Exkluzivně: Odemčený emulátor WM7 - Podrobný návod

Microsoft spolu s vypuštěním SDK pro WP 7 uvolnil ořezanou verzi emulátoru. Ten neobsahoval všechny systémové nástroje, nastavení a nabídky. Danu Ardeleanovi z XDA se však podařilo získat plnohodnotný emulátor a zpřístupnil ho veřejnosti. V tomto článku si ukážeme, jak i Vy můžete tento plnohodnotný emulátor vyzkoušet...
n style="text-decoration: underline;">

Autorem tohoto článku je yaqwsx

 

Pozor! Pro zprovoznění emulátoru potřebuje Windows Vista nebo 7, na Windows XP nejde emulátor nainstalovat.

 

Co budeme potřebovat?

Nejdříve bude třeba základní SDK (není třeba kompletní, včetně dokumentace, atd.). Ve formě webové instalace ke stažení zde (instalační program 2 MB, který stáhne dalších 300 MB). Tato instalace udělá vše za nás.

Poté je nutno stáhnout odemknutý image WP 7 (wm70c1.bin – 75MB).

 

Postup:

Nyní si můžete vybrat 2 postupy; máte zájem o vývoj aplikací nebo chcete jenom nové WP 7 vyzkoušet.

 

1) Vyzkoušení WP 7

Stažený soubor otevřeme v programu Program FilesMicrosoft XDE1.0XDE.exe (pravoklik na soubor -> Otevřít v programu… -> Vybrat ze seznamu -> Najít -> a zde se proklikejte k XDE.exe). Poté se Vám spustí okno emulátoru, kde začnou nabíhat WP 7.

 

2) Vývoj aplikací

Pokud byste chtěli pro WP 7 zkusit vytvořit nějakou aplikaci a otestovat ji v odemčeném systému, musíte nahradit původní image umístěný v Program FilesMicrosoft SDKsWindowsPhonev7.0EmulationImages. Emulátor se poté spouští pro vývojáře známým způsobem přes Visual Studio.

 

 

Praktické zkušenosti:

Sám jsem emulátor zatím krátce vyzkoušel a došel jsem k velmi povzbuzujícím a matoucím zjištěním. V systému je task manager – a to celkem propracovaný. Kam se na něj hrabe task manager z WM 6…

Dále jsem čistě intuitivně zkusil použít Copy&Paste a ono funguje! Pouze ho v kontextových nabídkách nenaleznete, musíte použít klávesnici PC.

Našel jsem také průzkumníka, který je přesným opakem slov Microsoftu – člověk se s ním dostane i do systémových souborů, žádný pseudo „správce souborů“ jako u dumb telefonů.

Celkově mám z WP 7 velice kladný dojem. Ovládání je intuitivní, stylové, jádro systému je zachováno.  Microsoft ale podává rozporuplné informace – něco prohlásí, ale v zápětí je to něčím popřeno. Normálně bych díky tomu získal pocit nejistoty, ale jelikož lidé z XDA dokázali emulátor prolomit během necelých 6 hodin, tak zůstávám klidný. I kdyby Microsoft nakonec svá původní tvrzení uvedl ve skutečnost, tak lidé z XDA to určitě vyřeší. Stejně i věci, jako nedostatek aplikací se postupně časem vyřeší. Díky tomu WP 7 fandím. Zatím to vypadá, že posunou mobilní Windows o úroveň výš.

 

Videa:

Multitasking

Schránka

Celková ukázka

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Fotky pro Windows 10 Mobile (IP) - detailní pohled (aktualizováno)

(6.10.): Nová verze pro Insidery s řadou grafických změn a funkcí pro PC. // Detailní pohled na další systémovou aplikaci ve Windows 10 Mobile. Tentokrát se jedná o výchozí galerii neboli aplikaci Fotky.

Jindřich Lukeš | software 20 | 10 | 16

Mapy.cz – skvělá aplikace s podporou offline map celé Evropy (aktualizováno)

Aktualizace (18.10.): Nová funkce Panorana a aktivní objekty.// Mapy.cz jsou jednou z nejpovedenějších aplikací pro Windows Phone v oblasti mapových aplikací a nabízí v podstatě vše co webová verze.

Tereza Kratochvílová | software 18 | 10 | 16

Automobilová navigace Sygic v akci se slevou až 70%

Jindřich Lukeš | software 14 | 10 | 16

Microsoft Band 2 - přehled všech aktualizací firmwaru vč. podrobného popisu novinek a vylepšení (aktualizováno)

(14.10.): Dobré opravy a vylepšení. // V tomto článku naleznete přehled všech aktualizací, které byly doposud vydány pro Microsoft Band 2, a to vč. podrobného popisu novinek a vylepšení v nich obsažených.

Jindřich Lukeš | články 14 | 10 | 16

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(7.10.): Nová verze s podporou zálohy na OneDrive a dalšími novinkami.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 07 | 10 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím