Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Week View - Perfektní kalendář s širokou podporou dlaždic

Aktualizace (21.5.14): Vydána nová verze plně podporující Windows Phone 8.1. Novinek je skutečně velké množství.Week View je jednou z nejlepších aplikací pro práci s kalendářem na Windows Phone. Umožňuje zobrazit propracovaný týdenní přehled, nakonfigurovat bezkonkurenční dlaždice, filtrovat upomínky a desítky dalších užitečných funkcí.

Aktualizace:

Verze 8.8 (21.5.14)

Včera vyšla nová verze tohoto perfektního kalendáře, který se spolu s Chronosem řadí k těm nejlepším ve svém oboru. Nová verze je kompletně optimalizovaná pro Windows Phone 8.1, což znamená především možnost přidávání a editace všech kalendářů přímo v aplikaci a podporu skutečně špičkových dlaždic. Je možné si jich nakonfigurovat hned několik a to navíc s podporou průhledného pozadí, barevným odlišením událostí apod. Na jednu dlaždici se dokonce v případě potřeby vejde až 6 budoucích událostí.

Další novinky v oficiálním přehledu:

 • Podporuje konfigurovatelné živé dlaždice, které zobrazují více událostí než dlaždice vestavěného kalendáře.
 • Zobrazuje neopakované události, které jsou starší než 2 týdny nebo jsou více než 1 měsíc v budoucnosti. 
  Důležité: Tyto události nejsou zobrazeny ve vestavěném kalendáři.
 • Podporuje vyhledávání událostí, co není podporované vestavěným kalendářem.
 • Umožňuje připnout událost na hlavní obrazovku telefonu.
 • Má konfigurovatelné ikony nahrazující text pro různé události (narozeniny, schůzky, sport, ...).
 • Podporuje filtrování pro schovávání duplicitních událostí, událostí podle jejich předmětu nebo jiných vlastností.
 • Zobrazuje detailní pohled na událostí v rámci dne a měsíční náhled s čitelnými událostmi,
 • Umožňuje rychlý přechod na specifický den nebo týden.
 • Podporuje hlasové příkazy a umí přečíst následující událost uživateli.

 

Verze 8.3 (28.1.13):
Na Storu se objevila nová verze označována jako „Week View 8“. V podstatě se jedná o rozšířenou verzi klasické aplikace "Week View", která je určená výhradně pro Windows Phone 8.

Přehled novinek:

 • Podpora všech velikostí dlaždic
 • Velká živá dlaždice nyní ukazuje 4 nadcházející události, aktuální datum a číslo týdne.
 • Nativní podpora HD rozlišení na WP8
 • Volitelně konfigurovatelné živé dlaždice (týden, měsíc, den, událost)
 • Rozpoznávání řeči (hlasové ovládání) – pouze v angličtině
 • Vytváření nových událostí přímo v aplikaci
 • Řada dalších nastavení a vylepšení

 

Week View 8 Week View 8 Week View 8 Week View 8 Week View 8

 

 

Verze 2.0 (1.5.12):

V minulých dnech se na Marketplace objevila přelomová verze 2.0. která přináší celou řadu vylepšení a jednu exkluzivní novinku. Toto novinkou je možnost přidávat, editovat a mazat události ve Vašem Windows Live kalendáři. Jedná se v podstatě o první aplikaci, která tuto funkci obsahuje. Žádná jiná aplikace neumožňuje přidávání či editaci položek v kalendáři, jelikož Microsoft tuto funkci pro aplikace třetích stran zakázal. Autor aplikace však toto omezení "obešel" a pro přidávání a editaci nových položek využívá webové požadavky (tedy princip editace kalendáře přes webový prohlížeč). Aby bylo možné tyto funkce využívat, je nutné se v aplikaci přihlásit ke svému Live účtu. Tento způsob práce s kalendářem má však i svá omezení spočívající v drobné prodlevě mezi přidáním položky a jejím zobrazením v kalendáři (aplikaci). Tato prodleva je způsobena synchronizací mezi telefonem a Live účtem. Vždy je tedy nutné chvíli vyčkat, než proběhne synchronizace.

Mezi další vylepšení, které verze 2.0 přináší, patří tako možnost připnutí události na Live Tile (zobrazuje předmìt a dny do výskytu) nebo její lokace (umístění události) pomocí Bing Maps. V nastavení naleznete také možnost zapnout třetí živou dlaždici.

 


Verze 1.9 (15.2.12):

Operační systém Windows Phone 7 je velice dobře navržen pro snadnou organizaci času. Kalendář obsahuje pokročilé funkce a není problém jej synchronizovat s aplikací Microsoft Outlook. Jedna důležitá funkce však chybí (nejen ve WP7). Touto funkcí je týdenní pohled na kalendář. Osobně tento způsob náhledu kalendáře používám nejčastěji. Jednotlivé položky v kalendáři jsou na displeji dostatečně detailní a zároveň mám přehled o celém týdnu.

TIP: Week Calendar - Týdenní pohled na kalendář

Aplikace Week View do systému doplňuje chybějící funkci týdenního pohledu a přináší další zajímavé možnosti.

Po spuštění aplikace se zobrazí aktuální týden rozdělený do pravidelných obdélníků znázorňujících jednotlivé dny. V těchto obdélnících ("buňkách") jsou zobrazeny aktuální události. Tyto události jsou postupně chronologicky řazeny v každé "buňce" zvlášť od shora dolů, což nemusí být vždy úplně praktické. Osobně bych uvítal spíše umístění událostí na časovou osu. Tedy takové zobrazení, kde by se položky v každé buňce umístily do prostoru odpovídajícímu danému času. Autor s tímto zobrazením sice počítal, ale umístil jej pouze jako schéma do první buňky. Týdenní náhled je ale velice přehledný, a to zejména díky využití téměř celé plochy displeje. Zobrazeno je najednou 5 dní a další dva jsou dostupné při posunu doprava (displej v režimu "na výšku"). Jedná se v podstatě o zvětšenou tabulku, kterou posouváte po displeji. Pokud však displej natočíte o 90 stupňů do režimu ("na šířku"), týdení pohled so zobrazí celý a není třeba vůbec posouvat. U spodního okraje displeje se navíc nachází dvojice šipek, pomocí nichž je možno přepínat mezi jednotlivými týdny.

Weeek View

 

Po kliknutí na jednotlivé události se zobrazí jejich detail obsahující čas, název, délka trvání, místo, status, kalendář apod. V tomto pohledu jsou navíc v pravé části displeje zobrazeny i další události téhož dne, což je velice praktické.

Weeek View

 

Další pohled na události nabízí ikonka kalendáře v levém spodním rohu displeje. Po kliknutí se zobrazí náhled na celý měsíc. Opět se jedná o tabulku v níž řádky znázorňují jednotlivé týdny a sloupce dny. Tabulka je větší než displej, a proto je třeba po displeji posouvat, aby byly vidět všechny dny. Díky této velikosti bylo možné zachovat dostatečnou čitelnost jednotlivých událostí, což se u výchozího systémového kalendáře rozhodně říci nedá. Spodní menu navíc obsahuje možnost výběru ze tří velikostí, což je důležité zejména pokud máte v kalendáři hodně událostí.

Weeek View Weeek View Weeek View

 

Poslední pohled, který Week View nabízí, je zobrazení celého roku. Toto zobrazení je velice podobné klasickým papírovým kalendářům ve velikosti vizitky. Tedy zobrazení 12ti buněk s výpisem jednotlivých dní.

Weeek View

 

Aplikace je optimalizována pro Windows Phone 7.5 Mango a obsahuje také živou dlaždici, která je tou nejzajímavější funkcí celé aplikace. Dlaždice je totiž interaktivní a dokáže zobrazit aktuální týdenní pohled. Rychlým pohledem na displej svého zařízení (bez jakéhokoliv klikaní) tak uvidíte schématický náhled Vašeho týdenního programu.

Week View pro Windows Phone

Pokud používáte více kalendářů, všechny události budou samozřejmě zobrazeny, bohužel však není možné jednotlivým kalendářům nastavit barvy a vzájemě je tak odlišit. Kvůli omezením ze strany Microsoftu vývojář nemůže do aplikace neprogramovat funkci umožňující přidávání či editaci jednotlivých položek. V praxi tak pro přidání nové události do kalendáře budete muset využít vždy výchozí aplikaci.

Apliakci Week View je možno zakoupit na Marketplace za 21 Kč.

Komentáře (45)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

franktomas

24 | 11 | 15 11:14
Mám v google kalendáři i tzv JINÉ KALENDÁŘE. Proč se mi tyto nasdílené kalendáře pro mě nezobrazují ve WeekView. Vidím jen MOJE KALENDÁŘE. OneCalendar s tím nemá žádný problém. Netušil jsem, že vychvalovaný Week View ano. Nebo kde to prosím nastavit ? Opravdu marně pátrám...Děkuji 0

necisty

24 | 05 | 14 12:58
Tak v podstate trochu jo, ale nevim co vse bych si musel ponakupovat, abych to utratil cele . Chtel jsem jen jednorazove dat za tohle 20. Ale pokud to nepujde, tak aspon jine reseni. Diky ... co sef jeste rika na postup s PayPalem? 0

Náhodnýkolemjdoucí

23 | 05 | 14 18:46
Vím že ti to nepomůže, ale používám bezproblémově ve WP tyto kupóny : http://www.alza.cz/microsoft-xbox-live-gift-card-400-czk-d500801.htm 0

necisty

23 | 05 | 14 01:03
Ne, žádná ... ty máš tenhle postup ověřený? 0

Jindřich Lukeš

22 | 05 | 14 23:41
jiné aplikace ti zaplatit jdou? 0

necisty

22 | 05 | 14 23:26
Poradil by mi prosím někdo, jak můžu aplikaci zaplatit skrz Paypal? Mám tam normálně účet, nabité prachy, ale když zvolím zaplatit apku přes něj a přihlásím se, tak to po mě chce vyplňovat kreditní kartu... co to je za ptákovinu? 0

martintrojanek

23 | 04 | 12 10:45
Nové: Během následujícího týdne dojde k uvolnění verze 2.0 ----------------------------------------------------------------------- nyní testuji betu 2.0 a musím říst, že autor na aplikaci opravdu usilovně pracuje. Pproblémy s Live Tile by měli být opraveny, alespoň u mě fungují bezvadně, v nové verzi již je možné upravovat/přidávat/odebírat události z windows live kalendáře přímo a spousta dalších věcí Takže jakmile projde schvalovacím procesem, čekejte update Week View 2.0 umožňuje přidávat, editovat a mazat události ve vašem Windows Live Kalendáři. Jedná se o unikátní funkci ve Week View, v současné době není umožněna jinými aplikacemi na trhu! Další vylepšení verze 2.0: - připnutí události na Live Tile (zobrazuje předmět a dny do výskytu). - Zobrazení lokace události pomocí Bing Maps. - Tradiční čínština překlad, děkujeme Shihtien Lin. Week View je chybějící kalendář pro Windows Phone, v moderním designu metra. Ukazuje všechny záznamy v kalendáři na celý týden, na jedné obrazovce, v režimu na šířku. Week View podporuje Live Tiles, které mohou být připnuty na úvodní obrazovce Windows Phone. Můžete si vybrat ze 6 různých živých dlaždic, které například ukazují další 4 schůzky, grafické znázornění aktuálního týdne/měsíce, aktuální den nebo jiné informace o události. Week View umožňuje zobrazení událostí na celý měsíc v čitelné formě a nastavitelnou velikostí zobrazení. Detailní pohled na schůzku zobrazí všechny dostupné údaje o schůzce. Pozor prosím: API poskytované společností Microsoft má svá omezení se soukromými schůzkami: Předmět události se nezobrazí pro soukromé schůzky. Pro všechny ostatní události jsou zobrazeny datum, předmět, začátek a konec, čas, místo a doba trvání události. Pokud se přihlásíte ke službě Windows Live (v nastavení ve Week View), můžete přístupovat k Windows Live Kalendáři přímo z Week View 2.0 To vám umožní přidat, upravit nebo odstranit události přímo ve Week View! Week View umožňuje vyhledat události podle předmětu (nebo jeho části) až 1 rok dopředu (do budoucnosti). Kromě toho umožňuje zobrazení náhledu celého roku. Zobrazí kalendář na celý rok s čísly týdnů kde výběrem můžete přejít na konkrétní měsíc. martin 0

Jindřich Lukeš

11 | 02 | 12 22:27
já s tím problém nemám, aplikaci už sem přes týden nespusil. Možná to vyřeší HR přístroje, těžko radit. 0

moravan

11 | 02 | 12 10:41
Takže zase nic.Aplikace hlásí ve spuštěných aplikacích "zapnuto", ale jak mi psal autor,že se pravidelně aktualizuje co 30 minut, tak nic. Dnes ráno se mi události, které jsem záměrně vytvořil, nezobrazily a na Live dlaždici mi zůstal světlý pruh na předchozím dni.Po spuštění aplikace se vše zesynchronizovalo a je to jak má být. Denně ale vytvářím v outlooku několik různých událostí, schůzek, atd. a přes exchange to mám synchronizováno na několik zařízení. Nebaví mě stále hlídat, jestli jsem zapnul a vypnul week view, abych měl v live tile stále aktuální obsah. Dělá to ještě někomu ? 0

moravan

10 | 02 | 12 18:21
Dík za radu, udělal jsem to a aplikace je ve spuštěných aplikacích ZAPNUTA ! Teď už jen doufám, že se bude pravidelně aktualizovat. 0

Petulinek

10 | 02 | 12 15:53
Mně na tohle pomohlo u jiné aplikace odinstalovat, rebootnout foun a znovu nainstalovat. 0

moravan

09 | 02 | 12 21:57
Tak jsem zkusil vypnoutvšechny aplikace a stejně se mi week view neaktualizuje.Po nahlédnutí do spuštěných aplikací pořád ukazuje "vypnuto" i když je zaškrtnuto spustit při příštím otevření. 0

moravan

09 | 02 | 12 18:00
Ano, to jsem zkoušel, asi zkusím vypnout všechny a uvidím, co to udělá. 0

Jindřich Lukeš

05 | 02 | 12 20:04
zkousel si nějakou deaktivovat a zapnout tu pozadovanou? 0

moravan

05 | 02 | 12 19:40
Nefunguje mi aktualizace co 30 minut. Mám verzi 1.8.0 a live tile se mi aktualizuje pouze tehdy, když aplikaci otevřu.V úlohách na pozadí stále hlásí vypnuto a i když zaškrtnu při příštím startu zapnout běh na pozadí, tak to nereaguje. Mám spuštěno pouze 5 aplikací běžících na pozadí. Psal jsem si s autorem, ale řešení jsme nenalezli. 0

mimonaut

22 | 01 | 12 22:38
super. To BNS mě dnes docela vyděsilo ¨:) 0

Jindřich Lukeš

22 | 01 | 12 00:16
díky za info, aplikace se stále vylepšuje, což je velice pozitivní 0

martintrojanek

20 | 01 | 12 15:29
v1.8: - opravena chyba BNS error, zvyrazneny aktualni den na live tile, pridano filtrovani obsahu podle typu kalendare, pridana moznost skryt privatni udalosti... 0

martintrojanek

20 | 01 | 12 15:27
Tak pristi tyden bude uvolnena verze 1.8: 0

martintrojanek

18 | 01 | 12 18:39
vcera mi to delalo take, jiz koupenou aplikaci neslo znovu koupit, a k tomu bns error. nicmene, odinstaloval jsem 1.6, a cca po hodine nainstaloval 1.7, zadna chyba a stahnou taky sla... myslim ze byl problem s marketem asi. 0

scherom

17 | 01 | 12 15:58
Hm, tak jsem to měl raději nechat být ... odinstaloval jsem, restart, vyhledal na MP, nabídlo mě to jenom koupit a i když jsem potvrdil "Koupit" tak mi to hlásí "Došlo k potížím se zpracováním vaší žádosti. Zkuste to znovu později. Kód chyby: c101abb9". Platbu mám nastavenou správně, protože ostatní aplikace jdou normálně kupovat . EDIT: 21:30 Tak už to mám zpátky, fakt nechápu ... přes datové mobilní připojení mi to psalo kraviny co popisuju výše, ale přes Wi-Fi úplně v pohodě nainstalovaná aktuální v1.7. Dokonce mě to hlásilo, že za tuto aplikaci jsem již zaplatil a jestli ji chci znovu nainstalovat 0

Stevik

17 | 01 | 12 15:57
A to pomuze na ten BNS Error, ktery byl az po aktualizaci programu? 0

Flynn

17 | 01 | 12 15:29
Pokud není ještě aplikace v aktualizacích, dělávám to tak, že ji najdu na MP, zvolím Sdílet, dám zpět, abych vystoupil z dialogu pro poštu a pak už je místo Sdílet tlačítko Aktualizovat. Takto to funguje spolehlivě. Není nutná reinstalace (odinstalování a znovu nainstalování). 0

Stevik

17 | 01 | 12 15:11
Odinstaluja znovu nainstaluj. Me to pomohlo. 0

scherom

17 | 01 | 12 12:06
Ano je ... už jsem i aktualizoval z v1.6, ale při spuštění mi to hlásí "BNS Error: The maximum number of ScheduledActions of this type have already been added." Musím potvrdit OK a pak to pokračuje normálně ... co to znamená ? 0

mimonaut

17 | 01 | 12 11:36
měla by být v MP už i verze 1.7 0

scherom

14 | 01 | 12 16:12
Na webu MP to asi není, já měl na dlaždici 12-ku, tak jsem vše aktualizoval přímo z MP v telefonu a nainstalovala se právě v1.6 0

Flynn

14 | 01 | 12 15:37
Na českém MP není (pokud dám hledat). Na cizím MP je a dá se nainstalovat. Nerozumím tomu, proč není na českém ve vyhledávači. EDIT: Koukám, že to je ale v. 1.5, jak píšou. Vlez jsem na cizí MP jinou aplikací a tam je v. 1.6. Přesměrovalo mě to na náš a už jsem ji koupil. Mají v tom nějaký bordýlek. 0

scherom

14 | 01 | 12 14:06
Dnes se na Marketplace s akzualizacemi aplikací doslova roztrhl pytel a mezi nimi samozřejmě Week View 1.6 nechybí ... takže, díky Martine za češtinu ! 0

martintrojanek

12 | 01 | 12 09:26
Nova verze byla stazena, autor opravuje nejake chyby (pad programu), dalsi opravena verze se objevi v pristich dnech.. 0

scherom

12 | 01 | 12 09:04
OK, díky za informace ... zase jsem si rozšířil obzory . Bohužel, na Marketplace se nová verze Week View pořád neobjevila . 0

mimonaut

11 | 01 | 12 18:50
...a aplikace se aktualizují zcela automaticky samy.. na dlaždici marketplace se objeví číslíčko vyjadřující počet aplikací ke kterým je dostupná aktualizace a po vstupu do MP je dole odkaz k aktualizacím.. 0

Jindřich Lukeš

11 | 01 | 12 15:31
jakmile jednou zaplatíš licence ti zustává, pri aktualizaci ani při nové instalaci znovu platit nemusíš. 0

scherom

11 | 01 | 12 15:16
Ať hledám jak hledám, tak na Marketplace pořád nic . Jen takový (pro někoho možná) triviální dotaz ... když jsem si koupil předchozí v.1.5, tak budu muset za novou 1.6 znovu zaplatit nebo se to automaticky aktualizuje ? Mám WP7.5 teprve 3 týdny a zatím jsem žádnou doinstalovávanou aplikaci neaktualizoval . 0

martintrojanek

11 | 01 | 12 10:57
hmmm, tak beru zpet, vcera vecer tam jeste byla... zrejme bude dalsi nejaky update... 0

Jindřich Lukeš

11 | 01 | 12 10:25
Pravda není ani na UK ani CZ. Pravděpodobě se tam ale během par dní/hodin ukáze nová verze 0

martintrojanek

11 | 01 | 12 09:21
to je divne, ja mam cz marketplace a mam ji tam s cenou 21kc 0

Flynn

11 | 01 | 12 08:51
Bohužel, není na Marketplace (na českém), na cizím je a dokonce s cenou 21 Kč, po přepnutí do CZ MP je tam poznámka, že není aplikace dostupná. Přitom mám pocit, že cca před 2 týdny tam byla. 0

Jindřich Lukeš

10 | 01 | 12 22:56
perfetkní, díky za info, doplněno do článku 0

martintrojanek

10 | 01 | 12 22:33
tak verze 1.6 je uz venku, v cestine , doufam ze se bude libit... pridana funkce hledani udalosti a dalsi drobnosti 0

Jindřich Lukeš

07 | 01 | 12 10:53
Super, kdyžtak dej vědět až budou nějaký novinky.... 0

martintrojanek

07 | 01 | 12 10:02
spolupracoval jsem s autorem na cestine a na novych funkcich, tak uvidime 0

Jindřich Lukeš

06 | 01 | 12 15:57
Tu bude fajn kde ses to dozvěděl? 0

martintrojanek

06 | 01 | 12 15:19
behem par dni bude na marketu aktualizace na v1.6, ktera jiz bude lokalizovana do cestiny a pribudou nejake nove funkce 0

Jindřich Lukeš

02 | 01 | 12 00:32
Week View je jednou z aplikací, která by neměla žádnému uživateli Windows Phone 7 zařízení chybět. Jak již název napovídá, účelem aplikace je zobrazení týdenního pohledu kalendáře. To však není vše a těšit se můžete na celou řadu zajímavých funkcí, vč. velice povedené živé dlaždice. http://wmmania.cz/software/kancelar/week-view/ 0

Mohlo by vás zajímat

AKCE: Bezdrátová nabíječka Nokia DT-910 za 299 Kč

Jindřich Lukeš | články 26 | 10 | 17

WMM Jízdní řády zpět na Storu

Jindřich Lukeš | software 27 | 09 | 17

Virtuální operátoři lákají na výhru 250 000 Kč a na data i volání zdarma

Co je to virtuální operátor? Proč využít služby právě od něj? A kteří virtuální operátoři jsou v Česku k mání?

Jindřich Lukeš | články 14 | 09 | 17

Windows 10 Insider Preview v. 16241 pro PC a 15320 pro telefony

Nové Fast Insider sestavení, které pro PC přináší několik vylepšených funkcí a pro telefony především opravy chyb.

Jindřich Lukeš | články 14 | 07 | 17

Dnes končí oficiální podpora Windows Phone 8.1

Jindřich Lukeš | články 11 | 07 | 17