ThumbCalendar - Jednoduchý a velice praktický kalendář

V poslední době vzniká nepřeberné množství různých aplikací. Bohužel však těch kvalitních je velice málo, a ještě méně v oblasti freewaru. ThumbCalendar zřejmě nezaujme vrcholového manažera, který PDA používá hlavně k organizaci času, a používá proto rozsáhlé sofistikované aplikace, ale může oslovit širokou veřejnost, která dává přednost jednoduchosti a praktičnosti.

Aktualizace (29.3.10): Vydána nová verze 1.4.1 - Program prošel celou řadou změn a vylepšení. Nejvíce se zapracovalo na jednotlivých funkcí a dobré ovladatelnosti pomocí prstů. Blíže Vám nový vzhled ukáže následující animace. Aplikace je již bohužel placená (20 Dolarů), a proto je k dispozici jen 14-ti denní trialverze. Můžete si však stáhnout i starší verzi, která je freeware.

 

thumbcalendar

 

---------------------------------------

Prostředí celého programu zcela využije plochu Vašeho displeje (fullscreen), jelikož překrývá i systémové lišty. Z tohoto důvodu jsou u horního okraje displeje umístěny ty nejdůležitější indikátory (baterie, signál, operátor a čas). Na zbývající ploše jsou rozmístěny jednotlivé ovládací prvky. Konkrétně se jedná o měsíční pohled na kalendář. Vše je zahaleno v černé a důležité prvky jsou zvýrazněny světlými barvami. Tato kombinace vypadá velice přehledně a efektně.

 

Ovládání je velice jednoduché a díky optimalizaci i pro větší prsy, naprosto bezproblémové. Vodorovnými tahy po displeji přepínáte mezi jednotlivými měsíci, svislé poté mezi roky. Pokud kliknete na požadovaný den, který neobsahuje žádnou událost, od spodního okraje displeje se vyroluje hlavní menu. První položka "Today" Vás přemístí na dnešní den. Funkce "New Appointment" přidá novou položku kalendáře a "New Task" se stará o úkoly.

thumbcalendar thumbcalendar

Po kliknutí na "New Appointment" můžete přidat novou událost do kalendáře. I zde je vše optimalizováno pro ovládaní prsty, a Váš stylus tak můžete nechat odpočívat :) První kolonka slouží k vyplnění předmětu, dále je možné pomocí zaškrtnutí položky "allday" nastavit celodenní událost. Samozřejmostí je také nastavení data a času začátku a konce události, připomenutí a na závěr pravidelné opakování (týden, měsíc, rok). U zadávání data a času se ještě pozastavím. Autor zde zvolil velice praktické řešení, kdy se po kliknutí na datum zobrazí klasické rozhraní celého kalendáře, kde stačí vybrat požadovaný den. Vzápětí uvidíte i velké digitální hodiny, kde máte možnost si nastavit přesný čas. Na závěr již jen vše potvrdíte tlačítkem "OK".

thumbcalendar thumbcalendar thumbcalendar thumbcalendar thumbcalendar thumbcalendar thumbcalendar thumbcalendar

Také úkoly mají své vlastní tlačítko v menu ("New Task"). Jejich přidání je ještě o něco jednodušší než v předcházejícím případě. K dispozici je opět předmět a datum. Navíc u každého úkolu v kalendáři je políčko, kterým si můžete úkol "odškrtnout".

thumbcalendar thumbcalendar thumbcalendar thumbcalendar

Po přidání události nebo úkolu se u příslušného dne v měsíčním náhledu zobrazí výrazná barevná ikonka (modrá = úkol, červená = událost). Navíc je zde ještě rozděleno, zda se jedná o krátkodobou událost (pouze trojúhelníček) nebo o celodenní (trojúhelník s čárkou). Barevně (červený čtvereček) je také zvýrazněn aktuální den.

thumbcalendar thumbcalendar thumbcalendar thumbcalendar

Tato aplikace mě velice oslovila díky své rychlosti a jednoduchosti. K dokonalosti mi tak chybí jen možnost týdenního a denního náhledu. Doporučuji vyzkoušet.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Dropbox – oficiální univerzální aplikace populárního úložiště (aktualizováno)

(24.10.): Nová vylepšená verze. // Dropbox, populární cloudové úložiště, můžete používat i jako univerzální aplikaci na vašich telefonech, tabletech i PC.

Tereza Kratochvílová | software 24 | 10 | 16

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.10.): Nová verze pro PC.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 24 | 10 | 16

Mapy.cz – skvělá aplikace s podporou offline map celé Evropy (aktualizováno)

Aktualizace (18.10.): Nová funkce Panorana a aktivní objekty.// Mapy.cz jsou jednou z nejpovedenějších aplikací pro Windows Phone v oblasti mapových aplikací a nabízí v podstatě vše co webová verze.

Tereza Kratochvílová | software 18 | 10 | 16

Kamera pro Windows 10 Mobile – detailní pohled (aktualizováno)

(18.10.): Nové přepracované rozhraní a funkce Time Lapse.// V dnešním článku si představíme aplikaci pro pořizování fotografií a videa v systému Windows 10 Mobile.

Tereza Kratochvílová | software 18 | 10 | 16

OneDrive - oficiální univerzální aplikace pro správu cloudu od Microsoftu pro Windows 10 (Mobile)

(4.10.): Nová funkce umožňující uložit libovolné soubory offline. // Detailní pohled na oficiální aplikaci OneDrive pro Windows 10 Mobile.

Jindřich Lukeš | software 04 | 10 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím