V květnu se dočkáme celé řady novinek pro WP8.1

Včera z úst Joe Belfiora zaznělo několik zajímavých informací týkajících se novinek ve WP8.1. Tedy zejména nových verzí oblíbených aplikací (Facebook, Skype apod.) a příchodu oficiálního průzkumníku souborů.

Po uvedení vývojářské verze Windows Phone 8.1 bylo více než zřejmé, že se ani zdaleka nejedná o finální verzi systému a že je stále co dohánět, a to zejména u jednotlivých systémových či oficiálních aplikací, které ani zdaleka nefungují, jak by si uživatelé představovali. Na mysli mám např. aplikaci Hudba, Skype, Facebook, Twitter apod. Je tak zcela logické předpokládat, že Microsoft plánuje tento stav před finální verzí systému napravit. Blíže se k tomuto tématu vyjádřil včera Joe Belfiore.

 

Nový Skype

Nová verze Skypu je již ve fázi testování. Hlavním vylepšením má být podstatně vyšší výkon, který je u současné verze dosti problematický.

 

Aktualizace Facebooku

Aktualizace se dočká také oficiální aplikace Facebooku, která kromě zvýšení výkonu přinese i vylepšení práce s fotografiemi (např. zobrazení fotografie a komentáře zároveň, zobrazení fotografie přes celou šířku displeje apod.). Tato aktualizace by měla být dostupná v červnu

 

Oficiální průzkumník souborů

Dlouho se volá také po oficiálním průzkumníku souborů. Ačkoliv je na Storu několik celkem dobře použitelných aplikací od běžných vývojářů, není nad oficiální verzi s dalšími možnostmi vč. přímé integrace do systému. I v tomto směru byly potvrzeny pozitivní zprávy. Průzkumník je již v přípravě a podle prvních odhadů by se mohl objevit do konce května. K dispozici je také 6 oficiálních screenů aplikace.

 

Vylepšení aplikace Hudba

Bylo také potvrzeno postupné vylepšování aplikace hudba, o kterém jsme vás již dříve informovali.

 

Proč byl přepracován správce fotografií?

Pokud používáte WP8.1 jistě jste si všimli řady změn v aplikaci Fotky. Zejména se jedná o zobrazení fotografií ze složky CameraRoll ihned po spuštění aplikace. Tyto změny vycházejí z analýzy uživatelského chování, které ukázalo, že v 91% případů uživatel klikne po spuštění aplikace rovnou na album CameraRoll, kde jsou uloženy snímky z fotoaparátu. Tento případ je skvělým důkazem toho, že Microsoft svým uživatelům naslouchá a snaží se přizpůsobit systém jejich potřebám.

 

Proč jsou hry zobrazeny mezi aplikacemi?

Na často opakovanou kritiku uživatelů Joe odpověděl v tom smyslu, že bylo důkladnou analýzou ujištěno, že zejména u nových uživatelů bylo skrytí všech her do aplikace Hry matoucí, což jsme si i my v praxi několikrát ověřili. V budoucnu by však mohla být k dispozici volba, která umožní hry ze seznamu aplikací skrýt.

Komentáře (3)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

marek1

04 | 05 | 14 14:01
Já pořád čekám, kdy konečně vrátí to český našeptávání slov, to mě na WP 8.1 hodně štve... Jojo, snad se to vylepsi. 0

Marek

04 | 05 | 14 09:44
Já pořád čekám, kdy konečně vrátí to český našeptávání slov, to mě na WP 8.1 hodně štve... 0

Jindřich Lukeš

03 | 05 | 14 23:16
Včera z úst Joe Belfiora zaznělo několik zajímavých informací týkajících se novinek ve WP8.1. Tedy zejména nových verzí oblíbených aplikací (Facebook, Skype apod.) a příchodu oficiálního průzkumníku souborů. http://wmmania.cz/clanky/obecne/v-kvetnu-se-dockame-cele-rady-novinek-pro-wp81/ 0

Mohlo by vás zajímat

Realarm – multifunkční budík pro Windows 10 (Mobile)

Pokud vám systémový budík přijde moc jednoduchý, aplikace Realarm je pro vás ta pravá. Jedná se o propracovaného správce budíků s mnoha funkcemi.

Tereza Kratochvílová | software včera v 10:00

Změna kruhu a vstup do Insider programu může trvat až 24 hodin

Jindřich Lukeš | články včera v 01:29

Gartner: Windows Phone má pouze 0,3% zastoupení aktuálních prodejů na trhu chytrých telefonů

Jindřich Lukeš | články 17 | 02 | 17

Chyba ve W10M umožňuje vstup do galerie i když je displej zabezpečen PINem

Jindřich Lukeš | články 14 | 02 | 17

Jak nainstalovat starší (rychlejší) aplikaci Facebook přímo od Microsoftu?

V tomto jednoduchém návodu si ukážeme, jak snadno nainstalovat starší oficiální aplikaci Facebook vyrobenou přímo Microsoftem, která nabízí podstatně lepší výkon než současná verze přímo od Facebooku.

Jindřich Lukeš | návody 07 | 02 | 17
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím