WMM Kubírování 1.2

Tato aplikace, která vznikla pod záštitou serveru WMMania.cz, je určena pro velmi specifickou skupinu uživatelů; sloužit totiž bude hlavně lesákům. Počítá objem vybraných dřevin z jejich délky a průměru. Kubírování pochází ze slova kubík, což je hovorový význam pro metr krychlový, ve kterém získáte výsledky. Export probíhá do CSV souboru (hodnoty oddělené čárkami).

wmm kubirovaniZ nabídky „Dřevina“ vyberte některou z připravených možností, do pole „Délka“ vyplňte délku klády v metrech (pokud ještě zatrhnete checkbox vedle pole délky, nesmaže se po uložení, ale zůstane – když počítáte mnoho stejně dlouhých ale jen jinak širokých klád) a do pole „Průměr“ vyplňte průměr klády v centimetrech. Budete-li zadávat desetinné hodnoty, musí být odděleny tečkou („.“) Stiskem tlačítka „Vypočítat“ se zobrazí celkový objem v metrech krychlových. Tlačítkem „Uložit“ se informace přidá do souboru „export.csv“, který se nachází ve stejném umístění, do kterého jste nakopírovali EXE soubor aplikace. Po uložení se vymaže pole „Průměr“, aby bylo možné zadat další hodnoty (pokud jste nezatrhli checkbox vedle pole „Délka“, vymaže se i délka). Zatržením checkboxu vedle tlačítka „Uložit“ se po každém stisku tlačítka „Vypočítat“ výsledek uloží do zmiňovaného souboru automaticky.


Soubor „export.csv“ nelze otevřít v mobilním Exelu, maximálně v některém mobilním textovém editoru. Soubor správně interpretuje stolní Exel, který z hodnot oddělených čárkami vytvoří klasickou tabulku. S tou můžete dále pracovat za předpokladu, že ji po otevření v Exelu uložíte v klasickém formátu XLS(X).


Aplikace se neinstaluje! Rozbalený soubor „WMM Kubírování.exe“ přeneste do libovolného umístění v zařízení a v něm spusťte.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Viber – Volejte a pište zprávy zdarma na Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(27.12.): Nová rychlejší verze s podporou gest.// Volejte a posílejte textové zprávy zdarma skrze populární multiplatformní aplikaci Viber.

Jindřich Lukeš | software včera v 17:18

Dropbox – oficiální univerzální aplikace populárního úložiště pro Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(21.12.): Nová verze s přepracovanou grafikou. // Dropbox, populární cloudové úložiště, můžete používat i jako univerzální aplikaci na vašich telefonech, tabletech i PC.

Tereza Kratochvílová | software 02 | 01 | 17

Instagram – oficiální aplikace pro Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(22.12.): Podpora živých videí, vylepšeny soukromé zprávy. // Oficiální aplikace Instagram určená pro Windows 10 Mobile.

Tereza Kratochvílová | software 02 | 01 | 17

Facebook Messenger – oficiální aplikace pro Windows 10 (Mobile)

(9. 12.): Nová verze s řadou drobných vylepšení. // Facebook uvolnil finální verzi univerzální chatovací aplikace Facebook Messenger, která je nyní dostupná pro Windows 10 (Mobile).

Tereza Kratochvílová | software 09 | 12 | 16

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(15.11.): Podpora videohovorů, kreslení do obrázků a další vylepšení.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 15 | 11 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím