WMM Kubírování 1.2

Tato aplikace, která vznikla pod záštitou serveru WMMania.cz, je určena pro velmi specifickou skupinu uživatelů; sloužit totiž bude hlavně lesákům. Počítá objem vybraných dřevin z jejich délky a průměru. Kubírování pochází ze slova kubík, což je hovorový význam pro metr krychlový, ve kterém získáte výsledky. Export probíhá do CSV souboru (hodnoty oddělené čárkami).

wmm kubirovaniZ nabídky „Dřevina“ vyberte některou z připravených možností, do pole „Délka“ vyplňte délku klády v metrech (pokud ještě zatrhnete checkbox vedle pole délky, nesmaže se po uložení, ale zůstane – když počítáte mnoho stejně dlouhých ale jen jinak širokých klád) a do pole „Průměr“ vyplňte průměr klády v centimetrech. Budete-li zadávat desetinné hodnoty, musí být odděleny tečkou („.“) Stiskem tlačítka „Vypočítat“ se zobrazí celkový objem v metrech krychlových. Tlačítkem „Uložit“ se informace přidá do souboru „export.csv“, který se nachází ve stejném umístění, do kterého jste nakopírovali EXE soubor aplikace. Po uložení se vymaže pole „Průměr“, aby bylo možné zadat další hodnoty (pokud jste nezatrhli checkbox vedle pole „Délka“, vymaže se i délka). Zatržením checkboxu vedle tlačítka „Uložit“ se po každém stisku tlačítka „Vypočítat“ výsledek uloží do zmiňovaného souboru automaticky.


Soubor „export.csv“ nelze otevřít v mobilním Exelu, maximálně v některém mobilním textovém editoru. Soubor správně interpretuje stolní Exel, který z hodnot oddělených čárkami vytvoří klasickou tabulku. S tou můžete dále pracovat za předpokladu, že ji po otevření v Exelu uložíte v klasickém formátu XLS(X).


Aplikace se neinstaluje! Rozbalený soubor „WMM Kubírování.exe“ přeneste do libovolného umístění v zařízení a v něm spusťte.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Dropbox – oficiální univerzální aplikace populárního úložiště (aktualizováno)

(24.10.): Nová vylepšená verze. // Dropbox, populární cloudové úložiště, můžete používat i jako univerzální aplikaci na vašich telefonech, tabletech i PC.

Tereza Kratochvílová | software včera v 16:08

Návod: Jak spustit a používat WhatsApp na PC (aktualizováno)

WhatsApp nemusíte používat pouze ve svém telefonu, nyní ji lze spustit také na PC. V tomto návodu vám ukážeme několik alternativ a podrobný postup.

Jindřich Lukeš | návody včera v 10:48

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.10.): Nová verze pro PC.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software včera v 10:13

Mapy.cz – skvělá aplikace s podporou offline map celé Evropy (aktualizováno)

Aktualizace (18.10.): Nová funkce Panorana a aktivní objekty.// Mapy.cz jsou jednou z nejpovedenějších aplikací pro Windows Phone v oblasti mapových aplikací a nabízí v podstatě vše co webová verze.

Tereza Kratochvílová | software 18 | 10 | 16

Kamera pro Windows 10 Mobile – detailní pohled (aktualizováno)

(18.10.): Nové přepracované rozhraní a funkce Time Lapse.// V dnešním článku si představíme aplikaci pro pořizování fotografií a videa v systému Windows 10 Mobile.

Tereza Kratochvílová | software 18 | 10 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím