Wikipedia – vítěz soutěže Windows Phone Next App Star

Známá Wikipedia se představuje jako aplikace pro Windows Phone 8. Navíc vyhrála novou soutěž Windows Phone Next App Star pořádanou společností Microsoft.

StaženíOtevřená encyklopedie Wikipedia se stala již každodenní součástí internetového života. Přišla dokonce i do chytrých zařízení a rovnou získala prestižní cenu od společnosti Microsoft, jež pořádala soutěž pro vývojáře. Celkem bylo v soutěži posláno přes 600 000 hlasů a Wikipedia zvítězila těsným rozdílem 155 hlasů před aplikací ProShot.

Ihned po prvním otevření mě aplikace překvapila pěkným a přehledným designem, který se drží standardu metro. Kromě povedeného designu lze pochválit i samotné ovládání, jenž si nyní blíže představíme.

V první záložce "home" se nachází dlaždice hledání („search“), článek dne („article of the day“), hledání článků o věcech nacházejících se kolem vaší aktuální polohy („around me“) a zobrazení náhodného článku („random article“). Hledat můžete v libovolném jazyce, nebo pomocí mikrofonu. Jednotlivé články se zobrazí ve formátu uzpůsobenému pro vaše zařízení. V liště dole je možné zobrazit konkrétní sekce, na něž je článek členěn, vyhledat ho v jiném jazyce, sdílet nebo přidat mezi oblíbené. Dále je vám umožněno článek otevřít v internetovém prohlížeči, přečíst si jeho předchozí verze, vrátit se k vyhledávání nebo upravit vizualizaci – velikost fontu, barvu pozadí či automatické neotáčení obrazovky.

Wikipedia Wikipedia Wikipedia

Další záložka "history" vám umožní prohlížení historie přečtených článků řazených dle data přečtení. Kromě samotných názvů článku je vpravo uveden i jazyk, v němž byl článek prohlížen. Historii je možno také jednoduše celou smazat.

Wikipedia

Do předposlední záložky "favorites" si můžete umístit své oblíbené články, ke kterým se chcete v budoucnu vrátit a ne je již zbytečně vyhledávat. Přidání, jak jsem již zmiňovala, probíhá označením článku jako oblíbeného („favorite“) přímo v dolní liště u konkrétního článku. Řadit lze dle abecedy, nebo náhodně, přičemž u článku navrchu je navíc fotka a úryvek ze začátku článku.

Wikipedia

V poslední záložce "more" se ukrývá nastavení aplikace (základní, design, lokace a umožnění aktualizace oblíbených článků a článku dne), hodnocení, dodatečné informace a další aplikace od autora Rudy Huyna.

Wikipedia

Celkově hodnotím aplikaci jako velmi povedenou, díky níž se pohodlně a rychle dostanete k potřebným informacím. Navíc je zcela zdarma. Jediný problém, který při testování vznikl, byla nefunkčnost možnosti hledat články dle vaší současné polohy, což by mohlo být někdy užitečné.

 

 

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Realarm – multifunkční budík pro Windows 10 (Mobile)

Pokud vám systémový budík přijde moc jednoduchý, aplikace Realarm je pro vás ta pravá. Jedná se o propracovaného správce budíků s mnoha funkcemi.

Tereza Kratochvílová | software včera v 10:00

Gartner: Windows Phone má pouze 0,3% zastoupení aktuálních prodejů na trhu chytrých telefonů

Jindřich Lukeš | články 17 | 02 | 17

MeteoStation – osobní meteorologická stanice pro Windows 10 od autorů Meteoservisu (aktualizováno)

(17.2.): Nová verze s řadou novinek. // Autoři velmi populární české aplikace pro předpověď počasí Meteoservis vydali svou další aplikaci, která je zaměřená na zobrazení aktuální meteorologických veličin ze stanic NetAtmo.

Jindřich Lukeš | software 17 | 02 | 17

Garmin Connect Mobile – plná podpora pro chytré hodinky a fitness náramky od Garminu konečně i na Windows 10 (Mobile) - aktualizováno

(17.2.): Nová verze s řadou důležitých vylepšení. // V dnešním článku si představíme nově vydanou aplikaci Garmin Connect Mobile, která slouží k propojení chytrého náramku/hodinek od Garminu s vaším Windows 10 zařízením (PC i telefonem).

Tereza Kratochvílová | software 17 | 02 | 17

Chyba ve W10M umožňuje vstup do galerie i když je displej zabezpečen PINem

Jindřich Lukeš | články 14 | 02 | 17
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím