Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

ThumbCalendar - Jednoduchý a velice praktický kalendář

V poslední době vzniká nepřeberné množství různých aplikací. Bohužel však těch kvalitních je velice málo, a ještě méně v oblasti freewaru. ThumbCalendar zřejmě nezaujme vrcholového manažera, který PDA používá hlavně k organizaci času, a používá proto rozsáhlé sofistikované aplikace, ale může oslovit širokou veřejnost, která dává přednost jednoduchosti a praktičnosti.

Aktualizace (29.3.10): Vydána nová verze 1.4.1 - Program prošel celou řadou změn a vylepšení. Nejvíce se zapracovalo na jednotlivých funkcí a dobré ovladatelnosti pomocí prstů. Blíže Vám nový vzhled ukáže následující animace. Aplikace je již bohužel placená (20 Dolarů), a proto je k dispozici jen 14-ti denní trialverze. Můžete si však stáhnout i starší verzi, která je freeware.

 

thumbcalendar

 

---------------------------------------

Prostředí celého programu zcela využije plochu Vašeho displeje (fullscreen), jelikož překrývá i systémové lišty. Z tohoto důvodu jsou u horního okraje displeje umístěny ty nejdůležitější indikátory (baterie, signál, operátor a čas). Na zbývající ploše jsou rozmístěny jednotlivé ovládací prvky. Konkrétně se jedná o měsíční pohled na kalendář. Vše je zahaleno v černé a důležité prvky jsou zvýrazněny světlými barvami. Tato kombinace vypadá velice přehledně a efektně.

 

Ovládání je velice jednoduché a díky optimalizaci i pro větší prsy, naprosto bezproblémové. Vodorovnými tahy po displeji přepínáte mezi jednotlivými měsíci, svislé poté mezi roky. Pokud kliknete na požadovaný den, který neobsahuje žádnou událost, od spodního okraje displeje se vyroluje hlavní menu. První položka "Today" Vás přemístí na dnešní den. Funkce "New Appointment" přidá novou položku kalendáře a "New Task" se stará o úkoly.

thumbcalendar thumbcalendar

Po kliknutí na "New Appointment" můžete přidat novou událost do kalendáře. I zde je vše optimalizováno pro ovládaní prsty, a Váš stylus tak můžete nechat odpočívat :) První kolonka slouží k vyplnění předmětu, dále je možné pomocí zaškrtnutí položky "allday" nastavit celodenní událost. Samozřejmostí je také nastavení data a času začátku a konce události, připomenutí a na závěr pravidelné opakování (týden, měsíc, rok). U zadávání data a času se ještě pozastavím. Autor zde zvolil velice praktické řešení, kdy se po kliknutí na datum zobrazí klasické rozhraní celého kalendáře, kde stačí vybrat požadovaný den. Vzápětí uvidíte i velké digitální hodiny, kde máte možnost si nastavit přesný čas. Na závěr již jen vše potvrdíte tlačítkem "OK".

thumbcalendar thumbcalendar thumbcalendar thumbcalendar thumbcalendar thumbcalendar thumbcalendar thumbcalendar

Také úkoly mají své vlastní tlačítko v menu ("New Task"). Jejich přidání je ještě o něco jednodušší než v předcházejícím případě. K dispozici je opět předmět a datum. Navíc u každého úkolu v kalendáři je políčko, kterým si můžete úkol "odškrtnout".

thumbcalendar thumbcalendar thumbcalendar thumbcalendar

Po přidání události nebo úkolu se u příslušného dne v měsíčním náhledu zobrazí výrazná barevná ikonka (modrá = úkol, červená = událost). Navíc je zde ještě rozděleno, zda se jedná o krátkodobou událost (pouze trojúhelníček) nebo o celodenní (trojúhelník s čárkou). Barevně (červený čtvereček) je také zvýrazněn aktuální den.

thumbcalendar thumbcalendar thumbcalendar thumbcalendar

Tato aplikace mě velice oslovila díky své rychlosti a jednoduchosti. K dokonalosti mi tak chybí jen možnost týdenního a denního náhledu. Doporučuji vyzkoušet.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Cloud Camera Roll Cleanup - jednoduchý úklid záloh fotek na OneDrive

Jednoduchá aplikace, která pomůže v organizaci pořízených fotografií a jejich záloh na OneDrive.

Stanislav Forejt | software 16 | 06 | 17

Fitbit – oficiální aplikace pro sportovní náramek (aktualizováno)

(30.3.) : Vylepšený monitoring spánku.// Oficiální aplikace umožňující ovládání a synchronizaci chytrých fitness náramků Fitbit s operačními systémy od Microsoftu.

Tereza Kratochvílová | software 30 | 03 | 17

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.2.): Nová verze s podporou funkce Status (obdoba FB příběhů).// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 24 | 02 | 17

Oficiální Twitter klient - nová univerzální aplikace pro Windows 10 (Mobile) - aktualizováno

(23.2.): Nová verze s řadou významných vylepšení. // K dispozice je zcela přepracovaný oficiální Twitter klient, který konečně přichází jako univerzální aplikace pro Windows 10 (Mobile.)

Jindřich Lukeš | software 24 | 02 | 17

Realarm – multifunkční budík pro Windows 10 (Mobile)

Pokud vám systémový budík přijde moc jednoduchý, aplikace Realarm je pro vás ta pravá. Jedná se o propracovaného správce budíků s mnoha funkcemi.

Tereza Kratochvílová | software 20 | 02 | 17