Nejlepší aplikace pro Windows Phone (2) - Komunikace

V tomto několikadílném seriálu si představíme nejlepší (české i zahraniční) aplikace pro operační systém Windows Phone. Tento díl je zaměřen na komunikaci.

Aktualizace (5.10.15): Článek byl kompletně přepracován a aktualizován.

V tomto několikadílném seriálu si představíme ty nejlepší (české i zahraniční) aplikace pro operační systém Windows Phone. Do tohoto seriálu byly vybrány aplikace podle svých kvalit a zaměření, nikoliv podle hodnocení a počtu stažení na Storu.

 

V prvním díle se zaměříme především na aplikace pro organizaci času a tuto kategorii ještě více zúžíme na klasické kalendáře. Hlavním účelem těchto aplikací je doplnění chybějících funkcí integrované aplikace kalendář, která je součástí opračního systému.

TIP: Zajímají vás výběry nejlepších aplikací i z dalších kategorií? Naleznete je v tomto přehledu.

Whats App

Popis: Whats App je v současné době nejoblíbenější komunikační aplikací, která nabízí všechny moderní funkce (push notifikace, dlaždice, lockscreen) a navíc je multiplatformní. Komunikovat tedy můžete se svými přáteli, kteří mají např. iPhone nebo telefon s Androidem. Kromě klasických textových zpráv je možné posílat i multimediální soubory (zvuky, videa, obrázky), kontakty, sdílet svou polohu a dokonce i realizovat klasické hovory (skrze datovou síť). Jediná aplikace tedy zvládne nahradit klasické SMS, MMS, e-maily a další služby. Třešničkou na dortu je možnost zakládat skupiny uživatelů, kteří mohou hromadně navzájem komunikovat.

Jazyk: Čeština

Cena: Zdarma

Recenze:WhatsApp - Bezkonkurenční komunikační (IM) aplikace

Stažení: Windows Phone Store

 

 

Viber

Popis: Viber je přímou konkurencí pro Whats App. Taktéž se jedná o multiplatformní aplikaci, pomocí které můžete odesílat textové zprávy a multimediální soubory. Její hlavní výhodou je však specializace na klasické hovory. Pomocí Viberu tedy můžete skrze datové připojení operátora zdarma telefonovat se svými přáteli, kteří mají tuto aplikaci také nainstalovánu. Ačkoliv byla tato funkce v nedávné době doplněna i do WhatsApp, v oblasti hovorů je Viber stále oblíbenější.

Jazyk: Angličtina

Cena: Zdarma

Recenze:Viber – Volejte zdarma i na Windows Phone (aktualizováno)

Stažení: Windows Phone Store

 

 

IM+

Popis: IM+ je vůbec první aplikací, které umožňuje komunikaci na všech běžných komunikačních protokolech. Konkrétně se jedná o Facebook,  Jabber, Google Talk, Yahoo!, AIM / iChat, ICQ, MySpace, Jabber, VKontakte, Yandex IM, Mail.ru Agent. V našich končinách asi nejvíce využijete podporu Facebooku, Skypu a ICQ. V případě Facebooku a Skypu je však k dispozici pouze podpora chatu. IM+ nabízí také veškeré možnosti upozornění, které operační systém nabízí. Aplikace je nabízena ve dvou verzích. První verze (IM+) je zdarma a obsahuje reklamní pruh. Druhá verze (IM+ Pro) je placená a reklama zde byla odstraněna. Cena je ale poměrně vysoká.

Jazyk: Angličtina

Cena: 109 Kč, Zdarma (verze s reklamou)

Recenze: IM+: Univerzální IM klient pro WP (aktualizováno)

Stažení: verze zdarma, verze Pro

 

 

Skype

Popis: Skype asi není třeba více představovat. Jedná se o jednu z nejrozšířenějších služeb/aplikací pro volání a posílání textových zpráv skrze datové připojení. Skype je opět dostupný na všech platformách a také PC. Aplikace je vyvíjena přímo Microsoftem, obsahuje tedy všechny moderní funkce.

Jazyk: Čeština

Cena: Zdarma

Recenze: Skype pro Windows Phone 8 - Nový pohled na VOIP - aktualizováno

Stažení: Windows Phone Store

 

Komentáře (4)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

mahtiel

06 | 10 | 15 07:24
Teda WeChat 0

mahtiel

06 | 10 | 15 07:06
V našich končinách není moc známý např. WwChatm. Je fajn pro namlouvání vzkazů, páč dotyčný příjemce si ho může poslechnout, kdy chce. Např. pokud je někdo z jiného světadílu s jiným časovým pásmem... 0

mokashi

05 | 10 | 15 17:10
co je WU? 0

hotovyrado

05 | 10 | 15 12:35
IM+ ale mám za to, že už FB nepodporuje, takže je to aplikace k ničemu, neboť zbylé protokoly jsou hooodně let za zenitem. Viber je sice dobrý protokol, ale aplikace pro WP je tragická, jediné, co se dá na Woknech používat je WU 0

Mohlo by vás zajímat

Windows 10 Creators Update (Redstone2) – Přehled plánovaných novinek a vylepšení v druhé velké aktualizaci Windows 10

Microsoft včera představil v pořadí již druhou velkou aktualizaci Windows 10, která ponese název Creators Update a nabídne celou řadu novinek a vylepšení. Pojďme se na ně podrobněji podívat.

Jindřich Lukeš | články před 4 hod.

Windows 10 (Mobile) Insider Preview v. 14955: Nové Insider sestavení pro PC a telefony

Nové Fast Insider sestavení pro počítače i telefony ke stažení. Co přináší nového?

Jindřich Lukeš | články včera v 10:17

26. října Microsoft představí nová zařízení, na co se těšit? (aktualizováno)

Podrobnější informace o obsahu tiskové konference Microsoftu ohlášené na 26. října.

Jindřich Lukeš | články 25 | 10 | 16

Outlook Mail a Kalendář pro Windows 10 (Mobile) - detailní pohled (aktualizováno)

(25.10.): Interaktivní notifikace a další funkce ve verzi pro PC.// Podrobná recenze systémové aplikace sloužící ke správě e-mailů a kalendáře ve Windows 10 Mobile.

Jindřich Lukeš | software 25 | 10 | 16

Microsoft ukončil podporu Skypu pro Windows Phone 8.1 a starší

Jindřich Lukeš | software 24 | 10 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím