UCWEB 7.0

Tento mobilní internetový prohlížeč se nesnaží konkurovat takovým, jako je třeba Opera Mobile, NetFront nebo Iris Browser, ale spíše takovým, jako je třeba Opera Mini. Stahuje totiž komprimované verze stránek, které sice potom nevypadají plnohodnotně, ale přenese se méně dat. Pokud tedy nemáte předplacený internet, ušetříte za přenesená data.

ucwebProhlížeč obsahuje například i vestavěný download manager („+“ -> „Actions“ -> „Download Manager“) pro stahování souborů nebo i vlastní průzkumník souborů („+“ -> „Actions“ -> „File Explorer“). Nechybí mu zobrazení ve více záložkách, dotyková gesta, stylové animace, možnost skinů a podobně. Začněte stiskem „+“ -> „Enter Address“ a zadejte adresu, kterou chcete navštívit (anebo ji vyberte z již navštívených v poli pod zadáním). Defaultně se stránka zobrazí v tzv. „Adaptive Mode“, kdy je celá vypsána v jednom sloupci pro snadné mobilní čtení. Pokud chcete stránku vidět více ve skutečné podobě, podržte na ni stylus a zvolte „Zoom Mode“, teď se stránka zobrazí celá a vám stačí vybrat, kterou část chcete přiblížit. Spodní lišta programu umožňuje vstoupit na domovskou stránku (defaultně obsahuje zajímavé odkazy, pole pro vyhledávání, oblíbené…), možnost zpět a dopředu, znovunačtení stránky, správu záložek (popřípadě „New window“ pro novou nebo „Close window“ pro zavření aktuální) a při oddalovacím módu i lupu pro přiblížení/oddálení. V „+“ -> „Actions“ se kromě už vyzdviženého nachází i přidání záložky (oblíbené), historie, otočení displeje a přepnutí na celý displej. V „Tools“ potom najdete možnost uložit do systémové schránky jednotlivé informace („Copy“), zobrazit obsah této schránky, zobrazit informace o stránce, nápovědu a uložení stránky. V „Settings“ najdete nastavení zobrazení, vymazání dočasných soborů, kontrolu aktualizací a „General Settings“, což je rozsáhlé nastavení chování prohlížeče, zobrazení (třeba úroveň komprimace), připojení, ukládání, stahování a dalšího.


Prohlížeč je velmi rozsáhlý, další informace najdete přímo na oficiálních stránkách, kde si také můžete stáhnout verze pro další platformy (Symbian, Java…).

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Mapy.cz – skvělá aplikace s podporou offline map celé Evropy (aktualizováno)

Aktualizace (18.10.): Nová funkce Panorana a aktivní objekty.// Mapy.cz jsou jednou z nejpovedenějších aplikací pro Windows Phone v oblasti mapových aplikací a nabízí v podstatě vše co webová verze.

Tereza Kratochvílová | software 18 | 10 | 16

Kamera pro Windows 10 Mobile – detailní pohled (aktualizováno)

(18.10.): Nové přepracované rozhraní a funkce Time Lapse.// V dnešním článku si představíme aplikaci pro pořizování fotografií a videa v systému Windows 10 Mobile.

Tereza Kratochvílová | software 18 | 10 | 16

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(7.10.): Nová verze s podporou zálohy na OneDrive a dalšími novinkami.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 07 | 10 | 16

OneDrive - oficiální univerzální aplikace pro správu cloudu od Microsoftu pro Windows 10 (Mobile)

(4.10.): Nová funkce umožňující uložit libovolné soubory offline. // Detailní pohled na oficiální aplikaci OneDrive pro Windows 10 Mobile.

Jindřich Lukeš | software 04 | 10 | 16

Office Lens – Využijte zařízení s Windows Phone jako příruční skener

Aktualizace (30.8.): Nová univerzální aplikace pro Windows 10 (Mobile).// Office Lens nabízí jednoduchý, efektivní a hlavně funkční způsob ukládání a sdílení papírových dokumentů skrze váš mobilní přístroj s Windows Phone. K dispozici je také přímé napojení na OneNote.

Jindřich Lukeš | software 30 | 08 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím