Zástupce Bing kukátka - Vision (QR for Cortana)

Pokud máte třeba kvůli Cortaně telefon v anglickém jazyce a USA regionu (WP8.1), není přístupný Bing vyhledávač vč. funkce kukátko (QR čtečka, překladač) na tlačítku s lupou. QR for Cortana je jednoduchá aplikace, která opět umožní rychlý přístup k této funkci.

Nejprve něco málo k Bing kukátku (anglicky Bing Vision). Jedná se o aplikaci, pomocí které lze přečíst QR kód nebo vyhledat text nasnímaný pomocí fotoaparátu telefonu. Tato aplikace se vyvolává pomocí tlačítka lupy v pravém spodním rohu telefonu. Více informací v samotném článku: Jak efektivně používat tlačítko s lupou na Windows Phone.

S příchodem Windows Phone 8.1 a nahrazením vyhledavače Bing pod tlačítkem lupy novou Cortanou se znesnadňuje přístup k aplikaci kukátka. Nelze tak pro přístup ke kukátku použít tlačítko lupy. Je nutné spustit fotoaparát, v menu vyvolat fotoaplikace (Lenses) a zvolit Bing kukátko. To už je trochu zdlouhavý postup.

Řešením je aplikace QR for Cortana, jenž umístíte jako dlaždici (je průhledná či v barvě motivu) na domovskou obrazovku a pomocí této dlaždice přejdete rovnou do fotoaplikací, kde zvolíte Bing kukátko. Tímto způsobem můžete rychle vyvolat jakoukoliv nainstalovanou fotoaplikaci, což se může velmi hodit.

Bonusem je možnost vyvolat aplikaci v Cortaně hlasovým příkazem: „Cortana, open QR“.

Aplikace QR for Cortana sice není přímým zástupcem aplikace Bing kukátko, jen vás rychle přesune do fotoaplikací. Každopádně vrací možnost spuštění kukátka na dvě kliknutí a tak rychle přečíst třeba QR kód. Přidání hlasového spuštění Cortanou je vítaným bonusem. Pokud tedy Bing kukátko používáte často, určitě se bude aplikace QR for Cortana hodit, navíc je zcela zdarma. Podporován je i Windows Phone 8, aplikace tak lze použít alespoň jako zkratka k fotoaplikacím.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Viber – Volejte a pište zprávy zdarma na Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(27.12.): Nová rychlejší verze s podporou gest.// Volejte a posílejte textové zprávy zdarma skrze populární multiplatformní aplikaci Viber.

Jindřich Lukeš | software před 1 den

Global Tv Free - sledujte většinu světových TV (vč. CZ) zdarma ve svém telefonu

Global Tv Free je velice zajímavá aplikace, která vám v telefonu umožní sledovat více než 5000 televizních stanic z celého světa. Nechybí ani Česká republika, kde jsou dostupné snad všechny stanice vč. HBO apod.

Jindřich Lukeš | software 11 | 01 | 17

Dropbox – oficiální univerzální aplikace populárního úložiště pro Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(21.12.): Nová verze s přepracovanou grafikou. // Dropbox, populární cloudové úložiště, můžete používat i jako univerzální aplikaci na vašich telefonech, tabletech i PC.

Tereza Kratochvílová | software 02 | 01 | 17

Zajímavost: Android 7.1 spuštěn na Lumii 520

Jindřich Lukeš | články 15 | 12 | 16

Facebook Messenger – oficiální aplikace pro Windows 10 (Mobile)

(9. 12.): Nová verze s řadou drobných vylepšení. // Facebook uvolnil finální verzi univerzální chatovací aplikace Facebook Messenger, která je nyní dostupná pro Windows 10 (Mobile).

Tereza Kratochvílová | software 09 | 12 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím