Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

SE Xperia X2 panely - Nové grafické rozhraní pro všechny WVGA displeje

Dnes se podíváme na grafické rozhraní, které SonyEricsson nasadil do Xperie X2. Jedná se o velice pěkně graficky provedené prostředí, které udělá dojem. Bohužel s praktickým využitím je to již horší. Posuďte sami (pouze pro WVGA displeje).

Myslím si, že každý aspoň na obrázku viděl grafické rozhraní SE Experia X1. My se nyní podíváme na nástupce, který byl předinstalován v X2. Pokud hodnotím grafickou stránku, jedná se o velice efektivní a pěkně zpracované rozhraní. Pokud se ale dostaneme k posouzení funkčnosti a praktičnosti, budete těžko hledat kladné ohodnocení. I když každému vyhovuje něco jiného, a proto doporučuji vyzkoušet. Minimálně s tímto prostředím uděláte dojem a všichni budou s otevřenou pusou koukat, co to vlastně máte :)

Myšlenka aplikace je poměrně jednoduchá. Jedná se o různé panely, které si můžete libovolně nastavit jako výchozí obrazovku Dnes. Pokud Vám nastačí ruční nastavení, máte k dispozici časovou osu (3. obrázek), kam si panely rozvrhnete. V praxi se vám poté panely budou automaticky měnit. Na prvním obrázku vidíte panely, které jste si označili jako oblíbené. Druhý obrázek ukazuje výběr a podrobnosti jednotlivých panelů.

x2 panely x2 panely x2 panely x2 panely

Jednotlivé panely zde popisovat nebudu. Doporučuji se kouknout na video nebo rovnou nainstalovat. Výběr máme poměrně široký. Klasické digitální hodiny okolo kterých plavou ryby, Facebook panel, různě rozvržené "pracovní" panely atd.

x2 panely x2 panely x2 panely x2 panely

Panel s názvem "Tilewave" jsem si úmyslně nechal na konec. Jedná se o grafický velmi efektivní záležitost. Celá Today obrazovka se Vám změní do podoby "tlačítek", které se dají různě mačkat. Po vybrání určité funkce se celá obrazovka "rozloží" a přeskádá do nového zobrazení - velmi pěkné. K dispozici je nové zobrazení pro úkoly, kalendář, RSS, počasí kalkulačku atd. Pokud po displeji přejedete, jednotlivá tlačítka se začnou pohupovat, po chvlíli nečinosti se "rozlítnou" po celem displeji

x2 panely x2 panely x2 panely x2 panely x2 panely x2 panely

Zajímavý nápad se rozhodně SE nedá zapřít, bohužel po pár přeskládáních mě grafika přestala bavit a začal jsem hledat, co to vlastně umí. No a nic jsem nenašel :) Bohužel není možná jakákoliv konfigurace. "Přeskládání" je sice plynulé a efektivní, bohužel akorát zdržuje. Přesto však doporučuji vyzkoušet.

Jak nainstalovat?

Stáhněte si výše uvedený archiv a rozbalte. V adresáři naleznete číselně označené instalační soubory. Přesně v daném pořadí proveďte instalaci. Pokud Vás zařízení vyzve k restartu - restartujte. Poté pokračujt v instalaci. Přibaleny jsou také nejpoužívanější panely (osobně se mi všechny rozjet nepodařilo).

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se