Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Recenze: Nokia Lumia 925 – Hliníková královna

V této recenzi si představíme nejlepší Windows Phone zařízení současnosti, které nabídne dokonalý design, hliníkový rám, výborný fotoaparát a slušnou hardwarovou výbavu. Zaměříme se také na srovnání s předchozím modelem Lumia 920, která je nyní cenově velice zajímavá.

V této recenzi si detailně představíme jednu z nejzajímavějších Lumií, kterou Nokia doposud vyrobila. V úvodu je třeba říci, že tento model není novou vlajkovou lodí či nástupcem Lumie 920, ale spíše její alternativou, která má zaujmout jiné spektrum zákazníků. Jedná se především o ty zákazníky, kteří si potrpí na konzervativnějším vzhledu, „luxusnějších“ materiálech a nechtějí robusní a těžký telefon. Lumia 925 však nepřináší pouze nový design, ale nabídne i několik hardwarových odlišností, kterým se budeme v této recenzi věnovat.

Vzhledem ke skutečnosti, že je Lumia 925 svou výbavou velice podobná Lumii 920, objeví se v této recenzi i texty (resp. jejich části), které již byly publikovány například v samostatné recenzi Nokie Lumie 920 (Exkluzivní recenze: Nokia Lumia 920 – Královna přichází), vzájemného porovnání Lumie 920 a Lumie 925 (Lumia 920 vs. Lumia 925 – Jaké jsou praktické rozdíly?) a nejčastějších otázkách (Nokia Lumia 925 - Odpovědi na nejčastější otázky). Tato recenze tedy i přes řadu totožných parametrů obou modelů nabídne komplexní pohled na tento velice zajímavý telefon.

 

Nejhezčí telefon současnosti?

Pokud bych měl na Lumii 925 vyzdvihnout tu nejzajímavější vlastnost, bude to bezesporu design. Nokia totiž po velice dlouhé době, a v případě zařízení s Windows Phone úplně poprvé, vyrobila přístroj z kovu (kovový rám + polykarbonátová záda). Přínosem však není pouze kov. Celý design je velice promyšlený a propracovaný do nejmenšího detailu. Osobně Lumii 925 považuji za nejhezčí současný telefon a zatím většina ohlasů, které se na internetu objevují, hovoří kladně. Nokii se tedy povedla trefa do černého a z pohledu designu představila zřízení, se kterým bude převážně plastová konkurence jen velmi obtížně držet krok.

Nokia Lumia 925 Nokia Lumia 925 Nokia Lumia 925 Nokia Lumia 925

Zajímavé jsou také barevné varianty. Nokia totiž zvolila „usedlejší“ barvy, které dotváří celý design a jasně specifikují cílovou skupinu uživatelů. Kromě tradiční černé je k dispozici také šedá a bílá. Vzhledem k tomu, že se fotografie šedé varianty na internetu velice málo objevují, záměrně jsme ji nafotili do této recenze. Ostatní barvy naleznete v jiných článcích jako např. Nokia Lumia 925 (Catwalk) - Všechny dostupné informace. V případě bílé varianty je však možné si povšimnout drobné nekonzistence designu. Nokia totiž i v případě světlé verze ponechala černé plastové dílky, které rozdělují obvodový rám tak, aby nedocházelo k propojení antén. Toto řešení je poněkud nešťastné a navíc překvapující, jelikož původní rendery telefonu měly tyto plastové části světlé.

Pokud se zaměříme na přímé srovnání s Lumií 920, starší model vypadá doslova jako „plastová hračka“. Více se již designu věnovat nebudu, jelikož místo tisíce slov poslouží mnohem lépe fotografie.

 

Nedokonalé dílenské zpracování

V poslední době lze u jednotlivých modelových řad pozorovat nezanedbatelný úpadek týkající se kvality dílenského zpracování. Nejvíce problémů se objevuje u Lumie 920. Z praktické zkušenosti (desítky zařízení z různých distribucí) mohu říci, že drobných problémů je skutečně hodně. Za zmínku stojí nerovnoměrně podsvícené displeje, „vrzající kryty“, uvolněné baterie, špatné vibrační motůrky apod.

Řadu z těchto problémů se však u Lumie 925 zejména díky kovovému rámu a jinému typu displeje podařilo odstranit. Objevil se však jeden nový, který naráží na různé druhy použitých materiálů na zadní straně. Polykarbonátový zadní díl (povrchová úprava soft touch) byl zvolen záměrně a to hned z několika důvodů. Kromě těch designových se jedná o lepší „propustnost“ (signál, NFC) a příjemnější pocit při držení (plast není tak studený jako kov). Bohužel právě polykarbonátový díl není zcela ideálně k tělu přístroje uchycen a u některých kusů tak nepříjemně povrzává (při stisku). Je ovšem otázkou, kolika zařízení se bude tento problém týkat. To však ukáže až čas a zkušenosti uživatelů. Ze subjektivního pohledu také plastová záda vůči kovovému rámu působí trochu lacině.

Nokia Lumia 925

 

Pozor na škrábance

Hliníkový rám s sebou také přináší drobné nevýhody. Tou první je o něho horší příjem signálu (oproti Lumii 920) a zejména velmi snadné poškrábání. Bohužel kov nelze obarvit jinak než povrchovým nástřikem a to je bohužel ten největší problém. Zejména uživatelé černého iPhonu 5 by mohli vyprávět. Každopádně u Lumie 925 to není až tak hrozné, je však třeba se připravit na to, že pokud telefon byť jen jedinkrát okusí tvrdou podlahu/zem, bude to na něm nesmazatelně zaznamenáno. V tomto směru má polykarbonát obrovskou výhodu. I když je telefon otlučený, stále má jednotnou barvu a nikde se nic neleskne.

Nokia Lumia 925 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

 

Slušná ergonomie

Celkové rozměry a hmotnost přístroje jsou rozumné (129 x 70,6 x 8,5 mm a 139 g). Nejedná se sice o „úplného drobečka“ alespoň co se hmotnosti týče, ale při běžném používání nenarazíte na žádný významnější ergonomický problém. Dobrému držení také velmi přispívají příjemně zaoblené hrany, které však vzhledem k tomu, že jsou vyrobeny z hliníku, nepatrně kloužou v ruce. Zpočátku je tedy třeba dávat pozor, aby telefon svévolně neopustil dlaň.

Nokia Lumia 925 Nokia Lumia 925 Nokia Lumia 925 Nokia Lumia 925 Nokia Lumia 925 Nokia Lumia 925

Postranní tlačítka (kov) jsou přítomna v obvyklém počtu a na obvyklých místech. V tomto směru se tedy 925tka od ostatních Lumií nijak neliší. Pokud se však podíváme na fotografie níže, tlačítka se mohou zdát až zbytečně malá, ale díky příjemnému odporu a dostatečnému zdvihu je hodnotím jako velice slušná. V případě spouště fotoaparátu dokonce musím říci, že mi vyhovovala podstatně více než ta na Lumii 920.

Nokia Lumia 925 Nokia Lumia 925 Nokia Lumia 925

Při pohledu na fotografie může také zaznít otázka, zdali se kvůli vystouplému fotoaparátu přístroj při položení na stůl nehýbe. Naštěstí tomu tak není. Výstupek na zadní straně je skutečně minimální.

Nokia Lumia 925 Nokia Lumia 925

 

USB nahoře

Jediným významnějším ergonomickým nedostatkem je umístění USB konektoru na horní hranu přístroje. Toto řešení je zejména do auta naprosto nevhodné. Lumia 925 je dokonce jediným zařízením s Windows Phone 8, který nemá USB konektor ve spodní části. Nokia to vysvětluje tím, že vzhledem k použitým materiálům, uspořádání jednotlivých komponent a tloušťce přístroje by bylo umístění USB do spodní části velice komplikované.

 

„Problematický“ AMOLED displej

S modelem 925 se Nokia opět navrací k AMOLED displejům, které dříve používala u všech svých lepších zařízení. V případě Lumie 920 byl však použit IPS displej, který je v případě modelu, u něhož velkou roli hraje fotoaparát, nezbytností. Nokia zdůvodnila opětovné nasazení AMOLED technologie tím, že umožňuje vyrobit užší displej a celkově tak snížit tloušťku přístroje. AMOLED také přináší pro běžného uživatele větší „wow“ efekt, jelikož černá je skutečně černou a přímo navazuje na obvodový rámeček, což vypadá velice efektně. Barvy jsou navíc syté a výrazné. Bohužel právě nepřirozená intenzita barev způsobuje, že reálný obraz neodpovídá skutečnosti. Nejvýraznější je to především u fotografií, které na displeji vypadají jinak než v PC a hlavně jinak než ve skutečnosti. AMOLED si také příliš nerozumí s bílou barvou, které spíše světle šedá. Zapomínat bychom neměli také na tendence těchto displejů k „vypalování“.

Nokia Lumia 925 Nokia Lumia 925 Nokia Lumia 925

V případě displeje je však velkým přínosem možnost upravit intenzitu a teplotu barev. Tuto funkci přináší nejnovější aktualizace AMBER. Právě díky možnosti uživatelského nastavení je možné nereálné barvy libovolně korigovat tak, aby lépe odpovídaly skutečnosti.

Aktualizace AMBER také přináší možnost zobrazení hodin na vypnutém displeji. Z pohledu spotřeby je pro toto využití ideální právě AMOLED displej, který skutečně rozsvěcí jen ty pixely, které něco zobrazují (číslice hodin) a nikoliv celou plochu displeje jako například IPS. Je ovšem otázkou, jak se dlouhodobé využívání této funkce projeví na životnosti displeje. S hodinami je ještě spojena jedna zajímavost v podobě „záhadné“ diody (umístěné v blízkosti sluchátka), která při zobrazení hodin nepatrně svítí (viditelné v noci). Jedná se o čidlo, které detekuje přítomnost jiného předmětu (pouzdra, kapsy apod.) a pokud jej zakryjete, hodiny se automaticky vypnou. Intenzita světla má naštěstí minimální intenzitu a tak ani v hodně tmavém okolním prostředí netuší.

Nokia Lumia 925

Z pohledu ostatních parametrů je displej shodný s Lumií 920, tedy 4,5“ a WXGA (1280 x 768 px) rozlišení. Nokii také musím pochválit za další doplňkové funkce, které umožňují lepší využitelnost displeje. Jedná se například o technologii Super sensitive touch, která umožňuje ovládat displej dlouhými nehty nebo v rukavicích, dále o vysoko kontrastní mód, který v případě přímého osvitu displeje sluncem ztlumí barvy a celý displej intenzivněji podsvítí. Displej v tomto módu sice vypadá poněkud zvláštně, ale je na něj výborně vidět, což je to nejdůležitější. Za zmínku stojí také přítomnost ochranné vrstvy Corning® Gorilla® Glass 2, která zároveň vytváří zaoblení displeje po krajích – příjemnější ovládání.

 

Bezproblémový výkon

Vnitřní výbava se v případě procesoru, grafického jádra a velikosti operační paměti nijak neliší od Lumie 920 (dvoujádrový 1,5 GHz, 1 Gb RAM). Přístroj je tak velice rychlý, spolehlivý a odezva systému blesková. Porovnávat s konkurencí v podobě Androidu snad ani nemá cenu, jelikož je o jednu až dvě třídy vyšší.

Nokia Lumia 925 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

 

Malá paměť

Ačkoliv se nacházíme v té nejvyšší cenové kategorii, Lumia 925 je vybavena pouze 16 GB vnitřní paměti bez možnosti jejího rozšíření paměťovými kartami. To bohužel v dnešní době není mnoho. Operační systém navíc nepatří k těm datově úspornějším a po prvním spuštění je k dispozici pouze cca. 12,5 GB.

V prodeji se sice objeví také 32 GB varianta tohoto modelu, ta je však určena pouze pro Vodafone a není jasné, zdali se objeví oficiálně také v ČR (neoficiální distribuce však zakoupil lze již nyní).

 

Výdrž a nabíjení

Lumia 925 je vybavena integrovanou baterií s kapacitou 2000 mAh, která jí zajišťuje dostatek energie i pro velmi intenzivní celodenní použití. Pokud však svůj přístroj během dne tolik nevyužíváte, není problém dosáhnout výdrže dva a někdy i tři dny. Ve srovnání s Lumií 920 pozoruji cca. 50% nárůst výdrže. Důvodem je především úspornější displej.

Vzhledem k rozměrům přístroje bylo také upuštěno od bezdrátového nabíjení. Je však možné si dokoupit originální příslušenství (nasazovací kryt), které vám opět tuto zajímavou možnost zpřístupní. Za tímto účelem je možné na zadní straně pozorovat trojici pinů.

Nokia Lumia 925Nevhodně umístěný reproduktor

Při pohledu na fotografii výše je možné si všimnou kromě trojice pinů také hlasitého reproduktoru. Jeho umístění však nebylo vůbec vhodně zvoleno. Vzhledem k tomu, že se nachází na rovné zadní straně a od jakékoliv podložky jej dělí jen dvojice malých plastových výstupků, je velmi jednoduché jej „ucpat“. Pokud leží telefon na stole, žádný problém se neobjevuje. Hlasitost je dostatečná a vše funguje jak má. Pokud však položíte přístroj například na postel, dáte do pouzdra nebo do kapsy, intenzita zvuku (např. vyzvánění) se velice sníží. Běžně se tak může stát, že telefon prostě neuslyšíte ani při maximální hlasitosti.

 

Výborný fotoaparát

Použitý fotoaparát patří mezi současnou špičku, a nežli se na evropském trhu objeví Lumie 1020, lze jej považovat za nejlepší, a to i napříč platformami. Při testování jsem byl velice zvědav, zda překoná i půl roku starou Lumii 920, která obsahuje o jednu čočku (celkem 5) méně. Právě unikátní složení objektivu ze 6ti čoček Nokia uvádí jako zásadní výhodu umožňující pořizovat podstatně ostřejší fotografie ve dne. V našem praktickém testu (Detailní srovnání fotoaparátů: Nokia Lumia 920 vs. Lumia 925) jsme však žádné zásadní rozdíly nenašli. Nebylo tedy možné určit jednoznačného vítěze. V tomto článku také naleznete celou řadu ukázkových fotografií.

Nokia Lumia 925

 

Bezkonkurenční software

Nokia Lumia 925 je vybavena poslední verzí operačního systému Windows Phone 8. Obsahuje tedy i druhou velkou aktualizaci (GDR2) a samostatnou aktualizaci AMBER (přímo od Nokie). Novinky v těchto aktualizacích doporučuji prostudovat v samostatných článcích. Kromě širokého portfolia doplňkových aplikací, kterými jsou vybaveny všechny Lumie a to vč. HERE Drive + je v přístroji k dispozici také nová fotoaplikace Smart Camera. Tato aplikace je v podstatně funkční „nadstavbou“ té klasické a je určena především pro náročnější uživatele. Umožňuje nafotit například sérii snímků a následně vybrat ten nejlepší, odstranit nechtěné objekty apod.

Recenze jednotlivých aplikaci od Nokie naleznete v samostatné sekci „Nokia aplikace“.

 

Cena a dostupnost

Lumia 925 (oficiální distribuce) by měla být k dispozici v polovině srpna za cenu 13 990 Kč. Neoficiální distribuce je k dispozici již nyní a to vč. 32 GB varianty. Výhodou je, že i na dovezené přístroje z jiných evropských zemí platí u nás celoevropská záruka. Pokud tedy znáte ověřeného prodejce, nákupu takovéhoto přístroje se nemusíte obávat.

Aktuální cena Nokia Lumia 925 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Graf ceny produktu Nokia Lumia 925 poskytuje server Heureka.cz

 

 

Hodnocení

+ Design
+ Kovový rám
+ Fotoaparát
+ Výkon
+ Tlačítka

- Pouze 16 GB paměti (standardní distribuce, verze pro Vodafone má 32 GB)
- Plastová zadní strana (zpracování)
- Vyšší náchylnost k poškrábání (rám)
- Hlasitý reproduktor (nevhodně umítěn) 
- microUSB konektor (umístění - horní hrana)

 

Závěr

Nokii Lumii 925 lze charakterizovat jako velice povedený, elegantní a vyzrálý přístroj, který dokáže uspokojit potřeby i těch designově nejnáročnějších uživatelů. Troufám si tvrdit, že se jedná o jeden z nejhezčích smartphonů současnosti. Z pohledu hardwarové výbavy zaujme také velice kvalitním fotoaparátem a špičkovým výkonem.

„Dokonalý“ design a tlak na nižší cenu však s sebou přináší i drobné kompromisy. Tím nejzásadnějším je velikost vnitřní paměti, která nemusí všem dostačovat (je možno ale zakoupit 32 GB variantu). Za zmínku stojí také problematické řešení zadní strany, která může na některých přístrojích trochu povrzávat. V případě kovového přístroje je také nutné dbát zvýšené opatrnosti při používání, protože každý škrábanec zde zanechá viditelnou stopu.

I přes tato drobná zaváhání je možné naprosto objektivně říci, že Nokia Lumia 925 je nejlepším současným zařízením s Windows Phone.


Komentáře (29)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Sarge91

27 | 07 | 14 13:07
L925 mám už nějakou dobu. Nejvíc hřeje když nabíjím, naviguji a do toho pouštím v autě hudbu přes aux. To si vezme klidně tolik energie, kolik do ní hustí originální autonabíječka Nokia DC 20 Double power on the go. ( tu jsem kupoval i kvuli staršímu mobilu ). Při tomhle vytížení se zahřeje na tolik, že si jí pak chvíli musím házet z ruky do ruky jak horká brambor.. nedejbože abych jí musel dát na ucho. To by bylo srovnatelné s žehličkou. ( ostatně, myslím, že by to žehlení docela zvládnula ) Verzi mám bílou. Trošku jí odstává plastík vzadu na pár místech, místy se prohybá. Výkon má solidní, nic jí dlouho netrvá, zvládá i náročné 3D hry, 16 GB místa bohatě stačí, ikdyž jsem si zprvu myslel, že to bude kámen úrazu. Kamenem úrazu je ale slabší anténa.. Asi kvuli hliníku či nevím proč telefon ztrácí signál všude, kde je na normálním telefonu cca 2 čárky. Takže moje oblíbená hláška na displeji je "Call Dropped" ( mám telefon v US nastavení kvuli Cortaně a Quiet Hours ) Glance screen používám, celkem mi vyhovuje. I přes to, že bývalá L720 byla celkově mnohem lépe zpracované zařízení, koupě nijak víc nelituji. Každé ho*no má své mouchy, jak se říkává, a za to co mi moje L925 dovede poskytnout, jí hravě odpustím snad cokoli. Baterie drží cca 2 dny a to jí nešetřím. Nyní přemýšlím o investování do Nokia BH-111 pro AUX v autě a Nokia CR-201 jakožto bezdrátovém nabíjecím držáku. Dost mě zaujala úprava telefonu pro bezdrátové dobíjení v těle telefonu, ještě to zvážím, zda s krytem nebo bez. Telefon mám stále bez krytu, bez folie, a bez škrábance. Chovám se k němu s péčí, ale věřím, že snese i hrubší zacházení s klidem Za mě hodnocení 4/5 s přivřenýma očima nad všema neduhama telefonu, které svou funkčností vyváží. 0

Stanislav Forejt

23 | 06 | 14 17:23
Nic si z toho nedělejte, topila mi takhle Lumia 1020 a stejně topí i Lumia 1320 a 1520, vše na vrchu přístroje, tzn. nevadí to 0

zasran

23 | 06 | 14 07:14
mozem potvrdit zahrieva sa ale neni to nic hrozne kedze je to v hornej casti za ktoru telefon nedrzite oproti samsung galaxy s2 ktory sa zahrieval v strednej casi a to tak ze sa po hodine nedal ani drzat tak si s toho tazku hlavu nerobim 0

Vitezslav2

20 | 06 | 14 20:42
Chtěl bych se zeptat,jestli máte někdo stejnej postřeh.Aktualizoval jsen na WP 8.1 a zdá se mi,že mi Lumia 925 znatelně hůř fotí.Nevíte čím to je?Díky 0

htcjirka

06 | 02 | 14 20:54
Nic k podiveni,procesor je blizko krytu.Kazdy z toho dnes dela vedu,i L920 topi,take je procesor velice blizko krytu. 0

shadovmaster

04 | 02 | 14 14:54
Dobrý den, v recenzích jsem slyšel (+ si na to stěžuje spousta uživatelů na zahraničních fórech), že se tento model nepříjemně zahřívá v horní polovině nad fotoaparátem (u procesoru) a to na docela dost vysoké teploty i za běžných operací, jako je třeba telefonování (a jiné nenáročné aplikace). http://discussions.nokia.com/t5/Nokia-Lumia/lumia-925-signal-battery-and-overheating-problems/td-p/2066612 Může mi někdo tuto věc potvrdit či vyvrátit? Seriózně nad L925 přemýšlím, ale tohle mě celkem děsí... 0

Jindřich Lukeš

28 | 12 | 13 17:02
Bohužel je to normální. Sice se to netýká všech kusů, ale problém se objevuje hodně často. Bohužel nedokonalost výroby 0

Vitezslav2

27 | 12 | 13 19:50
Chtěl bych se zeptat majitelů Lumia 925,jestli máte taky vůly v zadním krytu. Když ho u krajů mačkám,tak se trochu propadá. Je to normální?Díky za info. 0

pavlik.mracek

10 | 11 | 13 15:06
1) Kamarád má bílou, a je to úplně v pohodě, není se čeho bát 2) Pokud bys chtěl stahovat přímo přes IE, tak tady je to trošku zmatené... Když dáš stáhnout hudbu nebo video, tak ty se začnou streamovat, a jakmile se přehrají, vrátí tě to zase zpět do prohlížeče; video ani hudba se ti bohužel nikam neuložilo a ani není taková možnost. Co se týče PDF nebo dokumentů, tak tady to funguje tak, že se ti to stáhne do telefonu, pak otevře a i když to zavřeš, tak už to budeš mít stažené (jde se k tomu dostat z office hubu nebo pdf prohlížeče). Pokud chceš to stahování mít sjednocené, pak doporučuji prohlížeč UC Browser, který do telefonu stáhne úplně jakýkoli soubor a ten pak můžeš libovolně přejmenovat (i třeba příponu) a pak poslat na Skydrive.. pokud přes něj stáhneš hudbu nebo video, tak můžeš jedním kliknutím zařídit, aby se ti uložili do Music hubu, tedy k ostatním médiím.. a taky staženou hudbu použít jako vyzvánění, takže na stahování rozhodně doporučuju ten UC Browser. 3) I tady je v tom trošku zmatek, každopádně musíš si vždycky najít ten soubor v programu, kde bys ho normálně otevřel, a pak dát možnost "sdílet", poté Bluetooth (pozor, to bluetooth se zobrazuje jenom když ho zapneš v nastavení), no a pak už prostě vybereš zařízení a posíláš. 4) Nemám velké zkušenosti přímo s 925, ale mám 920 takže se dá říct že vlastně hodně podobný stroj.. A nemůžu si stěžovat. Kvalita hovoru naprosto v pořádku (i když většinou používám bluetooth headset), ale i bez něj super. A kvalita hlasitého repráčku, je asi jako u ostatních mobilů. Někdo říká, že Lumie mají zvuk lepší než ostatní founy, já nejsem žádný audiofil ale rozdíl v tom moc nevidím. Prostě šumítko, ale je fakt že umí "šumět" dosti hlasitě. 5) Nevím co máš na mysli "serepetičkami", ale jestli myslíš žrouty drahocenného fup, tak pár možností tu je. Samozřejmě je možnost projít nastavení každé z aplikací a odstřihnout jí přístup k datům kromě Wifi (pokud to teda umožňuje). Pak taky dokáže kouzlit aplikace Data Sense - můžeš jí nakonfigurovat tak, že bude šetřit mobilní data a ty nepodstatné úkony provádět přes WiFi. 0

jaykay

08 | 11 | 13 21:14
Ahojte, keďže moja N6303c odišla do večných lovíšť(parádny telefón) a fungovať na rezervnej N3100 nemienim, to je ako za trest nastal čas kúpiť nasledovníka a vybral som si N925. Áno som "Nokiák" telom i srdcom a som verný značke, inú značku telefónu som ešte v živote nemal. Preto mám pár otázok na užívateľov: 1, Premýšľam nad bielou verziou (šedú som zavrhol, moc sa mi nepáči a čierna, obávam sa veľmi viditeľných prípadných škrabancov na kovových častiach - najpr bola táto verzia favorit) ako je odolná biela zadná časť voči zašpineniu napr. od špinavých rúk? 2, Sťahovanie súborov do telefónu cez prehliadač - kam ich telefón ukladá? Keď sa stiahne hudba, automaticky sa stiahne do priečinka hudba odkiaľ sa dá prehrávať? Prípadne pdf do dokumentov, aby bol možné prehliadať? Telefón si riadi sám kam to stiahnuť? Lebo práve pri tomto by sa hodil jednoduchý File manager. 3, Posielanie súborov cez bluetooth - akým spôsobom sa dá vybrať súbor v pamäti a poslať na druhý telefón? Ako ho nájdem? Napr. mp3, pdf, obrázky a videá? 4, Ako je na tom telefonovanie, kvalita reprodukovaného zvuku a mikrofón? 5, Idú povypínať všetky tie serepetičky, aby sa neprepájali na internet samovoľne? Zatiaľ všetko...ak ma niečo napadne dopíšem. Ďakujem vopred dobrej duši za odpovede 0

szoustal

10 | 09 | 13 09:00
Ahoj taky jsem si to nepřečetl, francouzsky neumím , jel jsem podle obrázků. Zadní kryt jde sundat poměrně jednoduše. Vzal jsem takový ten háček na zeď s přísavkou a připevnil co nejblíže čočky fotoaparátu. Pak jsem tahem sundal celý kryt, nemusel jsem už nic jiného používat. Z dobíjecího krytu jsem sundal tu krycí vrstvu, to šlo jednoduše odlepit. Pak jsem pomalu odlepil samotnou dobíjecí folii, nebo jak to pojmenovat. Nejdříve je přes ní taková šedá hrubší folie. Tu je třeba sundat a dát bokem. Pak odlepit tu dobíjecí. Jde to poměrně špatně. Je třeba dávat pozor abys nepřetrhl ty drátky na levé straně co spojují oba díly k sobě. Ta folie u těch drátků se ti asi roztrhne, ale nemá to žádný vliv na funkčnost. Pak je třeba upravit ty kontakty. Já jsem nůžkama ustřihl ty odstávajíci pružinky a zbytek nějak zploštit aby to bylo co nejplacatější. Já jsem to udělal držákem šroubováku. Na krytu baterky je třba odlepit ten flex s kontakty pro bezdrátové nabíjení. Když ho odlepíš tak doporučuji podlepit něčím flex v místě kde jsou ty dva kontakty, je to vedle sklíčka fotoaparátu, Já tam nalepil takovou tu oboustranou pásku. Je to taková pěnovka. Je to proto, že na krytu jsou takové dva pružné kontakty které zajišťuji spojení krytu s telefonem. Když to není podložené tak je ten kontakt nejistý a nemusí vždy fungovat. Po podlepení je to stoprocentní. Pak už jen tu dobíjecí folii nalepíš na kryt tak aby se kontakty na té folii a flexu dotýkaly. Nejlépe zajisti ještě nějakou lepící páskou. Pak na to nalepit tu hrubou šedou folii co jsi sundal a je to. Já ještě nalepil proužek tenké pěnovky na kryt baterie vpravo dole. Kryt tam trochu pružil, po podlepení to bylo OK. Ale to může být pokaždé jinak. Pokud budeš mít nějaký dotaz tak napiš a já se budu snažit odpovědět. Nebude to asi okamžitě, nemám momentálně moc času, ale určitě se ozvu. Není to vlastně nijak složité a stojí to za to 0

Vladimir.senior

02 | 09 | 13 21:39
To je pravda,několikrát jsem si to prohlédl. Bohužel přeložit si to nezvládnu,ale hlavně není nad dobrou radu od někoho kdo to úspěšně zvládnul si myslím. 0

Jindřich Lukeš

02 | 09 | 13 21:30
O 3 příspěvky výš máš odkaz 0

Vladimir.senior

02 | 09 | 13 21:28
Tak jsem předělal u své 925-tky bezdrátové nabíjení podle onoho návodu a překvapení, ono to funguje Ahoj mám k Tobě prosbu,nemohl bys dát stručný popis bod po bodu při postupu předělání nabíjení u L925 na bezdrátové. Myslím,že by ti bylo dost lidí vděčných. Dík ahoj. 0

htcjirka

29 | 08 | 13 21:55
Neni duvod,procpak by to nemelo fungovat 0

szoustal

29 | 08 | 13 14:38
Tak jsem předělal u své 925-tky bezdrátové nabíjení podle onoho návodu a překvapení, ono to funguje 0

htcjirka

21 | 08 | 13 20:51
Pekny navod ze bezdratove nabijeni mohlo by soucasti L925 namisto hnusneho pridavneho krytu. http://www.smartphonefrance.info/download/NokiaLumia925-Induction.pdf 0

htcjirka

19 | 08 | 13 14:59
To neres,je na flexu(ne na desce) a stoji kolem 150kc,navic je tam dobre zapreny. 0

Ferdy

18 | 08 | 13 19:14
Chtěl bych se zeptat jak hodnotíte micro USB na hoře. Mám strach ,že konektor bude namáhaný - váhou nabíjecího káblu - hlavně při nabíjení v autě. To mě hodně odrazuje od koupi. 0

htcjirka

02 | 08 | 13 19:50
,že při instalaci již zakoupenych aplikací na L 920 jsem při instalaci na L 925 nemusel nic platit. Tohle jsem opravdu nečekal a upřímně se divím,že se to tu na forech moc neřeší. V Praxi mám jednu zakoupenou aplikaci na dvou telefonech naprosto plnohodnotně.Podotýkám,že těch aplikací bylo minimálně 15,a všechny se chovaly stejně.Se stejnou hláškou,že už jsem si je zakoupil,se nainstalovaly do nového telefonu. To je uplne standardni a logicka vec,nejen u Windows Phone.Muzes to mit treba na 5ti telefonech najednou,kdyz budes chtit. 0

nokiageorge

01 | 08 | 13 23:28
Takže bych rád doplnil své zkušenosti s L 925.Skoro bych zapoměl, ale první co mě opravdu překvapilo je to,že při instalaci již zakoupenych aplikací na L 920 jsem při instalaci na L 925 nemusel nic platit. Tohle jsem opravdu nečekal a upřímně se divím,že se to tu na forech moc neřeší. V Praxi mám jednu zakoupenou aplikaci na dvou telefonech naprosto plnohodnotně.Podotýkám,že těch aplikací bylo minimálně 15,a všechny se chovaly stejně.Se stejnou hláškou,že už jsem si je zakoupil,se nainstalovaly do nového telefonu. Teď se s dovolením vrátím ke srovnání s androidem,který jsem dal manželce(asus padfone i s tabletem). Dnes jsem byl nucen vzít tohle zařízení znovu do ruky,protuže manželce po aktualizaci na novější android přestalo fungovat "Zinio". Má tam předplacený nějaký ty ženský časopisy.Musím říct.že subjektivně je android výrazně trhanější a pomalejší systém než WP8. A tento rozdíl musí vidět i slepý.Prostě WP8 jsou uživatelsky o stovky procent před čímkoliv jiným(kamarád má blackbery a to je prý lepší než iphone. I tak se to nedá srovnávat) Ale zpět k výměně L 925 za L 920. Nevím,jestli existuje jednoznačný argument,proč vyměnit L 920 za L 925. Je to určitě otázka priorit.Já osobně nelituji,spíš naopak. Ale určitě se najde spousta uživatelů,kteří nepotřebují krásný design za cenu bezdrátového dobíjení.Jiný rozdíl mezi těmito modely asi nevidím,je pravda,že 925 ve dne fotí trochu líp,ale to nemusí být žádný dúležitý argoment.L 920 fotí i tak naprosto fantasticky. J.P. 0

nokiageorge

30 | 07 | 13 22:07
Dnes jsem si přečetl článek o L1020. Napadlo mě napsat svůj subjektivní dojem,který hodně souvisí s mojí výměnou L920 za L925. Takže můj závěr je takový,že opravdu záleží na prioritách uživatele,čemu dává jednoznačně přednost. Já se rozhodl na základě recenze a také svých preferencí vyměnit L920 za L925. Za prvé toho nelituju,za druhé to není naprosto jednoznačné.L920 je výborný telefon a jednoznačně L925 je jeden z nejhezčích mobilů současnosti.Ale mezi tím je otázka priorit a tím hlavním je pro jednoznačně operační systém. Pár měsíců s androidem stačilo na přesvědčení,že tudy cesta určitě nevede(samozřejmě jen pro mě,někomu to určitě vyhovuje),takže po koupi L925 přišlo zklamání z nenaplněného očekávání(změny). Takže se vracím k původnímu článku o L1020,myslím že přinese částečné uspokojení někomu,kdo chce kvalitní fotopaparát v mobilu,i když osobně si myslím,že moji pár let starou zrcadlovku od canonu za 25tis. to prostě nemůže nahradit.Držím palce nokii v její snaze inovací a zdokonalování WP8,pro mě je to jediná cesta vpřed a osobně očekávám úplně jiné věci od telefonu,než fotoaparát s X megapixely,raději bych viděl sms na displeji mého BMW,možná i majly,přístu na internet i za jízdy atd.Jsem prostě uživatel a ne hračička,co chce každá den předělávat svůj mobil(jako android).Chci funkční telefon,který nemusím dodělávat a ladit,který už je hotový a já ho jen používám.Takže závěrem si dovolím poznámku,že zřejmě každý telefon s WP8 je pro mě lepší než nejlíp vybavený telefon bez WP8. 0

htcjirka

29 | 07 | 13 21:31
Tak L920 uz ma sve problemy za sebou,ted jsem kupoval pro kolegy posledni kusy a nejake vrzani krytu,chrastici vibraca apod jsou zcela pryc.Uvolnene baterie se tykaly opravdu malo kusu,tech hodne prvnich.Jinak ,kdyz clovek kupuje z kraje,vzdy musi pocitat, ze se neco objevi. 0

Jindřich Lukeš

29 | 07 | 13 17:45
Recenze: Nokia Lumia 925 – Hliníková královna http://wmmania.cz/images/articles/925/m/925-1%20(2).jpg V této recenzi si představíme nejlepší Windows Phone zařízení současnosti, které nabídne dokonalý design, hliníkový rám, výborný fotoaparát a slušnou hardwarovou výbavu. Zaměříme se také na srovnání s předchozím modelem Lumia 920, která je nyní cenově velice zajímavá. http://wmmania.cz/clanky/recenze/recenze-nokia-lumia-925/ 0

nokiageorge

29 | 07 | 13 17:03
Někde se tu psalo,že GDR2 má číslo 8.0.10328.77 nebo 78.Mě přišel ten druhý. Přineslo to na víc defacto jen u těch hodin na zamčeném displeji možnost je zapnout "mávnutím" Je možné,že to není GDR2 a že ten kdo to takhle popsal se spletl. Samozřejmě se bavíme pořád o L925. Od té doby co ji mám jsem už L920 do ruky nevzal 0

htcjirka

27 | 07 | 13 09:11
Tak L925 je z vetsiny hlinik,telefon ma i mnohem vyssi SAR,aby byl signal na prijatelne urovni,je zvednuty vykon.L920 je na tom se signalem lepe,oba telefony jsem mel dost dlouhou dobu a L925 poslal pryc,pro me je ve spouste veci horsi.Takze stale L920 favoritem. Jinak na L920 urcite GDR2 nemas,na vic nez 1000% 0

nokiageorge

26 | 07 | 13 22:54
Takže s tím signálem je to asi takhle. Ve firmě máme problém s pokrytím a L920 má oproti ostatním smartphonum výrezně lepší příjem i při nízkém signálu. Takže bych to shrnul tak, jako že L925 je v tomhle jako jakýkoliv jiný phone ,ale L920 je výrazně lepší než cokoliv jiného. Jinak dnes mi došla i GDR2 a phone funguje jak má, jen teda nevím kde je to rádio.Naštěstí nevím,k čemu bych ho potřeboval. Jinak největší rozdíl je opravdu v designu a váze. Sw je stejný,jen ta německá verze má všechny aktualizace mnooohem dřív. J.P. 0

szoustal

26 | 07 | 13 15:11
Ahojki, taky mám takové nutkání vyměnit 920 za 925. Ale docela mě zaráží ten příjem signálu, opravdu to je až tak horší? Jinak se mi 925 fakt hodně líbí, jeden z nejpěknějších mobilů. 0

nokiageorge

25 | 07 | 13 13:09
V pondělí jsem si koupil Lumii 925 a nahradil tím Lumii 920. Pokusím se určité srovnání. L925 má výrazně lepší displej,podání barev a dokonalou reakci na měnící se světelné podmínky. Jedná se 32Gb verzi od německého vodafonu a hned na druhý den se mi nainstalovala aktualizace Amber. L925 je v reálu mnohem hezčí a luxusnější,než na jakékoiv fotce,já mám černou verzi,ale černý je vlastně jen displej. Rámeček je bronzovohnědý a záda jsou matně černá. Jako normální uživatel jsem nějakou změnu na sw nepoznal,hodiny na zhasnutém displeji nepoužívám,stejně jako odemykání poklepáním.Zvyk je zvyk a automaticky odemykám tlačítkem. Abych ale nemluvil jen o kladech nového telefonu,Lumia 920 měla výrazně lepší příjem signálu a po bezdrátovém dobíjení se mi opravdu stýská. Jinak si užívám úbytku váhy a nádherného tvaru L925. George 0

Mohlo by vás zajímat

Jak automaticky synchronizovat obsah plochy, dokumentů a obrázků na Windows 10?

V tomto jednoduchém návodu si ukážeme, jak jednoduše synchronizovat nejfrekventovanější složky ve Windows 10 s OneDrive a umožnit přístup k nejdůležitějším souborům odkudkoliv.

Jindřich Lukeš | návody 11 | 01 | 18

AKCE: Bezdrátová nabíječka Nokia DT-910 za 299 Kč

Jindřich Lukeš | články 26 | 10 | 17

Akce: Microsoft Office 365 pro domácnosti na 1 rok za 899 Kč

Jindřich Lukeš | software 20 | 10 | 17

WMM Jízdní řády zpět na Storu

Jindřich Lukeš | software 27 | 09 | 17

Virtuální operátoři lákají na výhru 250 000 Kč a na data i volání zdarma

Co je to virtuální operátor? Proč využít služby právě od něj? A kteří virtuální operátoři jsou v Česku k mání?

Jindřich Lukeš | články 14 | 09 | 17