Nejlepší aplikace pro Windows Phone (2) - Komunikace

V tomto několikadílném seriálu si představíme nejlepší (české i zahraniční) aplikace pro operační systém Windows Phone. Tento díl je zaměřen na komunikaci.

Aktualizace (5.10.15): Článek byl kompletně přepracován a aktualizován.

V tomto několikadílném seriálu si představíme ty nejlepší (české i zahraniční) aplikace pro operační systém Windows Phone. Do tohoto seriálu byly vybrány aplikace podle svých kvalit a zaměření, nikoliv podle hodnocení a počtu stažení na Storu.

 

V prvním díle se zaměříme především na aplikace pro organizaci času a tuto kategorii ještě více zúžíme na klasické kalendáře. Hlavním účelem těchto aplikací je doplnění chybějících funkcí integrované aplikace kalendář, která je součástí opračního systému.

TIP: Zajímají vás výběry nejlepších aplikací i z dalších kategorií? Naleznete je v tomto přehledu.

Whats App

Popis: Whats App je v současné době nejoblíbenější komunikační aplikací, která nabízí všechny moderní funkce (push notifikace, dlaždice, lockscreen) a navíc je multiplatformní. Komunikovat tedy můžete se svými přáteli, kteří mají např. iPhone nebo telefon s Androidem. Kromě klasických textových zpráv je možné posílat i multimediální soubory (zvuky, videa, obrázky), kontakty, sdílet svou polohu a dokonce i realizovat klasické hovory (skrze datovou síť). Jediná aplikace tedy zvládne nahradit klasické SMS, MMS, e-maily a další služby. Třešničkou na dortu je možnost zakládat skupiny uživatelů, kteří mohou hromadně navzájem komunikovat.

Jazyk: Čeština

Cena: Zdarma

Recenze:WhatsApp - Bezkonkurenční komunikační (IM) aplikace

Stažení: Windows Phone Store

 

 

Viber

Popis: Viber je přímou konkurencí pro Whats App. Taktéž se jedná o multiplatformní aplikaci, pomocí které můžete odesílat textové zprávy a multimediální soubory. Její hlavní výhodou je však specializace na klasické hovory. Pomocí Viberu tedy můžete skrze datové připojení operátora zdarma telefonovat se svými přáteli, kteří mají tuto aplikaci také nainstalovánu. Ačkoliv byla tato funkce v nedávné době doplněna i do WhatsApp, v oblasti hovorů je Viber stále oblíbenější.

Jazyk: Angličtina

Cena: Zdarma

Recenze:Viber – Volejte zdarma i na Windows Phone (aktualizováno)

Stažení: Windows Phone Store

 

 

IM+

Popis: IM+ je vůbec první aplikací, které umožňuje komunikaci na všech běžných komunikačních protokolech. Konkrétně se jedná o Facebook,  Jabber, Google Talk, Yahoo!, AIM / iChat, ICQ, MySpace, Jabber, VKontakte, Yandex IM, Mail.ru Agent. V našich končinách asi nejvíce využijete podporu Facebooku, Skypu a ICQ. V případě Facebooku a Skypu je však k dispozici pouze podpora chatu. IM+ nabízí také veškeré možnosti upozornění, které operační systém nabízí. Aplikace je nabízena ve dvou verzích. První verze (IM+) je zdarma a obsahuje reklamní pruh. Druhá verze (IM+ Pro) je placená a reklama zde byla odstraněna. Cena je ale poměrně vysoká.

Jazyk: Angličtina

Cena: 109 Kč, Zdarma (verze s reklamou)

Recenze: IM+: Univerzální IM klient pro WP (aktualizováno)

Stažení: verze zdarma, verze Pro

 

 

Skype

Popis: Skype asi není třeba více představovat. Jedná se o jednu z nejrozšířenějších služeb/aplikací pro volání a posílání textových zpráv skrze datové připojení. Skype je opět dostupný na všech platformách a také PC. Aplikace je vyvíjena přímo Microsoftem, obsahuje tedy všechny moderní funkce.

Jazyk: Čeština

Cena: Zdarma

Recenze: Skype pro Windows Phone 8 - Nový pohled na VOIP - aktualizováno

Stažení: Windows Phone Store

 

Komentáře (4)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

mahtiel

06 | 10 | 15 07:24
Teda WeChat 0

mahtiel

06 | 10 | 15 07:06
V našich končinách není moc známý např. WwChatm. Je fajn pro namlouvání vzkazů, páč dotyčný příjemce si ho může poslechnout, kdy chce. Např. pokud je někdo z jiného světadílu s jiným časovým pásmem... 0

mokashi

05 | 10 | 15 17:10
co je WU? 0

hotovyrado

05 | 10 | 15 12:35
IM+ ale mám za to, že už FB nepodporuje, takže je to aplikace k ničemu, neboť zbylé protokoly jsou hooodně let za zenitem. Viber je sice dobrý protokol, ale aplikace pro WP je tragická, jediné, co se dá na Woknech používat je WU 0

Mohlo by vás zajímat

Realarm – multifunkční budík pro Windows 10 (Mobile)

Pokud vám systémový budík přijde moc jednoduchý, aplikace Realarm je pro vás ta pravá. Jedná se o propracovaného správce budíků s mnoha funkcemi.

Tereza Kratochvílová | software před 2 dny

Gartner: Windows Phone má pouze 0,3% zastoupení aktuálních prodejů na trhu chytrých telefonů

Jindřich Lukeš | články 17 | 02 | 17

MeteoStation – osobní meteorologická stanice pro Windows 10 od autorů Meteoservisu (aktualizováno)

(17.2.): Nová verze s řadou novinek. // Autoři velmi populární české aplikace pro předpověď počasí Meteoservis vydali svou další aplikaci, která je zaměřená na zobrazení aktuální meteorologických veličin ze stanic NetAtmo.

Jindřich Lukeš | software 17 | 02 | 17

Garmin Connect Mobile – plná podpora pro chytré hodinky a fitness náramky od Garminu konečně i na Windows 10 (Mobile) - aktualizováno

(17.2.): Nová verze s řadou důležitých vylepšení. // V dnešním článku si představíme nově vydanou aplikaci Garmin Connect Mobile, která slouží k propojení chytrého náramku/hodinek od Garminu s vaším Windows 10 zařízením (PC i telefonem).

Tereza Kratochvílová | software 17 | 02 | 17

Chyba ve W10M umožňuje vstup do galerie i když je displej zabezpečen PINem

Jindřich Lukeš | články 14 | 02 | 17
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím