Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

WM5torage

Jedna z nejpraktičtějších aplikací vůbec. Vytvoří z kteréhokoli úložiště ve vašem zařízení klasický USB disk (USB Mass Storage) připojitelný k jakémukoli systému, který tento standard podporuje. Jednoduše řečeno: Vaše zařízení se bude chovat stejně, jako třeba USB klíčenka – připojíte ho kdekoli bez potřeby ovladačů nebo ActiveSync.

Toto je finální verze 1.9, ve které jsou plně funkční vlastnosti z 1.89 beta 2 včetně opravy některých chyb a dalšího.

 

První položka „Status:“ ukazuje informaci o aktuálním stavu („Inactive“/„Active“). Ve starších verzích aplikace nebyla karta připojená jako USB úložiště viditelná v zařízení. V nové verzi lze zatrhnout „Two-Way“ a karta zůstane viditelná jak v zařízení, tak na USB. Ale je zde limitace, vždy musí být nastavena jen pro čtení buď v zařízení, nebo na USB (když zatrhnete „Read-Only“, karta bude pouze pro čtení jen z USB, pokud nezatrhnete, karta bude pouze pro čtení jen v zařízení). „Removable Class“ nechá rozpoznat USB úložiště jako klasický výměnný disk (při nezatržení se bude chovat jako klasický disk a systém si na něm vytvoří třeba koš nebo soubory pro obnovu systému – takové to „System Volume Information“ – a to asi nechcete :o). „Lock card on attach only“ připraví předem zařízení na připojení jako USB disk, pokud jsou problémy s viditelností připojeného disku. Nabídka s výběrem uprostřed nastavuje úložiště, které se jako USB připojí. Nedoporučuje se připojovat systémová úložiště, popřípadě pouze v „Read-Only“ režimu (program vás při pokusu připojit systémové úložiště upozorní, že můžete i trvale poškodit zařízení). Připojujte tedy pouze paměťové karty nebo úložiště, na kterých nejsou systémové soubory. V poli „LEDs / Vibrators“ lze vybrat diody anebo vibrace při čtení a zápisu. Levým „Activate“ program uvedete v činnost a můžete zařízení připojit. Aplikace funguje i na Windows Mobile Standard zařízeních (bez dotykového displeje).

 

wmstorage

Někde mohou nastat s připojením potíže. K řešení slouží „Menu“ -> „Troubleshooting“: Můžete zkusit „Disable concurrency“, pokud je přenos nestabilní (vypne součastné čtení a zápis – vždy se přečte/zapíše celý blok dat) anebo „Disable RNDIS on Activate“, pokud spojení vůbec nefunguje (zakáže rychlé síťové spojení pro ActiveSync a přepne spojení do pomalejšího sériového módu).

 

Detailní popis všech funkcí a další důležité informace najdete v této diskusi na fóru modaco.com.

 

(Screeny pocházejí ze starší verze 1.89 beta 2)

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Cloud Camera Roll Cleanup - jednoduchý úklid záloh fotek na OneDrive

Jednoduchá aplikace, která pomůže v organizaci pořízených fotografií a jejich záloh na OneDrive.

Stanislav Forejt | software 16 | 06 | 17

Fitbit – oficiální aplikace pro sportovní náramek (aktualizováno)

(30.3.) : Vylepšený monitoring spánku.// Oficiální aplikace umožňující ovládání a synchronizaci chytrých fitness náramků Fitbit s operačními systémy od Microsoftu.

Tereza Kratochvílová | software 30 | 03 | 17

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.2.): Nová verze s podporou funkce Status (obdoba FB příběhů).// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 24 | 02 | 17

Oficiální Twitter klient - nová univerzální aplikace pro Windows 10 (Mobile) - aktualizováno

(23.2.): Nová verze s řadou významných vylepšení. // K dispozice je zcela přepracovaný oficiální Twitter klient, který konečně přichází jako univerzální aplikace pro Windows 10 (Mobile.)

Jindřich Lukeš | software 24 | 02 | 17

Realarm – multifunkční budík pro Windows 10 (Mobile)

Pokud vám systémový budík přijde moc jednoduchý, aplikace Realarm je pro vás ta pravá. Jedná se o propracovaného správce budíků s mnoha funkcemi.

Tereza Kratochvílová | software 20 | 02 | 17