Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Sonic Unleashed

Sonic Unleashed je portace jedné z klasik z dílny Gameloftu. Myslím, že herní náplň Sonica není třeba popisovat. Autoři se naštěstí zdrželi 3D zpracování (ne jako na konzolích) a připravil perfektní 2D skákačku.

Příběh se typicky točí okolo zachraňování světa; dr. Eggman vpustil do světa zlý paprsek, který nejenže ohrožuje planetu, kterou rozdělil na 4 kontinenty, ale navíc má dopad na samotného Sonica. Ten se v noci mění ve Werehoga. Ten není tak mrštný a rychlý, ale za to disponuje magickou rukou, která mu umožňuje zaháknout se a vytáhnout se na vyšší plošinu, popřípadě omámit nepřítele.

Tento prvek je zajímavou inovací původní hry a gameplay je díky tomu různorodější.

 

Ovládání

Nejdůležitější u her na WM je ovládání. Protože ovládání pouze pomocí dotykového diplaye potopilo spoustu jinak perfektních titulů. Zde se ovládání povedlo. Ve hře je implementováno dvojí ovládání – virtuální tlačítka a beztlačítkový mód. Tyto módy můžete změnit v nastavení.

V módu virtuálních tlačítek je klasicky zobrazen D-Pad a 2 tlačítka, která mění význam dle spučasné podoby Sonica. U Sonica je to to rozběhnutí a skok, u Werehoga použití ruky a výskok.

V beztlačítkovém módu záleží na Vašem dotyku. Např. dotyk vlevo/vpravo Sonicem pohybuje, nad ním Sonic vyskočí, při dotyku na nepřítele zaútočí. Funguje bezchybně, člověk ale občas přes prsty nevidí. Co je velkým plusem, tak, že v nápovědě je ovládání podrobně popsáno a člověk nemusí ovládání prvně vyzkoumat, jako u jiných her.

Škoda jen, že nebyl implementován multitouch pro HD2. Díky tomu se ovládání pomocí tlačítek stává trošku nemotorné a většina lidí tak sáhne k beztlačítkovému.

 

Vzhled, zpracování

Jak jsem v úvodu řekl, hra je klasický 2D Sonic. Probíháte ševelem se spoustou skoků, sbíráte prstýnky, občas zabijete nějaého nepřítele. Na konci levelu zpravidla čeká boss. Grafika se drží daného stylu, je dostatečně přehledná. Snad jen ukazatel zdraví, tedy prstýnků, by mohl být kontrastnější a větší. Občas totiž člověk nedokáže dostatečně rychle přečíst stav; zbytečně se vrací pro prstýnky a zdržuje se, hra tak ztrácí na akčnosti.

Level design je zpracován na jedničku. V konzolových verzích se občas dalo propadnou z levelu dolů a člověk automaticky prohrál. V této verzi ale vypadnou nejde. Vždy narazíte na zem, popř. vodní nádrž, ze které se jde dostat. Nezřídka se v těchto dolních partiích levelu nachází nějaký bonus. Nejcennější bonusy se ale nachází převážně na různých můstcích, kam musíte doskákat.

Hra není dvakrát nejdelší a o to více zamrzí podpora více charakterů, což býval typický prvek pro Sonica. Hra by tím byla 4× delší; rád bych si zahrál ty samé levely, ale s jinými charaktery znovu.

 

Screeny

sonic sonic sonic sonic sonic sonic sonic

Závěrečné hodnocení

Sonic Unleashed pro WM splňuje všechny mé představy o kvalitní hře. Není sice původní, ale všechno vynahrazuje zpracováním, snad i vzpomínkami na první konzolové verze. Hru Vám určitě doporučuji alespoň zkusit.

Hru můžete kupovat na oficiálních stránkách Gameloftu za 5,95 dolarů – http://www.gameloft.com.au/mobile-games/sonic/

 

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Playcast – multimediální přehrávač s možností streamu

Playcast je pokročilá aplikace sloužící jako multimediální přehrávač, který nabízí také možnost streamu.

Tereza Kratochvílová | software 19 | 08 | 16

Star Walk 2 – odkryjte tajemství vesmíru se skvělou aplikací

Star Walk 2 je aplikace sloužící pro určení polohy hvězd, planet, souhvězdí, komet, mlhoviny a další.

Tereza Kratochvílová | software 16 | 08 | 16

Spoticast – neoficiální klient Spotify pro Windows 10 (Mobile)

Spoticast je aplikace fungující jako neoficiální Spotify klient pro všechna zařízení s Windows 10.

Tereza Kratochvílová | software 07 | 08 | 16

Fantasia Painter - bezkonkurenční editor fotografií pro Windows Phone (aktualizováno)

Fantasia Painter Free je skvělá aplikace na úpravu fotek, která hravě zvládne konkurovat i těm nejlepším fotoeditorům dostupných pro Android a iPhone.

Tereza Kratochvílová | software 27 | 06 | 16

gMaps – Google mapy pro telefon i PC/tablet nyní s podporou offline režimu

Aktualizace (24.4.): Nová podpora offline režimu a plánování tras s průjezdními body.// V dnešním článku si představíme povedenou aplikaci, která přinese Google mapy do vašeho mobilního zařízení.

Tereza Kratochvílová | software 25 | 04 | 16