Zajímavost: Měsíční kalendář ve WP nezobrazuje skutečné události

Víte, že měsíční pohled výchozího kalendáře ve Windows Phone nezobrazuje skutečné uložené události? Podívejte se, jak moc je kalendář odfláknutý a jak si vývojáři Microsoftu ušetřili práci.

V operačním systému Windows Phone lze i po několika letech vývoje stále nalézt nesmyslně nedotažené funkce. Je velká škoda, že jedna z těchto funkcí je i tak základní věc jako kalendář. Bohužel při vývoji byl zatím zcela opomíjen a svou podobu a funkčnost si nese ještě z dob první Windows Phone 7 přístrojů. Zásadním nedostatkem je například chybějící týdenní pohled a podobně. Absenci většiny funkcí je možné řešit pomocí aplikací třetích stran, které všechny funkce zastanou podstatně lépe. To však nic nemění na to, že by měl Microsoft v této oblasti výrazně zapracovat.

Vrcholem neschopnosti programátorů z Microsoftu je zobrazení událostí v měsíčním pohledu kalendáře. Pokud máte přístroj se standardním rozlišením a menší uhlopříčkou, žádné záludnosti si pravděpodobně nevšimnete. U přístrojů s větší uhlopříčkou je i samotný kalendář větší a svádí k tomu si událost přečíst bez nutnosti klikat na konkrétní den. Pokud jste to někdy zkoušeli, jistě jste nebyli úspěšní.

Proč jsme si tím tak jistí? To ukáže screen obrazovky z Lumie 1520, která má velký displej a jemné Full HD rozlišení.


kiknutím na obrázek jej otevřete v původní velikosti

Jak je vidět na obrázku, měsíční pohled vůbec nezobrazuje vaše události, ale obyčejný „lorem ipsum“ text, který se používá jako výplňový u různých grafických návrhů apod. Dokonce ani délka jednotlivých položek neodpovídá skutečným záznamům v kalendáři. Jediné, čím se dá řídit je počet událostí.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Outlook Mail a Kalendář pro Windows 10 (Mobile) - detailní pohled (aktualizováno)

(25.10.): Interaktivní notifikace a další funkce ve verzi pro PC.// Podrobná recenze systémové aplikace sloužící ke správě e-mailů a kalendáře ve Windows 10 Mobile.

Jindřich Lukeš | software před 4 hod.

Microsoft ukončil podporu Skypu pro Windows Phone 8.1 a starší

Jindřich Lukeš | software včera v 17:11

Dropbox – oficiální univerzální aplikace populárního úložiště (aktualizováno)

(24.10.): Nová vylepšená verze. // Dropbox, populární cloudové úložiště, můžete používat i jako univerzální aplikaci na vašich telefonech, tabletech i PC.

Tereza Kratochvílová | software včera v 16:08

Návod: Jak spustit a používat WhatsApp na PC (aktualizováno)

WhatsApp nemusíte používat pouze ve svém telefonu, nyní ji lze spustit také na PC. V tomto návodu vám ukážeme několik alternativ a podrobný postup.

Jindřich Lukeš | návody včera v 10:48

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.10.): Nová verze pro PC.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software včera v 10:13
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím