Wikipedia – vítěz soutěže Windows Phone Next App Star

Známá Wikipedia se představuje jako aplikace pro Windows Phone 8. Navíc vyhrála novou soutěž Windows Phone Next App Star pořádanou společností Microsoft.

StaženíOtevřená encyklopedie Wikipedia se stala již každodenní součástí internetového života. Přišla dokonce i do chytrých zařízení a rovnou získala prestižní cenu od společnosti Microsoft, jež pořádala soutěž pro vývojáře. Celkem bylo v soutěži posláno přes 600 000 hlasů a Wikipedia zvítězila těsným rozdílem 155 hlasů před aplikací ProShot.

Ihned po prvním otevření mě aplikace překvapila pěkným a přehledným designem, který se drží standardu metro. Kromě povedeného designu lze pochválit i samotné ovládání, jenž si nyní blíže představíme.

V první záložce "home" se nachází dlaždice hledání („search“), článek dne („article of the day“), hledání článků o věcech nacházejících se kolem vaší aktuální polohy („around me“) a zobrazení náhodného článku („random article“). Hledat můžete v libovolném jazyce, nebo pomocí mikrofonu. Jednotlivé články se zobrazí ve formátu uzpůsobenému pro vaše zařízení. V liště dole je možné zobrazit konkrétní sekce, na něž je článek členěn, vyhledat ho v jiném jazyce, sdílet nebo přidat mezi oblíbené. Dále je vám umožněno článek otevřít v internetovém prohlížeči, přečíst si jeho předchozí verze, vrátit se k vyhledávání nebo upravit vizualizaci – velikost fontu, barvu pozadí či automatické neotáčení obrazovky.

Wikipedia Wikipedia Wikipedia

Další záložka "history" vám umožní prohlížení historie přečtených článků řazených dle data přečtení. Kromě samotných názvů článku je vpravo uveden i jazyk, v němž byl článek prohlížen. Historii je možno také jednoduše celou smazat.

Wikipedia

Do předposlední záložky "favorites" si můžete umístit své oblíbené články, ke kterým se chcete v budoucnu vrátit a ne je již zbytečně vyhledávat. Přidání, jak jsem již zmiňovala, probíhá označením článku jako oblíbeného („favorite“) přímo v dolní liště u konkrétního článku. Řadit lze dle abecedy, nebo náhodně, přičemž u článku navrchu je navíc fotka a úryvek ze začátku článku.

Wikipedia

V poslední záložce "more" se ukrývá nastavení aplikace (základní, design, lokace a umožnění aktualizace oblíbených článků a článku dne), hodnocení, dodatečné informace a další aplikace od autora Rudy Huyna.

Wikipedia

Celkově hodnotím aplikaci jako velmi povedenou, díky níž se pohodlně a rychle dostanete k potřebným informacím. Navíc je zcela zdarma. Jediný problém, který při testování vznikl, byla nefunkčnost možnosti hledat články dle vaší současné polohy, což by mohlo být někdy užitečné.

 

 

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Fitbit – oficiální aplikace pro sportovní náramek (aktualizováno)

(30.3.) : Vylepšený monitoring spánku.// Oficiální aplikace umožňující ovládání a synchronizaci chytrých fitness náramků Fitbit s operačními systémy od Microsoftu.

Tereza Kratochvílová | software před hodinou

Windows 10 Insider Preview v. 15063.2 pro telefony

Jindřich Lukeš | články včera v 09:08

Facebook ukončuje podporu pro starší verze svých aplikací na Windows a Windows Phone

Jindřich Lukeš | články před 2 dny

Budoucnost nejen osobní elektroniky na videu z dílny Microsoftu

Pojďte si s námi připomenout video, které vás provede možnou blízkou budoucností osobní elektroniky ve vizích Microsoftu.

Jindřich Lukeš | články 24 | 03 | 17

Surface Phone jako skládací tablet? Nové patenty Microsoftu mnohé naznačují

(24.3.): Uveřejněn další velice zajímavý koncept skládacího zařízení. // Podle aktuálních informací z patentového úřadu a dřívějších spekulací se zdá, že Surface Phone by mohl být ve skutečnosti skládací tablet.

Jindřich Lukeš | články 24 | 03 | 17
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím