Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Zobrazení více ikon v nabídce Programy

Každý z Vás určitě někdy zavítal do složky Programy, kde máte seznam zástupců všech aplikací ve Vašem zařízení. Pokud máte v této složce jen pár zastupců, tak si ten potřebný najdete během několika málo okamžiků. Pokud je jich ale více, tak už to tak rychlé neni. Hlavně kvůli zdlouhavému rolování. Microsoft v tomto případě nevybral zrovna nejvhodnější matici ikon a proto dochází ke zbytečnému plýtvání místa. V tomto krátkém návodu si ukážeme, jak jednoduše upravit rozestupy mezi jednotlivými ikonami a tím získat více zobrazenych ikon najednou.
Postup:

Jediné co pro celou operaci budeme potřebovat je editor registru systému WindowsMobile. Jaký použít už nechám na Vás. Můžete zvolit nějaky přímo v PDA (třeba TotalCommnader), a nebo nějaký naistalovaný v PC. Pokud si s úpravou registrů nevíte rady, tak ZDE sme pro Vás připravili přehledny návod.

Nyní se již pustíme do samotné úpravy, která spočívá pouze v přidání konkretních hodnot do registru.

1) Spustíme si program na úpravu registrů
2) Nalezneme si větev HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Shell
3) Ve složce (klíči = key) Shell vytvoříme nový adresář (podklíč = subkey) s názvem „IconConfig
4) Nyní už stačí jen ve složce IconConfig vytvorit tři podkliče typu DWORD s níže uvedenými názvy a hodnotami.

pro QVGA
HorizontalIconSpacing -> 54
VerticalIconSpacing -> 66
IconTitleFontSize -> 8

pro VGA
HorizontalIconSpacing -> 112
VerticalIconSpacing -> 115
IconTitleFontSize -> 6
5) Restartujeme zařízení
Po restartu zařízení již vidíme výsledky našeho snažení, a pokud Vám takto vyhovují, tak můžeme začít zařízení opět používat. Pokud ale nové rozložení není to pravé ořechové , tak ke starému se vratíme jednoduče tak, že celý klíč „IconConfig“ smažeme.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se