WM5torage

Jedna z nejpraktičtějších aplikací vůbec. Vytvoří z kteréhokoli úložiště ve vašem zařízení klasický USB disk (USB Mass Storage) připojitelný k jakémukoli systému, který tento standard podporuje. Jednoduše řečeno: Vaše zařízení se bude chovat stejně, jako třeba USB klíčenka – připojíte ho kdekoli bez potřeby ovladačů nebo ActiveSync.

Toto je finální verze 1.9, ve které jsou plně funkční vlastnosti z 1.89 beta 2 včetně opravy některých chyb a dalšího.

 

První položka „Status:“ ukazuje informaci o aktuálním stavu („Inactive“/„Active“). Ve starších verzích aplikace nebyla karta připojená jako USB úložiště viditelná v zařízení. V nové verzi lze zatrhnout „Two-Way“ a karta zůstane viditelná jak v zařízení, tak na USB. Ale je zde limitace, vždy musí být nastavena jen pro čtení buď v zařízení, nebo na USB (když zatrhnete „Read-Only“, karta bude pouze pro čtení jen z USB, pokud nezatrhnete, karta bude pouze pro čtení jen v zařízení). „Removable Class“ nechá rozpoznat USB úložiště jako klasický výměnný disk (při nezatržení se bude chovat jako klasický disk a systém si na něm vytvoří třeba koš nebo soubory pro obnovu systému – takové to „System Volume Information“ – a to asi nechcete :o). „Lock card on attach only“ připraví předem zařízení na připojení jako USB disk, pokud jsou problémy s viditelností připojeného disku. Nabídka s výběrem uprostřed nastavuje úložiště, které se jako USB připojí. Nedoporučuje se připojovat systémová úložiště, popřípadě pouze v „Read-Only“ režimu (program vás při pokusu připojit systémové úložiště upozorní, že můžete i trvale poškodit zařízení). Připojujte tedy pouze paměťové karty nebo úložiště, na kterých nejsou systémové soubory. V poli „LEDs / Vibrators“ lze vybrat diody anebo vibrace při čtení a zápisu. Levým „Activate“ program uvedete v činnost a můžete zařízení připojit. Aplikace funguje i na Windows Mobile Standard zařízeních (bez dotykového displeje).

 

wmstorage

Někde mohou nastat s připojením potíže. K řešení slouží „Menu“ -> „Troubleshooting“: Můžete zkusit „Disable concurrency“, pokud je přenos nestabilní (vypne součastné čtení a zápis – vždy se přečte/zapíše celý blok dat) anebo „Disable RNDIS on Activate“, pokud spojení vůbec nefunguje (zakáže rychlé síťové spojení pro ActiveSync a přepne spojení do pomalejšího sériového módu).

 

Detailní popis všech funkcí a další důležité informace najdete v této diskusi na fóru modaco.com.

 

(Screeny pocházejí ze starší verze 1.89 beta 2)

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Fitbit – oficiální aplikace pro sportovní náramek (aktualizováno)

(30.3.) : Vylepšený monitoring spánku.// Oficiální aplikace umožňující ovládání a synchronizaci chytrých fitness náramků Fitbit s operačními systémy od Microsoftu.

Tereza Kratochvílová | software 30 | 03 | 17

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.2.): Nová verze s podporou funkce Status (obdoba FB příběhů).// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 24 | 02 | 17

Oficiální Twitter klient - nová univerzální aplikace pro Windows 10 (Mobile) - aktualizováno

(23.2.): Nová verze s řadou významných vylepšení. // K dispozice je zcela přepracovaný oficiální Twitter klient, který konečně přichází jako univerzální aplikace pro Windows 10 (Mobile.)

Jindřich Lukeš | software 24 | 02 | 17

Realarm – multifunkční budík pro Windows 10 (Mobile)

Pokud vám systémový budík přijde moc jednoduchý, aplikace Realarm je pro vás ta pravá. Jedná se o propracovaného správce budíků s mnoha funkcemi.

Tereza Kratochvílová | software 20 | 02 | 17

Viber – Volejte a pište zprávy zdarma na Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(27.12.): Nová rychlejší verze s podporou gest.// Volejte a posílejte textové zprávy zdarma skrze populární multiplatformní aplikaci Viber.

Jindřich Lukeš | software 22 | 01 | 17
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím