Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Úpravy TF3D/Sense (1.DÍL) - Tvorba a zobrazení tapet, ikon atd

V tomto seriálu se zaměříme na nejdůležitější grafické úpravy uživatelského prostředí HTC Touch Flo 3D/Sense. V dnešním článku se dozvíte, jak docílit kvalitního zobrazení vlastních tapet na první, resp.všech záložkách. Součástí tohoto návodu je také seznámení s výbornou aplikaci na tvorbu tapet, návod na zprůhlednění systémových lišt nebo např.změna vzhledu ikon jednotlivých záložek.

Uživatelské prostředí Touch Flo 3D / Sense se těší velké uživatelské oblibě, bohužel trpí některými dosti zásadními vadami, a to nejen těmi grafickými. V tomto článku se ale právě těmi grafickými budeme zabývat. Každý kdo si někdy zkusil nastavit na úvodní obrazovku nějakou vlastní tapetu (zejména fotografii), určitě si všiml, že zobrazení je velice nekvalitní, a na některé tapety tak vůbec nelze použít. V několika následujících krocích si ukážeme jak tento problém vyřešit.

1) High Quality Wallpaper Patch

Do zařízení je nejdříve nutné nainstalovat "High Quality Wallpaper Patch", který umožní kvalitní zobrazení všech obrázků na úvodní obrazovce. Mimo jiné tento patch opravuje i další chyby jednotlivých verzí TF3D/Sense a samotného sytému WM (zejména 6.5).

sense wallpaper

(vlevo - před instalací patche, vpravo - po instalaci)

Postup je velice jednoduchý. Nejdříve je třeba zjistit aktuální verzi TF3D ve Vašem přístroji. Ve většině případů toto číslo naleznete v kartě nastavení pod položkou "About". (V Sense je to konkrétně v: karta nastavení > O programu telefon > Informace o sw > Verze Manila). Dle této verze si stáhnete příslušný CAB soubor, který nainstalujete do paměti zařízení.

V tabulce výše přikládám jen soubory pro některé verze, další naleznete ZDE. Podporovány jsou verze Manila 2.0, 2.1 a 2.5.

2) Úprava tapet a další použití programu HDWall

Po aplikaci patche z předcházejícího kroku, již není možné nastavit tapetu pozadí standardním způsobem. Své tapety je třeba "zabalit" do vlastního CAB souboru pomocí programu HDWall. Toto řešení má výhodu v tom, že můžete tapetám, resp jejich zobrazení, přiřadit další funkce jako je např. zobrazení na všech kartách, zprůhlednění systémových lišt atd.

A) Stažení a instalace

Nejdříve je třeba stáhnout, rozbalit a spustit (v PC) samotný program HDWall.

sense wallpaper

B) Nastavení

Po spuštění alikace je nutné provést jednoduché nastavení. Klikněte na tlačítko "Config" a se seznamu vyberte takový profil, který odpovídá Vašemu zařízení a požadavků. Zde je možné si také vybrat, zda bude pozadí zobrazeno na všech kartách (All Tabs) nebo zda dojde ke zprůhlednění systémových lišt (WM 6.5).

sense wallpaper

C) Příprava obrázků

Pokud již máte tapety připravené v požadovaném rozlišení pro Váš displej, tento krok můžete přeskočit.

Kliknutím na tlačítko "Load" načtete obrázek, který chcete dále upravovat. Možnosti editoru jsou poměrně široké. Nebudu zde popisovat jednotlivé funkce a jejich použití, protože veškeré ovládání je velice intuitivní. Tlačítkem "Apply" zobrazíte náhled na "displeji" zařízení a tlačítkem "Save" vytvořenou tapetu uložíte. Pokud chcete vytvořit tapetu pro režim "naležato" je třeba vybrat tlačítko "Landscape". Předposledním tlačítkem je "Slider", který umožní nastavení vlastních ikon jednotlivým záložkám.

sense wallpaper

D) Vytvoření CAB souboru

Pokud máte veškeré tapety a ikony připraveny, je třeba provést jejich "export" do CAB souboru. Vyberte tlačítko "Create CAB". V této nabídce můžete dále zvolit, zda mají být součástí tapety pro klasický režim na výšku (Include Portrait Wallpaper), na šířku (Include Lanscape Wallpaper), zobrazení náhledů (xxx Thumbnail) atd. Na levé straně vyberte složku ve které máte své tapety uložené, označte je a poté stiskněte tlačítko "Add Files". Na závěr stačí pomocí tlačítka "Create CAB" odstartovat vlastní proces. Nyní bude třeba několik minut (v závislosti na počtu obrázků) počkat, než se zobrazí zpráva o úspěšném dokončení.

sense wallpaper

3) Přesunutí a použití tapet v přístroji

Nyní je třeba vytvořený soubor CAB s tapetami a obrázek s náhledy (pokud jste jej vytvořili) nakopírovat do libovolné složky na Vaší paměťovou kartu (popř. do zařízení). Vytvořené soubory naleznete ve složce aplikace (např. MyWallpaper.cab a MyWallpaper-P.jpg). Aby bylo možné jednotlivé tapety v CAB souboru prohlížet a následně nastavit jako pozadí, bude nutné nainstalovat do zařízení program HDWallS_v0.24b.cab (Naleznete ho v PC tam, kam jste si rozbalili samotný program, v podsložce "HDWallS"). Po instalaci program spustíte z nabídky start, nastavíte adresář, kde máte soubor s tapetami a aktivujete požadovaný obrázek.

sense wallpaper sense wallpaper sense wallpaper

Další informace naleznete v tomto vlákně na fóru XDA-Developers.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Cloud Camera Roll Cleanup - jednoduchý úklid záloh fotek na OneDrive

Jednoduchá aplikace, která pomůže v organizaci pořízených fotografií a jejich záloh na OneDrive.

Stanislav Forejt | software 16 | 06 | 17

Fitbit – oficiální aplikace pro sportovní náramek (aktualizováno)

(30.3.) : Vylepšený monitoring spánku.// Oficiální aplikace umožňující ovládání a synchronizaci chytrých fitness náramků Fitbit s operačními systémy od Microsoftu.

Tereza Kratochvílová | software 30 | 03 | 17

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.2.): Nová verze s podporou funkce Status (obdoba FB příběhů).// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 24 | 02 | 17

Oficiální Twitter klient - nová univerzální aplikace pro Windows 10 (Mobile) - aktualizováno

(23.2.): Nová verze s řadou významných vylepšení. // K dispozice je zcela přepracovaný oficiální Twitter klient, který konečně přichází jako univerzální aplikace pro Windows 10 (Mobile.)

Jindřich Lukeš | software 24 | 02 | 17

Realarm – multifunkční budík pro Windows 10 (Mobile)

Pokud vám systémový budík přijde moc jednoduchý, aplikace Realarm je pro vás ta pravá. Jedná se o propracovaného správce budíků s mnoha funkcemi.

Tereza Kratochvílová | software 20 | 02 | 17