SMath Studio 0.85

Rozsáhlé matematické studio s rozhraním ve stylu papíru, obrovským množstvím výpočetních funkcí a s integrovaným matematickým slovníkem. Nejde jen o vědecký nástroj, ale i o aplikaci, která vám umožní rychlé zobrazení svých představ. Má revoluční rozhrání, umožňuje řešit složité výpočty a sestavovat matematické postupy.

smath studio

V aplikaci je obsažena čeština, ovšem nejprve je nutné ji aktivovat z defaultní ruštiny. Vyberte tedy levé „Меню“ -> „Опции“ -> „Интерфейс…“ a v úplně vrchním seznamu vyberte „Čeština“, poté potvrďte „OK“.

Hlavní pracovní plocha je ve stylu zmiňovaného papíru, po kterém můžete posouvat a pracovat na něm. Okna s nástroji jsou libovolně přemístitelná, lze je minimalizovat nebo úplně zavřít (pokud jejich obsah zrovna nepotřebujete). Pravým „Listy“ můžete vytvořit nový list, smazat aktuální a přepínat mezi otevřenými. „Menu“ -> „Soubor“ nabízí standardní volby včetně exportu do HTML. Stejně tak „Upravit“ nabízí všechny standardní možnosti. V „Zobrazení“ můžete zrušit mřížkování („[Grid]”) a schovat lištu Start pro více místa („Lišta s nástroji“). Podnabídka „Vložit“ už obsahuje matematické funkce (je obsažen popis), operátory, grafy (dvourozměrné i třírozměrné), matice a další; vše se neodvážím přiblížit, neboť nejsem matematik a nerad bych vykládat hlouposti. Podnabídka „Panely nástrojů“ umí zobrazovat a skrývat všechny nebo jednotlivé nástrojové panely podle vaší potřeby. Ve „Vlastnosti“ -> „Rozhraní…“ se kromě jazyka nastavuje i vzhled, ve „Vlastnosti“ -> „Výpočet…“ formát výsledku. V samotném „Výpočet“ najdete funkce „Vyřešit“, „Vypočítat“, „Zjednodušit“, „Převrátit“, „Odlišit“ a „Determinant“. V podnabídce „Obsah“ je nápověda a popis v angličtině.

Navštivte oficiální stránky, odkud si můžete stáhnout stolní verzi (Windows, Linux) a především zde najdete další informace, které jsou vzhledem k rozsahu aplikace nezbytné. Aplikace nemá problémy s větším rozlišením displeje a funguje i na Smartphonech (Windows Mobile Standard).

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(15.11.): Podpora videohovorů, kreslení do obrázků a další vylepšení.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 15 | 11 | 16

MSN Počasí – perfektní předpověď počasí pro Windows 10 (Mobile) zdarma (aktualizováno)

(14.11.): Nová verze přináší podporu průhledných dlaždic.// Hledáte kvalitní předpověď počasí pro PC i telefony? Vyzkoušejte tu přímo od Microsoftu, která nabídne skvělou grafiku, důležité funkce a je zcela zdarma.

Tereza Kratochvílová | software 14 | 11 | 16

Kamera pro Windows 10 Mobile – detailní pohled (aktualizováno)

(2.11.): Nové přepracované rozhraní a funkce Time Lapse.// V dnešním článku si představíme aplikaci pro pořizování fotografií a videa v systému Windows 10 Mobile.

Tereza Kratochvílová | software 02 | 11 | 16

Facebook (Beta) – testovací verze oficiální aplikace pro Windows 10 (Mobile) - aktualizováno

(2.11.): Nová verze s řadou novinek. // Facebook vydal první betaverzi své oficiální aplikace pro Windows 10 Mobile, která nahrazuje původní aplikaci vyvíjenou Microsoftem.

Jindřich Lukeš | software 02 | 11 | 16

Dropbox – oficiální univerzální aplikace populárního úložiště (aktualizováno)

(24.10.): Nová vylepšená verze. // Dropbox, populární cloudové úložiště, můžete používat i jako univerzální aplikaci na vašich telefonech, tabletech i PC.

Tereza Kratochvílová | software 24 | 10 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím