Zástupce Bing kukátka - Vision (QR for Cortana)

Pokud máte třeba kvůli Cortaně telefon v anglickém jazyce a USA regionu (WP8.1), není přístupný Bing vyhledávač vč. funkce kukátko (QR čtečka, překladač) na tlačítku s lupou. QR for Cortana je jednoduchá aplikace, která opět umožní rychlý přístup k této funkci.

Nejprve něco málo k Bing kukátku (anglicky Bing Vision). Jedná se o aplikaci, pomocí které lze přečíst QR kód nebo vyhledat text nasnímaný pomocí fotoaparátu telefonu. Tato aplikace se vyvolává pomocí tlačítka lupy v pravém spodním rohu telefonu. Více informací v samotném článku: Jak efektivně používat tlačítko s lupou na Windows Phone.

S příchodem Windows Phone 8.1 a nahrazením vyhledavače Bing pod tlačítkem lupy novou Cortanou se znesnadňuje přístup k aplikaci kukátka. Nelze tak pro přístup ke kukátku použít tlačítko lupy. Je nutné spustit fotoaparát, v menu vyvolat fotoaplikace (Lenses) a zvolit Bing kukátko. To už je trochu zdlouhavý postup.

Řešením je aplikace QR for Cortana, jenž umístíte jako dlaždici (je průhledná či v barvě motivu) na domovskou obrazovku a pomocí této dlaždice přejdete rovnou do fotoaplikací, kde zvolíte Bing kukátko. Tímto způsobem můžete rychle vyvolat jakoukoliv nainstalovanou fotoaplikaci, což se může velmi hodit.

Bonusem je možnost vyvolat aplikaci v Cortaně hlasovým příkazem: „Cortana, open QR“.

Aplikace QR for Cortana sice není přímým zástupcem aplikace Bing kukátko, jen vás rychle přesune do fotoaplikací. Každopádně vrací možnost spuštění kukátka na dvě kliknutí a tak rychle přečíst třeba QR kód. Přidání hlasového spuštění Cortanou je vítaným bonusem. Pokud tedy Bing kukátko používáte často, určitě se bude aplikace QR for Cortana hodit, navíc je zcela zdarma. Podporován je i Windows Phone 8, aplikace tak lze použít alespoň jako zkratka k fotoaplikacím.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Outlook Mail a Kalendář pro Windows 10 (Mobile) - detailní pohled (aktualizováno)

(25.10.): Interaktivní notifikace a další funkce ve verzi pro PC.// Podrobná recenze systémové aplikace sloužící ke správě e-mailů a kalendáře ve Windows 10 Mobile.

Jindřich Lukeš | software před 9 hod.

Microsoft ukončil podporu Skypu pro Windows Phone 8.1 a starší

Jindřich Lukeš | software včera v 17:11

Dropbox – oficiální univerzální aplikace populárního úložiště (aktualizováno)

(24.10.): Nová vylepšená verze. // Dropbox, populární cloudové úložiště, můžete používat i jako univerzální aplikaci na vašich telefonech, tabletech i PC.

Tereza Kratochvílová | software včera v 16:08

Návod: Jak spustit a používat WhatsApp na PC (aktualizováno)

WhatsApp nemusíte používat pouze ve svém telefonu, nyní ji lze spustit také na PC. V tomto návodu vám ukážeme několik alternativ a podrobný postup.

Jindřich Lukeš | návody včera v 10:48

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.10.): Nová verze pro PC.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software včera v 10:13
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím