Microsoft testuje univerzální systém pro bezkontaktní platby telefonem s Windows 10 Mobile

Microsoft připravuje své univerzální řešení pro bezkontaktní platby telefonem. V reálném provozu bychom se ho mohli dočkat již v letní aktualizaci. V tomto článku naleznete souhrn dostupných informací.

V průběhu léta bychom se měli dočkat první větší aktualizace Windows 10 pro PC i telefony. Současný vývoj a všechny novinky můžete sledovat a hlavně testovat prostřednictvím Insider verzí systému, které jsou již i ve Fast Ringu relativně stabilní a praktiky použitelné.

TIP: Program Windows Insider (Preview) – zapojte se do testování vývojových verzí systému Windows 10 (Mobile) – souhrnný přehled informací

Kromě novinek přímo v systému se chystají i další. Jednou z nich je podpora placení prostřednictvím NFC přímo z telefonu. Některé zahraniční servery již měly možnost tuto novinku vyzkoušet a my vám přinášíme přehled informací plynoucí z jejich testování.

 

Nová aplikace Wallet 2.0

Microsoft k NFC platbám připravuje novou aplikaci Wallet 2.0. Do této aplikace bude nutné nejdříve platební karty přidat a následně je ověřit (aplikace ověří platnost údajů v bance a pošle potvrzovací kód prostřednictvím SMS). Samozřejmostí je načtení platebních karet již dříve k Microsoft účtu přidaných. Nezapomnělo se ani na věrnostní karty, které mají svojí samostatnou sekci. Celou aplikaci si také možné si zabezpečit kódem nebo Windows Hello.
 

Praktické fungování

Pokud máte svou platební kartu v aplikaci přidánu a ověřenu, již nic nebrání samotnému placení. Na terminálu přijímajícím NFC platby stačí jen přiložit telefon a platba proběhne. V podstatě je průběh stejný jako u klasických bezkontaktních plateb.
 

Technologie

Velice zajímavou skutečností je vlastní technologické řešení celého platebního systému. Microsoft se totiž nevydal cestou svého proprietárního řešení jako jiní výrobci (Apple, Google apod.), ale zvolil již existující a využívaný systém HCE (Host Card Emulation), jehož největší výhodou je plná kompatibilita se všemi existujícími bezkontaktními platebními terminály. Odpadá tak zdlouhavé a obtížné jednání a uzavírání dohod s jednotlivými bankami, které musí nový platební systém schválit.
 

Dostupnost

Dá se předpokládat, že v pilotním provozu budou bezkontaktní platby dostupné pouze v USA. Za jak dlouho se rozšíří a zdali se někdy dostanou také k nám, je otázkou. Je dobré ale vědět, že Microsoft má jednoduchý systém, který je univerzální a použitelný po celém světě bez nutnosti uzavírání dílčích dohod.

 

Komentáře (5)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

cobot

14 | 06 | 16 14:14
@Petr Nau: je opravdu nutné druhého hned urážet a povyšovat se jakej ty si mega hustej týpek co tomu tomu rozumí a ti ostaní jsou debilové? Z týhle doby bych fakt blil... Filtr hovorů a sms je v doplňcích a je u něj text: "Loučíme se s Filtrem hovorů... nyní najdete v aplikace Blokování a filtrování". Aplikace je v češtině, ale záhlaví má anglicky - Blocked calls, Blocked messages a Block list. Samozřejmě to nevadí jen to působí, nedodělaně. Aplikace také není přístupná sama o sobě z nastavení. Tu mobile-pocket zkusím díky za tip. Užívej si svůj nadřazenej postoj. 1

Petr Nau

14 | 06 | 16 13:52
No ja mam tedy v L950XL s W10 blokováni hovoru i sms česky, přístup je přes Nastaveni > Filtr hovorů a sms To ze něco někdo neumí ovládat neznamená že to nejde... Je to lip udělané a pohotovější nez ve W8.1 Místo peněženky je mnohem lepsi a plné zálohována a v češtině a zdarma s přednastavenými českými kartami aplikace mobile-pocket 0

vitek

13 | 06 | 16 13:38
Ano, filtr hovorů je ve W10 anglicky. Asi nestihl překlad. Líbí se mi, že ta aplikace je dostupná z volání i SMS, takže to nemusím nikde hledat v nastavení. 0

cobot

13 | 06 | 16 12:54
Je to pěkné, ale než to sem stihne přijít, tak to MS zase zruší... Včera jsem přešel na mobilu na desítky. Celkem OK. Jen jsem mimo jiné zjistil, že je zrušená peněženka. Jakou používáte alternativu? Mimochodem je zrušen i "filtr hovorů a sms"... Po otevření to přesměruje do nějaké aplikace, která je jen anglicky (má podobný název) ale nemohu jí nikde najít spustitelnou samostatně. Asi je v systému někde skrytá. Další zklamání je zrušení vývoje pro Flightradar24. Ten mi naštěstí ještě nainstalovat šel. WM jde do pekel... 0

jklejna

13 | 06 | 16 05:38
Pěkné. 0

Mohlo by vás zajímat

Lumie 950 a 950 XL měly na trh přijít s podporou propracovaných gest, stylusu, novým Glance Screenem a speciálním pouzdrem

Lumie 950 a 950 XL měly být původně vybaveny celou řadou zajímavých funkcí a příslušenství. Podívejte se na plány Microsoftu, které se nikdy neuskutečnily.

Jindřich Lukeš | články včera v 08:00

Mobilní PC revoluce začíná – desktopové Windows 10 a klasické aplikace pro PC přichází na mobilní procesory ARM (aktualizováno)

(29.5.): Nové informace již tento týden. // Microsoft oznámil jedu z největších technologických novinek. Plnohodnotné Windows 10 vč. podpory klasických x86 aplikací poběží na nejnovější mobilních ARM procesorech od Qualcommu.

Jindřich Lukeš | články včera v 00:13

Mobilní budoucnost v podání Microsoftu, aneb pokus o propojení všech platforem

Microsoft konečně nastínil vizi své blízké mobilní budoucnosti, kterou se chce ubírat. Je zde stále místo pro vlastní mobilní systém a co všechno se chystá?

Jindřich Lukeš | články 23 | 05 | 17

Windows 10 Insider Preview v. 16199 pro PC a 15215 pro telefony

Nové Redstone 3 Fast Insider sestavení pro PC a telefony přinášející do PC výrazné vylepšení funkce My People.

Jindřich Lukeš | články 18 | 05 | 17

Oficiálně potvrzeno: Plnohodnotné desktopové aplikace poběží i na mobilních (ARM) procesorech

Na mobilních procesorech (ARM) poběží v budoucnu i klasické počítačové aplikace bez jakýchkoliv úprav.

Jindřich Lukeš | články 12 | 05 | 17
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím