WifiLocations - Zapínání BT/WiFi/Zvuků dle polohy zařízení

WifiLocations je velice praktická aplikace, která na základě informací ze sítě operátora určí umístění zařízení (bez využití GPS) a na zakladě této polohy aktivuje/deaktivuje předem zvolené funkce, kterými jsou např. zapnutí WIFI, BT, vypnutí zvuků, spuštění aplikace apod. Zjednodušeně řečeno si například můžete nastavit automatickou aktivaci WiFi po příchodu domů apod.

Dnes jsem narazil na velice zajímavou a užitečnou aplikaci, jejíž funkce ocení celá řada uživatelů Windows Mobile. Ve stručnosti se pokusím popsat princip fungování a možnosti nastavení.

WifiLocations využívá určování polohy zařízení dle informací z mobilní sítě. Velice zjednodušeně řečeno, signál a následnou komunikaci GSM sítě vysílají a zprostředkovánají vzájemně propojené pozemní základové stanice (BTS). Tyto stanice jsou rozmístěny po krajině a každá má své unikátní identifikační číslo. Pokud se tedy váš přístroj nachází v pokrytí některé BTS stanice, aplikace dokáže zjistit její identifikační číslo a uložit jej do své paměti. Jednotlivým stanicím uloženým v paměti můžete přiřazová různé funkce, které se aktivují pokud budete v jejím pokrytí. Prakticky to pak znamená, že např. BTS stanici, která pokrývá signálem Váš domov, nastavíte funkci aktivace Wifi, a vždy když budete doma (a v blízkém okolí) přístroj automaticky Wifi spustí.

wifilocations wifilocations

Nastavení aplikace je velice jednoduché. Nejdříve je nutné přístroj umístit na místo, ke kterému se vztahují Vaše budoucí aktivace/deaktivace funkcí. Nyní je třeba aplikaci spustit a pomocí tlačítka "Add Current Cell-ID" přidáte informace o nejbližsí BTS do seznamu, který vidíte níže. (Odebrání je možné pomocí tlačítka "Del Selected".) Do tohoto seznamu můžete přidávat libovolné množství stanic a jim odděleně přiřazovat jednotlivé funkce. Pro nastavení jednotlivých funkcí nejdříve klikněte na požadovanou stanici a poté na tlačítko "Edit Cell". Zobrazí se vlastní obrazovka s nastavením kde můžete vybírat ze široké škály funkcí. Konktrétně se jedná o aktivaci Wifi a BlueTooth, spuštění libovolného programu, nastavení vyzvánění a také obecné nastavení vlastní aplikace. Po vybrání požadovaných funkcí klikněte na "Save". Nyní stačí již jen vše spustit pomocí volby "Start and Hide". Aplikace se spustí a minimalizuje. V zakladním nastavení je také možné spouštět WifiLocations po startu zařízení (Run at startup).

Prakticky jsem WifiLocations testoval a musím potvrdit že funguje velice dobře. Je však třeba brát v úvahu některé skutečnosti, které jsou spojeny s určováním umístění zařízení. Konktrétně mám na mysli to, že určité místo může pokrývat několik BTS, a proto je nutné nastavit požadované funkce všem. Také nelze nastavovat odddílné funkce u míst, které se nacházejí blízko sebe, jelikož jsou většinou pokryty stejnou BTS.

Další informace: XDA-Developers

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Mapy.cz – skvělá aplikace s podporou offline map celé Evropy (aktualizováno)

Aktualizace (18.10.): Nová funkce Panorana a aktivní objekty.// Mapy.cz jsou jednou z nejpovedenějších aplikací pro Windows Phone v oblasti mapových aplikací a nabízí v podstatě vše co webová verze.

Tereza Kratochvílová | software 18 | 10 | 16

Kamera pro Windows 10 Mobile – detailní pohled (aktualizováno)

(18.10.): Nové přepracované rozhraní a funkce Time Lapse.// V dnešním článku si představíme aplikaci pro pořizování fotografií a videa v systému Windows 10 Mobile.

Tereza Kratochvílová | software 18 | 10 | 16

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(7.10.): Nová verze s podporou zálohy na OneDrive a dalšími novinkami.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 07 | 10 | 16

OneDrive - oficiální univerzální aplikace pro správu cloudu od Microsoftu pro Windows 10 (Mobile)

(4.10.): Nová funkce umožňující uložit libovolné soubory offline. // Detailní pohled na oficiální aplikaci OneDrive pro Windows 10 Mobile.

Jindřich Lukeš | software 04 | 10 | 16

Office Lens – Využijte zařízení s Windows Phone jako příruční skener

Aktualizace (30.8.): Nová univerzální aplikace pro Windows 10 (Mobile).// Office Lens nabízí jednoduchý, efektivní a hlavně funkční způsob ukládání a sdílení papírových dokumentů skrze váš mobilní přístroj s Windows Phone. K dispozici je také přímé napojení na OneNote.

Jindřich Lukeš | software 30 | 08 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím