé ze jmenovaných souborů je třeba zakoupit, popř. nainstalovat alespoň zkušební verzi.)

Není potřeba provádět jakékoliv psí kusy v nastavení, klasicky se načte plugin co máte nastavený na Today a po chvíli se zobrazí i nainstalované rozhraní. Na úvodné straně jsou v zakladu umístěny hodiny, náhled do kalendáře a několik tlačítek.

 

sense shell

Tato základní obrazovka zvaná Home je již přizpůsobena (za propůjčení tváře k recenzi děkuji své přítelkyni :-). Dále zde vidime několik prvků, shora: klasická lišta s nabídkou Start (osobně používám DCI Battery And Memmory – indikátory baterie a operační paměti), indikátor stavu GSM/UMTS, ikonku reproduktoru s možností nastavení hlasitosti reakcí zařízení, napájení a pBar, správce běžících procesů.

 

K dalším prvků se dostanete jednoduchým „přetažením“ stránky vlevo nebo vpravo. Listování je pěkně rychlé a plynule animované. Je možné si nastavit až pět volných stránek, které jsou naprosto uživatelsky nastavitelné – od umístění jednotlivých tlačítek přes libovolnou volbu, program, nebo aplikaci, kterou si lze přidat v podobě zástupce nebo widgetu – miniaplikace. Je možné si nastavit prakticky libovolný počet aplikaci podle toho, co se Vám podaří na stránku napasovat…Jak je vidět na screenech, je možné si vytvořit obrazovku s nejpotřebnějšími aplikacemi a "spouštěči" – v mém případě se tyto volby týkají přehledných hodin, zobrazení data a alarmu, prohlížeče SMS, Hovorů, Meteoservisu, pohodlného prstového „tlumiče“ podsvícení, pohled do kalendáře, či zástupce pro spuštění navigace a vypínače komunikačních modulů.

sense shell sense shell sense shell

Jak jsem již popisoval výše, celé prostředí lze velmi jednoduše modifikovat a nastavovat pomoci prstů. Přidávat můžete jak předpřipravené widgety, tak i vlastní zástupce programů.

sense shell sense shell

Widgety je možné skinovat (pokud to podporují). Skinování lze provést velmi jednoduše a to přidržením prstu na vybraném widgetu, zařízení jemně zavibruje a zobrazí se dialogová nabídka s možností odstranění, upravením polohy, změnou skinu a změnou cesty k widgetu.

sense shell sense shell

Jedná-li se například o úpravy rozvržení, vypadá situace přibližně tímto způsobem: Stačí přidržet prst nebo stylus na widgetu, zobrazí se dialogové okno s nabídkou možných úprav, tapnutím vyberete volbu "Upravit rozvržení" a poté lze s ikonami libovolně posunovat dle libosti. Jednotlivé prvky je také možno odstranit přesunutím do koše. Nakonec se vše usadí a potvrdí stiskem tlačítka se „zatržítkem“ vlevo dole. Pro přidání widgetu stačí na jakékoliv stránce stisknout tlačítko se symbolem šipky směřující vzhůru a zvolit volbu "Přidat widget/miniaplikaci". Lze také přepnout mezi stránkami Lifestyle a Profesionál,změnit nastavení Hlavní obrazovky nebo skočit na základní today screen ve WindowsMobile.

sense shell sense shell sense shell sense shell sense shell sense shell

Do nastavení se dostanete tak, že stisknete tlačítko se symbolem "+", zobrazí se nabídka oblíbené, pod touto uživatelsky definovatelnou nabídkou se nachází seznam naposledy spuštěných programů, mezi kterými je možné rolovat tahem po displeji, rolovaní a následné překreslování je velmi rychlé, což je možné vidět na přiloženém videu. Nyní ani nemá smysl ukazovat na screenech, jak vypadá použití prohlížení kontaktů, vyhledávání atp., protože video vydá na tisíc slov… Pokud Vás toto uživatelské prostředí oslovilo svými kouzly a obrovským usnadněním a urychlením používání Vašeho WM miláčka, neváhejte a instalujte :)

Co se týče náročnosti, je zapotřebí 200MHz procesor a 4MB RAM, program je možné instalovat přímo na kartu, aniž by nějak po vysunutí a zasunutí zlobil.

 

Pokud nevíte, kde všechny požadované programy sehnat, kontaktujte mě Soukromou zprávou v fóru.

 

 

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se