TCPMP - Jak na přehrávání videí všech formátů vč. titulků

  Patrně nejdokonalejší, volně dostupný multimediální přehrávač pro Windows Mobile, který si rozumí takříkajíc se všemi nejpoužívanějšími video a audio formáty. Z těch úplně nejznámějších jsou to například MPEG4 (MP4, MOV, 3GP, M4A, K3G, MQV), Windows Media Video (WMV), DivX, Matroska (MKV, MKA), MPEG (MPG, MPV), Flash video, MP3, AAC, AC3, OGG, WAV, různé playlistové soubory, obrázkové soubory a desítky dalších.

Doplnění redakce (24.8.): Na XDA se objevila verze TCPMP & Master Codec Pack 5, která obsahuje většinu dnes využívaných kodeků. Více ZDE.

AAC (iPod audio files)
AC3
AMR
ASAP
AVC (5% faster than the 84Kb version)
CAMERA
FFMPEG (Super Version - Plays Cinepac, SVQ1, SVQ3, H.263, AVC, MPEG4, FLV1, FLV4, ON2VP6)
FLAC (Actually works now!)
INTEL2700G (For those who need it (Axim X50/1v's))
LIBMAD
MATROSKA (V2 Compliant)
MP3
MPC
MPEG1
MPEG4
NETWORK (Modified for speed, seems more reliable)
RMSPLITTER
RMDECODER (Experimental - Working)
SPEEX
SPLITTER (Super Version - Tandems to FFMPEG)
SUBS (Stable/Reliable, includes TCPMP.mscr for .srt subtitle file handling-displays correctly, and below the video itself regardless of which video decoder you use, must be enabled AFTER loading the target file, and disabled BEFORE loading the next file)
TTA
VORBISHQ
VORBISLQ
WAVPACK
ATRC.DLL
COOK.DLL
RV20.DLL
RV30.DLL
RV40.DLL
SIPR.DLL

----------------------------------------------------------------------------------

tcpmp

V této verzi, za jejíž překlad a úpravu dlužíme Pavlovi Rzehákovi a tslanymu jsou přítomny všechny existující rozšiřující pluginy. Není třeba problém zobrazit ve filmu titulky či přehrát momentálně velice oblíbená FLV videa a mnohé další vychytávky. Teď už nebude tak snadné narazit na multimediální formát, který byste ve svém zařízení nepřehráli.

 

Program je celkově velice svižný, obsahuje neuvěřitelné možnosti nastavení pro video i audio, z nichž některé nejsou vždy běžné dokonce ani ve stolních přehrávačích. Lze měnit velikost, poměr i orientaci obrazu, podrobně vyladit způsob dekódování, filtrace a přehrávání multimédií. Přítomen je rovněž nepostradatelný zvukový ekvalizér či Benchmark, který otestuje vaše zařízení ve schopnosti přehrávat obraz a zvuk.

Tato verze funguje bez problému také na Smartphone zařízeních.

 

Pokud byste však chtěli k filmům zobrazovat klasické titulky ve formátu *.SRT, je třeba ještě poměrně složitě doinstalovat plugin, který tento formát podporuje. Mnohem jednodušší je stažení starší verze (0.71), která má již podporu *.SRT titulků integrovánu. Po instalaci je třeba ještě mírně upravit nastavení programu. V nabídce Options -> Video -> zaškrtnout "GDI"

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Viber – Volejte a pište zprávy zdarma na Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(27.12.): Nová rychlejší verze s podporou gest.// Volejte a posílejte textové zprávy zdarma skrze populární multiplatformní aplikaci Viber.

Jindřich Lukeš | software před 1 den

Dropbox – oficiální univerzální aplikace populárního úložiště pro Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(21.12.): Nová verze s přepracovanou grafikou. // Dropbox, populární cloudové úložiště, můžete používat i jako univerzální aplikaci na vašich telefonech, tabletech i PC.

Tereza Kratochvílová | software 02 | 01 | 17

Facebook Messenger – oficiální aplikace pro Windows 10 (Mobile)

(9. 12.): Nová verze s řadou drobných vylepšení. // Facebook uvolnil finální verzi univerzální chatovací aplikace Facebook Messenger, která je nyní dostupná pro Windows 10 (Mobile).

Tereza Kratochvílová | software 09 | 12 | 16

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(15.11.): Podpora videohovorů, kreslení do obrázků a další vylepšení.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 15 | 11 | 16

MSN Počasí – perfektní předpověď počasí pro Windows 10 (Mobile) zdarma (aktualizováno)

(14.11.): Nová verze přináší podporu průhledných dlaždic.// Hledáte kvalitní předpověď počasí pro PC i telefony? Vyzkoušejte tu přímo od Microsoftu, která nabídne skvělou grafiku, důležité funkce a je zcela zdarma.

Tereza Kratochvílová | software 14 | 11 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím