Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

SIRF Star IV - Nástupce přichází, aneb revoluce v GPS navigaci

V SiRF Technology usilovně pracují na nástupci populárního modelu SiRFstar III, který bude označen jako SiRFstarIV GSD4t. Hlavní inovace se očekávají zejména u spotřeby energie, která by měla podstatně klesnout, díky propracovanému klidovému stavu. Další obrovskou výhodou, by měla být téměř okamžitá fixace na satelity, která nám zajistí okamžité zobrazení aktuální polohy. Již žádné studené starty, které trvaly někdy i několik minut.

Populární a velice oblíbené GPS chipy SIRF Star III není potřeba nijak zvláště představovat. Používají se jak v klasických automobilových navigacích, tak v různých mobilních zařízeních, jako jsou například komunikátory s Windows Mobile. V minulých letech byl jejich podíl ve WM zařízení téměř většinový. V součastnosti jsou vytlačovány zejména GPS chipy od Qualcommu, které jsou integrovány v komplexních chipsetech, které zastávají většinu funkcí zařízení (procesor, GSM modul atd.) Toto řešení je z mnoha hledisek výhodné (zejména pro výrobce). Hlavní výhodou je zejména cena, jednoduchost výroby, úspora místa a možnost snadné komplexní optimalizace pro software. Na druhou stranu však toto řešení má i své nevýhody. Zejména se jedná o výkon a nedotažení některých fukcí. Mezi jednu z těchto "nedotažených" funkcí lze považovat i GPS chip, který nepodporuje jednu podstatnou vlastnost. Většina příznivců geocachingu a turistické navigace jistě ví, kam mířím. Ano, jedná se o nemožnost vypnutí (deaktivace) statické navigace. (Vše o statické navigaci a jejím vypnutí u SIRF Star III naleznete ZDE.)

Jelikož výhradním a největším prodejcem WM zařízení je HTC, které právě preferuje jako dodavatele hardwaru Qualcomm, setkáme se s těmito chipy u všech nových zařízení. Ostatní výrobci většinou ve svém portfoliu nabízí alespoň nějaké zařízení využívající SIRF Star III.

Sirft Star IV

V SiRF Technology si však současný trend vývoje uvědomují a usilovně pracují na nástupci populárního modelu, který bude označen jako SiRFstarIV GSD4t. Hlavní inovace se očekávají zejména u spotřeby energie, která by měla podstatně klesnout, díky propracovanému klidovému stavu. Další obrovskou výhodou, by měla být téměř okamžitá fixace na satelity, která nám zajistí okamžité zobrazení aktuální polohy. Již žádné studené starty, které trvaly někdy i několik minut.

Pokud se všechny slibované inovace povede výrobci skutečně implementovat, vznikne poměrně slušná konkurence pro stávající řešení, které nabízí Qualcomm. Máme se tedy na co těšit.

Více informací nalznete ZDE.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se