Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Recenze HTC Radar - Nenápadný pomocník

V dnešní recenzi si představíme druhé letošní zařízení od HTC pojmenované jako Radar. Jedná se o velice zajímavé zařízení s 3,8" displejem, kovovým tělem a operačním systémem Windows Phone 7.5 Mango.

Koncem loňského roku bylo v recenzi HTC Titan slíbeno, že se na WMManii začnou objevovat také plnohodnotné recenze. Tento slib hodláme dodržet, a dnešní recenze HTC Radar je toho důkazem. V následujících týdnech se můžete těšit také na recenzi Samsungu Omnia W a příští měsíc snad také na Nokii Lumia 800.

Tato recenze opět nebude zcela typická, ale zaměřím se zejména na praktické zkušenosti, které jsem během testování přístroje získal. Než jsem však tuto recenzi stihl vytvořit, zaujalo mě několik dílčích vlastností, které jsem porovnal s konkurenčními zařízeními. Konkrétně se jedná o displej: Velký test displejů: SLCD vs. SAMOLED, aneb barvy nejsou všechno a fotoaparát: Velké srovnání fotoaparátů: HTC HD7 vs. HTC Radar vs. HTC Titan. Účelem těchto článků je nabídnutí dostatečného množství objektivních informací, které Vám pomohou vytvořit komplexní názor na toto zařízení a zároveň nabídnou detailní srovnání s přímou konkurencí.

Graf ceny produktu HTC Radar poskytuje server Heureka.cz

 

HTC si pro letošní rok zatím připravilo pouze dvě zařízení. První je dříve recenzovaný HTC Titan, který patří do té nejvyšší kategorie a druhým je HTC Radar, který nabízí slušnou výbavu za rozumnou cenu.

HTC Radar

 

Obsah balení

Na začátku této recenze se pozastavím nad jednou zcela nepodstatnou záležitostí, kterou je vlastní velikost krabičky, ve které si zařízení zakoupíte. V posledních letech je zajímavé sledovat trend „zmenšování balení“, kdy jsou krabičky jen o málo větší než samotné zařízení. Za krále miniaturních balení jsem považoval právě HTC, které tento trend provozuje již poměrně dlouhou dobu. Ovšem po shlédnutí krabičky Samsungu Omnia W musím svůj názor ještě přehodnotit, jelikož menší balení obsahující mobilní telefon jsem ještě neviděl :) Tyto velice kompaktní rozměry balení přístrojů však sebou přináší také nový trend v podobě minima příslušenství, které k zařízení dostanete. Ani HTC Radar není výjimkou. Spolu s telefonem dostanete pouze malou nabíječku, USB kabel a sluchátka. Osobně bych uvítal alespoň nějaké obyčejné pouzdro, či fólii na displej.

HTC Radar HTC Radar

Nabíječka je u všech HTC zařízení stejná již minimálně 2 roky. Jedná se pouze o koncovku do zásuvky s otvorem pro USB kabel. Toto řešení uživateli nabízí kompaktní rozměry a výrobce ušetří za kabel, jelikož je možné použít ten klasický datový.

Ani sluchátka již minimálně po dva roky nedoznala změn. Jedná se o klasické pecky, které navíc obsahují mikrofon, 2 tlačítka pro regulaci hlasitosti a tlačítko pro přijímaní/ukončování hovoru, či přerušování právě přehrávané skladby.

 

Design

Design obvykle nehodnotím, jelikož se jedná o subjektivní záležitost, kterou musí každý zvážit sám. Nejlépe k tomu poslouží fotografie nebo vlastní vyzkoušení přístroje (např. v obchodě). Tentokrát však udělám menší výjimku a pokusím se popsat, jak na mě zařízení působí. Jelikož jsem před recenzí Radaru používal delší dobu HTC Titan, můj pohled byl trochu zkreslený. První pocity byly takové, že jsem chtěl do této recenze napsat, že HTC Radar je zařízením bez nápadu, a že si s ním v HTC nedali příliš práce. Po delší zkušenosti jsem však svůj názor částečně přehodnotil. Přeci jen se podobnost s určitými modely nedá popřít a např. takový Desire S s Androidem je skoro jako dvojče. Ovšem na trhu s Windows Phone přístroji žádné podobné zařízení není, a proto je tento způsob zpracování dokonce i vítaný. Ovšem HTC by se obecně mělo nad velice podobným designem většiny svých zařízení zamyslet a čas od času přijít s něčím novým „neokoukaným“.

HTC Radar HTC Radar HTC Radar HTC Radar

 

Konstrukce

Obrovskou výhodou HTC Radar je konstrukce vytvořená z jednoho kusu kovu. V praxi toto řešení zajišťuje dokonalou tuhost a maximální odolnost (v rámci možností) vůči nárazům apod. V případě odolnosti vůči nárazům je třeba mít vždy na mysli, že nejslabším článkem každého chytrého zařízení je velký displej, na který telefon snad vždy dopadne (zákon schválnosti). Při běžném používání je však toto konstrukční řešení výhodné zejména proto, že nikde nic nevrže, vše pevně sedí a lícuje. Kovový povrch také vytváří úplně jiný pocit při běžném používání než plastové „hračky“ ostatních výrobců. Kov však není možné umístit po celém obvodě kvůli dostatečnému "průniku signálu“. HTC Radar má z tohoto důvodů v horní části (okolo fotoaparátu a na horní hraně) použit plast. Plastová je také spodní část zadní strany, která pokračuje téměř až pod displej.

HTC Radar HTC Radar

Spodní plastovou část je možné vysunout, a odhalit tak otvor pro SIM kartu. Možnost vyndání baterie ale nehledejte, jelikož ta je v zařízení umístěna na pevno.

HTC Radar HTC Radar

Většina povrchu přístroje je stříbrná (plastové části jsou šedé). Zpracování se zdá poměrně kvalitní a povrchová úprava velice dobře drží. Ovšem až čas ukáže, jak moc dobře. HTC bohužel u svých předchozích modelů obsahující kovové části sklízelo zaslouženou kritiku, jelikož cokoliv bylo z kovu, se po krátkém čase snadno ošoupalo (stojánek u HD7, kryt baterie u Desire Z a HD2 a jmenovat bych mohl celou řadu dalších případů).

Tvar přístroje je taktéž poměrně „obyčejný“, což je ale v tomto přístroje chápáno jako kladná vlastnost. Zařízení je totiž na všech stranách dostatečné „oblé“, což na první pohled nepůsobí zrovna luxusním dojmem, na druhou stranu absence ostrých hran zajišťuje, že se zařízení velice dobře drží v ruce.

A co říkají čísla? Rozměry přístroje jsou 120.5mm x 61.5mm x 10.9mm a hmotnost 137g. Zejména údaj hmotnosti částečně odráží kovovou konstrukci. Rozměry jsou ale jinak poměrně standardní a odpovídají velikosti displeje. Tloušťka přístroje je také poměrně slušná, i když nepatří k těm nejmenším.

HTC Radar

Pro úplnost popisu konstrukce zařízení je třeba zmínit tlačítka. V tomto případě se jedná o klasiku. Tři dotyková tlačítka (zpět, domů, vyhledávání) přímo pod displejem („předpis“ pro Windows Phone 7 zařízení), dvě klasická tlačítka pro ovládání hlasitosti na pravém boku (v horní části) přístroje, spoušť fotoaparátu pod nimi a zapínací tlačítko na horní hraně. Horní hrana navíc obsahuje otvor pro 3,5mm konektor pro sluchátka. Levý bok neobsahuje žádné tlačítko, pouze je zde ve spodní části umístěn USB konektor. Zadní strana poté v horní část obsahuje reproduktor, objektiv fotoaparátu a přisvětlovací diodu. Zpracování „mechanických“ tlačítek je výborné a jejich stisk nedělá sebemenší problémy.

HTC Radar HTC Radar HTC Radar HTC Radar

 

A jak je na tom HTC Radar s rozměry vůči konkurenci? Na první sérii fotografií je zachycen HTC Radar spolu s HTC HD7 a HTC Titan. Na druhé naleznete HTC Radar a Samsung Omnia W.

HTC Radar HTC Radar HTC Radar HTC Radar HTC Radar HTC Radar

 

HTC Radar HTC Radar HTC Radar HTC Radar HTC Radar

 

Displej

HTC Radar disponuje SLCD displejem o velikosti 3.8" s rozlišením 800x480 bodů. U těchto parametrů se na chvíli zastavíme. V první řadě je třeba vyvrátit celou řadu fám o "nekvalitě" SLCD displejů. Nová zařízení od HTC jsou vybavena „druhou generací“ SLCD displejů, ačkoliv na to není nikde marketingově upozorňováno. Dokonce i označení displejů je stále stejné. Oproti svým předchůdcům jsou však displeje podstatně „barevnější“ a lépe čitelné na slunci (černá však stále není černou ani zdaleka). Dokáží také hravě konkurovat SAMOLED displejů, které trpí viditelnějším rastrem. Doporučuji přečíst samostatný článek, kde je tato problematika podrobně rozpracována: Velký test displejů: SLCD vs. SAMOLED, aneb barvy nejsou všechno.

Uhlopříčka displeje 3,8“ je dle mého názoru hraniční. Zejména pánové s většími prsty by mohli mít při psaní na softwarové klávesnici drobné problémy. Rozložení softwarových kláves ve Windows Phone 7 je sice perfektní, ovšem pro zachování jednotnosti ovládání celého systému je klávesnice po stranách „zkrácena“, a nevyplňuje celý displej (režim na šířku), což je na takto malé uhlopříčce znatelné. Malá uhlopříčka displeje ovšem umožňuje zmenšit rozměry celého zařízení. V praxi je to tedy vždy o kompromisu. Pokud požadujete menší zařízení, je třeba počítat s menším displejem a drobnými komplikacemi při psaní.

Povrch displeje je standardní (bez úprav zvyšující odolnost), a tak se po pár dnech či týdnech na displeji objeví drobné škrábance. Pro HTC Radar tedy doporučuji zakoupit ochranou folii. Při nákupu je třeba dát pozor, aby měla fólie „výřezy“ na čidla a fotoaparát v horní části. Řada výrobců folií (např. Brando) s „výřezy“ nepočítá, a když takovouto folii nalepíte na displej, např. během hovoru ho nebudete moci rozsvítit (stále aktivní sensor přiblížení), a to ani nemluvím o nemožnosti používat přední kamerku (která přes folii moc dobře nesnímá).

 

Procesor, paměť a výkon

HTC Radar nabízí také dostatek výkonu pro bezproblémovou práci s operačním systémem. Srdcem přístroje je procesor Qualcomm MSM8255 taktovaný na frekvenci 1 GHz. Tento údaj není nijak oslnivý, je ale třeba brát v úvahu, že ačkoliv je frekvence procesoru stejná jako u loňských modelů, jedná se o procesor vyrobený novější technologií a nabízející podstatně větší výkon. I s tímto jednojádrovým procesorem nabídne HTC Radar podstatně rychlejší odezvu a práci v systému než jakékoliv zařízení s Androidem (vč. těch s dvoujádrovým procesorem). Tato skutečnost je ale dána optimalizací Windows Phone 7, které nejsou příliš hardwarově náročné.

Procesor doplňuje operační paměť RAM o velikosti 512 MB. Tato velikost je opět zcela dostačující.

Zařízení disponuje vnitřní pamětí o velikosti 8 GB. V praxi má však uživatel k dispozici pouze něco málo přes 6 GB. Vhodným nastavením synchronizační aplikace Zune a odinstalovaním nepotřebných aplikací je možné získat navíc několik desítek až stovek MB, ovšem není to "žádný zázrak". Vnitřní paměť není bohužel možné rozšířit o paměťové karty, protože operační systém pracuje s pamětí odlišně, než je tomu u ostatních platforem. Je tedy před koupí nutné zvážit, zda Vám tento prostor pro data bude stačit.

 

TIP: Recenze HTC Titan - Nejlepší Windows Phone 7 zařízení


Výdrž a baterie

HTC Radar je vybaven Li-Ion baterií o velice slušné kapacitě 1520 mAh. Díky úspornější jednojádrovému procesoru a menšímu displeji je možné stanovit běžnou pracovní výdrž na cca. 3 dny (automatická regulace podsvícení, desítky minut volání, SMS, 15minutový interval stahovaní pošty, občasné využití internetu). Spíše ale počítejte, že zařízení zamíří do nabíječky každý druhý den. Obecně však platí, že největšími „žrouty“ energie jsou mobilní data, podsvícení displeje a GPS. Pokud bude zařízení používáno pouze pro navigaci, bez připojení k nabíječce, vydrží cca 3-3,5 hodiny. Obdobné hodnoty platí také pro přehrávání videa.

Kvůli konstrukci zařízení však není baterie výměnná, což považuji za výrazný nedostatek. Osobně mám vždy minimálně jednu rezervní baterii po ruce pro případ nouze. Pokud však baterie neměníte, je tento údaj naprosto nepodstatný a naopak můžete ocenit perfektní pevnou konstrukci přístroje.

 

Fotoaparát

Fotoaparát lze hodnotit jako slušný, ačkoliv to u HTC vůbec nebývá zvykem. Až letošní modely obsahují snímače, se kterými se dá vyfotit i slušná fotografie. Stále to není nic převratného, ovšem krok kupředu je to značný. Fotoaparát v Radaru disponuje rozlišením 5 Mpx. Za horších světelných podmínek můžete použít LED blesk. V těchto podmínkách také jistě oceníte BSI sensor, který zajistí lepší kvalitu snímků. Operační systém nabízí také celou řadu možností nastavení. Více se o jednotlivých funkcích dočtete v samostatné recenzi Windows Phone 7.5 Mango. Konkrétní snímky a srovnání s ostatními modely naleznete ve článku: Velké srovnání fotoaparátů: HTC HD7 vs. HTC Radar vs. HTC Titan.

Fotoaparát umožnuje natáčet také video. Maximální rozlišení je 720p (omezeni systému). Nad displejem se nachází také VGA kamera pro videohovory.

 

Systém a software

HTC Radar je vybaven nejnovější verzí operačního systému Windows Phone 7.5 Mango s kompletní českou lokalizací. Tento operační systém má řadu specifik, které je třeba před nákupem zvážit. Obecně lze říci, že Windows Phone 7.5 není pro každého. Pro lepší pochopení celé problematiky a pro zjištění, které funkce systém nabízí (jsou pro většinu zařízení podobné), doporučuji přečíst samostatnou recenzi: Podrobná recenze Windows Phone 7.5 Mango - Nejlepší systém současnosti?

HTC navíc nabízí poměrně bohatou softwarovou výbavu. Některé aplikace jsou v zařízení již předinstalované a jiné je možné stáhnout ze speciální sekce na Marketplace.

 • HTC Hub - Informace o počasí a akciích, zobrazení zprávy.
 • HTC Watch - Možnost přehrávání filmových trailerů.
 • Locations - Ukládání aktuální lokace, footprints.
 • Connected Media - Možnost prohlížení fotografií a přehrávání videí z domácího media serveru. Případně přehrávání multimédií ze zařízení napříkald v TV. (viz předposlední přiložený obrázek)
 • Dock Mode - Speciální aplikace, která se zobrazí při připojení telefonu k docku. Na displeji se zobrazí hodiny, počasí, hudba a obrázky. (viz poslední přiložený obrázek)
 • Photo Enhancer - Možnost úpravy fotografií, zejména použití různých filtrů apod.
 • Converter - Převodník jednotek.
 • Notes - Šikovná aplikace pro psaní poznamek
 • Flashlight - Použití led diody (blesku) jako svítilny.
 • Calculator - Kalkulačka.
 • Connection Setup - Automatické nastavení datových služeb operátora.

HTC aplikace HTC aplikace HTC aplikace HTC aplikace HTC aplikace

 

Klady a zápory

+ Kovové tělo přístroje
+ Dostatečně výkonný hardware
+ Slušný fotoaparát vč. celé řady možností nastavení (automatické panorama apod.)
+ Slušná výdrž na baterie
+ Windows Phone 7.5 (grafické rozhraní, stabilita, spolehlivost, odezva systému, rychlost, funkce, Office)
+ Aplikace od HTC

- Windows Phone 7.5 (absence slotu pro paměťové karty, menší výběr aplikací, absence flashe v prohlížeči)
- Nemožnost výměny baterie
- Velikost vnitřní paměti

 

Závěr

HTC Radar je velice povedené zařízení (za rozumnou cenu v rozmezí (Zdroj: Heureka.cz, ) ), které nabízí standardní (nepříliš výrazný) design a výborné konstrukční zpracování odolné i vůči hrubšímu zacházení. Díky těmto vlastnostem a celé řadě velice užitečných funkcí operačního systému Windows Phone 7.5 se zařízení hodí zejména pro každodenní náročné pracovní nasazení. Ovšem ani multimediální funkce nejsou přístroji cizí. Velikost je také velice příjemná, je ovšem nutné počítat s menším displejem. Jediným výraznějším negativem je velikost vnitřní paměti, kterou nelze nijak rozšířit.

Rozhodnutí, zda si toto zařízení pořídit, však výrazně ovlivní samotný operační systém Windows Phone 7.5. V této souvislosti použiji citaci ze samostatné recenze operačního systému (doporučuji přečíst), která platí i pro tento přístroj:

"Windows Phone 7 je velice povedený operační systém vhodný pro práci i zábavu. Není však určen pro každého. Je třeba si vždy určit priority, které musí Váš mobilní telefon splňovat. Pokud je těmito prioritami rychlost, jednoduchost, intuitivnost, stabilita, spolehlivost, využívání sociálních sítí, multimédií apod. a grafický vzhled systému se Vám alespoň trochu líbí, Windows Phone 7 bude tím pravým systémem pro Vás. Samozřejmě za předpokladu, že pro Vás není zcela zásadní nutnost přístupu k systému souborů, výměna paměťových karet a skromné možnosti nastavení systému.

Pokud však rádi do všeho "šťouráte", upravujete si systém dle svých požadavků, vyžadujete velice specifické aplikace, či máte jiný estetický vkus, doporučuji využít spíše alternativní operační systémy, které je možné výrazně lépe přizpůsobit Vašim potřebám. Ve většině případů však za tyto funkce zaplatíte nižší spolehlivostí, rychlostí, stabilitou apod.

Před nákupem nového zařízení s Windows Phone 7 doporučuji si tento systém nejdříve na několik dní vyzkoušet. Velmi rychle si tak zjistíte, zda Vás tento systém oslovil, či nikoliv. Ti co Windows Phone 7 vyzkoušeli a systém je oslovil, již "nikdy" nebudou chtít nic jiného. Toto pravidlo platí i naopak. Pokud Vás systém nezaujme, asi těžko si k němu někdy naleznete cestu."

Graf ceny produktu HTC Radar poskytuje server Heureka.cz

Komentáře (45)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Nery

26 | 07 | 12 10:04
Dnes přes Zune stažena aktualizace 7.10.8773.98. 0

Flynn

05 | 06 | 12 15:20
K tomu HTC Hub: také jsem ho měl na Homescreen a aktualizoval akorát počasí, to snad není taková zátěž. Ale že by my "žral" data, to ne. Ale jak píšeš, záhada byla zřejmě jinde, tak zkus HTC Hub zase vrátit zpět. 0

rosnie

05 | 06 | 12 12:38
PS: záhada půlnočního vyúčtování je teda rozluštěna. T-mobile ne jen že stahuje data přes den kdy zahájíte a ukončíte datové připojení, ale také zároveň každou půlnoc doúčtuje nějaký souhrn dat, které proběhly během dne a tím pádem se to objevuje o půlnoci. Nejsem si sice vědom, že bych přes den tahal takové data, ale možné to je. To jen tak pro informaci. Je sice divné, že to dělá až s příchodem HTC Radar, ale tak spokojil jsem se s takovou odpovědi od T-Mobile, s předchozími telefony jsem se vešel do 200 MB a používal jsem to stejně jako ted. Nyní se vlezu do 1GB. 0

rosnie

05 | 06 | 12 12:06
Myslím, že to bylo tím, že jsem to měl na Homescreen. že o půlnoci prostě zesynchronizoval vše, co tam měl a tím to sosalo data jak o život. Od té doby zatím klid na datech. Ale objevil se mi jiný problémek, tak by měl zajímaly vaše zkušenosti. Chtěl jsem začít používat viber, protože hodně známých to používá. Tak jsem to nainstaloval a zjistil jsem, že mi nechodí push notifikace, i když by fungovat měly. takže o nových zprávách se dozvím jen v případě, že jsem zrovna přihlášen. což je k ničemu. Tak jsem zkusil whatsapp a tady vše funguje bez problémů. Máte někdo zkušenost s viber? funguje vám na radaru push notifikace? Nemůže to blokovat právě whatsapp? Díky za zkušenosti. 0

Flynn

04 | 06 | 12 16:07
Mně ale HTC Hub opravdu nikdy nezlobil a taky mám Radar. Jen jsem ho dal pryč z Homescreen, protože mi vadilo nepřesné počasí. Ale používám ho na měnové kurzy. 0

rosnie

04 | 06 | 12 07:21
Vracím se k datům, které mi odcházely o půlnoci. Odinstaloval jsem dopravní situaci, freespeedtest, vimeo, Palringo. Přibylo whatsapp. odebral jsem z dlaždic HTC hub a čistotou ovzduší. Oběma jsem zakázal aktualizaci a zatím nepozoruji znatelný úbytek dat, za poslední 4 dny mi ubylo 24MB. což by i zhruba odpovídalo. Takže mé podezření na HTC hub pořád platí. 0

Flynn

31 | 05 | 12 12:39
Na fóru Smartmania se o FUP Monitoru píše více a dokonce je tam odkaz (teď už i tady) na Twitter https://twitter.com/#!/fupmonitor 0

Nery

31 | 05 | 12 12:15
HTC hub jsem měl spuštěný taky a nikdy jsem problém s daty nepociťoval. Myslím, že ten by v tom prsty mít neměl. Chtěl bych se zeptat, jestli vám funguje korektně FUP Monitor. Mě po posledních dvou aktualizacích občas přestane zobrazovat zbývající volná data resp. graf. Mám taktéž T-mobile. 0

rosnie

31 | 05 | 12 11:40
Ok, díky, vyhodil jsem tedy ty neoznačené, co moc nepoužívám a mohly by mýt vliv na data. tak uvidím. Dám vědět výsledek. zda pomohlo. bude to pár dní trvat, než se to ověří a projeví. u TMO se špatně zjištuje, kdy to proběhlo, jen z vyúčtování vidím kdy tam ty datové přenosy proběhly. Díky za rady. 0

Flynn

31 | 05 | 12 10:44
Nainstaluj si aplikaci Reinstaller, spusť ji a po načtení všech aplikací tento stav ulož na SkyDrive. Tím budeš mít zálohu aplikací, které jsi měl nainstalované a můžeš je postupně odmazávat. Třeba po pěti kusech. Nejprve vezmi ty, které podezíráš. Mělo by se to asi projevit už v noci, jak říkáš. Pokud se nic nezmění, odinstaluj jich dalších 5. A zase sleduj. HTC Hub, Live Calendar, Tilendar, adobe reader, aukro.cz,contact sender, chrastítko, čistota ovzduší, čt24, čt4, dictaphone, dopravní situace, FDb.cz, foursquare, free speed test, free week calendar, fup monitor, geocaching live, gmaps, handyscan,idnes, ivysílání, mapy.cz, my expenses, novinky.cz, palringo,psč,qr code reader, rap dialer, skype, sledování balíků, sport tracker, stop the music,youtube, vimeo, vodováha. Ty, které jsem ti označil zeleně, mám také a nemusíš je dávat pryč, nejsou podezřelé. Podezřelé také nebudou ty, které nepoužívají datové připojení. Pozor na ty, které si vytvářejí databázové soubory, které nemají možnost být zálohovány na SkyDrive. Odinstalováním bys o ně přišel (u mě je to např. aplikace Expense Scout, myBPlog a jiné). Reinstaller bohužel nezálohuje aplikace tak, jak jsou uloženy v telefonu, ale vychází z Marketplace. Obnovou v Reinstalleru tě to přepíná na MP a odtud pohodlně instaluješ jednu po druhé. Jde o to, že si nemusíš nic pamatovat ani si zapisovat. Je to sice škoda, ale aspoň to trochu ulehčí práci. Já osobně jsem před vykonáním Hard Resetu, čímž přijdu o vše. Nejde mi totiž aktualizovat FW v telefonu a podpora HTC mi řekla, že by mohl pomoci jedině HR. Proto trvám u aplikací na možnost backupu dat na SkyDrive a apeluji neustále na vývojáře, protože jinak jsou takové aplikace k ničemu. Jak jsem zvyklý vše ukládat v počítači, tak u telefonu je to většinou znemožněno. Perfektní v tomto směru je ale aplikace MyMovies a mohla by být vzorem pro ostatní. Pokud se zajímáš o filmy, vřele doporučuji. A to už bylo zase OT. 0

rosnie

31 | 05 | 12 10:18
Tarifu se chci zbavit už dlouho, protože ted mám firemní a soukromé číslo. a soukromé mi leží doma u postele a jak jsem psal, za toto poflakování u postele platím 200. takže to převedu bud na twist nebo na O2 zero. prostě něco bez závazků a s nízkým poplatkem, dokud mě nevyhodí, budu mít firemní číslo i s plným internetem. No pokud v těch mých výčtových aplikacích nevidíš nic podezřelého. budu muset zkoumat dále. blbé je, že se to nedá vypozorovat hned, je to běh na dlouhou trať. Zatím jsem vyhodil HTC hub a stav ovzduší. automatické zjišťování stavu aktualizací mám vypnuté od koupě. Jen pro představu, k dnešnímu dni mám vyčerpáno 800MB. když odečtu cca 300 MB, co jsem nejspíš skutečně vyčerpal (byl hokej a aplikace čt4 funguje dobře. ) tak dalších 500 MB vůbec netuším, kde šlo. a když si to spočítám 500000 kb x 0,06 = je 30.000 Kč, kdybych neměl tarif pro TMB - což by byl celkem úlet. 0

Flynn

31 | 05 | 12 09:45
Chápu. Já jsem tím nemyslel, že by ses měl zbavit tarifu. Jen jsem chtěl upozornit na to, že se tyto věci dějí (zdá se, že máš podobnou zkušenost) a teď mě dokonce napadá, jestli oni takto z lidí netahají peníze a pak dělají blbé. Vidí, že si člověk pořídil telefon s internetem (na to se mě také hned operátor ptal, jestli náhodou nemám nový telefon). Už to, že nabízejí internet předem aktivovaný je od nich hnusné, ne každý ho chce a ne každý se v tom vyzná. Koupí si nový mobil za pár korun a minimálně první vyúčtování se nestačí divit. Pak teprve začne jednat a dozvídá se, jako já, že to je tím, že jsem používal internet. V tom obyčejném telefonu mě ale internet nezajímal, dokonce jsem ani nevěděl, že v tarifu té PPS sítě nějaký je. Takže můj předchozí příspěvek (i tento) je tak trochu OT, jen mě napadlo, nebude-li to něco podobného. Podle mě ale to cucání dat nezpůsobuje ani HTC, ani systém, ale nějaká aplikace, jak jsem už napsal. Mám v Radaru nepoměrně víc aplikací než uvádíš ty a podstatně víc mi jich běží na pozadí. Některé z těch, co máš ty ale nemám. Operátorem je Vodafone a mám jejich FUP 150 MB a někdy ho ani nevyčerpám. Běžně mi ale stačí na provoz telefonu v době, kdy je uspaný a nejede přes Wi-Fi, což je větší část dne a celá noc. 0

rosnie

31 | 05 | 12 08:53
No operátor mi řekne pouze, že data odchází, ale neřekne mi, co to dělá. Navíc já mám také firemní tarif a heslo neznám, takže se se mnou nebude nikdo bavit. v rámci tarifu mám i plný přístup k internetu, čili můžu připojovat i notebook atd. Blokovat net u operátora nemůžu a hlavně ani nechci. používám ho denně pro práci a hlavně, tyto datové toky se začly objevovat opravdu až s příchodem HTC. předtím jsem měl staré windows 6.1, pak 6.5, pak android 2.3 (chyba největší), pak jsem měl Dell venue pro s WP a až s příchodem HTC Radar se to začlo objevovat. Ale s TMB mám stejné zkušenosti. na svém soukromém čísle jsem si aktivoval internet v mobilu a oni mi naúčtovali taky data cca za 500. tak jsem jim zavolal, řekl, že to nezaplatím, že mám net v mobilu a připojoval jsem se jen z mobilu a to že tam mají bordel mě nezajímá, tak to uznali a stáhli vyúčtování. Už se nemůžu dočkat 8 měsíce, kdy budu měsíc před vypršením nevypověditelné TMB smlouvy a zruším TMB na soukromém čísle, které mi ted jen leží u postele a za toto platím 200 měsíčně. 0

Flynn

31 | 05 | 12 08:17
To, co teď popíšu se netýká WP, ani jiného smartphone. Před dvěma lety jsem si pořídil telefonek na dvě SIM, protože jsem jej mohl využít. Jedna SIM je od T-Mobile a tarif jsem dostal (nejen já) od zaměstnavatele jako dárek k vánocům. Používal jsem ho na starším telefonu, který neměl internet. Ten tarif je pro velké podniky a je v okruhu PPS (privátní podniková síť), podotýkám, že to není služební telefon, T-Mobile tímto tarifem mohl získat spoustu nových zákazníků, protože nabídl hovor v rámci PPS 8 hal./min. Každý zaměstnanec mohl dostat až 4 SIM pro členy své rodiny (přátele). Že mají defaultně aktivovaný internet jsem ovšem nevěděl. To jsem se měl dozvědět až po koupi nového dvouSIMkového telefonu při prvním vyúčtování, které bylo o více než 550 korun vyšší než u starého telefonu. Z faktury jsem zjistil, že to je za internet v mobilu. Přesvědčen o tom, že jsem internet nepoužíval, protože jsem o něm nevěděl, ani jsem netušil, že je aktivován, jsem volal operátorovi. Ten mě ujistil, že to je opravdu za data a to za odesílaná (!). Řekl mi dokonce ve kterých dnech a ve kterou denní dobu to bylo. Zvláštní na tom bylo to, že většinou jsem telefon nepoužíval, nejsem notorický telefonista nebo SMSkář a ležel většinu dne vedle mě na stole. V dobách, kdy byla data odesílána bylo vyloučeno, že bych telefon používal, i když to bylo k večeru. Čili telefon ležel vedle mě uspaný. Za ten měsíc jsem volal asi 6x, ale v časech, které operátor neuvedl. Na noc telefon vypínám, takže v té době data netekla. Ptal jsem se, jak je to možné, když jsem internet nepoužil ani jednou, nevěda o něm. Nedokázal mi odpovědět, prostě ode mě šla data za cca 600 Kč. Byl jsem nucen to zaplatit a nechtěl jsem se s nikým dohadovat. Nejhorší bylo, že v telefonu nelze internet deaktivovat, musí to udělat operátor, ale protože vlastníkem SIM pro PPS je můj (již bývalý) podnik, jen on zná přístupové heslo, které je pro všechny účastníky stejné. A to heslo chtěli v TM po mně. Řekl jsem, že mi ho podnik neprozradí. Oni si našli veškeré údaje o mně včetně jména a bydliště, ale bez hesla mi Internet prý deaktivovat nemohou, mají to zakázané a nebude riskovat vyhazov. Nakonec se mu mě zželelo, šel za šéfem a příhodu mu odvyprávěl. Ten pak svolil, že mi to může deaktivovat bez hesla. Tím jsem chtěl poukázat na podivné chování u TM a na záhadu kolem "odtoku" jakýchsi dat z mého telefonu. Za 600 Kč to mohla být pěkná hromada. Možná bys mohl také kontaktovat operátora a zeptat se ho, co to je za data. Třeba uvidí víc. 0

rosnie

31 | 05 | 12 07:12
jj, aplikace na pozadí mě napadly. Ale žádná podezřelá mi tam nepřipadá - používám čistosta ovzduší, HTC Hub, Live Calendar, Tilendar - zbytek je vypnuto. Takže vyhodím HTC Hub a čistotu ovzduší a uvidím. Pro zajímavost datové přenosy den po dni pokaždé o půlnoci. - 36MB, 54MB, 23MB, 9MB, 6MB,28MB,42MB, 95MB. atd atd. Doinstalované aplikace adobe reader, aukro.cz,contact sender, chrastítko, čistota ovzduší, čt24, čt4, dictaphone, dopravní situace, FDb.cz, foursquare, free speed test, free week calendar, fup monitor, geocaching live, gmaps, handyscan,idnes, ivysílání, mapy.cz, my expenses, novinky.cz, palringo,psč,qr code reader, rap dialer, skype, sledování balíků, sport tracker, stop the music,youtube, vimeo, vodováha. Nevidíte tam někdo nějakou škodlivou? Díky 0

Nery

30 | 05 | 12 17:29
100 mega za noc je docela dost... Zkoušel jsi se podívat do nastavení - aplikace ? Jsou tam vypsané app, které mohou běžet na pozadí. Nemůže jít o nějaké multimedia??? 0

Flynn

30 | 05 | 12 14:47
HTC Hub to dělat nebude, používal jsem ho od října do března a dal jsem ho z plochy jen proto, že lhal o počasí. Nevidím souvislost mezi právě Radarem a nějakým stahováním dat kolem půlnoci. Sám FW telefonu to přeci nenastartuje, o to si musí říci nějaká aplikace přímo operačnímu systému. 100 MB je dost na to, aby se to v nějaké aplikaci projevilo. 0

rosnie

30 | 05 | 12 13:48
Mi právě příjde, že to dělá od začátku, co mám radara. tak je možné, že to dělá HTC Hub. začnu s ním. stejně to moc nepoužívám. 0

Flynn

30 | 05 | 12 13:12
Zřejmě to bude dělat opravdu nějaká aplikace, tohle není statndardní chování telefonu. Musíš zjistit, která app to může dělat a zabránit jí v tom. Popřemýšlej, od kdy ti to dělá a které aplikace jsi v té době instaloval a ty pak odinstalujuj a postupně vracej zpět. V neposlední řadě vypínej na noc cellular připojení. 0

rosnie

30 | 05 | 12 12:47
Nevíte někdo, proč a co způsobuje datový přenos o půlnoci telefonu? stává se mi, že se mi o půlnoci stahne i 100 MB z ničeho nic. předpokládám, že se bude jednat o nějaké aktualizace na pozadí, ale vůbec netuším, která aplikace by to mohla dělat. Nesetkal se s tím někdo? Mám sice FUP nastavenou na 2GB, ale před pořízením Radara mi stačilo měsíčně 100MB. s Radarem mi datové přenosy sežerou cca 1GB Dat. Vzhledem k FUP je mi to ted jedno, ale zbytečně to žere baterku. když mám před spaním 60% a ráno tam je 35 protože to stáhlo 100MB, nedá se na to spolehnout. Díky za každý návrh. 0

Flynn

01 | 05 | 12 07:54
1. Česká aplikace Narozeniny, natáhne si údaje z kontaktů, pokud je tam máš. Pokud ne, tak si vyplň i data narození u kontaktů, které tě zajímají. Na Live Tile je pak obrázek, přiřazený ke kontaktu, který má nejbližší narozeniny. Dále zobrazuje datum narození a počet dnů zbývajících do narozenin. Na druhé straně Tile je pak jméno oslavence, v závorce jeho věk a dole datum narození. 2. Nejde to vypnout. Mnozí to považují za výhodu, stačí klepnout na písmeno skupiny a dostaneš se rychle, kam chceš. Máš třeba aplikaci Weather, klepni na libovolné písmeno, které máš vidět na obrazovce a jsi v abecední tabulce. Pak jen klepni na W a jsi ve skupině názvů, kde je i hledaná aplikace Weather. Předpokládám, že to vše víš, a že jsem to psal zbytečně. 0

Houmi14

30 | 04 | 12 22:47
A jakou aplikaci by jste doporucili na ty narozky? A jeste bych se chtel zeptat zda-li by v druhem menu kde jsou vsechny aplikace slo odstranit pismena (kdyz je aplikaci malo - pismena tam nejsou ale kdyz se dovrsi urciteho poctu tak pismena naskoci), ale diky nim se ten seznam strasne prodlouzi nevite prosim jak to vypnout? diky 0

Flynn

25 | 04 | 12 07:12
Také se mi to nějak nezdálo, beru údaje z GMail kalendáře. Nakonec jsem zvolil variantu externí aplikace Narozeniny a víc se tím nezabývám. 0

Houmi14

25 | 04 | 12 01:00
Tak ve windows live na internetu narozeniny vidim (sice to neukazuje vek dotycne osoby ale aspon neco - kdyby nekdo vedel jak rozchodit vek napr. dnes slavi Petr 25 let bylo by to jeste lepsi ),ale v kalendari mobilu porad ne (v nastaveni mam zapnute vsechny funkce importu - z facebooku,googlu,windows live). 0

Jindřich Lukeš

24 | 04 | 12 23:21
podívej se na internet na live učet, jestli jsou tam, resp. jestli tam nemáš pro narozeniny separátní kalendář. Nejsem si teď uplně jistej, jestli nejsou narozeniny zvlašť. 0

Houmi14

24 | 04 | 12 21:31
ano mam na mysli zakladni kalendar, ale at delam co delam narozeniny tam proste nevidim. Vidim udalosti z facebooku, ukoly z google kalendare atd. ale narozeniny proste nikde 0

Jindřich Lukeš

24 | 04 | 12 21:20
narozeniny máš v separátním kalendáři, nebo v tom výchozím, kde máš i všechno ostatní. Když kalendář otevřeš tak narozeniny vidíš? 0

Houmi14

24 | 04 | 12 21:16
Ahoj, chtel bych se prosim zeptat uzivatelu HTC Radar jak jsou na tom s kalendarem. Nemuzu uz delsi dobu vubec rozjet upozornovani narozenin. Mam ve windows live ulozene datumy narozenin, ale v kalendari se mi to vuuubec nezobrazuje. Mate prosim nejake rady? diky 0

Jindřich Lukeš

17 | 04 | 12 12:04
bohužel není 0

Homer262

17 | 04 | 12 09:10
Je nějaká šance připojit k HTC Radar BT klávesnici? 0

Jindřich Lukeš

15 | 01 | 12 20:52
rozhodně 0

AKlimes

15 | 01 | 12 20:33
Takže je ten display náchylnější oproti HD2 ???? 0

Jindřich Lukeš

08 | 01 | 12 15:38
Už si nepamatuji jak je to přesně u Radaru, ale Titan má displej velice měkký a folii nutně potřebuje. Displej u Radaru mi také nepřišel, že by měl nějakou upravu proti poškrábaní. 0

Homer262

08 | 01 | 12 15:18
Ještě k těm fóliím - Brando matné mají výřez pro přední kameru, lesklé nikoli - ligicky to nepotřebují. Ani jedna však nemají vybrání pro čidla na levé straně horní hrany. Pomůže vyříznutí před nalepením. Vzhledem k odolnosti krycího skla je však otázka, zda u moderních zařízení s minerálním sklem mají fólie smysl. 0

Beatlejuice

06 | 01 | 12 09:34
k těm foliím-koupil jsem na e-bay za 7 dolarů včetně pošty silikonový obal,autonabíječku a dvě folie od Cbus wireless -nic extra,ale vše funguje,jak má,mám Trophy 7 0

Homer262

18 | 12 | 11 15:07
Jak stojí v titulku - Brando. 0

Jindřich Lukeš

18 | 12 | 11 12:16
"těchto" jsou které? 0

Homer262

18 | 12 | 11 10:39
Varuji před nákup těchto fólií na displej - telefon se po nalepení chová jako by byl trvale přiložen k uchu, tzn. po vytočení čísla se stává neovladatelným. Pomůže jen odříznutí horní části fólie, která kryje čidlo přiblížení. Potom je ovšem fóĺie k ničemu. Takto se chová matná i lesklá fólie. S fóliemi Screen shield zatím zkušenost nemám. 0

Jindřich Lukeš

17 | 12 | 11 13:39
Všechna zařízení určená pro evropský trh jsou v češtině. Pokud se ale nepletu bíla verze se prodává pouze v UK. Je možné, že tam nějaké rozdíly budou 0

yesman

17 | 12 | 11 13:34
Chtěl bych se zeptat jestli je htc Radar white plně v češtině. Někde jsem četl že white neni. 0

Jindřich Lukeš

15 | 12 | 11 23:01
oproti Titanu je to prcek. Oproti HD7 to už takový rozdíl není. Radar je o něco užší. Tzn. v případě Omnie 7 to bude podobné jako HD7. 0

mimonaut

15 | 12 | 11 18:48
je opravdu skoro stejně velký jako omnia7? Podle tabulek ano, já měl za to, že je to drobek.. (už jsem přemýšlel, že ho koupim přítelce, moc se jí O7 líbí, jen je na ní moc velká).. Nemohli byste udělat porovnávací foto, jestli budete mít po ruce i O7, prosím? 0

Jindřich Lukeš

14 | 12 | 11 16:13
Poslední úkol splněn Zbytek bude v průběhu 0

Necroman

14 | 12 | 11 15:36
Vyzkousejte ruzne aplikace pro praci s predni kamerou, treba zakladni fotak, jake porizuje fotky, dale jak funguje Tango a treba Mirror A nebo obecne jak je svizne prostredi treba proti HD7. Btw. a prejmenujte ten Radat na Radar 0

Jindřich Lukeš

14 | 12 | 11 15:25
Právě do redakce dorazil HTC Radar, ptejte se na cokoliv. V následujících týdnech se samozřejmě dočkáte také plnohodnotné recenze. Recenze: http://wmmania.cz/clanky/recenze/recenze-htc-radar/ 0

Mohlo by vás zajímat

AKCE: Bezdrátová nabíječka Nokia DT-910 za 299 Kč

Jindřich Lukeš | články 26 | 10 | 17

WMM Jízdní řády zpět na Storu

Jindřich Lukeš | software 27 | 09 | 17

Dnes končí oficiální podpora Windows Phone 8.1

Jindřich Lukeš | články 11 | 07 | 17

Fitbit – oficiální aplikace pro sportovní náramek (aktualizováno)

(30.3.) : Vylepšený monitoring spánku.// Oficiální aplikace umožňující ovládání a synchronizaci chytrých fitness náramků Fitbit s operačními systémy od Microsoftu.

Tereza Kratochvílová | software 30 | 03 | 17

Facebook ukončuje podporu pro starší verze svých aplikací na Windows a Windows Phone

Jindřich Lukeš | články 28 | 03 | 17