Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Velké slevy Windows Phone 8 přístrojů – kde nejvýhodněji nakoupit?

V posledních několika týdnech výrazně klesly ceny většiny zařízení s Windows Phone 8. V tomto článku si ukážeme největší cenové rozdíly a poradíme, kde nejvýhodněji nakoupit.

Po více jak půl roce od zahájení prodeje prvních Windows Phone 8 přístrojů zcela zásadně klesly jejich pořizovací ceny. Největší propad lze pozorovat v posledních několika týdnech zejména u modelů Nokia Lumia. Ceny zařízení od HTC již výrazně klesly před několika měsíci. Tato správa je pro mnoho zejména potenciálních zájemců velmi pozitivní. Uživatelé, kteří však svůj přístroj koupili za původní vysokou cenu, příliš nadšení nejsou. Cena totiž během půl roku klesla cena téměř na polovinu, což není příliš obvyklé.

Z této skutečnosti také plyne fakt, že investovat do nového přístroje a WP8 na začátku jeho uvedení na trh nemá z dlouhodobého pohledu příliš smysl, jelikož hodnota časem výrazně klesá. Tato tvrzení samozřejmě nelze použít absolutně, ale v případě Windows Phone je třeba uznat, že hodnota přístrojů klesá výrazněji než například u zařízení s Androidem. Určitou příčinou mohou být i příliš vysoké ceny novinek, které přicházení na trh. Tuto skutečnost však zaregistrovali i výrobci a zejména Nokia již cenu svých nových přístrojů tolik nenadsazuje. Prakticky se o tom můžeme přesvědčit u Lumie 520 a 720.

 

HTC Windows Phone 8X (recenze)

HTC Windows Phone 8X lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Jednoznačně největším cenovým propadákem je HTC 8X, jehož cena velmi prudce klesla během několika prvních měsíců. Na trh přístroj vstupoval s cenovkou 15 000 Kč a po téměř sedmi měsících se cena pohybuje u neoficiálních distribucí na hranici 6000 Kč. U oficiálních distribucí je to o tisícovku výše.

Graf ceny produktu HTC Windows Phone 8X poskytuje server Heureka.cz

 

Nokia Lumia 920 (recenze)

Nokia Lumia 920 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

920tka dlouhou dobu cenovému poklesu odolávala a to především proto, že na mnoha trzích vůbec nebyla k dispozici. Ačkoliv se v odborných kruzích na toto téma vedly dlouhosáhlé diskuze, v nichž převládali názory, že Nokia tento způsob zvolila záměrně, faktem je, že hlavní příčinou byl nedostatek jednotlivých komponent. Konkrétně se jednalo o fotoaparáty, jejichž počty nedokázaly uspokojit poptávku ani v západních zemích. Ve chvíli (po několika měsících), kdy se Nokii povedlo vyrobit dostatečný počet přístrojů a rozšířit produkci po většině světových, však zcela logicky provázel i pokles ceny. K tomuto poklesu však došlo až v několika posledních týdnech.

Zaváděcí cena Lumie 920 se po uvedení na trh pohybovala těsně pod hranicí 16 000 Kč, na které poměrně dlouho setrvala. Po několika sníženích v poslední době se však cena pohybuje na hranici 9 500 u neoficiálních distribucí a jen o 500 Kč výše u těch oficiálních.

Graf ceny produktu Nokia Lumia 920 poskytuje server Heureka.cz

V případě obou výše zmíněných přístrojů lze současné ceny považovat za velice příznivé

 

Nokia Lumia 820 (recenze)

Nokia Lumia 820 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Cena Lumie 820 klesala spíše průběžně. Po poslední propadu se však výrazně přiblížila HTC 8X, které ovšem původně mělo cenovku podstatně vyšší. V současné době ji lze pořídit v neoficiální distribuci za cenu blízkou 6500 Kč a v oficiální o pouhých 500 Kč dráž.

Graf ceny produktu Nokia Lumia 820 poskytuje server Heureka.cz

 

HTC Windows Phone 8S

HTC Windows Phone 8S lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Postupným snižováním ceny si prošel také druhý model od HTC. V současnosti jej lze zakoupit v oficiální distribuci od 4 300 Kč a v oficiální od 4900 Kč.

Graf ceny produktu HTC Windows Phone 8S poskytuje server Heureka.cz

 

Samsung Ativ S (recenze)

Samsung I8750 Ativ S lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Posledním přístrojem, kde lze zaznamenat výrazné slevy je Samsung Ativ S, který se v současné době prodává v neoficiální distribuci za cenu od 8000 Kč a v neoficiální od 11000 Kč. Ativ S je také jediným přístrojem, kde je rozdíl mezi oficiální a neficiální distribucí takto znatelný (téměř 3000 Kč). Je tedy zřejmé, že zde ještě nějaký ten prostor pro výraznější slevu existuje.

Graf ceny produktu Samsung I8750 Ativ S poskytuje server Heureka.cz

 

U ostatních modelů v současném portfoliu Windows Phone tak výrazné skoky již pozorovat nelze. Jedním z důvodů může být fakt, že většina ostatních přístrojů je relativně nových a na trhu se zatím příliš dlouho nevyskytuje. Při pohledu na jejich ceny je však zřejmé, že výrobci (především Nokia) volí zaváděcí ceny podstatně rozumněji.

 

Nokia Lumia 720 (recenze)

NOKIA Lumia 720 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Graf ceny produktu NOKIA Lumia 720 poskytuje server Heureka.cz

Nokia Lumia 620 (recenze)

Nokia Lumia 620 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Graf ceny produktu Nokia Lumia 620 poskytuje server Heureka.cz

Nokia Lumia 520 (recenze)

Nokia Lumia 520 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Graf ceny produktu Nokia Lumia 520 poskytuje server Heureka.cz

Huawei Ascend W1 (recenze)

HUAWEI Ascend W1 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Graf ceny produktu HUAWEI Ascend W1 poskytuje server Heureka.cz

 

V cenovém přehledu výše je možné pozorovat několik zajímavých skutečností. Tou první jsou samotné ceny, které se nyní u Windows Phone 8 přístrojů pohybují velmi nízko a přístroje tak mají podstatně větší šanci na rozšíření mezi běžné uživatele. Vzhledem ke spolehlivosti, rychlosti a stabilitě operačního systému (ve svých cenových kategoriích) jednoznačně předčí jakoukoliv konkurenci s Androidem.

Druhou zajímavosti jsou téměř minimální rozdíly mezi oficiálními a neoficiálními distribucemi. Zejména u Nokie toto není vůbec standardní a je vidět, že oficiální ceny vůbec nejsou nadsazené. Vždyť i samotnou Lumii 920 lze zakoupit s cenou pod 10 000 Kč, což se rozhodně vyplatí. Minimální cenový rozdíl (cca. 500 Kč) navíc nenutí zákazníky nakupovat z mnohdy neověřených e-shopů, kde můžou nastat různé problémy s reklamacemi.


Komentáře (1)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

05 | 06 | 13 01:04
V posledních několika týdnech výrazně klesly ceny většiny zařízení s Windows Phone 8. V tomto článku si ukážeme největší cenové rozdíly a poradíme, kde nejvýhodněji nakoupit. http://wmmania.cz/clanky/obecne/velke-slevy-windows-phone-8-pristroju/ 0

Mohlo by vás zajímat

AKCE: Bezdrátová nabíječka Nokia DT-910 za 299 Kč

Jindřich Lukeš | články 26 | 10 | 17

Akce: Microsoft Office 365 pro domácnosti na 1 rok za 899 Kč

Jindřich Lukeš | software 20 | 10 | 17

WMM Jízdní řády zpět na Storu

Jindřich Lukeš | software 27 | 09 | 17

Virtuální operátoři lákají na výhru 250 000 Kč a na data i volání zdarma

Co je to virtuální operátor? Proč využít služby právě od něj? A kteří virtuální operátoři jsou v Česku k mání?

Jindřich Lukeš | články 14 | 09 | 17

Dnes končí oficiální podpora Windows Phone 8.1

Jindřich Lukeš | články 11 | 07 | 17