Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

UCWEB 7.0

Tento mobilní internetový prohlížeč se nesnaží konkurovat takovým, jako je třeba Opera Mobile, NetFront nebo Iris Browser, ale spíše takovým, jako je třeba Opera Mini. Stahuje totiž komprimované verze stránek, které sice potom nevypadají plnohodnotně, ale přenese se méně dat. Pokud tedy nemáte předplacený internet, ušetříte za přenesená data.

ucwebProhlížeč obsahuje například i vestavěný download manager („+“ -> „Actions“ -> „Download Manager“) pro stahování souborů nebo i vlastní průzkumník souborů („+“ -> „Actions“ -> „File Explorer“). Nechybí mu zobrazení ve více záložkách, dotyková gesta, stylové animace, možnost skinů a podobně. Začněte stiskem „+“ -> „Enter Address“ a zadejte adresu, kterou chcete navštívit (anebo ji vyberte z již navštívených v poli pod zadáním). Defaultně se stránka zobrazí v tzv. „Adaptive Mode“, kdy je celá vypsána v jednom sloupci pro snadné mobilní čtení. Pokud chcete stránku vidět více ve skutečné podobě, podržte na ni stylus a zvolte „Zoom Mode“, teď se stránka zobrazí celá a vám stačí vybrat, kterou část chcete přiblížit. Spodní lišta programu umožňuje vstoupit na domovskou stránku (defaultně obsahuje zajímavé odkazy, pole pro vyhledávání, oblíbené…), možnost zpět a dopředu, znovunačtení stránky, správu záložek (popřípadě „New window“ pro novou nebo „Close window“ pro zavření aktuální) a při oddalovacím módu i lupu pro přiblížení/oddálení. V „+“ -> „Actions“ se kromě už vyzdviženého nachází i přidání záložky (oblíbené), historie, otočení displeje a přepnutí na celý displej. V „Tools“ potom najdete možnost uložit do systémové schránky jednotlivé informace („Copy“), zobrazit obsah této schránky, zobrazit informace o stránce, nápovědu a uložení stránky. V „Settings“ najdete nastavení zobrazení, vymazání dočasných soborů, kontrolu aktualizací a „General Settings“, což je rozsáhlé nastavení chování prohlížeče, zobrazení (třeba úroveň komprimace), připojení, ukládání, stahování a dalšího.


Prohlížeč je velmi rozsáhlý, další informace najdete přímo na oficiálních stránkách, kde si také můžete stáhnout verze pro další platformy (Symbian, Java…).

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Cloud Camera Roll Cleanup - jednoduchý úklid záloh fotek na OneDrive

Jednoduchá aplikace, která pomůže v organizaci pořízených fotografií a jejich záloh na OneDrive.

Stanislav Forejt | software 16 | 06 | 17

Fitbit – oficiální aplikace pro sportovní náramek (aktualizováno)

(30.3.) : Vylepšený monitoring spánku.// Oficiální aplikace umožňující ovládání a synchronizaci chytrých fitness náramků Fitbit s operačními systémy od Microsoftu.

Tereza Kratochvílová | software 30 | 03 | 17

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.2.): Nová verze s podporou funkce Status (obdoba FB příběhů).// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 24 | 02 | 17

Oficiální Twitter klient - nová univerzální aplikace pro Windows 10 (Mobile) - aktualizováno

(23.2.): Nová verze s řadou významných vylepšení. // K dispozice je zcela přepracovaný oficiální Twitter klient, který konečně přichází jako univerzální aplikace pro Windows 10 (Mobile.)

Jindřich Lukeš | software 24 | 02 | 17

Realarm – multifunkční budík pro Windows 10 (Mobile)

Pokud vám systémový budík přijde moc jednoduchý, aplikace Realarm je pro vás ta pravá. Jedná se o propracovaného správce budíků s mnoha funkcemi.

Tereza Kratochvílová | software 20 | 02 | 17