Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Unikátní animovaná zamykací obrazovka ve Windows Phone 8.1 (aktualizováno)

Aktualizace (26.7.) - Nová zamykací obrazovka je konečně k dispozici. Windows Phone 8.1 přináší kromě nových funkcí i několik designových vylepšení. Jedno z nejefektnějších jsou animovaná témata na zamykací obrazovku.

Aktualizace

(26.7.): Nová zamykací obrazovka je konečně k dispozici. Více informací zde.

(22.7.): Pokud jste nesledovali keynote představující Windows Phone 8.1, možná vám doposud není zřejmé, jak bude vlastně ta interaktivní zamykací obrazovka vypadat. V přiloženém videu bude vše osvětleno a ukázány další velice zajímavé funkce. Typů zamykacích obrazovek bude totiž hned několik.

 

(19.7.): Joe Belfiore včera na Twittru uvedl bližší informace týkající se reálného příchodu této zajímavé funkce na zařízení s vývojářskou verzí Windows Phone. Jak již bylo dříve řečeno (viz níže), v první vlně bude nová zamykací obrazovka dostupná pouze pro zařízení s 1GB operační paměti RAM. Joe blíže upřesnil, že by se mohlo jednat již o příští týden. V podmínkách dostupnosti se však objevila i zmínka o angličtině. Není tak zatím zřejmé, zdali bude novinka lokalizována zatím pouze do angličtiny a dostupná všem zařízením, nebo jen těm s anglickým menu přístroje (podobně jako Cortana a Swype klávesnice).

(4.7.): Zejména na sociálních sítích se nás často ptáte, zda nemáme podrobnější informace k nové interaktivní zamykací obrazovce, která má být (ale zatím není) součástí Windows Phone 8.1. Podařilo se nám dohledat informace, které poskytl přímo Joe Belfiore.

Ten v jednom nedávném rozhovoru uvedl, že na této funkci intenzivně pracují a v následujících týdnech bude uvolněna ve formě betaverze pro všechny vývojáře, ovšem pouze pro zařízení s 1 GB RAM. V případě 512 MB bude třeba ještě další optimalizace, aby byl zajištěn dostatečně plynulý chod.

Dnes se na internetu objevilo také jedno zajímavé video, které ukazuje další možné efektivní využití nové zamykací obrazovky. Konkrétně se jedná o propojení s hudebním přehrávačem, který lze přes zamečenou obrazovku přímo ovládat. Vše je navíc doplněno velmi propracovanými grafickými efekty, mezi které patří např. zobrazení obrázku alba apod.

Ačkoliv je na videu patrné, že se jedná o reálný Windows Phone přístroj, není možné ověřit, zdali se nejedná o podvrh, protože Microsoft zatím tuto funkci nikde neprezentoval. Pokud by to však podvrh nebyl, mohlo by se jednat o jednu z možných budoucích funkcí, která je zatím ve vývoji.

---------------------------------------------------------

Původní článek:

Internet je v posledních několika dnech doslova zaplaven novinkami, které Microsoft připravil do následující aktualizace systému Windows Phone. Kompletní soupis vč. obrázků a videí naleznete v našem článku: Windows Phone 8.1 (Blue) – Velký přehled novinek a vylepšení (průběžně aktualizováno). Kromě praktických a funkčních vylepšení je zde také několik designových „vychytávek“, které vypadají velice efektně.

První z nich je vlastní pozadí dlaždic se zajímavým parallax efektem, které jsme si již blíže představili zde: Originálně řešené pozadí dlaždic ve Windows Phone 8.1 – podrobné informace. Druhou novinkou je zajímavě zpracovaná zamykací obrazovka, která je vybavena tzv. Lock Screen Themes. V praxi se jedná o zajímavá animovaná témata, která se aktivují při vertikálním pohybu prstem po displeji (odemykání). Tato témata mohou být skutečně různorodá. Několik výchozích je v systému již v základu předinstalováno a další budou jistě brzy dostupná.

Komentáře (4)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Torm

01 | 08 | 14 17:45
V případě, že se při odisntalování aplikace Live Lock Screen setkáte s lagem při odemykání obrazovky, stačí zapnout a vypnout dětský koutek. To z nastavení zamykací obrazovky odebere poslední zbytky nastavení Live Lock Screen, takže vše bude zase plynulé (docela mě to štvalo po dobu 2 dnů). 0

patlen

25 | 07 | 14 10:08
(19.7.): Joe Belfiore včera na Twittru uvedl bližší informace týkající se reálného příchodu této zajímavé funkce na zařízení s vývojářskou verzí Windows Phone. Jak již bylo dříve řečeno (viz níže), v první vlně bude nová zamykací obrazovka dostupná pouze pro zařízení s 1GB operační paměti RAM. Joe blíže upřesnil, že by se mohlo jednat již o příští týden. V podmínkách dostupnosti se však objevila i zmínka o angličtině. Není tak zatím zřejmé, zdali bude novinka lokalizována zatím pouze do angličtiny a dostupná všem zařízením, nebo jen těm s anglickým menu přístroje (podobně jako Cortana a Swype klávesnice). Čti .... 0

cd242

25 | 07 | 14 06:29
Nic takového v telefonu nemám. (NOKIA Lumia 925, WP 8.1) 0

Jindřich Lukeš

04 | 07 | 14 12:18
Windows Phone 8.1 přináší kromě nových funkcí i několik designových vylepšení. Jedno z nejefektnějších jsou animovaná témata na zamykací obrazovku. http://wmmania.cz/clanky/obecne/unikatni-animovana-zamykaci-obrazovka-ve-windows-phone-8-1/ 0

Mohlo by vás zajímat

AKCE: Bezdrátová nabíječka Nokia DT-910 za 299 Kč

Jindřich Lukeš | články 26 | 10 | 17

WMM Jízdní řády zpět na Storu

Jindřich Lukeš | software 27 | 09 | 17

Virtuální operátoři lákají na výhru 250 000 Kč a na data i volání zdarma

Co je to virtuální operátor? Proč využít služby právě od něj? A kteří virtuální operátoři jsou v Česku k mání?

Jindřich Lukeš | články 14 | 09 | 17

Dnes končí oficiální podpora Windows Phone 8.1

Jindřich Lukeš | články 11 | 07 | 17

Fitbit – oficiální aplikace pro sportovní náramek (aktualizováno)

(30.3.) : Vylepšený monitoring spánku.// Oficiální aplikace umožňující ovládání a synchronizaci chytrých fitness náramků Fitbit s operačními systémy od Microsoftu.

Tereza Kratochvílová | software 30 | 03 | 17