Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

QuickWP – jednodušší a rychlejší používání Windows Phone

Aplikace QuickWP je skvělým pomocníkem pro ty, kterým přijde systém Windows Phone v některých případech neefektivní a nedoladěný. Díky této aplikaci získáte rychlý a jednoduchý přístup k oblíbeným kontaktům a odkazům, upomínkám, šablonám a síťovým nastavením.

StaženíV tomto článku si podrobněji představíme šikovnou aplikaci QuickWP od společnosti XPERIENSIS, jejímž účelem je usnadnit práci s vaším Windows Phone zařízením. Jak je všeobecně známo, systém Windows Phone je v několika směrech nedoladěný. A právě jedním z těchto nedodělků je i neexistence rychlého a jednoduchého přístupu k určitým funkcím systému. Řešením je aplikace QuickWP, která zefektivňuje práci se zařízením - umožňuje rychlý přístup k oblíbeným kontaktům a odkazům, vyhledávání na webu, vytvoření SMS šablon nebo nastavení upomínek. Aplikací s podobným účelem existuje mnoho, avšak zabývají se pouze dílčími částmi (např. Forward contact, Connectivity tiles apod.). Velkou předností QuickWP je tedy fakt, že všechny tyto funkce sdružuje a není tedy potřeba využívat nespočet jednotlivých aplikací.

quickwp

V následujících několika odstavcích se podrobněji zaměříme na základní funkce, jimiž aplikace disponuje. Nebudou zde prezentovány všechny, jelikož aplikace jich nabízí nepřeberné množství a popis by to udělalo značně složitější. Zde je jejich základní výčet:

 • rychlé přidání oblíbených kontaktů z telefonu
 • rychlé volání, SMS nebo sdílení kontaktních informací
 • správa oblíbených odkazů
 • vnitřní prohlížeč s možností přidat aktuální stránku
 • rychlé hledání pomocí Google, Bingu nebo Seznamu
 • upravovatelné šablony
 • bohatá správa upomínek
 • ochrana heslem pro vybrané kontakty a odkazy
 • rychlý přístup k síťovým nastavením
 • mnoho dlaždic na plochu
 • podpora pro Pocket (Read It Later)

 

Celá aplikace je rozdělena do pěti záložek – start, lidé, odkazy, šablony a upomínky (každou záložku lze samostatně připnout na úvodní obrazovku, takže máte důležité uložené informace ihned při ruce). Ikony v dolní liště se v každé záložce opakují, avšak občas jedna a tatáž ikona nemá stejnou funkci, což působí (alespoň ze začátku) trochu zmateně. Pomocníkem při jakýchkoli problémech jsou všudypřítomné tipy a krátká sdělení, která se zobrazují při prvním použití aplikace. Pokud byste si je chtěli kdykoli později znovu prohlédnout, skrývají se pod ikonou otazníku v dolní liště, která vás přesměruje na internetové stránky vývojáře.

 

Záložka „start“

Záložka start obsahuje v horní liště sadu nejpopulárnějších přepínačů, s jejichž pomocí lze rychle zapnout/vypnout režim v letadle, bluetooth, wifi a nastavit mobilní síť. Každý z těchto přepínačů můžete umístit na úvodní obrazovku zařízení a mít tak k nim zajištěn snadný přístup. Odpadne tedy jejich zdlouhavé hledání v nastavení. Pod těmito síťovými úlohami se v úvodní záložce nacházejí též položky z ostatních záložek – tedy lidé, odkazy a šablony. Ke všem nejdůležitějším položkám tak máte snadný a hlavně rychlý přístup.

quickwp

 

Záložka „lidé“

Druhá záložka „lidé“ nabízí prostor pro přidání svých oblíbených kontaktů z telefonu. U každého kontaktu se vytvoří dlaždice s fotografií a rychlou volbou pro volání či sms. Kromě toho můžete kontakt libovolně editovat, sdílet ho jako vizitku prostřednictvím sms nebo emailu, kopírovat základní údaje do schránky, či si k němu přidat upomínku.

Přidat nový kontakt jde dvěma způsoby – tím prvním (a také používanějším) je přidání kontaktu z telefonního seznamu vašeho zařízení. Tlačítko lupy v dolní části obrazovky vás přesměruje do seznamu a kliknutím na ikonu srdce se kontakt přidá do aplikace. Druhou variantou je možnost manuálního přidání, které se provádí přes ikonu plus. Po vyplnění nových informací budete aplikací dotázáni, zda tento kontakt chcete vytvořit i v běžném telefonním seznamu. Pokud o to zájem nemáte, stačí zmáčknout tlačítko zpět.

Poslední nepopsaná ikona nacházející se v dolní liště je ikona tužky, kterou spustíte mód editace. V něm lze oblíbené kontakty libovolně řadit, mazat je, či se po kliknutí na konkrétní kontakt přesunout přímo k jeho editaci. V ní se upravuje fotografie, zobrazované jméno a také výchozí telefon a email. Telefonů i emailů lze samozřejmě přidat více, avšak pouze jeden lze zvolit jako výchozí (využívá se k rychlému volání, sms, k posílání údajů vizitkou).

quickwp quickwp quickwp

 

Záložka „odkazy“

Ve třetí záložce „odkazy“ si, jak už sám název napovídá, spravujete oblíbené odkazy na webové stránky. Odkazy se přidávají jednoduše přes ikonu plus v dolní liště. Stačí vyplnit URL adresu a název (u některých známých stránek jako je např. seznam.cz se název a příslušná ikona přiřadí automaticky). Seznam přidaných odkazů lze prohledávat či editovat (změna pořadí, smazání, editace konkrétního odkazu).

Odkazy lze otevírat buď prostřednictvím prohlížeče Internet Explorer, nebo interním prohlížečem, který oproti IE nabízí další funkce spojené s aplikací QuickWP (sdílení, vytvoření nové upomínky, přidání nového odkazu, přesměrování zpět do aplikace atd.).

Pokud jste zaregistrováni ve službě Pocket (getpocket.com), lze ji využívat i zde. Účelem služby Pocket je uložení článku z internetu a možnost vrátit se k němu později. V nastavení aplikace je samostatná dlaždice s názvem „pocket“, v níž se ke službě můžete přihlásit, a tedy vkládat odkazy ke svému Pocket účtu.

quickwp quickwp

 

Záložka „šablony“

V této záložce se zobrazují vytvořené šablony, tedy jakési standardizované často využívané texty. Šablony jsou dvojího druhu – sms a email. Nová šablona se vytvoří běžně přes ikonu plus. Dále se vyplní její název, druh (textová zpráva, email), obsah a zda se jedná o šablonu obecnou, či vázanou s konkrétním kontaktem. Takto vytvořená šablona se přidá do seznamu, v němž jsou pro větší přehlednost šablonám dle druhu přiděleny rozdílné ikony. Po kliknutí na konkrétní šablonu jste přesměrováni do klasického psaní sms, či emailu. Jako v ostatních záložkách, tak i zde lze šablony řadit, mazat a samozřejmě i editovat. Šablony se kromě zobrazení ve své záložce nacházejí také u každého kontaktu (v detailu).

quickwp quickwp

 

Záložka „upomínky“

Poslední záložka ukrývá uložené upomínky a alarmy. Rozdíl mezi těmito dvěma typy je v tom, že upomínka zazvoní pouze jednou, kdežto alarm zvoní opakovaně, dokud není vypnut. Při vytváření nové položky je nutné vyplnit její název, čas a typ (upomínka, alarm). Šikovnou vlastností je možnost přidat k upomínce „akci“ – volat, poslat email, přejít na odkaz. Např. při zvolení možnosti poslat email je nutné dále z telefonního seznamu vybrat emailovou adresu příjemce. Při následném zobrazení upomínky v daném čase stačí na upomínku kliknout a budete přesměrováni k dané akci (např. volat kontakt). Bohužel se při testování vyskytl celkem zásadní problém v případě, když se upomínka objeví v době, kdy je telefon uspaný (tedy v drtivé většině případů). V tomto stavu neproběhne přesměrování a upomínku je tak možné pouze odložit, nebo zavřít. Je však nutné zmínit, že toto omezení vychází přímo ze systému Windows Phone a není to tedy chyba aplikace. Na druhou stranu, pokud vývojář narazí na takovéto omezení, je zbytečné funkci nabízet, jelikož je téměř nevyužitelná.

Oproti ostatním záložkám se v dolní liště objevuje ikona blesku, díky níž lze vytvořit rychlou upomínku – účelné při použití v blízké budoucnosti. Čas upomínky si volíte jednoduše z nabídky, která je rozdělena do tří sloupců (v prvním sloupci jsou zobrazeny minuty od aktuálního času, v druhém hodiny a třetí sloupec udává přímo hodinový čas). Dále upomínku upravujete stejně jako klasickou.

quickwp quickwp

 

Nastavení

Pokud se krátce zastavíme u nastavení aplikace, to je graficky přehledně rozděleno do několika dlaždic v metro stylu. Kromě již zmíněného SkyDrivu, Pocketu a hesla se zde dále spravuje např. prohlížeč, spořič baterie, osobní informace, zobrazované údaje na hlavní obrazovce atd. Detailnější popis nastavení a přehled všech jeho možností se nachází na stránkách vývojářů v rámci zpracované nápovědy (http://www.xperiensis.com/quickwp-cs#settingsgeneral).

quickwp

Kromě výše jmenovaného je dalším plusem možnost zálohovat všechna aplikační data na SkyDrive. Stačí se pouze přihlásit svým Microsoft Live účtem a zvolit, zda se mají data zálohovat na server, nebo importovat do aplikace. Jako poslední je ještě potřeba zmínit funkci ochrany soukromí. Díky nastavení hesla je možné následně v editaci uzamknout kontakty a odkazy, které se tím stanou neviditelné. Znovu se normálně zobrazí až po zadání hesla, které je možné vyplnit prostřednictvím zástupcem „odemknout položky“ v dolní liště obrazovky.

 

Hodnocení

V předchozích odstavcích byly popsány základní funkce, které aplikace obsahuje. Jak je vidno, je jich bezpočet a ze začátku bude chvíli trvat, než se v nich uživatel zorientuje a zjistí jejich účel. Avšak po tomto „krušnějším“ úvodu pozná praktičnost a skvělou využitelnost aplikace, která do systému Windows Phone přináší trochu jednoduchosti, rychlosti a účelnosti. Samozřejmě zde najdeme i určitá negativa, mezi něž patří např. nejednotné ovládání nebo až příliš velké množství funkcí, které paradoxně znesnadňují přehlednější orientaci v záložkách. Objektivně však pozitiva převažují a vytýkané drobnosti v žádném případě neovlivňují použitelnost QuickWP. Navíc je k aplikaci vytvořena velice podrobná nápověda, která poskytne pomoc při jakýchkoli potížích či nejasnostech. Aplikace je ke stažení na Storu za cenu 41,99 Kč s možností vyzkoušení trial verze.


Komentáře (37)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Joystick

13 | 05 | 12 23:49
Jeden postřeh k prohlížeči. Velmi často se mi stává, že prohlížeč nezareaguje na stisknutí tlačítka zpět. Nevrátí ze o stránku zpátky. Při opakovaném stisknutí se však prohlížeč vrátí zpět o 2 stránky což je při absenci tlačítka dopředu frustrující! Podobné chování se u systémového prohlížeče se neobjevuje, tak tlačítko zpět zafunguje ihned. P.S. Stále mi chybí ukazatel načítání stránky Děkuji 0

Flynn

15 | 04 | 12 07:55
K odpovědím: Nereagoval jste na první část mého příspěvku, který obsahuje požadavky, o nichž si myslím, že je možné je splnit. Fungují i u jiných aplikací, proč to nemít i zde? 2. Navigaci obrazovek by bylo dobré popsat v Tipech, ne každého to napadne. Stačí uvést, že obrazovky lze posouvat vlevo a vpravo přejetím prstem za horní část obrazovky (přes ikony), případně přejetím přes vepisovací pole. Aplikace není v Metro stylu, kdy v horní části obrazovky bývají názvy dalších obrazovek. Tak, jak to je teď nikoho netrkne, že je lze posouvat. V Tipech mohou být ale i další tipy, které jsou uvedeny u popisu aplikace na Marketplace. Bude to dobrý nástroj s bohatými funkcemi a ne vše je možno si zapamatovat. Výborně je to zpracováno u aplikace Meteoservis (viz), tak nějak bych si sekci "O aplikaci" představoval. Je tam uvedeno vše včetně změn ve verzích. 4. Hodnocení je důležité a možnost ohodnotit aplikaci je v menu. Opravdu nemusí (nechci, aby to tak bylo) každou chvíli vyskočit připomínací obrazovka Ohodnotit/Zakoupit plnou verzi. Chápejte, že je to otravné a tato aplikace je tím charakterizována. 6. Obávám se, že jsem vysvětlení nepochopil. 0

rastislav.maskal

15 | 04 | 12 00:07
Dobry den dekuji za pripominky: 1) opravime 2) dostanete se soupnutim obrazovky doleva...celkem je tam 5 obrazovek mezi kterymi se pohybujete slidovanim obrazovak..jedina neprijemnost s tim spojena ze na hlavni obrazovce nesmite tahat v seaznemech ( Rychle kontakty,Rychle Odkazy, Rychle SMS ) ale musite tahat napr pres textbox vyhledat na.. nebo v jienn miste mimo tychel seznamy... 3) ano tohle chovani jsme se snazili zafizovat ale jelikoz Update resil jine dulezite chyby tak jsme to nestihli tu navigaci uplne vychychytat 4) hodnoceni pomaha umisteni mezi ostatnimi aplikace v marketplace a popravde i kdyz jsme vyvoji venovali hodne casu z nejakeho duvodu ma celkem slaby rating, takze tohle je pokud tuhle situaci zlepsit 5) detto suovisi s bodem 3 6) jsou tam 2 seznamy ..spodni je RYCHLE SMS ale popisek je vpravo kvuli usetreni mista... Pripravujeme dalsi verzi s temito opravami a i dalsimi funkcemi... Dekuji 0

Flynn

14 | 04 | 12 09:18
Na Marketplace je již update na verzi 1.5. Bohužel, v aplikaci je stále mnoho chyb, které mi brání v zakoupení plné verze. Kompromis s fotografií kontaktu je sice hezký, ale ne dokonalý. Osobně tam nepotřebuji mít jméno vůbec. Měl bych ještě pár nápadů. Protože tato aplikace mi umožní zbavit se některých aplikací jednotlivých, rád bych, aby některé vlastnosti obsahovala právě ona. Jedná se o zástupné tiles pro zapínání/vypínání funkcí telefonu, kde některé mají možnost informovat o stavu funkce, např. Wi-Fi - může zobrazovat zda je ON nebo OFF nebo česky Zap. nebo Vyp. Přidal bych to do všech, u kterých to je možné. Tím by se z dlaždic staly Live Tiles. Ikona pro připomínky, resp. její zástupná dlaždice by mohla zobrazovat nejbližší událost s popisem a časem, v terčíku by byl celkový počet nastavených připomínek. LT by mohla být překlápěcí. Přes den jsem si trochu hrál s aplikací a zjistil jsem, že: 1. V seznamu připomínek není uveden časový údaj v evropském formátu 2. Nemohu se dostat do seznamu připomínek jinak, než krkolomným způsobem, viz bod 3 3. Když si v menu vyberu položku Tipy, odchodem z nich mě to někdy hodí do seznamu připomínek (!) - mělo by to jít zpět na hlavní obrazovku a seznam připomínek by měl být dostupný z menu (např. místo toho srdíčka, které žádá o ohodnocení). 4. Nelíbí se mi na hl. obrazovce ikona srdíčka s funkcí Ohodnotit. Ohodnocení je v menu O aplikaci, to by mohlo stačit. 5. Když mám na home screen dlaždici Připomínky, stisknu ji a správně mě to přenese do připomínek. Když v nich nic nenastavuji a dám šipku zpět, jsem zpátky na home screen. To je OK. Když zadám novou připomínku a uložím ji, jsem v seznamu připomínek. Ale když dám šipkou zpět, hodí mě to na hlavní obrazovku aplikace nikoli do menu připomínek. Od toho je tam ale přeci tlačítko Home. Chtěl bych, aby se po stisku šipky aplikace uzavřela tak, jako je to u nastavování např. Flight Mode, Wi-Fi... 6. Nastavil jsem si pokusnou SMS šablonu. Ta se mi ovšem objevila s ikonou zeměkoule pod popiskem RYCHLÉ ODKAZY. Na co je na hlavní obrazovce popisek RYCHLÉ SMS? Zjišťuji, že aplikace má stále mnoho chyb. Již jsem si ji chtěl koupit, ale zatím počkám, dokud nebude dokonalá a maximálně jednoduchá. V této podobě nějak neodpovídá svému názvu Quick It. Např. výzva k ohodnocení aplikace je otravná a taktéž výzva k zakoupení plné verze. Tato se jmenuje Free a není to tedy trial verze. 0

rastislav.maskal

11 | 04 | 12 13:17
V marketu je uz 1.4: -Při zadávaní SMS šablony možnost vyhledat telefonní číslo podle jména -Přidané kontextové menu pro favorite kontakty -Přidaná možnost zadat vlastní popisek pro rychlé připomínky bohužel dostala se tam jedna chybka kterou řeší včera submnitnuta 1.5: -Oprava tlačítek Volat, Email, SMS v seznamu oblíbených kontaktů -Přidaná funkce alarmu do rychlých upomínek -Přidané kontextové menu do vyhledávaní kontaktu -Optimalizace rychlosti spouštění aplikace, hlavně u placené verze 0

rastislav.maskal

07 | 04 | 12 20:36
presne tak, spravna cesta je spis ty neduhy nejak odstranit. Ale zatim jsme prohlizeci nedavali nejakou extra prioritu, mozna v dalsich verzich.. 0

Joystick

07 | 04 | 12 20:13
Uvítal bych kdyby se rychlé odkazy otevírali ve vestavěném IE a ne v prohližeči aplikace Obávám se, že pak nepůjdou funkcionality jako uložení stránky do rychlých odkazů, návrat přes home tlačítko do aplikace a atd. Ale nevím, to je na vývojáře 0

versus

06 | 04 | 12 16:17
Uvítal bych kdyby se rychlé odkazy otevírali ve vestavěném IE a ne v prohližeči aplikace 0

rastislav.maskal

06 | 04 | 12 16:07
Pridane..nova verzia submitnuta 0

rastislav.maskal

06 | 04 | 12 13:33
OK..vetsinu veci jeste dnes dodelame a bude jeste dnes submitnuto s verzi 1.4 0

Joystick

06 | 04 | 12 10:34
Další námět na vylepšení. Po prozkoumání nové funkce připomínek mám následující požadavek na funkci. Aktuální stav. Chci si například nastavit připomínku, že si mám za dvě hodiny vzít prášek. Udělám následující kroky. 1. Na úvodní stránce kliknu na budíka 2. V seznamu časů zvolím 2 hodiny 3. Edituji připomínku 4. Dopíši text "Vzít si prášek" 5. Ukládám Kdyby na té obrazovce, kde je seznam všech možných časů, bylo vedle nadpisu "Vlastní:" textové pole, kam by se dal napsat text připomínky, vypadalo by zadání připomínky takto. 1. Na úvodní stránce kliknu na budíka 2. Napíši text "Vzít si prášek" 3. V seznamu časů zvolím 2 hodiny Rychlé a funkční. Dále bych měl poznámku spíše až nebudete mít co dělat Aplikace je graficky velmi povedená což se vůbec nedá říci o ikonách (resp. piktogramech) které je možné přidat k sms šablonám nebo k rychlým odkazům. Buď by bylo dobré vytvořit galerii ikon kvalitativně odpovídající zařízením Windows Phone, nebo alespoň přidat možnost přidání vlastních ikon. Děkuji 0

Joystick

05 | 04 | 12 22:53
Tak mám zaktualizováno. Pár postřehů. 1. Nejde posílat SMS šablony jak jsem očekával. Napíšu to polopaticky. Mám šablonu podobného znění: "Dobry den,dekujeme za vasi objednavku, ale potrebujeme zaslat jeste vas email." Z podstaty věci je zřejmé, že tuto šablonu posílám na libovolná čísla zákazníků a to pořád nejde. 2. Přidat číslo přímo k šabloně - super, to využiji, ale proč si ho kromě zadaní nemohu vybrat i ze seznamu kontaktů? Takhle musím najít kontakt napsat si na papírek číslo a to pak přepsat do šablony. 3. Tohle je drobnost - proč když si zvolím české prostředí mám časy u připomínek v anglickém formátu AM/PM? 4. Web browser - proč se neukazuje průběh načítání stránky jako v IE? Takhle nevím jestli se stránka načítá, nebo jestli mi padnul net, čekám a snad se dočkám. Jinak je aplikace super a děkuji za bezvadně opravené chyby při hledání a přecházení mezi browserem a aplikací. 0

rastislav.maskal

05 | 04 | 12 01:15
Nove jsou SMS sablony i na hlavni strance viz screenshoty: http://quickit-phone.cz/images/screenshots/1.png a do SMS sablony muzete napsat libovolne cislo http://quickit-phone.cz/images/screenshots/8.png Ale je pravda ze nad ostatni kontakty do kontextoveho menu jsme to zatim nedavali. Hned si pisu skusime hned v dalsi verzi... Btw Quick It v 1.3 byla pred chvili certifikovana... 0

Joystick

04 | 04 | 12 23:04
Chci se zeptat, zdali je v nové verzi už zapracovaná možnost odeslání SMS šablony na libovolné číslo tedy ne jen na ty v kontaktech. V popisu změn to nevidím a dost na to čekám. Děkuji 0

rastislav.maskal

03 | 04 | 12 10:56
Pred par dny submitnuto, tak kdyz projde registraci dame vedet.. zatim vice info a nahledy na http://quickit-phone.cz 0

rastislav.maskal

29 | 03 | 12 11:08
Tak na UK marketu nová verze zatím není. Tak to se omlouvam..jste pri beta testovani jsme narazili na nejake chybky, snad to dnes u konecne Submitnu 0

Jindřich Lukeš

21 | 03 | 12 22:47
Tak na UK marketu nová verze zatím není. 0

rastislav.maskal

19 | 03 | 12 16:34
1.3 Nove funkce -pridana ikona pro rychle pripominky na uvodni strance s moznosti pripnout jako systemovou dlazdici -moznost pridat pripomku je kontaktu s akci volat zpatky -pridana stranka se seznamem pripominek s moznosti pridat pripomiku -moznost sdideleni odkazu z hlavni obrazovky v kontext menu -Pridany seznam rychlych SMS tj do SMS sablony je mozne pridat telefonni cislo a odelat jednim klikem z hlavni obrazovky, rovnez pridana moznost vybrat zobrazovanu ikonu/ -optimalizovany design pro metro a taky prostor pro zobrazeni rychlych SMS bez nutnotnosti skrolovani -pridana podpora pro portrait mode -pridana moznost hledani na internetu po stiknuti ENTER z klavesnice -pridana moznost hledani kontaktu po stiknuti ENTER z klavesnice -pridane lokalizace: Francouztina, polstina Opravy -opravene dvojite kliknuti pro hledani na internetu -opravene a zrychlene posouvani stranek Free verze ma omezeny pocet, max 3 pripominek 0

rastislav.maskal

18 | 03 | 12 00:07
Verzia 1.3 uz coskoro. http://wphone7.cz/wp-content/uploads/2012/03/QuickItFree-1.png 0

Joystick

01 | 02 | 12 23:08
Add 3) HW tlačítko back se samozřejmě dá použít, ale pakliže si na hledané stránce přečtete tak maximálně jednu stránku. Jestliže na nalezeném webu projdete třeba 5 stránek, musel bych 5x klikat na tlačítko back než se dostanu na vyhledávání. Proto raději jednou kliknu na tlačítko Home. Vaše vysvětlení ke vzhledu dlaždice chápu a respektuji. Jinak aplikace je pro mě určitě přínosem Děkuji 0

rastislav.maskal

31 | 01 | 12 23:11
Zdravim Vas, add 1) vime o tom, pokusime se v dalsi verzi opravit add 2) dekuji za info o tomhle chovani pri hledani jsme nevedeli ...tohle jsme uz opravili a rovnez bude v dalsi verzi.. add 3) asi mate pravdu ..ja spis pouzivam HW tlacitko back kde mne to hodi na google, ale myslim ze nebude problem dodelat tu podporu pro landscape mode i na hlavni obrazovce Chybejici funkce: Add 1) nyni je uz implemento bude v dalsi verzi Add 2) tady je to spis vec nazoru, zatim je ta barba spis soucast znacky daneho produktu a taky s cilem se trochu odlisit. Predbezne bychom to radi nechali jak to je... Moc dekuji za pripominky. Rastislav Maskal 0

Joystick

31 | 01 | 12 15:04
Dobrý den. Mám dotaz na tvůrce. Aktualizoval plnou verzi a mám několik připomínek na funkčnost, které mě docela otravuji. 1. Horizontální přesun obrazovek - Když udělám rychlý pohyb například doprava, místo toho aby se obrazovka plynule rychle přesunula a zobrazila se další (sms šablony), tak dojde k tomu, že se obrazovka v polovině zastaví a pak tam rovnou skočí druhá. Není to pěkné, proč to jinde funguje a tady ne? 2. Vyhledávání na Google. Do řádku napíši hledaný výraz a kliknu na enter. Nic se nestane Kliknu na lupu, zmizí klávesnice, opět se nic nehledá. Znovu kliknu na lupu a teprve nyní se pustí prohlížeč. Proč se nemůže zobrazit prohlížeš na enter nebo na první ťuknutí na lupu? 3. Naprosto zoufalé je, že není podpora landscape pro hlavní aplikaci. dneska práce vypadá takto. V portrait si do vyhledávací řádku něco zadám. Pustí se google, já otočím na landscape a čtu si co potřebuji. Pak chci hledat něco jiného, kliknu tedy na ikonu home, vrátím se na hlavní aplikaci na vyhledávání a opět musím otočit telefon na portrait. Zadám termín, vyhledám a opět otáčím na landscape. A tak pořád. Poněkud obtěžující. Chybějící funkce, které potrádám: 1. Odesílání SMS šablon na libovolné číslo 2. Dlaždice v systémové barvě jako třeba u jiných aplikací (Meteoservis) Děkuji za odpovědi. 0

rastislav.maskal

26 | 01 | 12 15:45
Tak plna verze dostupna az dnes ...pritom certifikovana byla uz pred 2 dny. Nevim vsechno na tom marketplecu trva strasne dlouho ( http://www.windowsphone.com/cs-CZ/apps/84748d24-1e89-4d24-bd0a-894015da7550 http://www.wphonedev.com/wp-content/uploads/2012/01/zune-QUICK-IT.png 0

rastislav.maskal

20 | 01 | 12 18:56
Tak uz je dostupne verze 1.2, ktera resi jednu nehezkou chybu pri startu aplikace. Plnou verzi jsme naopak submitli az dnes, jeste tam byli nejake vizualni chybky u Light temy. 0

Jindřich Lukeš

12 | 01 | 12 18:10
ten schvalovací proces je někdy na hlavu, přijde mi že to kontrolujou nějaký trubky. když vidím co u schvalování normální aplikace dělají problémů a naopak co "bordelu" se na market dostane 0

rastislav.maskal

12 | 01 | 12 16:00
Tak Free verze uz by mela byt dostupna http://www.windowsphone.com/cs-CZ/apps/af2b4303-7f9f-4c0f-8add-eff904f91359 Placenou i kdyz byla releasovana stejne nam zamitli..pry nepodporuje jiny jazyk jako anglictinu...coz neni pravda. 0

rastislav.maskal

10 | 01 | 12 14:15
Dekujeme, urcite bude i dalsi verze s dalsimi funkcemi napr: call reminder... Pripadne pokud nam poradite co by se tam hodilo ... 0

Joystick

09 | 01 | 12 23:10
Tak jsem Vás podpořil a aplikaci zakoupil Těším se na brzkou aktualizaci. 0

Joystick

08 | 01 | 12 21:50
Nevím jestli to je spojené, ale mě šlo spíše jen o to, aby když mám nastavené modré dlaždice, aby ta vaše měla stejnou barvu, když zelené, aby byla zelená apod. 0

rastislav.maskal

08 | 01 | 12 21:08
Zmeny ze schemeta jsme museli zakazat ..jinak by ta applikace v bilem schemata byla necitelna... SMS sablony mimo QuickContaCtu nejde zatim pouzit..dodelame v dalsi verzi Upravil david.sedivy - Necituj předchozí příspěvek!!! Citace smazána. 0

Joystick

07 | 01 | 12 22:36
Pěkná aplikace, zatím testuji free verzi, ale vypadá to na nákup Jen bych také uvítal, aby dlaždice na úvodní stránce brala v potaz barevné schéma. A na ještě jeden problém jsem narazil. Jak mohu odeslat sms šablonu na číslo, které nemám v seznamu? Děkuji. 0

rastislav.maskal

07 | 01 | 12 20:39
Verze 1.1 submitnuta na marketplace, pár sní potrvá než bude ke stažení... Finální změny ve verzi 1.1: 1) Je možné připnout ikony WiFi, Bluetooth, Airplane módu a datové na úvodní obrazovku 2) Poslat kontaktní informace vybraného kontaktu na email nebo SMS 3) Možnost změny pozadí aplikace na jiný obrázek 4) Německá lokalizace 5) Možnost přidat podpis ke SMS 6) Možnost navigace mezi hlavními obrazovky pomocí rotace stránek 7) Přidán Landscape mód do prohlížeče 8) Další drobné vylepšení a opravy 0

rastislav.maskal

15 | 12 | 11 03:35
Tak mame pripravenou novou verzi 1.11 s avizovanymi zmenami. V podstate je videt ze screenshotu: http://www.wphonedev.com/wp-content/uploads/2011/12/1.png http://www.wphonedev.com/wp-content/uploads/2011/12/2.png http://www.wphonedev.com/wp-content/uploads/2011/12/3.png http://www.wphonedev.com/wp-content/uploads/2011/12/4.png http://www.wphonedev.com/wp-content/uploads/2011/12/5.png http://www.wphonedev.com/wp-content/uploads/2011/12/6.png http://www.wphonedev.com/wp-content/uploads/2011/12/7.png http://www.wphonedev.com/wp-content/uploads/2011/12/8.png 0

rastislav.maskal

08 | 12 | 11 21:14
V nove verzi bude minimalne (vypnuti pozadi)..bylo pozadovano na jinych forech (pokud stihneme bude i vyber jineho...) Pridani podpisu k SMS a SMS template Resend contact info na SMS a EMAIL Predelany obrazovky na Scroll Pivot aby se dali cele posouvat do stran tj z hlavni obrazovky na Quick Contacts, Links, SMS templaty a zpet 0

Viktor

08 | 12 | 11 08:36
Uvítal bych, kdyby bylo možné si měnit pozadí svými tapetamy, a hlavní ikona programu by mohla mít (dle mého) barvu přizpůsobitelnou dle nastavení motivu v telefonu. Pak by to nemělo chybu. Držím Vám palce 0

Viktor

08 | 12 | 11 08:33
Co máte v plánu dál ? 0

rastislav.maskal

06 | 12 | 11 01:28
Na marketplace vyšla naše první aplikace Quit It Free http://www.windowsphone.com/cs-CZ/apps/af2b4303-7f9f-4c0f-8add-eff904f91359 I když jsem to původně ani neplánovali, tak jsme nakonec připravili i verzi placenou (neomezenou) Quick It: http://www.windowsphone.com/cs-CZ/apps/84748d24-1e89-4d24-bd0a-894015da7550 Rozdíl mezi plnou a free je v počte použitých kontaktů, odkazů a SMS template. Budeme rádi, když nám napišete Vaše postřehy a nápady, co by se dalo udělat líp... Další verze na sebe nenechá dlouho čekat. Přípomínky můžete napsat do fóra nebo zasílat na mailto:quickit@xperiensis.com Předeme děkujeme 0

Mohlo by vás zajímat

Jak automaticky synchronizovat obsah plochy, dokumentů a obrázků na Windows 10?

V tomto jednoduchém návodu si ukážeme, jak jednoduše synchronizovat nejfrekventovanější složky ve Windows 10 s OneDrive a umožnit přístup k nejdůležitějším souborům odkudkoliv.

Jindřich Lukeš | návody 11 | 01 | 18

AKCE: Bezdrátová nabíječka Nokia DT-910 za 299 Kč

Jindřich Lukeš | články 26 | 10 | 17

Akce: Microsoft Office 365 pro domácnosti na 1 rok za 899 Kč

Jindřich Lukeš | software 20 | 10 | 17

WMM Jízdní řády zpět na Storu

Jindřich Lukeš | software 27 | 09 | 17

Virtuální operátoři lákají na výhru 250 000 Kč a na data i volání zdarma

Co je to virtuální operátor? Proč využít služby právě od něj? A kteří virtuální operátoři jsou v Česku k mání?

Jindřich Lukeš | články 14 | 09 | 17