Lumia 940 a 940XL – první spekulace, hardwarové specifikace, fotografie

V tomto článku naleznete všechny dostupné informace týkající se dvojice topmodelů, které by se na trhu měly objevit s příchodem Windows 10 Mobile. Pravděpodobně se bude jednat o Lumii 940 a 940 XL.

Ačkoliv převzetí mobilní divize Nokie uchopil Microsoft za správný konec a vydal hned několik povedených zařízení nižší a střední třídy, které do té doby na trhu chyběly, na něco zásadního zapomněl. Ano, jsou to topmodely. Systém Windows Phone má sice největší potenciál na levnějších a méně výkonných zařízení, ale platforma se nebude dále rozvíjet, pokud nebude k dispozici i dostatek špičkových zařízení té nejvyšší kategorie.

 

Microsoft přislíbil, že high-endových modelů se dočkáme na podzim s příchodem Windows 10 Mobile, což je za pouhých několik měsíců. Je tak velmi pravděpodobné, že zařízení jsou již z velké části připravena a probíhá jejich testování, čemuž odpovídají i postupné úniky více či méně pravdivých informací.

Většina informací, které v tomto článku naleznete, pochází od nedůvěryhodných zdrojů, je ale velmi pravděpodobné, že zařízení s drobnými odchylkami budou skutečně takto vybavena.

Dle současné logiky značení je téměř jisté, že se bude jednat o modely Lumia 940 a Lumia 940 XL. První jmenovaná jako nástupce Lumie 930 a druhá jmenovaná jako nástupce Lumie 1520.

Displej

Jako první se zaměříme na displej, kde zatím panují největší neshody. Původní informace hovořily o rozlišení 1400x2560 bodů, ale poslední únik z aplikace GFX Benchmark hovoří jen o klasickém FullHD (1080x1920). Dá se tedy předpokládat, že menší z modelů, u kterého je predikována úhlopříčka 5,2“ bude mít FullHD a větší z modelů s úhlopříčkou 5,7“ získá zmiňovaných 1400x2560.

Na internetu se také objevil snímek po okrajích zahnutého displeje, zde ale není vůbec jisté, zdali se jedná o prototyp nebo o skutečný displej, který bude u nových modelů osazen.

Procesor a paměť

Microsoft dlouhodobě spolupracuje s Qualcommem, jehož chipsety jsou vybaveny všechny Lumie. V této spolupráci je plánováno i nadále pokračovat. Obě novinky by měly být vybaveny tou v současné době nejvýkonnější variantou v podobě Qualcommu 810, což potvrzuje i uniklý benchmark. Alternativou je pak Qualcomm 808, který je sice méně výkonný, ale také se podstatně méně zahřívá.

Operační paměť RAM je uvažována ve velikosti 3 GB, což teoreticky potvrzuje i screen z GFX Benchmarku, kde je uváděla volná paměť při běhu systému.

 

Fotoaparát

Standardní výbavou topmodelů je PureView fotoaparát, který ani zde nebude chybět. Osazena by měla být vylepšená 20 MPx varianta. O videohovory a selfie se postará 5 MPx kamera nad displejem.

 

Design

Microsoft pravděpodobně vsadí na osvědčenou klasiku v podobě kombinace hliníku a polykarbonátu. Novinky by tak designově měly vycházet ze současných modelů Lumia 830 a 930.

Ostatní

Jasnou podmínkou pro zbrusu novou funkci Continuum je přítomnost konektoru USB typu C, pravděpodobně nebude chybět ani oblíbené bezdrátové nabíjení a hovoří se také p unikátním skeneru duhovky, který má být využít v rámci nové funkce Windows Hello. Na baterie se také šetřit nebude a dá se tak očekávat kapacito v rozmezí 3000-3500mAh.

Komentáře (1)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

01 | 06 | 15 01:12
V tomto článku naleznete všechny dostupné informace týkající se dvojice topmodelů, které by se na trhu měly objevit s příchodem Windows 10 Mobile. Pravděpodobně se bude jednat o Lumii 940 a 940 XL. http://wmmania.cz/clanky/obecne/lumia-940-a-940-xl-prvni-informace/ 0

Mohlo by vás zajímat

Windows 10 Mobile Insider Preview v. 15226 (Fast) a 15223 (Slow)

Nové Fast Insider sestavení pro mobilní telefony, které se nese pouze v duchu oprav. To samé platí pro poslední Slow sestavení.

Stanislav Forejt | články 22 | 06 | 17

CShell - nové plně adaptabilní uživatelské rozhraní Windows pro všechna zařízení - další snímky

(12.6.): Další snímky tentokrát z Lumie 950 XL.// Nové praktické ukázky budoucího prostředí Windows.// Nové uživatelské rozhraní Windows by se mělo snadno přizpůsobit všem úhlopříčkám displejů a mělo by nabídnout stejný uživatelský zážitek bez rozdílu zařízení, na kterém systém poběží.

Jindřich Lukeš | články 21 | 06 | 17

Současný Windows 10 Mobile končí! Co bude dál?

Microsoft potvrdil, že současná vývojová větev Feature2 je pro Windows 10 Mobile konečná.

Stanislav Forejt | články 20 | 06 | 17

Cloud Camera Roll Cleanup - jednoduchý úklid záloh fotek na OneDrive

Jednoduchá aplikace, která pomůže v organizaci pořízených fotografií a jejich záloh na OneDrive.

Stanislav Forejt | software 16 | 06 | 17

Jak bude vypadat nové Continuum?

Podívejte se, jak se v nové verzi systému promění Continuum. Stane se z něj konečně plnohodnotná náhrada PC?

Jindřich Lukeš | články 13 | 06 | 17
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím