Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

SurfCube 3D Browser - Zajímavý internetový prohlížeč

Surf Cube Browser je zajímavě řešený internetový prohlížeč, který nabízí originální ovládání v podobě virtuální krychle, kterou je možno vodorovně a svisle otáčet. Aplikace disponuje také dalšími užitečnými funkcemi pro pohodlné prohlížení internetového obsahu.

Aktualizace:

Stažení 28.1.2013: Nová verze 4.5
-
Optimalizováno pro WP8
- Podpora HD displejů
- Možnost rychlého obnovení aplikace
- Přidán ukazatel načítání internetových stránek 
- Oprava chyb
-------------------------------------------------------------------

Vestavěný internetový prohlížeč (Internet Explorer) je velice rychlý, ovšem z pohledu jednoduchosti ovládání má ještě jisté rezervy. Ačkoliv byly v tomto směru ve Windows Phone 8 provedeny dílčí změny, stále se nejedná o ergonomicky dokonalý mobilní prohlížeč.

Pokud Vám tedy vestavěný prohlížeč nevyhovuje, je možné využít konkurenci v podobě SurfCube 3D Browseru, který sice používá stejné jádro, ale z pohledu ovladatelnosti přináší zcela nové funkce.

Autoři aplikace SurfCube 3D k problému ovládání internetového prohlížeče přistoupili velice originálně. Vytvořili virtuální krychli, na jejíž stěny umístili jednotlivé části prohlížeče a vše doplnili o efektní 3D animace.

V praxi je toto ovládání velice originální a praktické. Zpočátku je však nutné si na nový způsob chvíli zvykat.

 

Základní princip ovládání

Po spuštění aplikace váš přivítá klasické rozhraní internetového prohlížeče, které je ve spodní části doplněno o drobné menu. Toto menu slouží k základnímu přepínání funkcí. Pokud kliknete na tlačítko „Go To“, dojde k přetočení virtuální krychle na stranu, kde je možné zadat adresu, případně vybrat z oblíbených položek. Jakmile adresu zadáte, krychle se opět vrátí do původní pozice, kde se načte internetová stránka.

Surfcube 3D Browser Surfcube 3D Browser

Obdobě aplikace funguje také u záložek. Pokud kliknete na tlačítko „Tabs“, krychle se natočí na stranu a zobrazí aktuálně otevřené záložky s možností jejich zavření, případně otevření další.

Surfcube 3D Browser

 

Pokročilé možnosti ovládání

Pokud Vám toto „staromódní“ ovládání pomocí klasického menu nevyhovuje a raději byste vyzkoušeli něco nového, můžete zavítat do nastavení (Settings) a vybrat si z několika dalších možností:

Surfcube 3D Browser Surfcube 3D Browser

Enable bottom menu
Zobrazuje/skrývá spodní lištu s menu.

Enable edge grab
Rotace krychle (přepínání funkcí) pomocí gest na displeji. Pokud tedy budete chtít například zadat adresu webu, je nutné přejet prstem od horního okraje displeje směrem dolů, což v podstatě evokuje natočení krychle.

Enable joystick
Zobrazí virtuální joystick ve spodní části obrazovky, pomocí kterého je opět možné krychli natáčet. Toto řešení vyžaduje podstatě méně pohybu prstem než využití gest v předchozím bodě.

Enable flick detection
Otáčení krychle pomocí pohybu celého telefonu. Pokud tedy s přístrojem „trhnete“ směrem doleva, zobrazí se na displeji záložky apod. Toto řešení je poměrně zajímavé, uživatel ovšem na veřejnosti vypadá trochu směšně, jelikož musí s telefonem nezvykle pohybovat :)

 

Nastavení

Aplikace také nabízí další možnosti nastavení. K dispozici je možnost zakázat automatickou rotaci displeje (Enable orientation lock), zobrazit lištu se záložkami u horního okraje displeje (Enable the quick tab bar), umožnit běh aplikace při zamčeném displeji (Run under lock screen), použít 3D efekt při načítání stránek (Use 3D page load effect), vynutit načítání stránek v desktop módu (Use desktop mode) či surfovat skrytě (Private mode browsing). K dispozici jsou také základní funkce pro úsporu dat v podobě možnost zakázat načítání obrázků.

Surfcube 3D Browser Surfcube 3D Browser Surfcube 3D Browser Surfcube 3D Browser

 

Stažení a cena

Aplikace je k dispozici ve dvou verzích. První verze je zdarma a obsahuje reklamní proužek u spodního okraje displeje. Pokud Vám reklama vadí, můžete si připlatit 42 Kč za plnou verzi. Obě verze můžete stahovat klasicky z Marketplace.

Komentáře (4)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

premikkoci

01 | 04 | 11 13:42
Až bude IE9, tak ty prohlížeče budou na lepší úrovni. Zatím je to pouze vizuální změna + pár funkcí navíc oproti originálu. 0

Jindřich Lukeš

01 | 04 | 11 13:28
ja stejne zapínam prohlížeč ručne, tak je mi to celkem fuk, problém je v tom, že jede stejne na jadre IE, coz vetsinu problému IE neodstraní, spíš je to taková uzivatelská nadstavba 0

Henatko

01 | 04 | 11 13:06
Už jsem ho testoval jako novinku ale konkurence pro IE to nebude do té doby než půjde nastavit jako hlavní prohlížeč. 0

Jindřich Lukeš

01 | 04 | 11 01:54
Surf Cube Browser je zajímavě řešený internetový prohlížeč, který nabízí originální ovládání v podobě virtuální krychle, kterou je možno vodorovně a svisle otáčet. Aplikace disponuje také dalšími užitečnými funkcemi pro pohodlné prohlížení internetového obsahu. http://wmmania.cz/software/wp7/surfcube/ 0

Mohlo by vás zajímat

AKCE: Bezdrátová nabíječka Nokia DT-910 za 299 Kč

Jindřich Lukeš | články 26 | 10 | 17

WMM Jízdní řády zpět na Storu

Jindřich Lukeš | software 27 | 09 | 17

Virtuální operátoři lákají na výhru 250 000 Kč a na data i volání zdarma

Co je to virtuální operátor? Proč využít služby právě od něj? A kteří virtuální operátoři jsou v Česku k mání?

Jindřich Lukeš | články 14 | 09 | 17

Windows 10 Insider Preview v. 16241 pro PC a 15320 pro telefony

Nové Fast Insider sestavení, které pro PC přináší několik vylepšených funkcí a pro telefony především opravy chyb.

Jindřich Lukeš | články 14 | 07 | 17

Dnes končí oficiální podpora Windows Phone 8.1

Jindřich Lukeš | články 11 | 07 | 17