Srovnání neomezených tarifů v EU prozradilo, že na nás operátoři nestydatě rejžují. Máme 5 tipů, jak na ně vyzrát! (sponzorovaný článek)

Jak je to s neomezenými tarify v ostatních zemích Evropy? Kde operátoři nabízejí tarify z mobilního pravěku za nesmyslné peníze a kde naopak pořídíte našlapané balíčky skoro zadarmo? To jsme zjistili a čísla pro nás nemluví příliš příznivě.

Porovnali jsme ceny aktuálně nabízených neomezených tarifů s objemem dat, které obsahují, a průměrnou mzdou v jednotlivých zemích a nestačili koukat. Rozdíly se vyšplhaly až na tisíce korun a desítky gigabajtů. Nejlépe je na tom již zmíněné Polsko a špatně se nemají ani v Dánsku, Irsku a Anglii. Přemrštěné ceny a málo gigabajtů naopak trápí kromě Řeků také Maďary a ani Slováci, ačkoliv jsou na tom o chlup lépe než my, to s 437 Kč za tarif s 1 GB při průměrné hodinové mzdě 142 Kč příliš nevyhráli.

Co tedy dělat, když chcete za málo peněz hodně muziky? Jak na levné volání, SMS a data? První a poněkud radikální možností je sbalit svých pět švestek a vzít to šupem do Polska nebo Dánska, kde se ceny neomezených tarifů pohybují v relativně nízkých částkách a dostanete k nim i pořádný nálož gigabajtů.  

Pokud se vám nechce vytahovat paty z domoviny, učit se novému jazyku i zvykům a je vám méně než 27 let, je tu možnost druhá - tarif vhodný pro studenty. Nabízí ho O2, T-Mobile i Vodafone a k jeho získání potřebujete většinou jen platný ISIC nebo potvrzení o studiu. Výměnou za to dostanete neomezené volání, SMS a někdy až 10 GB dat za méně než 750 korun, okolo kterých se pohybují standardní neomezenky.  

Školu už máte za sebou? Nezoufejte. Dalším řešením prekérní situace s nedostatkem dat a drahým tarifem, jsou rodinné a množstevní slevy. Až se třemi dalšími čísly můžete dohromady sdílet jeden balíček a užívat si zvýhodněných služeb za jednu cenu. Někteří operátoři také nabízí možnost zkombinovat do jednoho vyúčtování mobilní služby, televizi i internet a mít tak vše pod jednou střechou a levnější.

A tím ještě nekončíme. Přechytračit telefonní operátory můžete také pořízením duálního telefonu, který má slot na dvě SIM karty. Na jedné si sjednáte tarif s voláním a volnými esemeskami, který se dá sehnat za pár šupů, a na druhé levný mobilní internet. Ve výsledku pak ušetříte celkem balík.  

Poslední možností, jak na mobilních službách ušetřit, jsou neveřejné nabídky neomezených tarifů. K těm se lze dostat přes některé internetové srovnávače a většinou vychází pod 500 korun. Kompletní parametry takovýchto podpultových nabídek vám sice prozradí pouze operátoři po telefonu, výsledná úspora, za to ale většinou stojí.

 

Komentáře (2)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

puppy2016

14 | 11 | 16 22:13
Jediná možnost je "šedý" operátor, ceny veřejných nabídek jsou absurdní. Je hezké že ČTU už si toho všimlo http://www.slideshare.net/MirekNovk/rekni-kde-ta-data-jsou teď ještě s tím také něco udělat. 0

brejlovec640XLLTE

14 | 11 | 16 01:26
Nejhorší je že lidi platí neomezeny tarify přitom to vetsina ani náhodou neprovola.. Ja sice jedu pres Onenet kde jsou ty ceny úplně jinde, ale kdybych si mel vybrat tak me se vyplatí predplacena karta a data. 2

Mohlo by vás zajímat

Přehled všech dostupných verzí systému Windows Phone/Windows 10 Mobile pro jednotlivé modely

Jaká je nejnovější verze systému pro mé zařízení? Nejen na tuto otázku naleznete odpověď v tomto přehledu všech dostupných/podporovaných verzí systému pro většinu WP a W10M zařízení.

Jindřich Lukeš | návody před 8 hod.

Creators Update pro Windows 10 Mobile oficiálně k dispozici – stahujte finální verzi

Windows 10 Mobile Creators Update ve finální verzi uvolněn jako standardní aktualizace pro běžné uživatele. Pokud máte jeden z podporovaných přístrojů, můžete stahovat.

Jindřich Lukeš | články včera v 12:13

Samsung Galaxy S8 vs. Microsoft Lumia 950 – test fotoaparátu

Jedno z prvních porovnání fotoaparátů Lumie 950 a nového Samsungu Galaxy S8.

Jindřich Lukeš | články 24 | 04 | 17

Aplikace Upgrade Advisor pro přechod z WP8.1 na W10M zpět na Storu

Jindřich Lukeš | články 24 | 04 | 17

Microsoft To-Do – nový multiplatformní úkolovník od Microsoftu jako nástupce populárního Wunderlistu

Microsoft představil zbrusu novou multiplatformní aplikaci na správu úkolů, která je funkčně velmi podobná Wunderlistu.

Jindřich Lukeš | software 20 | 04 | 17
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím