Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

WMM Radio Stream v.1.0 - Poslouchejte Vaše oblíbená internetová rádia

Dnes Vám představím další aplikaci, která vznikla pod záštitou našeho webu. Jedná se o WMM Radio Sream a její autor je MikyWoW. Jak již název napovídá, hlavní funkcí je poslech internetových rádií.

Jelikož je aplikace postavena na funkcích Windows Media Playeru, internetový zdroj rádia musí být taktéž v požadovaném formátu. Výběr kvality přenosu se u jednotlivých stanic liší, většinou se však jedná o přenosové rychlosti od 32kbps až po 128kbps.

wmm radio stream

Z těchto hodnot si můžete jednoduše spočítat, kolik dat se například při hodinové poslechu přenese. V závislosti na datové náročnosti je také vhodné zvolit typ připojení k internetu. Z toho vyplývá, že aplikace je určena převážně pro uživatele, kteří se připojují přes Wi-Fi nebo využívají neomezené datové tarify. Klasické mobilní připojení (GPRS/EDGE) je poměrně pomalé (plynulý poslech maximálně 32kbps/64kbps) a velice drahé.

 

Přibližně množství přenesených dat za jednu hodinu:

128 kbps = 56,25 Mb/h

64 kbps = 28,125 Mb/h

32 kbps = 14,0625 Mb/h

 

Ovládání aplikace je velice jednoduché. Po spuštění se Vám zobrazí seznam přednastavených rádií. Po kliknutí na požadovanou stanici se spustí její přehrávání v klasickém Windows Media Playeru.

 

wmm radio stream

Nastavení datového toku provedete v menu "Nastavení > Bitrate". Optimální hodnotu nechám na Vás, resp. na Vašem poskytovateli internetu.

 

 

Nastavení vlastních rádií

 

Seznam oblíbených stanic je také možné editovat a nastavit si tak své vlastní stanice. Tuto možnost naleznete v "Nastavení > Upravit rádia".

 

wmm radio stream

V editoru vyjadřuje každý řádek jedno rádio, v první kolonce nalezneme název rádia, druhá slouží pro výběr serveru. Lze zvolit 0,1,2 viz. níže. Poslední kolonka obsahuje odkaz pro samotný stream.

 

Server 0 je určen pro vlastní zadání adresy steamu. Do kolonky pro stream musíte vyplnit úplný odkaz včetně "http://"

Př.: "http://www.server.cz/radio128.asx"

U této možnosti je nefunkční funkce bitrate (odvíjí se z odkazu)

 

Server 1 je určen pro www.play.cz a není třeba opisovat kompletní stream, ale jen část: V PC spusťte radio ze serveru play a klikněte pravým tlačítkem někam do okna stránky, kde není žádný obrázek nebo prvek, a vyberte možnost "zobrazit zdrojový kód". Zde je potřeba najít stream. Hledejte na řádce, která začíná: "div id="WMP" " (můžete použít vyhledávání). Na této řádce naleznete: "http://www.play.cz/radio/impuls128.asx", "http://www.play.cz/radio/evropa2-128.asx". Červenou část stačí dopsat do kolonky pro stream. Tento název se dá také celkem spolehlivě odhadnout.

 

Server 2 je určen pro www.ABradio.cz. V PC otevřete stránku s přehráváním rádia a klikněte pravým tlačítkem přímo na Media Player, ve kterém běží rádio a zvolte "Vlastnosti". Zde uvidíte: "http://www.abradio.cz/data/s/59/playlist/danceradio128.asx". Červeně označenou část vložte do kolonky pro stream.

 

Doporučuji využívat server play.cz, je nejstabilnější a fungují bez problému všechny bitraty. (U ABradio.cz nemusí fungovat)

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Cloud Camera Roll Cleanup - jednoduchý úklid záloh fotek na OneDrive

Jednoduchá aplikace, která pomůže v organizaci pořízených fotografií a jejich záloh na OneDrive.

Stanislav Forejt | software 16 | 06 | 17

Fitbit – oficiální aplikace pro sportovní náramek (aktualizováno)

(30.3.) : Vylepšený monitoring spánku.// Oficiální aplikace umožňující ovládání a synchronizaci chytrých fitness náramků Fitbit s operačními systémy od Microsoftu.

Tereza Kratochvílová | software 30 | 03 | 17

Instagram – oficiální aplikace pro Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(23.03.): Podpora více fotografií v jednom příspěvku. // Oficiální aplikace Instagram určená pro Windows 10 (Mobile).

Tereza Kratochvílová | software 23 | 03 | 17

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.2.): Nová verze s podporou funkce Status (obdoba FB příběhů).// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 24 | 02 | 17

Oficiální Twitter klient - nová univerzální aplikace pro Windows 10 (Mobile) - aktualizováno

(23.2.): Nová verze s řadou významných vylepšení. // K dispozice je zcela přepracovaný oficiální Twitter klient, který konečně přichází jako univerzální aplikace pro Windows 10 (Mobile.)

Jindřich Lukeš | software 24 | 02 | 17