Školní rok pro většinu studentů už začal a zbytku vysokoškolákům už také klepe na dveře. Proto si v dnešním článku představíme tuto užitečnou aplikaci, která se určitě stane vaším dobrým pomocníkem při studiu. Pomocí StudyBuddy máte na jednom místě rozvrh, různé poznámky ke studiu, události a soupis získaných známek.
Po prvním spuštění stačí do aplikace vložit svůj rozvrh a začít používat. V nastavení si dokonce lze nastavit sudé a liché týdny, soboty i neděle. V každém dni je neomezený počet hodin, u nichž si sami libovolně nastavujete začátek a konec. U jednotlivých přidaných předmětů je mnoho detailnějších informací k vyplnění – název, zkratka, barva, pořadové číslo hodiny ve dni, třída, učitel.
Po tomto trochu zdlouhavém (ale nutném a jednorázovém) vyplnění máte v záložkách rozmístěný přehled na daný den. Po kliknutí na samotný předmět se zobrazí detailní informace a možnost úpravy, či odstranění.
Kromě rozvrhu si v aplikaci můžete vytvářet k jednotlivým předmětům také události s upomínkou. Stačí pouze vybrat z nabídky daný předmět, připsat poznámku, zadat prioritu (normální, vysoká, nejvyšší), termín a zda je požadována upomínka.
Poslední hlavní funkcí aplikace je možnost zapisování známek, a tedy hlídání si průměru. Známky si můžete zapisovat v klasickém formátu 1-5, A-F, procentech, nebo počtu bodů.
Všechna tato data si lze také jednoduše zazálohovat na SkyDrive.
Při dalším spuštění aplikace se hned v první záložce objeví rozvrh na daný den, v té druhé události, které se ten den konají. Rozvrh na celý týden, stejně jako seznam všech událostí a známek se ukrývá ve spodní listě, kde je také nastavení aplikace.
StudyBuddy je skvělým pomocníkem pro každého studenta a je k dostání zcela zdarma. Při testování jsem našla pár negativ, mezi něž rozhodně patří absence možnosti zobrazení celého týdenního rozvrhu v klasické tabulkové verzi na jedné obrazovce a také nemožnost barevně od sebe odlišit přednášky a cvičení – pokud si např. pro přednášky z občanského práva zvolíte barvu modrou, semináře se zbarví stejně (vyřešit to lze pouze rozdílným názvem předmětu). Avšak i přesto aplikaci jednoznačně doporučuji a sama ji plánuji využívat.