WMM Kubírování 1.2

Tato aplikace, která vznikla pod záštitou serveru WMMania.cz, je určena pro velmi specifickou skupinu uživatelů; sloužit totiž bude hlavně lesákům. Počítá objem vybraných dřevin z jejich délky a průměru. Kubírování pochází ze slova kubík, což je hovorový význam pro metr krychlový, ve kterém získáte výsledky. Export probíhá do CSV souboru (hodnoty oddělené čárkami).

wmm kubirovaniZ nabídky „Dřevina“ vyberte některou z připravených možností, do pole „Délka“ vyplňte délku klády v metrech (pokud ještě zatrhnete checkbox vedle pole délky, nesmaže se po uložení, ale zůstane – když počítáte mnoho stejně dlouhých ale jen jinak širokých klád) a do pole „Průměr“ vyplňte průměr klády v centimetrech. Budete-li zadávat desetinné hodnoty, musí být odděleny tečkou („.“) Stiskem tlačítka „Vypočítat“ se zobrazí celkový objem v metrech krychlových. Tlačítkem „Uložit“ se informace přidá do souboru „export.csv“, který se nachází ve stejném umístění, do kterého jste nakopírovali EXE soubor aplikace. Po uložení se vymaže pole „Průměr“, aby bylo možné zadat další hodnoty (pokud jste nezatrhli checkbox vedle pole „Délka“, vymaže se i délka). Zatržením checkboxu vedle tlačítka „Uložit“ se po každém stisku tlačítka „Vypočítat“ výsledek uloží do zmiňovaného souboru automaticky.


Soubor „export.csv“ nelze otevřít v mobilním Exelu, maximálně v některém mobilním textovém editoru. Soubor správně interpretuje stolní Exel, který z hodnot oddělených čárkami vytvoří klasickou tabulku. S tou můžete dále pracovat za předpokladu, že ji po otevření v Exelu uložíte v klasickém formátu XLS(X).


Aplikace se neinstaluje! Rozbalený soubor „WMM Kubírování.exe“ přeneste do libovolného umístění v zařízení a v něm spusťte.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Oficiální Twitter klient - nová univerzální aplikace pro Windows 10 (Mobile) - aktualizováno

(23.2.): Nová verze s řadou významných vylepšení. // K dispozice je zcela přepracovaný oficiální Twitter klient, který konečně přichází jako univerzální aplikace pro Windows 10 (Mobile.)

Jindřich Lukeš | software před 10 hod.

Realarm – multifunkční budík pro Windows 10 (Mobile)

Pokud vám systémový budík přijde moc jednoduchý, aplikace Realarm je pro vás ta pravá. Jedná se o propracovaného správce budíků s mnoha funkcemi.

Tereza Kratochvílová | software 20 | 02 | 17

Instagram – oficiální aplikace pro Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(31.01.): Podpora nových funkcí usnadňujících nahrávání videa. // Oficiální aplikace Instagram určená pro Windows 10 (Mobile).

Tereza Kratochvílová | software 31 | 01 | 17

Viber – Volejte a pište zprávy zdarma na Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(27.12.): Nová rychlejší verze s podporou gest.// Volejte a posílejte textové zprávy zdarma skrze populární multiplatformní aplikaci Viber.

Jindřich Lukeš | software 22 | 01 | 17

Dropbox – oficiální univerzální aplikace populárního úložiště pro Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(21.12.): Nová verze s přepracovanou grafikou. // Dropbox, populární cloudové úložiště, můžete používat i jako univerzální aplikaci na vašich telefonech, tabletech i PC.

Tereza Kratochvílová | software 02 | 01 | 17
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím