Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Jak odemknout HTC zařízení s Windows Phone 7 umožňující nahrání neoficiálních ROM (HSPL, RSPL)

Aktualizace (15.2.12): Dnes byla vydána 3. verze RSPL/HSPL.Dark Forces Team vydává HSPL pro Windows Phone 7. Nyní je konečně možné do zařízení nahrát jakoukoliv neoficiální ROM. Začíná tak nová éra úprav Windows Phone 7 zařízení. Podporována jsou zatím pouze HTC zařízení HTC Mozart, HTC Surround, HTC HD7, HTC Spark/Trophy a HTC 7 Pro

Aktualizace (15.2.12): Dnes byla vydána 3. verze RSPL/HSPL. Zde jsou novinky:

- Byla přidána podpora pro "SCHU1000" a "PD291200"
- Vyřešen problém s aktualizacemi systému při nahraném HSPL. Nyní by měly probíhat aktualizace bez problémů.
- Přidána obrazovka s varováním o verzi SPL 4.xx a 5.XX
- Nové HSPL zatím ale nepodporuje SPL 4.xx a 5.XX (stále je nutné nahrát starší SPL před instalací HSPL)
- Podpora pro CDMA zařízení: GoldC a SparkW

 

Aktualizace (30.8.11): Přidána druhá verze aplikace pro nahrání RSPL/HSPL.
-----------------------------------------------------------------------------------------------

Vlastnit zařízení od HTC má vždy nějakou výhodu. Tyto výhody jsou v převážné většině v softwarové oblasti. Od začátku prodeje Windows Phone 7 zařízení mohou jejich uživatelé například stahovat celou řadu užitečných aplikací apod. K dispozici byl také historicky první průzkumík souborů pro WP7. Tentokrát se však nejedná pouze o nějakou aplikaci, ale o zcela zlomový okamžik v možnostech úprav a ladění zařízení s operačním systémem Windows Phone 7. Skupina Dark Forces Team dnes totiž uvolnila nástroj umožňující odemčení zařízení (resp. umožňující do zařízení nahrát HSPL). Pokud je v zařízení nahráno HSPL, je možno nahrát jakoukoliv oficiální i neoficiální ROM. Otevírá se tak cesta pro různorodé modifikace a vylepšení systému, kterou budou těmto přístrojům přidávat další rozměr. Podobně jako je tomu u zařízení s Windows Mobile nebo Androidem.

WMM Servis

Pokud nemáte čas či chuť návod studovat, můžete využít náš WMM Servis, kde Vám zařízení upravíme dle vašich představ.

 

Základní pojmy

 • SPL (Secondary Program Loader) je sekundární zaváděcí program, který umožnuje nahrát (flashnout) ROM do zařízení. Bez správně fungujícího SPL je zařízení nepoužitelné a tento stav lze jen velice obtížně napravit. To je důvod, proč jsou všechny operace s SPL nebezpečné.
 • OSPL (Original SPL) je původní SPL. Toto SPL zavádí původní (oficiální) ROM a nedovoluje flashnout vlastní (neoficiální) ROM.
 • RSPL (Reloaded SPL) je "znovu načtené" SPL. RSPL se načítá pouze do RAM, takže jeho funkčnost není trvalá. Stačí obyčejný restart (soft reset) zařízení, aby bylo OSPL nahráno zpět.
 • HSPL (Hard SPL) je "tvrdé" SPL. Jedná se o SPL, které je trvale nahráno do paměti zařízení a nahrazuje OSPL. Po restartu zařízení (soft reset) zůstává stále v paměti.

 

Podporovaná zařízení

 • Gold (HTC Pro 7,T7575)
 • Mozart (HD3,T8697,T8698,T8699)
 • Mondrian (Surround,T8788)
 • Spark (Trophy,T8686)
 • Schubert (HD7, T9292,T9295,T9296)

 

Důležité poznámky

 • Před jakýmikoliv operacemi se ujistěte, že máte baterii nabitou na více než 50%. Někdy se totiž může stát, že se zařízení v SPL modu nenabíjí. Můžete také dojít k poškození přístroje, pokud dojde k nečekanému vypnutí zařízení během nahrávání SPL
 • Původní RUU ROM má uvnitř dva soubory NBH, a to SPL_Signed and RUU_Signed. Takže není možné přímo flashnout původní ROM. Je nutné soubor nejdříve extrahovat a odstranit minimálně SPL_Signed.nbh.
 • Když je v zařízení nahráno HSPL a nahraje se původní RUU_Signed.nbh, dojte k odstranění HSPL!
 • Podporované OS: Windows XP, Windows Vista, Windows 7.

 

Upozornění

Celý postup doporučuji pouze zkušeným uživatelům, kteří mimo jiné prostudovali také fórum autorů. Za případné poškození přístroje neneseme odpovědnost. Nezapomeňte, že v případě nahrání HSPL, nemusí být uznána záruka. Před odesláním zařízení do servisu nezapomeňte nahrát původní SPL.

POZOR !!! Nepoužívejte HSPL/RSPL v případě, že máte v zařízení nainstalovánu jakoukoliv ROM (oficiální i neoficiální) s Mango aktualizací, popř. zařízení aktualizováno na Mango přes Zune. V tomto případě je vždy nutné nejdříve nahrát některou starší ROM a následně až použít HSPL/RSPL. Více informací o tomto problému naleznete v domovském vlákně autora. V případě, že tento postup nedodržíte, může dojít k trvalemu poškození zařízení.

 

Postup nahrání

Nyní si ukážeme podrobný postup, jak do zařízení HSPl/RSPL nahrát. (V mém případě bylo HSPL/RSPL nahráváno do HTC HD7). Tento postup je však totožný pro všechna HTC zařízení uvedená výše.

 1. Nejdříve je třeba stáhnout a nainstalovat všechen potřebný software:
  • Samotnou aplikaci pro nahrání HSPL/RSPL, kterou naleznete v archivu "dft_xspl_wp7fg1.zip" (stačí rozbalit).
  • Nástroj pro synchronizaci starších Windows Mobile zařízení s PC (Active Sync, resp. Windows Phone Device Center). V našem případě tuto aplikaci potřebujeme kvůli ovladačům. K dispozici jsou verze pro Windows XP, Windows Vista a Windows 7.

 2. Nyní přepneme zařízení do bootloaderu (čtyřbarevná obrazovka) – Na vypnutém zařízení stačí stisknout a držet tlačítko pro ztlumování hlasitosti a zároveň spustit přístroj. Jakmile se na displeji zobrazí 4 barvy s textovými popisky, můžeme tlačítko (ztlumování hlasitosti) uvolnit.

 3. Zařízení připojíme pomocí USB kabelu k PC a vyčkáme na úspěšného přiřazení ovladačů. Na displeji zařízení se ve spodní části změní text „Serial“ na „USB“.
 4. Bootloader

 5. Spustíme aplikaci „DFT_RSPL_WP7FG1_LAUNCH“, kterou nalezneme v archivu „dft_xspl_wp7fg1.zip

 6. V prvním okně stačí stisknout tlačítko „Next“.
  RSPL for Windows Phone 7

 7. Další okno slouží pro kontrolu, zda máme nainstalovaný příslušný software. Opět stiskneme „Next“.
  RSPL for Windows Phone 7

 8. Nyní je třeba z nabídky vybrat verzi SPL, kterou máte právě nahranou v zařízení. Tuto verzi zjistíte na displeji zařízení v druhém řádku. V případě, že Vaší verzi SPL v nabídce nenaleznete, můžete použít nejbližší verzi, která je k dispozici, ovšem pouze za předpokladu, že tato verze bude mít první číslici shodnou. Například: Pokud máte SPL verze 1.43 (na displeji) můžete vybrat 1.69 (v aplikaci). Obecně tedy pokud máte SPL verze např. 4.XX nesmíte vybrat verze 3.XX, 2.XX, 1.XX apod.
  RSPL for Windows Phone 7

 9. Vyčkáme na úspěšné spojení se zařízením a následné nahrání RSPL do zařízení.
  RSPL for Windows Phone 7

 10. Zařízení se automaticky restartuje a na displeji již uvidíme (druhá řádka), že v zařízení je nahráno RSPL. Zařízení neodpojujeme ani nerestartujeme.
  RSPL for Windows Phone 7

 11. Nyní je do zařízení možné nahrát libovolnou oficiální i neoficiální ROM nebo HSPL, které zajistí trvalé odemčení zařízení. Postup pro nahrání neoficiální ROM naleznete v samostatném článku. Pokud však máte v plánu ROMky přehrávat častěji, doporučuji do zařízení nahrát HSPL dle následujícího postupu.

 12. Z předchozí operace máme zařízení stále připojeno k PC v módu bootloaderu. Nyní stačí z dříve staženého archivu „dft_xspl_wp7fg1.zip“ spustit aplikaci „DFT_HSPL_WP7FG1_INSTALL“. Postup je obdobný jako u RSPL.

 13. V prvním okně klikneme na „Next“.
  RSPL for Windows Phone 7

 14. V druhém opět na „Next“.
  RSPL for Windows Phone 7

 15. Vyčkáme na spojení zařízení s PC.
  RSPL for Windows Phone 7

 16. Vybereme z nabídky „3.01 – HSPL“.
  RSPL for Windows Phone 7

 17. Vyčkáme na nahrání HSPL do zařízení
  RSPL for Windows Phone 7

 18. Hotovo
  RSPL for Windows Phone 7

 19. Nyní je možné bez omezení do zařízení nahrávat libovolné oficiální i neoficiální ROM. Podrobný návod naleznete zde.

 

Další informace naleznete na XDA-Developers.

Komentáře (110)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

28 | 05 | 12 12:09
ANo, musíš si nahrát starší verzi SPL, nejlepe přes GoldCard 0

Pingu2221

28 | 05 | 12 11:43
Předpokládám, že když mám verzi SPL 5xx, tak mám smůlu, je to tak? Omlouvám se za dva příspěvky, nějak se tady s tím zatím sžívám.. 0

Pingu2221

28 | 05 | 12 11:42
Dobrý den, 0

Martin7Pro

16 | 11 | 11 18:48
chci se zeptat v pondělí si jdu pro nový HTC 7 Pro a chci se zeptat zda už pro něj existuje nějaká CZ rom a zda jde bezproblemově aktualizovat na WP7.5 S Windows Phone 7 se budu docela seznamovat doteď používam HTC TyTN II a obrovská spokojenost.. diky za případný rady. Ahoj. Pokud máš ještě neaktualizovaný HTC 7 Pro, rád Ti se vším pomohu. Potřebuji sehnat link na HTC OEM update, což lze získat jedině s neaktualizovaným přístojem, takže by to mohlo i mně pomoci. Pozor na to, některé SPL již zřejmě nejdou downgradovat (zatím), při převzetí přístroje si zjisti, jaká je aktuální verze (menu Settings/About/More Info/bootloader) a nepovoluj automatické aktualizace bez předchozí důkladné přípravy. Abys nedopadl jako já v létě, kdy se ještě nevědělo, co nový update způsobí. Martin 0

Jindřich Lukeš

12 | 11 | 11 13:24
1) doporučuju ti pročíst všechny clánky venované této tematice a pak pokladat otazky do fora, uvidíš že odpovědi najdeš. 2) Nevím proč dotaz na ROM a aktualizaci na Mango pokládaš do vlakna o HSPL? 3) Nahraní Manga jde bez problému, češtinu dle navodu zde také zapnes. Neoficiálních ROM pro 7 Pro moc není, ale najdou se i v češtině. Jinak vítej u nás na fóru 0

johnxxl

12 | 11 | 11 12:13
chci se zeptat v pondělí si jdu pro nový HTC 7 Pro a chci se zeptat zda už pro něj existuje nějaká CZ rom a zda jde bezproblemově aktualizovat na WP7.5 S Windows Phone 7 se budu docela seznamovat doteď používam HTC TyTN II a obrovská spokojenost.. diky za případný rady. 0

Martin7Pro

27 | 10 | 11 17:28
Potřebuješ k tomu vybavení za cca 4000 a rozebrat přístroj, tyto opravy nedělám OK, dík za odpověď. Jsi si jistý, že takové vybavení existuje? O jaké zařízení jde? Z gsm-technix.de, kde to zřejmě dělají jediní v Evropě, mi napsali: "HTC 7 Pro is no Supported by JTAG! Sorry we can not help for this Phone." No tak to mají pravdu, RIFFBOX nepodporuje všechna zařízení, resp. pro všechna zařízení nemá smysl psát potřebný SW. Podporována jsou tato WP7 zařízení od HTC : - HTC 7 Mozart - HTC HD7 - HTC 7 Trophy T8686 (HTC Spark) Tak to mám smůlu, přesto samozřejmě děkuji za info. Stejně to nakonec rozlousknu, stejný problém řeší už pár tisíc zoufalců z XDA. Mám několik dotazů: 1. Zune, když aktualizuje, posílá vše "klasicky", nebo pro nahrání bootloaderu potřebuje aktivní bootloader (pokud vím, při tom nešťastném updatu mi to několikrát restartovalo, ale to mohlo být tím, že bylo updatů více postupně a "díky" tomu také nemám původní zálohu, jen 7008 bez SPL)? Na XDA se nemohou lidi shodnout, jestli v případě vydání update bootloaderu a přibalení HTC updatu k Microsoftu to nespraví Zune samo. Mně teď v pohodě přejde na Mango (zamkne, bohužel mi nefungují návody na ponechání odemčení) a Zpět (odemkne), při tom mu vadný SPL nevadí. 2. Pokud by to Zune umělo spravit, nelze nějak zapsat staré číslo verze SPL do ROM (teď tam mám 3.22...., detekují mi to tak všechny aplikace kromě trikolóry, stačilo by přesvědčit Zune, že tam mám 1.22...). Nebo je celá ROM chráněna nějakými kontrolními součty, případně do ní na rozdíl od karty nelze zapisovat jinak než bootloaderem? Pomohou v tom HTC debug aplikace? Nebo nelze cracknout přímo Zune za běhu při updatu (jen mu vnutit to jediné staré číslíčko)? 3. Ztratil jsem porušeným bootloaderem záruku i na hardware? Sice jsem v něm asi původně dělal neoprávněné zásahy, ale telefon mi v podstatě nezničily tyto zásahy, ale až oficiální update od MS. Nehledě na to, že Zune mi při vracení zálohy shodilo notebook do BlueScreen a mohlo to být i tím (tedy buď MS, nebo také MS). Nerad bych reklamoval třeba upadlý display a dozvěděl se, že kvůli SPL nemám nárok. 4. Mám-li spl_signed.nbh nahrané do telefonu, dostanu ho tam na libovolné umístění, ale asi to k ničemu nevede. To je oficiální formát, nebo používaný jen pro neoficiální přehrání ROM? Nelze jej nějak převést či označit tak, aby se v telefonu "sám" nahrál do ROM? Předpokládám, že bootloader slouží jen pro flash přes USB, nebo i pro flash z paměti? Jak vlastně flashuje "sám sebe"? Ale pokud by pak nebyl potřeba, asi by to šlo řešit i přes GoldCard, což nejde, že... 5. Mám-li tu pre-nodo zálohu bez SPL, nemohu do ní nějak SPL vměstnat? Vím, záloha je DRM protected. Ale v nějaké kombinaci třeba se Zune crackem? Nebo ve vhodnou chvíli přerušit vracení zálohy a narvat tam SPL silou? Předpokládám, že Zune to v telefonu nejprve někam rozbaluje a až pak tím nahražuje systém. Ale asi je to celou dobu nějak sčítáno a označeno, že... 6. Nemáš schovanou nějakou .7004. zálohu pro HTC7Pro z C:\Users\... ? Vím, že je šifrovaná unikátním klíčem a asi mi k ničemu nebude, ale alespoň bych se podíval na čísla bloků, délky a tak. Nelze tento klíč nějak jednoduše (a dočasně) hacknout v telefonu? Kdybys někomu upravoval nový 7004 Gold, nemůžeš mi takovou zálohu schovat? NEMÁTE TAKOVOU ZÁLOHU NĚKDO JINÝ? 7. DRM je jednosměrná šifra, ne? Takže asi bude spíš problém ji rozšifrovat, než podle ní znovu zašifrovat, ne? Nemohu si tedy "vyrobit zálohu" z RUU_signed, SPL_signed a IMEI (nebo co se tam vlastně používá jako unikátní klíč)? Dík M. 0

pinhead

23 | 10 | 11 10:39
Stím počítám.Jsem ochoten jít do 2000,- .pak ho střelím na náhrádní díly. Stejně uvažuji o HTC Titan 0

Jindřich Lukeš

22 | 10 | 11 23:29
jen aby oprava nestála víc než bazarovej telefon 0

pinhead

22 | 10 | 11 23:03
Takže jsem vyzkoušel asi 10 romek z různých států a operátorů,včetně Asie. A všude jsem Invalid ID. Asi to nemá cenu a hodím ho do servisu. 0

Jindřich Lukeš

22 | 10 | 11 21:21
Potřebuješ k tomu vybavení za cca 4000 a rozebrat přístroj, tyto opravy nedělám OK, dík za odpověď. Jsi si jistý, že takové vybavení existuje? O jaké zařízení jde? Z gsm-technix.de, kde to zřejmě dělají jediní v Evropě, mi napsali: "HTC 7 Pro is no Supported by JTAG! Sorry we can not help for this Phone." No tak to mají pravdu, RIFFBOX nepodporuje všechna zařízení, resp. pro všechna zařízení nemá smysl psát potřebný SW. Podporována jsou tato WP7 zařízení od HTC : - HTC 7 Mozart - HTC HD7 - HTC 7 Trophy T8686 (HTC Spark) 0

pinhead

22 | 10 | 11 20:37
může být poškozený nějaký paměťový blok, je otazka co se s telefonem předtím dělo. Poslední co mě napadá je, nahrát ROM 7004 klasických způsobem, budeš ale muset postahovat ruzné ROM pro ruzné operátory a zkoušet. Zkusím to.Díky 0

Martin7Pro

22 | 10 | 11 20:01
Potřebuješ k tomu vybavení za cca 4000 a rozebrat přístroj, tyto opravy nedělám OK, dík za odpověď. Jsi si jistý, že takové vybavení existuje? O jaké zařízení jde? Z gsm-technix.de, kde to zřejmě dělají jediní v Evropě, mi napsali: "HTC 7 Pro is no Supported by JTAG! Sorry we can not help for this Phone." 0

Jindřich Lukeš

22 | 10 | 11 19:35
může být poškozený nějaký paměťový blok, je otazka co se s telefonem předtím dělo. Poslední co mě napadá je, nahrát ROM 7004 klasických způsobem, budeš ale muset postahovat ruzné ROM pro ruzné operátory a zkoušet. 0

pinhead

22 | 10 | 11 19:12
Vypadá to tak. Asi servis Ještě to budu zkoušet. Jen si pamatuju,že když se člověk dostane do bootloaderu,tak se dá tel. zachránit ? Ale asi to není vždy pravda. 0

Jindřich Lukeš

22 | 10 | 11 19:08
To vypadá na závažnější problém, to doma sw. asi těžko opravíš. 0

pinhead

22 | 10 | 11 18:57
Mozart a rom nevím.nechce naběhnout. A když se náhodou rozeběhnul,se objevilo logo T-mobilu německého. Vypadalo to na 7004 0

Jindřich Lukeš

22 | 10 | 11 18:50
Tak si někde udělal chybu, jaký máš telefon a ROM ? 0

pinhead

22 | 10 | 11 18:44
Dělal jsem to podle návodu tady.nejdřív nahrál RSPL ( teda povedlo se mi to asi až na 20x ) ,a pak hned HSPL. tel se restatoval a bootloader se vrátil do původního stavu. 0

Jindřich Lukeš

22 | 10 | 11 18:30
Tak to si nahrál špatně, resp. nahrál si spíš RSPL než HSP. Doporučuju pečlivě nastudovat návody. 0

pinhead

22 | 10 | 11 18:15
HSPL jsem nahrál,po restaru byl bootloader zas původní 0

Jindřich Lukeš

22 | 10 | 11 16:33
invalid ID znamená, že nahráváš ROM pro jiný region. Bud si stahni správnou, nebo použij HSPL. 0

pinhead

22 | 10 | 11 14:39
Tak se mi podařilo nahrát SPL.Pak jsem spustil nahrání nové romky a Invalid ID. Co to zas je ? ježíš,teď jsem skočil do bootloaderu a SPL co jsem nahrál tam není.? Je tam původní .To jsem blázen 0

Jindřich Lukeš

22 | 10 | 11 14:12
Zdravím. Tak jsem si nakonec ještě jeden HTC7Pro s lepší citlivostí GPS koupil na hraní. A hrál jsem si důkladně, mám "half bricked" telefon Umíš to spravit? Pokud ano, na kolik to vyjde? Nevím, jestli pomůže GoldCard, dle všeho to vyžaduje nějaký hardware napojený přímo do střev telefonu. I mistr Cotulla píše, že si s tím dosud a pravděpodobně ani v budoucnu neporadí, protože jeho software se s postiženým telefonem prostě nedomluví. Celý problém nastal, když jsem nainstaloval mango, i přes všechna připravená nastavení se telefon zamkl (nějak jsem si ve fóru nevšiml, že nové oficiální mango je imunní a bohužel ani toho, že mění zavaděč). Tak jsem se přes Zune vrátil k záloze, zjistil jsem, že mám zase původní OSPL (bohužel omyl, stačilo drobné přehlédnutí) a zkusil nahrát stejný RSPL/HSPL jako dřív. Jsem pitomec, rozdíl byl v prvním číslíčku zavaděče. POZOR všem, první dvě čísla pečlivě kontrolujte!!! Tak nějak jsem očekával, že opětovná aktualizace na mango by to mohla vyřešit - nahrát opět nový zavaděč. Jenže s vadným zavaděčem nelze zavaděč nahrát, že ... Prý nějak pomůže vnutit zařízení USB mód, ale nějak se mi to nedaří nastavit a už vůbec nevím, kdy je pro to ta správná chvíle. Potřebuješ k tomu vybavení za cca 4000 a rozebrat přístroj, tyto opravy nedělám 0

pinhead

22 | 10 | 11 13:05
pravděpodobně nenaskočí. Jedině co mužeš zkusit, je přehrát ROM. Zkusím a dám vědět. 0

Martin7Pro

22 | 10 | 11 12:58
Zdravím. Tak jsem si nakonec ještě jeden HTC7Pro s lepší citlivostí GPS koupil na hraní. A hrál jsem si důkladně, mám "half bricked" telefon Umíš to spravit? Pokud ano, na kolik to vyjde? Nevím, jestli pomůže GoldCard, dle všeho to vyžaduje nějaký hardware napojený přímo do střev telefonu. I mistr Cotulla píše, že si s tím dosud a pravděpodobně ani v budoucnu neporadí, protože jeho software se s postiženým telefonem prostě nedomluví. Celý problém nastal, když jsem nainstaloval mango, i přes všechna připravená nastavení se telefon zamkl (nějak jsem si ve fóru nevšiml, že nové oficiální mango je imunní a bohužel ani toho, že mění zavaděč). Tak jsem se přes Zune vrátil k záloze, zjistil jsem, že mám zase původní OSPL (bohužel omyl, ale po pádu Windows do BlueScreen způsobeným Zune se mi zjevně opakovaný downgrade nedokončil správně a ukazoval špatné číslo OSPL) a zkusil nahrát stejný RSPL/HSPL jako dřív. POZOR všem, první dvě čísla vždy pečlivě kontrolujte (i když v tomto případě to stejně bylo zbytečné, čísla mi dle později vyhledaného screenshotu souhlasila)!!! 0

Jindřich Lukeš

22 | 10 | 11 12:38
pravděpodobně nenaskočí. Jedině co mužeš zkusit, je přehrát ROM. 0

pinhead

22 | 10 | 11 12:24
Nic,tel. jsem náhodou získal .Je nový,ale byl bez baterky a bez krytu baterie.Baterku jsem koupil,dal do přístroje a chtěl zapnout. Naskočí logo a dál nic. Dnes se spustil a začal se nabíjet.Baterka je úplně prázdná.nechám ho plně nabít.A pak zkusím vypnout a zapnout.Doufám,že naskočí. 0

Jindřich Lukeš

20 | 10 | 11 23:03
a co si predtím delal, ze se ti nespustí? 0

pinhead

20 | 10 | 11 22:46
při instalaci,pořád se tam točí to kolo. Abych to upřesnil,tak mi Mozart nenabíhá,zustane viset na logu HTC.Tak jsem chtěl nahrát neoficiální rom. 0

Jindřich Lukeš

20 | 10 | 11 22:20
a kde čekáš? resp. v jaké fázi se zasekl? 0

pinhead

20 | 10 | 11 21:49
jak dlouho trvá nahrát SPL. 10 min a nic :_( Na Mozarta. 0

Jindřich Lukeš

30 | 08 | 11 11:35
V nodu určitě ne 0

ousik

30 | 08 | 11 09:14
Určitě ne ve starých verzích systému, Nahraj Mango a uvidíš. No ale v posledni aktualizaci NoDo podporu tedy nemaji nahraju az vyjde kdyz nemam pristroj odemceny nemohu pac tedka mam ty mensi problemky jak jsem uz psal v predchozim prispevku Jinak mrkni SZ psal jsem ti tam 0

Jindřich Lukeš

30 | 08 | 11 08:22
Určitě ne ve starých verzích systému, Nahraj Mango a uvidíš. 0

ousik

30 | 08 | 11 07:58
pokus si nahrál prvotní 7004 ROM, tak ta odemknout jde, je to ale nekdy trochu pracné, viz forum u návodu na odemčení. Pokud máš ale HTC nahraj si jednoduše neoficiální ROM, kde budeš mít Mango i Odemčení Tedka jsem uplne zmatenej kam tohle muzu napsat Bohuzel tady nemam potrebne veci na vyfoceni takze opisuju : OC version-7.0.7004.0 Firmware revision number: 2250.09.11001.164 Hardware revision number: 0003 radio software ver. : 5.51.09.29_22.32.50.10U Bootloader ver. : 1.10.2250.1(112663) Chip SOC ver. : 2.2.5.0 Jinak zkousel jsem nahrat 7004 pro evropu pa SPA Vodafone a tahle posledni je RUU_Spark_Vodafone_UK_1.07.161.04_Spark_5.50.09_RELEASE jeste bootovaci obrazovka PC40*** ss-bc(4K) / SPL-1.20.2250.0(117833) Tak je to jasné. Dle tvé verze Firmwaru jsem dohledal ROM resp. původ zařízení. Jedná se o zařízení pro Španělsko (Vodafone_SPA operator), čímž je uplně jasné, proč nenahraješ HSPL. Původní ROM je tato: RUU_Spark_Vodafone_SPA_1.10.164.01, ke stažení zde: https://rs805tl.rapidshare.com/#!download|805l35|446537342|RUU_Spark_Vodafone_SPA_1.10.164.01_Radio_5.51.09.29_22.32.50.10U_by_ansar.zip|237405|R~16745DA82F1840E87F858FA2BFC3FABA Ovšem nahrávat ji do telefonu nemá žáadný smysl, jelikož ji tam už máš (pokud si tedy již neaktualizoval). Proto je jedinou možností odblokovat zařízení klasickým způsobem přes ChevronWP7. Budeš tedy muset objetovat čas na různé pokusy při odemykání.. EDIT : navic kdyz si zmenim region na CZ tak mi to pise ze nemam podporu caountry/region... Samozřejmě, je to způsobeno tím španělským telefonem. To nemaji ve spanelsku podporu marketu?To by preci melo byt jedno ne, kdyz zmenim region? 0

Jindřich Lukeš

29 | 08 | 11 20:18
pokus si nahrál prvotní 7004 ROM, tak ta odemknout jde, je to ale nekdy trochu pracné, viz forum u návodu na odemčení. Pokud máš ale HTC nahraj si jednoduše neoficiální ROM, kde budeš mít Mango i Odemčení Tedka jsem uplne zmatenej kam tohle muzu napsat Bohuzel tady nemam potrebne veci na vyfoceni takze opisuju : OC version-7.0.7004.0 Firmware revision number: 2250.09.11001.164 Hardware revision number: 0003 radio software ver. : 5.51.09.29_22.32.50.10U Bootloader ver. : 1.10.2250.1(112663) Chip SOC ver. : 2.2.5.0 Jinak zkousel jsem nahrat 7004 pro evropu pa SPA Vodafone a tahle posledni je RUU_Spark_Vodafone_UK_1.07.161.04_Spark_5.50.09_RELEASE jeste bootovaci obrazovka PC40*** ss-bc(4K) / SPL-1.20.2250.0(117833) Tak je to jasné. Dle tvé verze Firmwaru jsem dohledal ROM resp. původ zařízení. Jedná se o zařízení pro Španělsko (Vodafone_SPA operator), čímž je uplně jasné, proč nenahraješ HSPL. Původní ROM je tato: RUU_Spark_Vodafone_SPA_1.10.164.01, ke stažení zde: https://rs805tl.rapidshare.com/#!download|805l35|446537342|RUU_Spark_Vodafone_SPA_1.10.164.01_Radio_5.51.09.29_22.32.50.10U_by_ansar.zip|237405|R~16745DA82F1840E87F858FA2BFC3FABA Ovšem nahrávat ji do telefonu nemá žáadný smysl, jelikož ji tam už máš (pokud si tedy již neaktualizoval). Proto je jedinou možností odblokovat zařízení klasickým způsobem přes ChevronWP7. Budeš tedy muset objetovat čas na různé pokusy při odemykání.. EDIT : navic kdyz si zmenim region na CZ tak mi to pise ze nemam podporu caountry/region... Samozřejmě, je to způsobeno tím španělským telefonem. 0

ousik

29 | 08 | 11 16:45
Me totiz nesla znovu kvuli tomu Device ID v bootloaderu prehrat uz ani znovu ta spanelska ROM co tam ted mam . Kazdopadne to zkusim tedka tedy nahravam aktualizaci na NoDo jestli to taky nepomuze:-) Tak jsem udelal aktualizaci na nejnovejsi a to nepomohlo. Dale jse zkusil downgrade stahl release evropskou verzy pro trophy 7004 a chtel nahrat. Samozrejme me to nepustilo kvuli tomu ze to nezna Device ID jak je poskozene na screenu http://imageshack.us/f/840/cimg1073l.jpg tam ma byt PC40****. Tak ted jsem ve slepe ulicce:-/ Jeste dodavam screen z ROM update utility http://imageshack.us/photo/my-images/28/vstiektc.jpg EDIT : navic kdyz si zmenim region na CZ tak mi to pise ze nemam podporu caountry/region... 0

oversx

29 | 08 | 11 16:36
Tak pod tím příspěvkem, na který jsem odkazoval v předchozím příspěvku se vyjádřil dotyčný, že tahle verze (PC40***) není podporovaná a prej nikdy nebude. Na XDA se v některých příspěvcích takto zmuňují: http://lmgtfy.com/?q=%22PC40***%22+site%3Aforum.xda-developers.com A nyní se dívám na to tvé foto a to jsou fakt nějaké klikyháky. Bootblock neboli bootloader je zavaděč a mohl by být nějaký nakopnutý. 0

ousik

29 | 08 | 11 16:30
Tak takhle vypada moje Device ID (mobil funguje jen nejde prehrat rom kvuli cislu,ktere to nezjisti) vlevo nahore nevite nekdo pomoc PROSIM http://imageshack.us/photo/my-images/840/cimg1073l.jpg 0

ousik

29 | 08 | 11 13:35
S tebou je dobrej zmatek, paralelně ve dvou vláknech řešíš to samé a do telefonu nahráváš jednu ROM za druhou. Buď tam chceš původní ROM 7004 a po odemčení postupně nahrávat aktualizace nebo tam dáš rovnou 7713, která je odemčená. Ten update HSPL/RSPL by měl být určen pro tvůj telefon, protože se zmiňujou o nové verzi pro Spark a v supported MIDs je jasně Spark: “PC401000”. Pokud to teda nejde na firemním PC, které má nejspíš nastavené restrikce, tak to vyzkoušej doma na NB a nebo na jiném PC. Edit: Nebo by mohla být ještě jedna varianta, tím že máš rozpadlé to číslo PC40**** "tzn. je nečitelné", tak by mohl být poškozený bootblock. A to už by se nemuselo spravit bez zásahu servisu nebo výměny základní desky. Možná za to může to bezhlavé nahrávání ROM. Nebo za to mohl ten první HSPL/RSPL, proto ho opravili. To se omlouvam za ty prispevky.Jiank ROM jsem prehral asi cca 5x-6x no...Ty jo to mi ani nerikej ze se neco pokazilo no mel jsem tam pred tim jen PC40**** s tema hvezdickama no a ted tam mam neco jako rozmazanej text No hlavne nevim jak to poznam co mam vis :-/ Jinak co to ten bootblock je??? 0

oversx

29 | 08 | 11 13:14
S tebou je dobrej zmatek, paralelně ve dvou vláknech řešíš to samé a do telefonu nahráváš jednu ROM za druhou. Buď tam chceš původní ROM 7004 a po odemčení postupně nahrávat aktualizace nebo tam dáš rovnou 7713, která je odemčená. Ten update HSPL/RSPL by měl být určen pro tvůj telefon, protože se zmiňujou o nové verzi pro Spark a v supported MIDs je jasně Spark: “PC401000”. Pokud to teda nejde na firemním PC, které má nejspíš nastavené restrikce, tak to vyzkoušej doma na NB a nebo na jiném PC. Edit: Nebo by mohla být ještě jedna varianta, tím že máš rozpadlé to číslo PC40**** "tzn. je nečitelné", tak by mohl být poškozený bootblock. A to už by se nemuselo spravit bez zásahu servisu nebo výměny základní desky. Možná za to může to bezhlavé nahrávání ROM. Nebo za to mohl ten první HSPL/RSPL, proto ho opravili. A ještě na XDA zmiňujou tohle: This release does NOT support these WP7F devices: *GoldC (Arrive) *SparkW (Trophy Verizon) tu verizon verzi náhodou nemáš? Jestli tohle nejsi ty, tak to vypadá na stejný problém http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=17084318#post17084318 . 0

ousik

29 | 08 | 11 12:11
1) Máš prvotní ROM, tzn přes Chevron WP7 musí jít standardně odemknout, zkoušel si i jiné PC? Jakou chybu to přesně ukazuje? 2) Dle verze ROM máš tzv. "characteristic value" číslo "164" což odpovídá těmto ROM: Vodafone_SPA operator, with CID VODAP304. Původní ROM, kterou máš v telefonu je ke stažení zde: https://rs805l34.rapidshare.com/#!download|805l34|446537342|RUU_Spark_Vodafone_SPA_1.10.164.01_Radio_5.51.09.29_22.32.50.10U_by_ansar.zip|237405|R~92FFCAB9D37B418CA563028175EDEAFC ale nahrávat ji nemá smysl, jelikož ji již v telefonu máš. A je to také ta příčina, proč ti nejde HSPL a možná ani nikdy nepůjde. Musíš se tedy držet pouze klasického postupu pro odemčení. Ted se o to momentalne snazim na firemnim PC Win Vista .Jeste tedy zkusim laptop doma tam mam W7 Ultimate x86 a drive jsem tam telefon odemkl,ale byla tam orig ROM. Chewron mi pise chybu v komunikaci a abych pripojil USB a zapnul Zune i po postupu presne podle navodu takze i kontrola portu 443 atd. Dale HSLP mi mise,ze muj telefon neni podporovany (i kdyz HTC Trophy"Spark" v nabidce je) a nekde jsem na XDA foru nasel prispevek ze pro PC40**** nebude... Boooze ja jsem z toho uplne hotovej aby to ten foun prezil ty vecny instalace Kazdopadne az prijdu dom zkusim to a dam jeste vedet jak to dopadlo No ty jo a uz se naejak nakop ten mobil, kdyz si dam boot obrazovku tak mam rozpadle to PC40**** cislo jinak vsechny texty jsou OK... 0

Jindřich Lukeš

29 | 08 | 11 12:03
1) Máš prvotní ROM, tzn přes Chevron WP7 musí jít standardně odemknout, zkoušel si i jiné PC? Jakou chybu to přesně ukazuje? 2) Dle verze ROM máš tzv. "characteristic value" číslo "164" což odpovídá těmto ROM: Vodafone_SPA operator, with CID VODAP304. Původní ROM, kterou máš v telefonu je ke stažení zde: https://rs805l34.rapidshare.com/#!download|805l34|446537342|RUU_Spark_Vodafone_SPA_1.10.164.01_Radio_5.51.09.29_22.32.50.10U_by_ansar.zip|237405|R~92FFCAB9D37B418CA563028175EDEAFC ale nahrávat ji nemá smysl, jelikož ji již v telefonu máš. A je to také ta příčina, proč ti nejde HSPL a možná ani nikdy nepůjde. Musíš se tedy držet pouze klasického postupu pro odemčení. 0

ousik

29 | 08 | 11 11:49
Bohuzel tady nemam potrebne veci na vyfoceni takze opisuju : OC version-7.0.7004.0 Firmware revision number: 2250.09.11001.164 Hardware revision number: 0003 radio software ver. : 5.51.09.29_22.32.50.10U Bootloader ver. : 1.10.2250.1(112663) Chip SOC ver. : 2.2.5.0 Jinak zkousel jsem nahrat 7004 pro evropu pa SPA Vodafone a tahle posledni je RUU_Spark_Vodafone_UK_1.07.161.04_Spark_5.50.09_RELEASE jeste bootovaci obrazovka PC40*** ss-bc(4K) / SPL-1.20.2250.0(117833) 0

Jindřich Lukeš

29 | 08 | 11 11:43
Pokud ti to ani s novým HSPL nejde, koupil sis pravděpodobně nějakou šedivku bůh ví odkud....Každopadně nahrát puvodní ROM 7004 musí jít, jen musíš najít pro kterého operátora a zemi byl tvuj model prodáván. Popř. použít goldcard. Vyfot a dej sem obsah obrazovky Settings -> About (s rozkliknutím na více detailu) nebo sem ty udaje alespoň přepiš. 0

ousik

29 | 08 | 11 11:39
Me se to povedlo nahrat,ale bohuzel telefon odemknout nesel Chewron hazel porad hlasku zapnete tune a pripojte telefon.Je to divny ponevac cely postup odemceni jsem delal spravne :-/ 0

oversx

29 | 08 | 11 11:05
A kdys byl naposled na XDA? Od 18.8. tam jen nová verze HSPL/RSPL for HTC WP7. 18.08.2011 Updated release. Revision #2. Changes: •Improved wizard GUI on non DPI 96 systems. •Added support for "PD291300", "PD291500" two new Schubert MIDs. •Replaced RSPL and HSPL for Spark from 1.10 to 1.20. Podotýkám, že Spark=Trophy. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1195647 0

ousik

29 | 08 | 11 08:37
uz se snazim asi tyden a vubec se mi nedari odemknout muj Trophy pro instalaci neofiko ROM od xda vzdy mi to vyhodi hlasku nvalid ModelID. This means that your phone not supported. This installer supports only limited number of the phones. SPARK, MOZART, MONDRIAN, GOLD, SCHUBERT. If you have phone from this list, but still have this error, please contact with DFT team.Kazdopadne nevim proc kdyz trophy maji v nabidce podpory.Moje verze z 4barevneho vypisu je PC40*** ss-bc(4K) / SPL-1.20.2250.0(117833) 0

ousik

29 | 08 | 11 08:08
xda jsem se i smoji chabou anglictinou snazil prostudovat a nejak nic moc jsem nenasel jak problem vyresit.Ale jinak diky za pomoc 0

Beatlejuice

25 | 08 | 11 14:43
pokud už vše selhalo,zkus prostudovat xda forum, zda už to někdo neřešil, většinou ano. 0

ousik

25 | 08 | 11 13:26
Moc dekuji za rady,ale neptal bych se pokud bych nebyl ve slepe ulicce vsechny navody mom proctene aspon 50x a nic...No napada me,ze to jeste skusim na jinem PC v tom by mohla byt take chybka... 0

Jindřich Lukeš

25 | 08 | 11 13:20
Nemůžeš nahrávat ROM, jaké se ti zlíbí. Každopadně pokud se ti u instalace HSPL, objeví chybová hláška, kterou si popisoval, HSPL do zařízení prostě nenahraješ. Máš zařízení, které není tou aplikací podporováno, bud počkej na aktualizaci HSPL aplikace, nebo postupuj klasickou cestou. (Obecně se mi to co popisuješ uplně nezdá a spíše se přikláním k variantě, že dělas neco spatně, ale takle na dalku těžko říct). Tedy nahrání původní ROM (odkaz výše) její odblokování a následná aktualizace na NoDo, popř zapnutí češtiny, zabránění uzamčení a aktualizace na Mango. Než zde položíš další otázku, pozorně si to zde pročti, očividně je vidět, že vůbec nevíš o co tu jde... 0

Beatlejuice

25 | 08 | 11 13:20
opravdu jsi vše důkladně pročetl a nahráváš tam vše správné? Znáš to,když vše selže,je třeba přečíst návod - a ten tu je naprosto bezvadný. 0

ousik

25 | 08 | 11 13:00
Jakou ROM tam mas presne ty?Ze bych to skusil take 0

ousik

25 | 08 | 11 12:56
Chtel bych si tam nahrat tohle 7713_spark_usa_hun_csy_plk jen mi to ale hazi chybu pri instalaci to je asi tim,ze to nemam odemcene... 0

ousik

25 | 08 | 11 12:52
Tak ted jsem ji tam nahral (RUU_Spark_Vodafone_SPA_1.10.164.01_Radio_5.51.09.29_22.32.50.10U_by_ansar) kazdopadne vypnu mob. zapnu pres volume dolu pripojim USB dam v programku DFT_RSPL_WP7FG2_LAUNCH next a pak mi to vyhodi tu nize popsanou chybu Ja uz fakt nevim... 0

Beatlejuice

25 | 08 | 11 12:20
musíš tam nahrát základní ROm opět brandovanou-tedy přesně pro Vodafone Spain,hledej zde: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=924333 já zde našel také ROM pro sebe-mám Vodafone DE,a vše v pohodě. 0

ousik

25 | 08 | 11 11:58
Tak 7004 sla nahrat bezproblemu,ale opet nesel tento postup 0

ousik

25 | 08 | 11 11:58
Jinak nevedel by jsi odkaz na stahnuti??Mam HTC Trophy ze Spanelska byl pri nabihani operator Vodafone,ale normalne mi tam fungoval t-mobile.... 0

ousik

25 | 08 | 11 11:56
aha ja si stahnul obyc 7004 0

Jindřich Lukeš

25 | 08 | 11 09:37
Pokud ti nejde udělat HSPL, musíš si stáhnout nějakou starší ROM pro tvé zařízení a zřejmě i operátora a tu nahrát klasickým způsobem. 0

ousik

25 | 08 | 11 08:18
Prosim o pomoc potrebuji udelat downgrade 0

ousik

25 | 08 | 11 08:17
Mam HTC trophy ugrade NoDo a hazi mi to chybu nedostanu se z bodu 6 do bodu 7 hlaska typu nvalid ModelID. This means that your phone not supported. This installer supports only limited number of the phones. SPARK, MOZART, MONDRIAN, GOLD, SCHUBERT. If you have phone from this list, but still have this error, please contact with DFT team 0

Jindřich Lukeš

22 | 08 | 11 22:18
zkusil bych přehrát nějakou starší oficiální ROM, mělo by se změnit i SPL 0

romann

22 | 08 | 11 11:20
prosim o radu mam rspl 1.57 a tento udaj není v seznamu. co ted? 0

premikkoci

14 | 08 | 11 23:55
Na XDA vzniklo téma, kde se vybírají peníze pro DFT, aby začali vyvijet i pro Samsung telefony. Peníze poslouží na nákup nového zařízení. Samotný Cotulla se vývoji pro Samsung nijak nebraní. Peníze můžete posílat přes paypal. Zde je odkaz: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1217982 0

bartCZ

13 | 08 | 11 15:21
Jenom taková poznámka, jak se píše v návodu zde na WMM, neodpojujte ani nerestartujte zařízení, než nahrajete HSPL. Může to trvat déle, třeba jedno Trophy co jsem odblokovával "zamrzlo" skoro na 5 minut. Takže vydržet, nepanikařit, počkat ... 0

mir.ha

11 | 08 | 11 22:02
Díky. 0

Jindřich Lukeš

11 | 08 | 11 21:50
nejlépe z tohoto návodu: http://wmmania.cz/clanky/navody/jak-prehrat-rom-na-htc-zarizeni-na-windows-phone-7/ 0

premikkoci

11 | 08 | 11 21:46
Zkus nahrát nějakou starší ROM ještě s buildem 7004. 0

mir.ha

11 | 08 | 11 21:41
Bohužel jsem skončil dřív než začal. Na mém HTC 7 Trophy v.7.0.7392.0 mám SPL-1.20.2250.0(117833) a v DFT je na výběr (Spark) jen 1.09 a 1.10. 0

Jindřich Lukeš

09 | 08 | 11 17:45
ano to je známý problém Opery. Dělá to u více typů souborů 0

LakyCT

09 | 08 | 11 17:33
Ano tak to delam, nebo jak jsem zminoval, ze na ten soubor kliknu jeste jednou, asi to dela Opera kterou pouzivam. 0

Jindřich Lukeš

09 | 08 | 11 11:37
pokud ti prohlížeč přejmenuje xap na zip, stačí si to po stažení zase přejmenovat zpět. Případně používej jiný prohlížeč, který tento problém nezpusobuje. 0

LakyCT

09 | 08 | 11 09:45
Zadny problem se stazenim neni, heslo tam taky neni. Jen obcas kdyz kdyz kliknu na soubor .xap a chci stahnout tak mi to nabidne stazeni zip souboru. Dam stahnout znovu a je vse v poradku. 0

Jindřich Lukeš

08 | 08 | 11 20:13
1) Jsem Jindra 2) HSPL přiložené u článku zaheslované není. Pokud tedy stahujete soubory z WMM nemůžete mít s ničím problém. 0

franco

08 | 08 | 11 20:02
Jirko,práveže diskusia je ohľadom archívu HSPL,ktoré je zaheslované. Mal som s ním ten istý problém,bolo špatné heslo,nie dfl...ale dft. 0

Jindřich Lukeš

08 | 08 | 11 17:41
panové, ROMky jsem reuploadnul a bez hesla. Najdete je v tomto článku: http://wmmania.cz/clanky/rom/ceska-lokalizace-pro-windows-phone-7-zarizeni-od-htc/ Zde prosím diskutujte pouze o HSPL. ROM má vlastní vlákno! 0

franco

08 | 08 | 11 12:29
sorry,samozrejme bez toho http. 0

JARO333

08 | 08 | 11 12:14
Chlapi,heslo je špatnééé. správne je: http://www.dft.so ani to nieje ono,.. Subor je poskodeny alebo nespravne heslo. 0

franco

08 | 08 | 11 11:59
Chlapi,heslo je špatnééé. správne je:www.dft.so 0

JARO333

08 | 08 | 11 11:52
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1205369-zde je ROM pro HTC zařízení v češtině.Nahrál jsem do HD7 (schubert) a paráda.Systém je v češtině,je tam mango,přístup na marketplace,a je odemčený. Čeština je v pohodě,mobil šlape svižně.Kdo nezná tak stáhnout si ROM CSY,nejdřív nahrát RSPL,pak HSPL z odkazu na první straně,pak ROM CSY-stáhnout třeba zde.-http://www.filefactory.com/file/cdcbc08/n/7713_SCHUBERT_USA_HUN_CSY_PLK.rar, heslo k archivu je http://www.dfl.so nedan sa mi to rozbalit 3x som to stiahol a nic, pise to..... Subor je poskodeny alebo nespravne heslo. 0

Jindřich Lukeš

07 | 08 | 11 22:31
Článek jsem aktualizoval a přidal obrázkový návod na instalaci RSPL/HSPL : http://wmmania.cz/clanky/navody/hspl-pro-windows-phone-7/ (vyjde po půlnoci) Návod na nahrání ROM je zde: http://wmmania.cz/clanky/navody/jak-prehrat-rom-na-htc-zarizeni-na-windows-phone-7/ Další diskusi týkající se české ROM prosím směřujte sem: http://wmmania.cz/clanky/rom/ceska-lokalizace-pro-windows-phone-7-zarizeni-od-htc/ resp. http://wmmania.cz/forum/184/?&t=36061 0

premikkoci

07 | 08 | 11 18:56
Nemůžu si pomoc, ale čeština mi tam nějak nesedí. 0

TonnyS

07 | 08 | 11 16:54
Tak to máte dobrý Jen škoda že není pro HTC HD 2 (taky s češtinou) 0

riso9994

07 | 08 | 11 10:49
uz mam aj cestinu, ale nedal som HSPL ale RSPL 0

oversx

07 | 08 | 11 07:44
Pan Cotulla (DFT) mi udělal velkou radost 0

severoun

06 | 08 | 11 23:39
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1205369-zde je ROM pro HTC zařízení v češtině.Nahrál jsem do HD7 (schubert) a paráda.Systém je v češtině,je tam mango,přístup na marketplace,a je odemčený. Čeština je v pohodě,mobil šlape svižně.Kdo nezná tak stáhnout si ROM CSY,nejdřív nahrát RSPL,pak HSPL z odkazu na první straně,pak ROM CSY-stáhnout třeba zde.-http://www.filefactory.com/file/cdcbc08/n/7713_SCHUBERT_USA_HUN_CSY_PLK.rar, heslo k archivu je http://www.dfl.so 0

severoun

06 | 08 | 11 23:37
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1205369-zde je ROM pro HTC zařízení v češtině.Nahrál jsem do HD7 (schubert) a paráda.Systém je v češtině,je tam mango,přístup na marketplace,a je odemčený. Čeština je v pohodě,mobil šlape svižně.Kdo nezná tak stáhnout si ROM CSY,nejdřív nahrát RSPL,pak HSPL z odkazu na první straně,pak ROM CSY-stáhnout třeba zde.-http://www.filefactory.com/file/cdcbc08/n/7713_SCHUBERT_USA_HUN_CSY_PLK.rar, 0

riso9994

06 | 08 | 11 23:16
no navod by bodol, nie som nejaky zrucny anglictinar, ale na mobile viem s nim robit 0

riso9994

06 | 08 | 11 22:53
cau ako si stiahol tu cestinu? neviem vobec po cinsky D: 0

nooba

06 | 08 | 11 22:00
Dej pak prosím vědět jak to celé funguje dost o tom taky uvažuju. Případně bys mohl sepsat rovnou nějaký návod kdyby se ti chtělo 0

jerdnok

06 | 08 | 11 19:44
Ja v to doufam, za tam cestina je, ROM mám staženou a hned jak dorazim domu, tak se pokusim flashnout... 0

nooba

06 | 08 | 11 14:11
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=16381107#post16381107 chápu správně že je v tom i čeština ? 0

Jindřich Lukeš

02 | 08 | 11 22:04
Rozumím tomu dobře?Šel by tento program použíat pro nahrání oficiální nebrandované ROMky a tím telefon debrendovat? Přesně tak. 0

Jindřich Lukeš

02 | 08 | 11 22:03
No a třeba ( Jindra souhlasit nebude ) udělá někdo s XBmodu romku s ikonkama i na HD7 No fuj 0

blaha.androidak

02 | 08 | 11 16:37
Rozumím tomu dobře?Šel by tento program použíat pro nahrání oficiální nebrandované ROMky a tím telefon debrendovat? 0

evzik

02 | 08 | 11 13:43
Osobně bych spíš uvítal ty kouzla s registrama jak zmínil Jindra. Např. jedna portace Manga na HD2 už má na hlavní obrazovce Wifi a BT zástupce pro rychlé zapnutí a vypnutí. To bohužel zatím na HTC s Mangem není. Takže bych viděl spíš tu cestu v neoficiálních WP7 romkách. No a třeba ( Jindra souhlasit nebude ) udělá někdo s XBmodu romku s ikonkama i na HD7 0

premikkoci

01 | 08 | 11 23:14
No je mozne, ze nekomu ano po par tydnech WP7 nesedly a tak by treba zmenu na android uvital a kdyz ctu zpravy o oblibenosti WP7. tak si myslim ze by o to urcite zajem byl. Ty telefony se dají koupit za 5 000,- a za 5 000,- zase prodat. Navíc pokud by člověk nepoužíval čistý android, tak by to nebyla nejlepší volba vzhledem k použité čipové sadě. No a aktuální nabídka je natolik pestra, že je mě příjde naprosto zbytečné, aby se s tím někdo páral. Člověk hold nesmí kupovat zajíce v pytli. Pokud vím, tak může telefon bez udání důvodu do dvou týdnů vrátit a své peníze dostane zpět. 2 týdny jsou myslím dostatečná cena na seznámení s daným OS. 0

Jindřich Lukeš

01 | 08 | 11 23:00
Pánové berte to tak, že HD2 je vyjímká a s největší pravděpodobností nebude možné přehrávat jiný OS na jakýkoliv další telefon. CO se týče ceny WP7. Ta je umyslně nízko, aby se telefony dostaly mezi lidi. Jakmile se systém rozšíří, cena opět stoupne. Například Dell s WP7 vůbec dolů s cenou nešel. Ale v případě Samsungu a HTC je krásně vidět, jak moc na telefonech vydělávají, když je můžou takto zlevnit (a 100% neprodělávají) 0

Rady

01 | 08 | 11 22:37
No je mozne, ze nekomu ano po par tydnech WP7 nesedly a tak by treba zmenu na android uvital a kdyz ctu zpravy o oblibenosti WP7. tak si myslim ze by o to urcite zajem byl. 0

premikkoci

01 | 08 | 11 22:31
Desire stojí také pakatel a stejný CPU. Po WM 6.5 už neštěkne ani pes a pokud chceš WM 6.5, tak si kup HD2 (stojí také pakatel). Opravdu nevidím smysl v portaci androida na současné WP7 zařízení. Navíc u druhé generace WP7 telefonů bude cena jistě vyšší (podpora marketplace, čeština, atd.). V době kdy se objevili oprvní buildy s Androidem pro HD2, tak na trhu bylo jenom Desire (malý display), Galaxy S (otřesný SW) a HTC EVO (lepší parametry než HD2, bohužel CDMA) Btw. Pokud přinese nějaká úprava registrů nějaké nové funkce, tak proč ne... Mě se WP7 líbí, takové jaké jsou a to je nepotřebuji upravovat. 0

Tomin.Alin

01 | 08 | 11 22:12
Důvod bych viděl rozhodně cenu. Přecijenom zařízení s Androidem se prodávají o hodně dráž. Po srovnání třeba Trophy a Wildfire (S) je za stejnou cenu o třídu horší hardware ... A když WP7 běží na víceméně stejném železe, mohly by být univerzální ROMky pro všechny WP7 zařízení, sečíst fanoušky už by dalo zajímavé číslo ... Ale to asi jen snění, uvidíme, s čim přijdou. 0

jojkac02

01 | 08 | 11 22:07
takze by tam siel nahodit aj stary vyborny WM 6,5 a jeho neoficialne ROMky? 0

Jindřich Lukeš

01 | 08 | 11 22:03
Možné to je, ovšem moc tomu nevěřím. proč bych si měl kupovat WP7 telefon a nahrávat tam Android, když telefonu s Androidem je jako hub po dešti. Navíc vývoj Androidu potřebuje obrovskou komunitu a tu jen tak, žádné zařízení nezíská. 0

Tomin.Alin

01 | 08 | 11 21:59
Takže je teoreticky možné, že se dočkáme Androidu i na WP7 zařízeních? 0

Jindřich Lukeš

01 | 08 | 11 21:52
No myslím si, že s registrama se dá docela kouzlit, takže určitě je na co se těšit. 0

premikkoci

01 | 08 | 11 21:47
To jsem zvědavý, jak to dopadne. Jestli bude nějaká jiná barva dlaždic nebo podobně upravená grafika, tak to ať si ty Custom ROM strčí někam, ale kdyby přibyly nové funkce, tak by byla jiná. 0

Jindřich Lukeš

01 | 08 | 11 21:29
Dark Forces Team vydává HSPL pro Windows Phone 7. Nyní je konečně možné do zařízení nahrát jakoukoliv neoficiální ROM. Začíná tak nová éra úprav Windows Phone 7 zařízení. Podporována jsou zatím pouze HTC zařízení HTC Mozart, HTC Surround, HTC HD7, HTC Spark/Trophy a HTC 7 Pro http://wmmania.cz/clanky/navody/hspl-pro-windows-phone-7/ 0

Mohlo by vás zajímat

AKCE: Bezdrátová nabíječka Nokia DT-910 za 299 Kč

Jindřich Lukeš | články 26 | 10 | 17

WMM Jízdní řády zpět na Storu

Jindřich Lukeš | software 27 | 09 | 17

Dnes končí oficiální podpora Windows Phone 8.1

Jindřich Lukeš | články 11 | 07 | 17

Fitbit – oficiální aplikace pro sportovní náramek (aktualizováno)

(30.3.) : Vylepšený monitoring spánku.// Oficiální aplikace umožňující ovládání a synchronizaci chytrých fitness náramků Fitbit s operačními systémy od Microsoftu.

Tereza Kratochvílová | software 30 | 03 | 17

Facebook ukončuje podporu pro starší verze svých aplikací na Windows a Windows Phone

Jindřich Lukeš | články 28 | 03 | 17