Carbon - Populární Twitter klient nyní také pro Windows Phone

Aktualizace (13.4.12): Na Marketplase se právě objevila verze 1.3 Světlo světa včera spatřila další velice povedená aplikace. Tentokrát se jedná o oblíbeného Twitter klienta Carbon, kterého znají zejména uživatelé webOS.

Stažení

Aktualizace (13.4.12): Na Marketplase se právě objevila verze 1.3, která obsahuje několik zajímavých vylepšení:

- možnost psát v režimu naležato
- filtrování timeline
- rychlé uložení za účelem pozdějšího přečtení 
- označení všech DM jako přečtené 
- drobné opravy a vylepšení 
---------------------------------------------------------------------------------------

Pro Windows Phone vznikla již celá řada Twitter klientů. Některé však nefungují příliš dobře, jiné jsou pomalé, nebo se jejich vývoj úplně zastavil. Jedním z nejlepších klientů současnosti je aplikace Rowi, která se stále vylepšuje. Za zmínku stojí také Mendoh, jehož vývoj byl ukončen. K těmto dvou aplikacím nyní přibyla nová konkurence. Jedná se o aplikaci Carbon, kterou znají zejména majitelé Palmů.

Již nyní si dovolím tvrdit, že aplikace Carbon bude jednou z nejlepších. První verze, která byla včera zveřejněna na všech světových marketech, však zatím není bez chyby, a řada funkcí stále chybí, jelikož se autoři potýkali s problémy při jejím schvalování. Na vývoji se však intenzivně pracuje (další aktualizace je naplánována na 15.2.).

Carbon však již v současné podobě nabízí celou řadu zajímavých funkcí a je možné jej bez problémů používat. Aplikace je navržena v praktickém metro stylu, který zachovává jednotnost celého systému. Kromě zobrazení klasické Timeline (časové osy), Mentions a Messages je k dispozici také tzv. Quickline, kde je možné zobrazit různé seznamy retweets a uložených vyhledávání.

Carbon Twitter Windows Phone Carbon Twitter Windows Phone Carbon Twitter Windows Phone Carbon Twitter Windows Phone

Carbon Twitter Windows Phone Carbon Twitter Windows Phone

Zajímavou funkcí je "Full inline Pictures". Tedy zobrazení obrázků přímo v Timeline bez nutnosti klikat na jednotlivé odkazy. Tuto funkci je však nutné zapnout v nastavení aplikace. V nastevení naleznete také možnost přidání více Twitter účtů, mezi kterými je poté možno v aplikaci přepínat.

Carbon Twitter Windows Phone

Carbonu nechybí ani základní funkce jako zkracování url adres, upload obrázků a vyhledávání. Ovládání je intuitivní a grafika a rozmístění ovládacích promyšlené. Aplikace je také poměrně svižná, a to zejména při aktualizacích Timeline.

Nechybí ani možnost přidání dlaždice na úvodní obrazovku. Kromě dlaždic samotných účtů je možno vytvořit také dlaždice pro jednotlivé funkce aplikace (např. nový tweet, vyhledávání apod.).

Carbon Twitter Windows Phone

V současné verzi aplikace zatím nepodporuje push notifikace, které by měla přinést následující aktualizace.

Aplikaci je možno zakoupit na Marketplace za 42 Kč. K dispozici je také zkušební verze zdarma. Další informace naleznete na domovském webu autorů.

Komentáře (1)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

13 | 02 | 12 11:14
Světlo světa včera spatřila další velice povedená aplikace. Tentokrát se jedná o oblíbeného Twitter klienta Carbon, kterého znají zejména uživatelé iOS. http://wmmania.cz/software/internet-komunikace/carbon-popularni-twitter-klient-nyni-take-pro-windows-phone/ 0

Mohlo by vás zajímat

Band 2 v bílé barvě exkluzivně pouze pro zaměstnance Microsoftu

Jindřich Lukeš | články 27 | 11 | 16

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(15.11.): Podpora videohovorů, kreslení do obrázků a další vylepšení.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 15 | 11 | 16

MSN Počasí – perfektní předpověď počasí pro Windows 10 (Mobile) zdarma (aktualizováno)

(14.11.): Nová verze přináší podporu průhledných dlaždic.// Hledáte kvalitní předpověď počasí pro PC i telefony? Vyzkoušejte tu přímo od Microsoftu, která nabídne skvělou grafiku, důležité funkce a je zcela zdarma.

Tereza Kratochvílová | software 14 | 11 | 16

Outlook Mail a Kalendář pro Windows 10 (Mobile) - detailní pohled (aktualizováno)

(25.10.): Interaktivní notifikace a další funkce ve verzi pro PC.// Podrobná recenze systémové aplikace sloužící ke správě e-mailů a kalendáře ve Windows 10 Mobile.

Jindřich Lukeš | software 25 | 10 | 16

Dropbox – oficiální univerzální aplikace populárního úložiště (aktualizováno)

(24.10.): Nová vylepšená verze. // Dropbox, populární cloudové úložiště, můžete používat i jako univerzální aplikaci na vašich telefonech, tabletech i PC.

Tereza Kratochvílová | software 24 | 10 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím