Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Změna regionu ve Windows Phone 8 – Získejte nové aplikace a funkce systému

Windows Phone 8 umožňuje libovolně přepínat mezi jednotlivými lokálními Story (Marketplace) a zpřístupňuje tak dříve nedostupné aplikace. Tato změna také odkrývá další nové funkce systému.

Nový operační systém Windows Phone 8 nabízí jednu zajímavou funkci, o které se doposud příliš nemluvilo. Konkrétně se jedná o nový přístup ke správě regionů (oblastí) a jejich návaznosti na nabídku aplikaci v Marketplace a dokonce některé funkce systému.

 

 

Změna regionu (oblasti) u Windows Phone 7.X

Marketplace (obchod s aplikacemi) na Windows Phone existuje pro každou zemi (region) odděleně. Pokud tedy vývojář umisťuje svou aplikaci na Marketplace, může si zvolit, ve kterých zemi bude k dispozici. Hlavním záměrem je, aby typické aplikace určené pouze pro konkrétní zemi (např. české jízdní řády, televizní programy, SMS jízdenky apod.) nemusely být zveřejňovány ve všech regionech. Zjednodušuje se tak vyhledávání, Marketplace „není“ přeplněný nepotřebnými aplikacemi (pro jiný region) apod. Tento záměr však nemusí být vždy tím správným. Týká se to především některých zahraničních vývojářů, kteří např. ČR ani neznají a nedomnívají se, že by tu někdo jejich aplikace využil. A tak jednoduše pro ČR danou aplikaci nevydají. Nejedná se sice o časté případy, ale na druhou stranu ani ojedinělé.

Celá pointa spočívá v tom, že uživatel má přístup pouze k jednomu (lokálnímu) Marketplace, který odpovídá jeho LIVE účtu. Pokud tedy používáte Windows Phone 7.X a svůj LIVE účet si registrujete na českých stránkách (vaše e-mailová adresa je např. ve tvaru jméno@live.cz, jméno@hotmail.cz, jméno@outlook.cz), automaticky získáváte přístup pouze k českému Marketplace. V tomto případě tedy můžete narazit na výše zmiňovaný problém spočívající v absenci některých aplikací, které nejsou určeny pro náš lokální trh. Řada uživatelů tento problém částečně řeší registrací zahraničního LIVE účtu (nejčastěji ve Velké Británii nebo USA), který jim zpřístupní odpovídající Marketplace. Toto řešení však také není vždy ideální, protože se mohou najít čeští vývojáři, kteří své aplikace nezveřejňují v zahraničí. V tomto případě se však jedná o podstatně menší problém, jelikož s většinou českých vývojářů je možné se domluvit, aby své aplikace zveřejnili i v zahraničí.

 

Změna regionu (oblasti) u Windows Phone 8

V Microsoftu si tohoto problému všimli a operační systém Windows Phone 8 vybavili novou funkcí, která umožňuje měnit region Marketplace (Storu) v závislosti na změně regionu přístroje. Pokud tedy v nastavení (systém > jazyk+oblast) změníte „Země nebo oblast“ z ČR například na USA, po restartu přístroje získáte přístup k americkému Marketplace (Storu). Ověřit si to můžete nejen na trochu rozdílné nabídce aplikací, ale také ceně, která nebude uváděna v korunách, ale v amerických dolarech. Ve Windows Phone 8 tedy není vůbec důležité, kde máte LIVE účet registrovaný, a pomocí několika kliknutí si můžete instalovat aplikace specifické pro úplně jiný region. Perfektní je, že touto změnou není ovlivněn jazyk přístroje (stále můžete používat českou lokalizaci).

WP8 region WP8 region
WP8 region WP8 region

 

Nové funkce získané změnou regionu (oblasti) Windows Phone 8

Změna regionu však přináší i další výhody. Z těžko pochopitelných důvodů Microsoft na změnu regionu navázal i některé drobné funkce systému. Typickým příkladem je možnost automatického zálohování fotografií na Skydrive. Tato funkce je sice dostupná pro všechny regiony (nastavení>systém>zálohování>fotky), pokud však ve svém přístroji nastavíte USA, získáte další podrobnější nastavení. Konkrétně můžete zvolit, v jaké kvalitě fotografie odesílat a jakých prostředků k tomu využívat (data, Wifi). Dokonce je možné zálohovat i videa.

WP8 region WP8 region

O dalších funkcích navázaných na změnu regionu se zatím neví. Pokud však na něco narazíte, podělte se prosím ve fóru pod článkem.

 

Změna jazyka prohlížeče a vyhledávání

Na závěr ještě připojím jeden postřeh, který platí pro všechny verze Windows Phone. Pokud v nastavení (systém > jazyk+oblast) změníte „Jazyk prohlížeče a vyhledávání“ na angličtinu a následně kliknete na tlačítko s lupou, zobrazí se vám ve spodní liště nejen ikonka kukátka, ale také noty. Kukátko je integrovaná QR čtečka a nota značí funkci pro rozpoznávání interpreta právě hrající skladby (obdoba aplikace Shazam, SoundHound apod.)

WP8 region WP8 region
WP8 region WP8 region
WP8 region WP8 region

Komentáře (4)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Flynn

02 | 01 | 13 11:40
Ať je to jak chce, nechápu vůbec záměr rozdělování marketu na jednotlivé regiony. V současné době je na MP nehorázný bordel a na stránce Nové jsou naflákány aplikace bez jakéhokoli systému. V nekonečném seznamu lze sice někdy narazit i na opravdu nově zařazené aplikace, jenomže kdo by se tím chtěl hodiny probírat? Pokud jde o zdůvodnění, proč MS rozděluje aplikace podle regionů, tak to je také postavené na hlavu. Stačí si jen projíždět aplikace ve zmíněné sekci Nové a narazíme tam nejen na mnoho rozsypaného čaje, azbuku, ale také na specificky národně zaměřené aplikace, např. různé Weather pro Norsko, Rakousko a jiné světové lokality a další a další. V tom případě je toto rozdělování na regiony nesmysl a další kopanec Microsoftu. To, že jsou sami proti sobě a neustále dělají všechno pro to, aby jim uživatelé spílali, si zřejmě neuvědomují. Dnes zde http://wmpoweruser.com/app-store-search-results-still-need-fixing/ byl zveřejněn článek o problémovém vyhledávání aplikací na Store. Také jedna z lahůdek. 0

Jindřich Lukeš

02 | 01 | 13 11:19
nerozumím tvé poznámce. aplikace by na marketu měla být? 0

pimos

02 | 01 | 13 11:09
Hm, dobré, ale to. co jsem hledal, jsem nenašel ani v plac.aplikacích (nahrávání hovorů - jako v AudioNotes) 0

Jindřich Lukeš

11 | 12 | 12 00:32
Windows Phone 8 umožňuje libovolně přepínat mezi jednotlivými lokálními Story (Marketplace) a zpřístupňuje tak dříve nedostupné aplikace. Tato změna také odkrývá další nové funkce systému. http://wmmania.cz/clanky/zaciname/zmena-regionu-ve-windows-phone-8-ziskejte-nove-aplikace-a-funkce-systemu/ 0

Mohlo by vás zajímat

AKCE: Bezdrátová nabíječka Nokia DT-910 za 299 Kč

Jindřich Lukeš | články 26 | 10 | 17

WMM Jízdní řády zpět na Storu

Jindřich Lukeš | software 27 | 09 | 17

Virtuální operátoři lákají na výhru 250 000 Kč a na data i volání zdarma

Co je to virtuální operátor? Proč využít služby právě od něj? A kteří virtuální operátoři jsou v Česku k mání?

Jindřich Lukeš | články 14 | 09 | 17

Dnes končí oficiální podpora Windows Phone 8.1

Jindřich Lukeš | články 11 | 07 | 17

Fitbit – oficiální aplikace pro sportovní náramek (aktualizováno)

(30.3.) : Vylepšený monitoring spánku.// Oficiální aplikace umožňující ovládání a synchronizaci chytrých fitness náramků Fitbit s operačními systémy od Microsoftu.

Tereza Kratochvílová | software 30 | 03 | 17