Windows Phone 8.1 oficiálně až v červenci? Budou přejmenovány na WP9?

Na internetu se objevily nové informace upřesňující vydání finální a vývojářské verze Windows Phone 8.1. Zatím se zdá, že původní spekulace byly nepřesné a vše se výrazně posouvá, i když….

Posledních několik dní na internet uniká obrovské množství informací spojených s novou verzí operačního systému Windows Phone. Podle všech dostupných informací bude nových funkcí skutečně hodně. Kompletní přehled naleznete v našem článku: Windows Phone 8.1 (Blue) – Velký přehled novinek a vylepšení.

Je tedy zřejmé, že tyto informace nenechají fanoušky tohoto systému v poklidu a vyvolávají značné nadšení a očekávání. Objektivně nutno říci, že zaslouženě, protože Windows Phone 8.1 budou obrovským krokem kupředu.

Na serveru phonearena.com se však včera objevila celkem znepokojivá informace o tom, že oficiální vydání se „posouvá“ až na přelom července a srpna. Uvozovky v předchozí větě jsou použity záměrně, jelikož oficiálně nebyl zatím žádný termín potvrzen. Poměrně dlouho se však spekuluje o tom, že Windows Phone 8.1 budou vydány v dubnu/květnu a v létě/na podzim se dočkáme Windows Phone 9.

Pokud se však na tyto (původní) termíny podíváme v širší souvislosti, nedávají příliš smysl a mnohem pravděpodobnější je aktuálnější informace hovořící o létě. V dubnu se totiž koná vývojářská konference Microsoft Build 2014, kde by tak jako tak měly být Windows Phone 8.1 představeny. K dispozici však budou pouze pro vývojáře. Až se vše dostatečně odladí a budou k dispozici i nové aplikace umožňující využívat pokročilé funkce systému, vydá Microsoft finální verzi a to i v návaznosti na nové modely, které vždy na konci léta přicházejí.

Původní informace a spekulace tedy nejsou zcela špatné, jelikož data zůstávají a jen se mění „obsah“. Tedy místo Windows Phone 9 bude vydána finální verze Windows Phone 8.1. S přihlédnutím k obrovskému množství avizovaných funkcí bych se vůbec nedivil, kdyby Microsoft číselné označení 8.1 přeskočil a rovnou použil WP9. Něco podobného se již jednou stalo. Konkrétně v případě Windows Phone 7.5, které původně (a vývojáři je tak stále evidují) měly být značeny jako 7.1.

Nakonec ale i jedna pozitivní zpráva. Microsoft totiž v případě poslední aktualizace (GDR3) Windows Phone 8 zavedl nový způsob distribuce vývojářských verzí, které jsou v podstatě dostupné pro všechny. Jen je třeba učinit jednu velice jednoduchou registraci viz Jak zdarma nainstalovat GDR3 (vývojářskou verzi) pro Windows Phone 8? Pokud Microsoft zachová také obsah aktualizace, tedy v podstatě finální podobu, bude si moc každý v dubnu nové Windows Phone 8.1 do svého přístroj bez problémů stáhnout.

Všechny výše uvedené informace jsou ve fázi spekulací. Je tedy třeba vyčkat na oficiální potvrzení. Dá se však říci, že obě varianty jsou možné.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Realarm – multifunkční budík pro Windows 10 (Mobile)

Pokud vám systémový budík přijde moc jednoduchý, aplikace Realarm je pro vás ta pravá. Jedná se o propracovaného správce budíků s mnoha funkcemi.

Tereza Kratochvílová | software před 2 dny

Změna kruhu a vstup do Insider programu může trvat až 24 hodin

Jindřich Lukeš | články 20 | 02 | 17

Gartner: Windows Phone má pouze 0,3% zastoupení aktuálních prodejů na trhu chytrých telefonů

Jindřich Lukeš | články 17 | 02 | 17

Chyba ve W10M umožňuje vstup do galerie i když je displej zabezpečen PINem

Jindřich Lukeš | články 14 | 02 | 17

Jak nainstalovat starší (rychlejší) aplikaci Facebook přímo od Microsoftu?

V tomto jednoduchém návodu si ukážeme, jak snadno nainstalovat starší oficiální aplikaci Facebook vyrobenou přímo Microsoftem, která nabízí podstatně lepší výkon než současná verze přímo od Facebooku.

Jindřich Lukeš | návody 07 | 02 | 17
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím