UCWEB 7.0

Tento mobilní internetový prohlížeč se nesnaží konkurovat takovým, jako je třeba Opera Mobile, NetFront nebo Iris Browser, ale spíše takovým, jako je třeba Opera Mini. Stahuje totiž komprimované verze stránek, které sice potom nevypadají plnohodnotně, ale přenese se méně dat. Pokud tedy nemáte předplacený internet, ušetříte za přenesená data.

ucwebProhlížeč obsahuje například i vestavěný download manager („+“ -> „Actions“ -> „Download Manager“) pro stahování souborů nebo i vlastní průzkumník souborů („+“ -> „Actions“ -> „File Explorer“). Nechybí mu zobrazení ve více záložkách, dotyková gesta, stylové animace, možnost skinů a podobně. Začněte stiskem „+“ -> „Enter Address“ a zadejte adresu, kterou chcete navštívit (anebo ji vyberte z již navštívených v poli pod zadáním). Defaultně se stránka zobrazí v tzv. „Adaptive Mode“, kdy je celá vypsána v jednom sloupci pro snadné mobilní čtení. Pokud chcete stránku vidět více ve skutečné podobě, podržte na ni stylus a zvolte „Zoom Mode“, teď se stránka zobrazí celá a vám stačí vybrat, kterou část chcete přiblížit. Spodní lišta programu umožňuje vstoupit na domovskou stránku (defaultně obsahuje zajímavé odkazy, pole pro vyhledávání, oblíbené…), možnost zpět a dopředu, znovunačtení stránky, správu záložek (popřípadě „New window“ pro novou nebo „Close window“ pro zavření aktuální) a při oddalovacím módu i lupu pro přiblížení/oddálení. V „+“ -> „Actions“ se kromě už vyzdviženého nachází i přidání záložky (oblíbené), historie, otočení displeje a přepnutí na celý displej. V „Tools“ potom najdete možnost uložit do systémové schránky jednotlivé informace („Copy“), zobrazit obsah této schránky, zobrazit informace o stránce, nápovědu a uložení stránky. V „Settings“ najdete nastavení zobrazení, vymazání dočasných soborů, kontrolu aktualizací a „General Settings“, což je rozsáhlé nastavení chování prohlížeče, zobrazení (třeba úroveň komprimace), připojení, ukládání, stahování a dalšího.


Prohlížeč je velmi rozsáhlý, další informace najdete přímo na oficiálních stránkách, kde si také můžete stáhnout verze pro další platformy (Symbian, Java…).

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Viber – Volejte a pište zprávy zdarma na Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(27.12.): Nová rychlejší verze s podporou gest.// Volejte a posílejte textové zprávy zdarma skrze populární multiplatformní aplikaci Viber.

Jindřich Lukeš | software 02 | 01 | 17

Dropbox – oficiální univerzální aplikace populárního úložiště pro Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(21.12.): Nová verze s přepracovanou grafikou. // Dropbox, populární cloudové úložiště, můžete používat i jako univerzální aplikaci na vašich telefonech, tabletech i PC.

Tereza Kratochvílová | software 02 | 01 | 17

Facebook Messenger – oficiální aplikace pro Windows 10 (Mobile)

(9. 12.): Nová verze s řadou drobných vylepšení. // Facebook uvolnil finální verzi univerzální chatovací aplikace Facebook Messenger, která je nyní dostupná pro Windows 10 (Mobile).

Tereza Kratochvílová | software 09 | 12 | 16

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(15.11.): Podpora videohovorů, kreslení do obrázků a další vylepšení.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 15 | 11 | 16

MSN Počasí – perfektní předpověď počasí pro Windows 10 (Mobile) zdarma (aktualizováno)

(14.11.): Nová verze přináší podporu průhledných dlaždic.// Hledáte kvalitní předpověď počasí pro PC i telefony? Vyzkoušejte tu přímo od Microsoftu, která nabídne skvělou grafiku, důležité funkce a je zcela zdarma.

Tereza Kratochvílová | software 14 | 11 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím