Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Palm OS emulátor - Styletap

Dnes se podíváme na to, jak spustit pod Windows CE/Mobile aplikace pro Palm OS. Věřím že se to bude hodit. Úvod: Asi každý z nás kdo se trochu zajímá o aplikace pro Windows Mobile narazil na nějakou opravdu zajímavou Palm OS aplikaci a nemohl najít žádnou alternativu pro WM. Pro Palm OS je skutečně mnohem více programů, zdaleka ne tak graficky propracovaných, ale skutečně funkčních. Není třeba už se tímto problémem nějak zvlášť zabývat, stačí si nainstalovat emulátor StyleTap, který dokáže instalovat a spouštět Palm OS aplikace pod Windows CE. Popis programu: Všechno šlape velice rychle, mám 300Mhz procesor v době psaní článku a jsem s rychlostí naprosto spokojen, reakce jsou takřka okamžité. Emulátor je velice kvalitní a dokáže se k programům chovat jako kdyby byly skutečně skoro pro WM, dokáže v nich využívat jak HW klávesnici, tak většinu HW v přístroji. Má samozřejmně i svoje chyby. Například nelze, aby...

Dnes se podíváme na to, jak spustit pod Windows CE/Mobile aplikace pro Palm OS. Věřím že se to bude hodit.

Úvod:

Asi každý z nás kdo se trochu zajímá o aplikace pro Windows Mobile narazil na nějakou opravdu zajímavou Palm OS aplikaci a nemohl najít žádnou alternativu pro WM. Pro Palm OS je skutečně mnohem více programů, zdaleka ne tak graficky propracovaných, ale skutečně funkčních. Není třeba už se tímto problémem nějak zvlášť zabývat, stačí si nainstalovat emulátor StyleTap, který dokáže instalovat a spouštět Palm OS aplikace pod Windows CE.


Popis programu:

Všechno šlape velice rychle, mám 300Mhz procesor v době psaní článku a jsem s rychlostí naprosto spokojen, reakce jsou takřka okamžité. Emulátor je velice kvalitní a dokáže se k programům chovat jako kdyby byly skutečně skoro pro WM, dokáže v nich využívat jak HW klávesnici, tak většinu HW v přístroji. Má samozřejmně i svoje chyby. Například nelze, aby běžel na pozadí a když ano, tak problematicky. Ukousne si asi 5MB z RAM a na pozadí dělá nepříjemnosti. Další jeho nevýhoda je multitasking spuštěných Palm OS aplikací, to je ale pochopitelné, protože ani samotný Palm OS tuto \"vychytávku\" bohužel nepodporuje. Osobně jej používám a důvody mám hnedka dva – není lepší kalkulačka než EasyCalc, která zvládá všechno na co si člověk vzpomene, extrémně rychle a to vše ve 120KB a zdarma. Je k ní potřeba doinstalovat ještě MathLib. Tato knihovna se musí doinstalovat k většině výpočetním Palm programům. Další důvod je, že jsem blázen do letadel a pokud sháníte libovolné aplikace pro výpočet paliva, plánování letů a počítání do kokpitu, tak se nesmírně hodí programy jako CoPilot, APCodes a podobné.


Kompatibilita:

Momentálně mám display o rozlišení 240x240 a aplikace běží fullscreen. Ale vzpomínám si, že pod iPAQem 114 mi vše běželo také perfektně, problém byl jen s fullscreenem, protože emulátor pracuje s nižším rozlišením.


Další funkce:

Program umožňuje nastavení textu na horní liště, zobrazování stavu baterie, třízení ikon do složek a jejich velikost, můžete si zvolit zda-li chcete fullscreen zobrazení a budete respektovat snížení kvality zobrazení a nebo standardních 160x160 v okně, barevnou hloubku 4, 8 a nebo 16 bitů což se může hodit například pro starší komunikátory s procesorem taktovaným cca na 200Mhz. Program také umožňuje nastavit svoji prioritu při přijímání přes IrDA což se hodí pro posílání aplikací přímo do „Palm OS“ prostředí. Správa programů instalovaných v emulátoru je samozřejmostí.

Trial verzi stahujte zde: http://www.styletap.com/downloads.php

A kupujte zde: https://styletap.com/purchase.php

Cena programu je 49.95 dolarů, na CZK je to něco málo přes 1000Kč.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Playcast – multimediální přehrávač s možností streamu

Playcast je pokročilá aplikace sloužící jako multimediální přehrávač, který nabízí také možnost streamu.

Tereza Kratochvílová | software 19 | 08 | 16

Star Walk 2 – odkryjte tajemství vesmíru se skvělou aplikací

Star Walk 2 je aplikace sloužící pro určení polohy hvězd, planet, souhvězdí, komet, mlhoviny a další.

Tereza Kratochvílová | software 16 | 08 | 16

Spoticast – neoficiální klient Spotify pro Windows 10 (Mobile)

Spoticast je aplikace fungující jako neoficiální Spotify klient pro všechna zařízení s Windows 10.

Tereza Kratochvílová | software 07 | 08 | 16

Fantasia Painter - bezkonkurenční editor fotografií pro Windows Phone (aktualizováno)

Fantasia Painter Free je skvělá aplikace na úpravu fotek, která hravě zvládne konkurovat i těm nejlepším fotoeditorům dostupných pro Android a iPhone.

Tereza Kratochvílová | software 27 | 06 | 16

gMaps – Google mapy pro telefon i PC/tablet nyní s podporou offline režimu

Aktualizace (24.4.): Nová podpora offline režimu a plánování tras s průjezdními body.// V dnešním článku si představíme povedenou aplikaci, která přinese Google mapy do vašeho mobilního zařízení.

Tereza Kratochvílová | software 25 | 04 | 16