Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Glance Screen (Rychlý přehled): Nově s podporou fotografií

Aktualizace (15.12): Aktualizace rychlého přehledu umožňuje zobrazit libovolný obrázek/fotografii na displeji uspaného zařízení. Glance Screen (Rychlý přehled) je velmi šikovná aplikace od Nokie, která umožňuje zobrazit hodiny, datum upozornění a další informace na vypnutém displeji zařízení.

Aktualizace (15.12.):

Microsoft nelení a GlanceScreen, z kterého se po představení letošního portfolia zařízení stává prémiová funkce vybavenějších modelů, stále vylepšuje. Poslední aktualizace z dnešního rána přináší možnost zobrazit na uspané obrazovce zařízení také obrázek/fotografii. Jedinou podmínkou je, že tato fotografie musí být nastavena i na zamykací obrazovce, odkud GlanceScreen přebírá data. Není tedy možné používat jiné aplikace na správu zamykací obrazovky jako je např. LockMix.

V případě zobrazení fotografie je nutno tuto možnost nejdříve zvolit v nastavení, kde také můžete ovlivnit, zdali má být obrázek černobílý či barevný.

Výsledný obrázek je samozřejmě upraven tak, aby displej zatěžoval co nejméně. V praxi to znamená, že se převede do speciálního formátu s výrazně nižším rozlišením, což je na první pohled patrné. Pokud se však díváte na displej z větší dálky, vše vypadá celkem dobře. Je ale otázkou, jak se tato funkce promítne do spotřeby zařízení.

Aktualizace (3.10.):

Podobně jako u předchozích aktualizací firmwaru Lumií i nyní přichází aktualizace systémových aplikací v určitém předstihu. Je tedy možné již částečně využívat funkce, které byly přislíbeny pro Nokia Denim.

První z těchto funkcí je rozšíření aplikace Glance Screen (Rychlý přehled) o další možnosti. Pokud tedy tuto aplikaci standardně přes Store aktualizujete, získáte několik zajímavých novinek.

V první řadě se jedná o možnost zobrazení informací z některých aplikací. V současné době jsou podporovány MSN (Bing) počasí a Zdraví a Fitness. Prakticky tak můžete na vypnuté obrazovce svého zařízení kromě hodin a notifikací zobrazit údaje o počasí, nebo např. informace z krokoměru (modely vybavené SensorCore).

Stejně jako u notifikací, je však zobrazení vázáno na zamykací obrazovku. Podmínkou tedy je, že pokud chcete zobrazit cokoliv na vypnuté obrazovce (Rychlý přehled), tak totéž musí být nastaveno na zamykací obrazovce, což je trochu škoda, protože pokud např. používáte LockMix a další podobné aplikace, Rychlý přehled již nijak nerozšíříte.

Kromě této funkce je k dispozici také několik drobností. V nočním režimu lze nyní nově nastavit i úplné vypnutí Rychlého přehledu, bohužel byla odstraněna nepříliš využívaná funkce zobrazení vlastního textu/poznámky a nastavení bylo celkově trochu "přeskládáno".

Aktualizace (21.02.14):

Dnes vyšla aktualizace rychlého přehledu, která doplňuje dvě nové funkce. Obě se skrývají v nastavení rychlého přehledu pod položkou "Informace na obrazovce Rychlého přehledu".

Nyní je možné zvolit "můj text", což libovolný text zobrazí na displeji uspaného zařízení (užitečné např. pro různé poznámky). Na plochu se zároveň připne dlaždice, která umožňuje snadnou úpravu tohoto textu. Druhá funkce je podstatně zajímavější. Pokud totiž ze stejného menu jako "můj text" vyberete "upozornění na zamykací obrazovce" a zároveň jako "oznámení" v nastavení zamykací obrazovky zvolíte "kalendář", na uspadém zařízení uvidíte informace z kalendáře. Obdobně to funguje i u některých dalších aplikací.

glance screen

glance screen

glance screen

Pokud Vám aktualizace nebyla zatím nabídnuta, můžete použít tento odkaz. Bohužel funkce zobrazení doplňkových informací není dostupná pro všechny modely. Například na Lumii 720 přibyl v nabídce pouze "můj text". Jiné modely (většina) zase zobrazují text s oznámení podstatně menší.

Aktualizace (16.12.13):

V současné době testujeme Nokii Lumii 1520, která je vybavena finální verzí GDR3 a aktualizací Black. Je tak možné reálně vyzkoušet všechna vylepšení Glance Screen (Rychlý přehled).

V tomto článku jsme Glance Screen v první verzi poměrně kritizovali, jelikož se jednalo o výborný nápad, který však zdaleka nevyužíval svého potenciálu. Nokia však zapracovala a v budoucí aktualizaci Black nabídne rozšířené možnosti této aplikace.

Vylepšení jsou k dispozici dvě a v obou případech velice užitečná. První (spíše maličkostí) je možnost nastavit jinou barvu hodin v nočním režimu. V současné verzi je totiž pouze červená, která je poměrně výrazná a v noci může rušit. V nové verzi jsou k dispozici vhodnější barvy jako třeba modrá a zelená.

Druhou podstatně důležitější funkcí je možnost zobrazení notifikací, které navíc odpovídají pětici ikon na zamykací obrazovce. Můžete si tak zvolit, které konkrétní upozornění vás zajímá. Navíc nebudete omezeni pouze systémovými notifikacemi, ale můžete využít i dalších aplikací, které jsou vybaveny podporou zamykací obrazovky – WhatApp, Twitter, Facebook, počasí, baterie apod.

Aktualizace (9.10.13):

Na dnešním Nokia Worldu se objevil render aplikace Glance Screen (Rychlý přehled) se zobrazením všech notifikací. Z obrázku je zřejmé, že obrovský potenciál tohoto zobrazení bude konečně naplno využit.

Všimněte si také informace v horní části displeje, jedná se o krokoměr. Glance Screene bude nyní běžet na pozadí a umožní počítat kroky. Na displeji tak můžete sledovat, kolik kroků jste již s přístrojem udělali.

------------------------------------------------------------------------------------

Popis aplikace

Jednou z nejužitečnějších funkcí, kterou přinesla druhá aktualizace systému Windows Phone 8 (GDR2), resp. její nadstavba od Nokie označená jako Amber, je tzv. Glance Screen (Rychlý přehled). V praxi se jedná o hodiny zobrazující se na vypnutém displeji telefonu.

Glance

V současné době není k dispozici příliš nastavení a Nokii je vyčítáno, že nevyužila velký potenciál této funkce spočívající v zobrazení notifikací. V současné verzi se totiž kromě hodin a baterie zobrazuje pouze mód vibrací.

V budoucí verzi, která by se měla objevit před koncem letošního roku spolu s třetí aktualizací systému, jsou již notifikace zapracovány a uživatel si je může jednoduše povolit v nastavení aplikace. Níže jsou k dispozici fotografie ukazující reálné zobrazení a obrazovku s nastavením.

Glance

Komentáře (18)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Oldakom

01 | 01 | 17 12:23
Po poslední aktualizaci z 28.12.16 na verzi 3.1.4.528 se mi přestalo na Lumii 920, WP 8.1 na GS zobrazovat počasí. Na zamykací obrazovce se přitom zobrazuje. Co s tím? 0

Jindřich Lukeš

29 | 12 | 14 00:18
Tak to by mě skutečně nenapadlo, asi proto, že jsem takovéto aplikace na kartu nikdy nepřesouval. Každopádně dobře, že se podařilo problém odhalit. 0

martindvrk

28 | 12 | 14 21:22
Tak konecne jsem na to přišel: aplikace počasí musí být instalována v paměti telefonu a ne na sd kartě. Dále musí být GS v denním režimu............ 0

martindvrk

28 | 12 | 14 17:18
Tak ženě to počasí na zamykací obrazovce L 520 funguje jako z praku a mě L 720 ne a ne a ne sakra...................... 0

martindvrk

28 | 12 | 14 17:09
že to nejde na glance screen bych i pochopil, ale nejde to ani na zamykací obrazovce ani nejde živá dlaždice i když mám všude povolen běh na pozadí. Vyzkouším na manželčině L 520 a dám vědět.................. 0

Jindřich Lukeš

28 | 12 | 14 15:01
Nemám to aktuálně kde prověřit, je ale možné, že je podporováno až HD rozlišení. 0

martindvrk

28 | 12 | 14 12:22
Nikdo zatím žádné nápady? .............. 0

martindvrk

23 | 12 | 14 11:25
Ahoj lidi, na mojí 720 (denim) nefunguje počasí na zamykací obrazovce ani na glance screen, ačkoliv mám vše nastaveno, netuší někdo kde je problém, jsou tyto funkce vůbec podporovány v 720?? Díky za tipy....... 0

hyky

19 | 12 | 14 22:13
chlapi poraďte,Glance Screen se mi najednou převrátil vzhůru nohama a nevím jak to dát zpátky.neví někdo? Edit, vyřešeno stačil restart 0

martindvrk

17 | 12 | 14 14:37
Někde jsem se dočetl že naplno to funguje až od rozlišení 720p a výše, což mám na své L720 smůůůlu....... 0

smallpea

17 | 12 | 14 02:09
L830 uplne v pohode, avsak na L820 nefunguje. nejste v tom sami ... 0

novodd

16 | 12 | 14 20:23
Nefunguje u mňa. Telefón som reštartoval potom čo si o to požiadal. A nič 0

kecup

16 | 12 | 14 10:10
Jeste bych vypichl moznost kombinace s app Glance Background beta (Nokia) ... v tom pripade mate moznost mit na GS jiny obrazek nez na lock screen a zaroven pouzivat na GS obrazek spolecne s apps typu Pocasi apod Ted jen doufam, ze MS GBb neodstrani z beta apps webu ... uz ted se krapet "propadla" z titulky nekam do hlubin sajty. Kazdopadne je skoda ze MS prozatim neintegroval fce Glance Background beta by Nokia do sveho Glance Screen a snazi se znovu vymyslet kolo ... holt jak typicke pro MS. Ale treba jeto tentokrat o IPR, who knows. GBs: http://www.windowsphone.com/cs-cz/store/app/glance-background/7c3378ff-2844-480b-b2e2-783537201b84 Lumia Beta apps: https://lumiabetaapps.uservoice.com/ "Skryte" Beta apps: https://lumiabetaapps.uservoice.com/knowledgebase/articles/349152-looking-for-other-apps-and-trials 0

bedatr

15 | 12 | 14 21:57
L920 take nefunkcni... 0

Marek2266

15 | 12 | 14 21:51
Lumia 820 také nefunguje obrázek. Mám nejnovější PFD verzi WP. Telefon restartován potvrzením v aplikaci i manuálně a stále nic. Škoda možná se příště podaří. 0

Jindřich Lukeš

15 | 12 | 14 21:04
na zamykací obrazovku je třeba nastavit fotku, která se vybere z galerie. není možné použít žádnou další aplikaci třetích stran. GS to chce mít aktualizovaný a restartovaný přístroj 0

paveljakl

15 | 12 | 14 18:44
Na Nokii Lumia 820 nefunguje obrázek na pozadí. Odinstaloval jsem Lock Screen a nic. Máte někdo podobnou zkušenost. Pavel Jakl 0

Jindřich Lukeš

15 | 12 | 14 15:51
Glance Screen (Rychlý přehled) je velmi šikovná aplikace od Nokie, která umožňuje zobrazit hodiny, datum upozornění a další informace na vypnutém displeji zařízení. http://wmmania.cz/software/nokia-aplikace/glance-screen/ 0

Mohlo by vás zajímat

Jak automaticky synchronizovat obsah plochy, dokumentů a obrázků na Windows 10?

V tomto jednoduchém návodu si ukážeme, jak jednoduše synchronizovat nejfrekventovanější složky ve Windows 10 s OneDrive a umožnit přístup k nejdůležitějším souborům odkudkoliv.

Jindřich Lukeš | návody 11 | 01 | 18

AKCE: Bezdrátová nabíječka Nokia DT-910 za 299 Kč

Jindřich Lukeš | články 26 | 10 | 17

Akce: Microsoft Office 365 pro domácnosti na 1 rok za 899 Kč

Jindřich Lukeš | software 20 | 10 | 17

WMM Jízdní řády zpět na Storu

Jindřich Lukeš | software 27 | 09 | 17

Virtuální operátoři lákají na výhru 250 000 Kč a na data i volání zdarma

Co je to virtuální operátor? Proč využít služby právě od něj? A kteří virtuální operátoři jsou v Česku k mání?

Jindřich Lukeš | články 14 | 09 | 17