Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Nokia Lumia 930 – První česká recenze a praktické zkušenosti

V dnešní exkluzivní recenzi se podrobně podíváme na špičkový model Nokia Lumia 930 především z pohledu náročného uživatele. Kromě klasických informací se také dozvíte celou řadu praktických zkušeností z dlouhodobého používání.

Autorem tohoto textu je Ondřej Kubeš, kterému se poštěstilo Lumii 930 nejen testovat, ale také dlouhodobě používat několik týdnů před tím, než se u nás oficiálně objeví v prodeji. Původním záměrem bylo sepsání praktických uživatelských zkušeností, které se však i díky dlouholetým zkušenostem autora v tomto oboru postupně proměnily v plnohodnotnou originálně koncipovanou recenzi. Je nám tak velkou ctí ji uveřejnit exkluzivně právě na našem webu.

 

Proč právě Lumia 930?

Začnu poměrně zeširoka - v současnosti jako svůj hlavní telefon používám pro některé již poměrně obstarožní Lumii 920 s developerskou verzí Windows Phone 8.1. Pozici druhého přístroje zaujímá Samsung Galaxy S5. Kombinaci Androidu a Windows Phone jsem zvolil záměrně, protože z pracovních důvodů potřebuji testovat některé aplikace.

S Lumií 920 a potažmo WP8 jsem nadmíru spokojen. Od příchodu vývojářské verze WP8.1 vlastně ještě více než dříve, protože poměrně dost věcí, které mi vadily, byly odstraněny. Lumia 920 však již nepatří mezi nejnovější přístroje, a proto jsem se rozhodl vyhledat vhodného nástupce.

NOKIA Lumia 930 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Tím se bohužel nemohla stát Lumia 925 kvůli svým parametrům (menší paměť, absence bezdrátového nabíjení apod.), a dokonce ani Lumia 1520, která nevyhovovala z pohledu velikosti. Takto velký přístroj je již za hranou toho, co bych byl u svého primárního telefonu ochoten ještě akceptovat. Lumia 930 se tedy zdála nejen z tohoto pohledu jasnou volbou. Jak se ovšem v praxi osvědčila, na to se podíváme v následující recenzi.

Nokia Lumia 930

 

Základní popis

Samotný popis těla přístroje můžeme bez výrazných problémů zkrátit na minimum. Před námi totiž leží jednoduše zpracovaný kvádřík, kde většinu čelní plochy zaujímá displej doplněný pouze o sluchátko, čočku předního fotoaparátu s rozlišením 1.3 MPix, proximity senzor a senzor intenzity okolního osvětlení. Pod displejem nalezneme trojici notoricky známých senzorových tlačítek operačního systému Windows Phone doplněných ve spodní části o mikrofon. Při pohledu na boky přístroje taktéž nenalezneme nic, čím by se Lumia 930 jakkoliv odlišovala. Levý bok neobsahuje žádný ovládací prvek a pravý nabídne klasickou kombinaci dvoutlačítka ovládání hlasitosti, tlačítka pro vypnutí/zapnutí/probuzení telefonu a ve spodní části mechanickou dvoupolohovou spoušt fotoaparátu. Na horní hraně uprostřed se nachází klasický 3.5 mm jack pro připojení sluchátek a nalevo od něj šuplíček pro nanoSIM kartu. Na spodní hraně se nachází otvor pro microUSB určený pro nabíjení a datovou komunikaci. Zadní strana je rovněž provedena jednoduše, dalo by se říci až minimalisticky, ostatně jako celé tělo telefonu. Hlavním prvkem, který si zde říká o pozornost, je jednoznačně fotoaparát, který se pyšní označením PureView z dílny Carl Zeiss a rozlišením 20.7 MPx. Ten je doplněn dvojitým LED bleskem pro pořizování fotografií/videí ve tmě. Ve spodní části vpravo pak ještě nalezneme hlasitý reproduktor a logem výrobce uprostřed zadní strany je popis těla zařízení úplný.

Nokia Lumia 930 Nokia Lumia 930Nokia Lumia 930 Nokia Lumia 930

Pokud jste hledali v popisu těla telefonu slot na paměťovou kartu, bohužel vás musím zklamat. Nokia totiž dodává Lumii 930 bez možnosti rozšíření paměti pomocí paměťových karet, ač samotný OS právě s paměťovkami umí verzi od verze pracovat stále lépe. K dispozici je tedy "pouze" 32 GB vnitřní paměti. Třeba se ale časem dočkáme verze s větší kapacitou, podobně jako tomu bylo v případě Lumií 925 a 1020. Osobně bych slot pro microSD kartu rozhodně uvítal, ale už u současné devětsetdvacítky jsem s velikostí interního úložiště nijak zásadně nebojoval. Multimédia přesouvám do cloudu, což ale samozřejmě není tak pohodlné.

Nokia Lumia 930 Nokia Lumia 930 Nokia Lumia 930 Nokia Lumia 930

 

Design

Lumii 930 jsem měl možnost nejdříve krátce otestovat v černé variantě. Nejednalo se však o finální kus z pohledu hardwaru ani softwaru. Aktuálně testovaný finální model, který i nyní používám, je již v elegantní bílé barvě. Bílá jsou však v tomto případě pouze záda. Celý přední díl je vyveden v černé se stříbrným rámečkem kolem celého těla telefonu. Pokud bych měl hodnotit rozdíl mezi oběma barevnými verzemi, černá byla subjektivně velice konzervativní a dalo by se říci, že skoro až nudná a nezajímavá. Design přístroje byl jakoby "utopený". Bílá verze je na tom o poznání lépe, ale stále ani zdaleka nedosahuje originality a atraktivity zbylých dvou barevných variant - oranžové a zelené. V této souvislosti považuji za poměrně smutný fakt, že Nokia upustila od žluté, která by pro mě byla taktéž velice lákavá.

Nokia Lumia 930 Nokia Lumia 930Nokia Lumia 930 Nokia Lumia 930

 

Dílenské zpracování

Co se kvality těla smartphonu týče, výrobce opět odvedl skvělou práci. Dílenské zpracování bych se nebál označit za téměř dokonalé. Subjektivně jde o nádherný kus hardwaru s poměrně výrazným osobitým designem, který se zcela zásadně liší od většiny plastových zařízení s Androidem, a to včetně high-endové kategorie. Některým lidem v mém okolí design testovaného kousku připomněl poslední iPhony s kovovým rámečkem kolem těla přístroje.

Nokia Lumia 930 Nokia Lumia 930Nokia Lumia 930 Nokia Lumia 930

Nokia Lumia 930 Nokia Lumia 930 Nokia Lumia 930 Nokia Lumia 930 Nokia Lumia 930 Nokia Lumia 930

Lumia 930 je vyrobena z hodnotných materiálů a oproti takovému Samsungu Galaxy S5 působí velmi bytelně a navrch přidává i prémiový vzhled. Velmi dobrému a jistému pocitu z telefonu v ruce nahrává i (subjektivně) ideální poměr velikosti a hmotnosti zařízení. Dalo by se říci, že není ani lehké, ani těžké, zkrátka tak akorát, v řeči čísel 167 gramů. Osobně mi nevyhovuje příliš nízká hmotnost např. u posledních iPhonů - zařízení jsou jednoduše až příliš lehká, z čehož nemám dobrý pocit. Oproti Lumii 1520 je devětsettřicítka naopak krásně „malá“ (lépe řečeno kompaktní), což je vzhledem k velikosti displeje, který je menší „jen“ o palec, velice zajímavé.

Nokia Lumia 930 Nokia Lumia 930 Nokia Lumia 930
Nokia Lumia 930 vs. Samsung Galaxy S5

 

Displej

Devětsetřicítka je co do velikosti velice podobná rozměrům starší sestry, o půl palce však povyrostla úhlopříčka (5“) a zvýšilo se také rozlišení (FullHD - 1920 x 1080 px). Displej, spadající do kategorie AMOLED, nabízí dokonalé zobrazení černé, skvělou odezvu na dotek, zvýšenou citlivost (možnost ovládat telefon v rukavicích apod.) a zaoblené krycí sklo, které kromě toho, že skvěle doplňuje celkově povedený vzhled přístroje, i poměrně výrazně zlepšuje práci s telefonem. Rovněž okraje okolo displeje směrem ke stranám přístroje se oproti předchůdcům poměrně výrazně zúžily. Většinu přední strany smartphonu tak nyní opravdu tvoří pouze displej.

Nokia Lumia 930 Nokia Lumia 930

Když už jsme v předchozí kapitole narazili na větší stájovou sestru, spousta uživatelů Lumie 1520 si stěžovala na absenci optimalizace jak samotného operačního systému (což s příchodem WP8.1 již neplatí), tak aplikací pro takto rozměrné displeje. Dobrou zprávou tedy je, že na pětipalcovém displeji Lumie 930 jsem si nad tímto ani jednou nepozastavil.

NOKIA Lumia 930 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

U displeje ještě chvilku zůstaneme. Po představení se na Lumii 930 snesla vlna kritiky za absenci funkce Glance Screen umožňující permanentní zobrazení času a dalších notifikací na vypnutém displeji. Ano, Glance Screen opravdu na telefonu není přítomen, nicméně já osobně to jako naprostou stopku nákupu nevnímám.

 

Baterie a výdrž

Zmínil jsem bezdrátové dobíjení (funguje skvěle) a s ním přímo souvisí i výdrž baterie. Lumia 930 disponuje napevno vestavěnou baterií o kapacitě 2.420 mAh, která v reálném provozu vydrží okolo 1,5 dne. Porovnávání délky výdrže je sice mezi uživateli velice populární, ale příliš přesnou informaci pro potenciálního zájemce nepřinese. Pro představu ale uvedu funkce, které nejčastěji používám. V podstatě se dá říci, že přístroj je během dne velice vytížený. Uskutečním značné množství hovorů a SMS, připojeny mám 2 e-mailové schránky s push notifikacemi, často se pohybuji na LTE/HSPA sítích, kde celkový měsíční provoz na mobilních datech dělá zhruba 10 GB, wi-fi nepoužívám (maximálně si z telefonu vytvořím hotspot pro svou další elektroniku). Potrpím si také na využívání sociálních sítí (zejména Twitteru), streamuji hudbu přes Youradio, surfuji na internetu a fotím. Vzhledem k tomu, že přístroj skutečně nešetřím a snažím se jej maximálně využívat, hodnotím výdrž baterie jako velmi nadprůměrnou.

Nokia Lumia 930 Nokia Lumia 930 Nokia Lumia 930
Nokia Lumia 930 vs 925

 

Sítě

Lumia 930 je připravena operovat ve všech myslitelných mobilních datových sítích, maximální teoreticky dostupná rychlost je 150/50 Mbps na LTE (terminál Cat4), citlivost na signál je překvapivě (s ohledem na hliníkový rám) velmi dobrá. Přítomny jsou samozřejmě i další bezdrátové technologie jako např. GPS (s velice rychlým fixem pozice, k dispozici i GLONASS), NFC, Bluetooth ve verzi 4.0 LE, Wi-Fi ve všech myslitelných specifikacích.

Nokia Lumia 930 Nokia Lumia 930 Nokia Lumia 930

 

Multimédia

Silnou stránkou Lumie 930 jsou i multimédia - vestavěný 20 MPx fotoaparát podává excelentní výsledky jak v případě focení, tak i natáčení videa. Dle všeho se jedná o stejný modul, jaký Nokia již použila v případě Lumie 1520, která v oblasti fotografování výrazně vyčnívala (nepočítáme-li tedy zrovna "speciální" Lumii 1020). Na kvalitu produkovaných fotografií a videí nemůžu říct jediné křivé slovo, už výstupy z mé současné Lumie 920 hodnotím jako velice kvalitní, zde je vše zase o stupeň výše.

Nokia Lumia 930 Nokia Lumia 930 Nokia Lumia 930 Nokia Lumia 930 Nokia Lumia 930 Nokia Lumia 930 Nokia Lumia 930 Nokia Lumia 930 Nokia Lumia 930 Nokia Lumia 930 Nokia Lumia 930 Nokia Lumia 930 Nokia Lumia 930 Nokia Lumia 930 Nokia Lumia 930 Nokia Lumia 930 Nokia Lumia 930 Nokia Lumia 930 Nokia Lumia 930 Nokia Lumia 930 Nokia Lumia 930 Nokia Lumia 930 Nokia Lumia 930 Nokia Lumia 930 Nokia Lumia 930

Na velmi dobré úrovni je i kvalita zvukového výstupu do sluchátek, spolu s mými Sennheisery je to opravdu zážitek.

 

Software

Devětsettřicítka je po Lumii 630/635 druhým smartphonem z finské (nebo teď už správně redmondské) stáje, který přichází na trh s aktuální verzí OS Windows Phone 8.1. Oproti poslední dostupné vývojářské verzi, kterou mám na své Lumii 920, je číselné označení systému o něco nižší (8.10.12397.895 u 920ky vs. 8.10.12393.890 u 930ky), nicméně žádné významnější rozdíly jsem nepozoroval (snad až na šipky nad úrovní signálu u mobilní sítě a wi-fi v případě aktivních datových přenosů).

V základu je přístroj také vybaven aktualizací od výrobce v podobně Nokia Cyan, která prozatím není součástí vývojářské verze WP8.1 pro současné přístroje. Tato aktualizace se zaměřuje zejména na pořizování fotografií a videí. Například zlepšuje výsledky za slabého osvětlení, přidává kontinuální autofocus, podporu SensorCore apod. Více v samostatném článku.

Co přináší Nokia Cyan?
Nokia Cyan – Doplňková aktualizace Nokie pro WP8.1 - kompletní informace

Co přináší Windows Phone 8.1?
Windows Phone 8.1 (Blue) – Velký přehled novinek a vylepšení

Novinky ve Windows Phone 8.1 podrobně:
Detailní pohled na Windows Phone 8.1 (1) – Internetový prohlížeč
Detailní pohled na Windows Phone 8.1 (2) – Optimalizace pro velké displeje
Detailní pohled na Windows Phone 8.1 (3) – Notifikační centrum
Detailní pohled na Windows Phone 8.1 (4) – Synchronizace s Windows 8 (8.1)
Detailní pohled na Windows Phone 8.1 (5) – Navigační panel

Telefon je po celou dobu používání příkladně stabilní, systém je za všech okolností svižný a bez sklonům k zasekávání, k čemuž samozřejmě kromě vyladěného OS napomáhá i dosti výkonný hardware. Všimněte si, že se k hardwaru vlastně nevyjadřuji, jeho výkon je nanejvýš dostatečný. Zájemci o detailnější popis ho naleznou třeba zde.

Na Lumii 930 jsem zaznamenal zvláštní jev, kdy v nastavení času chybí volba pro zapnutí automatického nastavení času dle sítě (setkal jsem se s tím i u kolegy s Lumií 1520 a developer verzí WP8.1; má Lumia 920 rovněž s vývojářskou verzí OS tímto neduhem netrpí).

Jako v případě ostatních Windows Phone zařízení, i tahle Lumie disponuje hlasovou navigací pro celý svět zdarma, integrovanými Office, OneDrive a dalším softwarovým vybavením, na které jsou uživatelé mobilních Windows zvyklí – do jejich popisu se tedy pouštět nebudu.

Jedním z lákadel nové verze OS s označením 8.1 je i přítomnost hlasové asistentky Cortana. I já jsem si ji musel vyzkoušet, je to poměrně příjemná záležitost (zejména její hlas je skvělý). Nicméně v našem prostředí to žádná hitparáda (co do funkčnosti) rozhodně není. Jelikož je Cortana k dispozici zatím pouze v angličtině, je prakticky nemožné používat hlasové vytáčení a další podobné funkce (Cortana jednoduše nerozumí - diakritika použitá ve jménech, výslovnost atd.). Aby se Cortana napevno usídlila v mém telefonu, je nutná lokalizace do češtiny, až potom se stane vítaným pomocníkem tak, jak lidé v Microsoftu zamýšleli.

 

Cena

NOKIA Lumia 930 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Graf ceny produktu NOKIA Lumia 930 poskytuje server Heureka.cz

 

 

Závěr

Nokia Lumia 930 je velice povedený telefon, který má rozhodně velkou šanci na úspěch. Nabízí atraktivní design, výborné hardwarové zpracování a odladěný operační systém, který vám bude pomocníkem nejen v práci, ale také při zábavě.

Nokii se podařilo do ještě relativně kompaktního těla vměstnat kvalitní 5“ displej a všechny nejmodernější funkce (špičkový fotoaparát, bezdrátové nabíjení apod.), které náročný uživatel vyžaduje. Osobně právě tento rozměr považuji za téměř ideální a hlavně efektivní, protože stále ještě umožňuje ovládání jednou rukou a nabízí dostatečnou ergonomii bez zbytečných kompromisů.

Na Lumii 930 budu až překvapivě obtížně hledat nějaké zásadní nedostatky. Pro některé náročné uživatele může být drobným omezením kapacita vnitřní paměti bez možnosti rozšíření paměťovými kartami a případně absence tolik oblíbeného Glance Screenu, tedy zobrazení informací na vypnutém displeji.

Ačkoliv se Lumia 930 ještě neprodává (zahájení prodeje se předpokládá v následujících 14 dnech), oficiální obchod Nokia již stanovil a tento týden dokonce i upřesnil koncovou cenu za oficiální distribuci, která je velmi příjemných 13 990 Kč, což je na takto vybavenou novinku velice slušné. Dá se také předpokládat, že přístroje z neoficiálního dovozu bude možné sehnat o něco levněji a jak je u Nokia zvykem, časem výrazněji klesne i cena oficiální distribuce.

Komentáře (142)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Rudaa

06 | 05 | 15 15:55
930 je skvělá. Jen baterie vždy odešla kolem 17-18 hodiny 0

Alfan

11 | 02 | 15 17:38
Tak uz zase frcim na Samsungu S4... Nic jsem neinstaloval vcera pri zapnuti fotaku na 930 mi nefungoval... a ukazovalo mi to jen okno "Doslo k chybe". Dal jsem telefon do tovarniho a ani potom to nefungovalo... Asi mam pech na spatnej kus, protoze to fakt neni normalni... Na WP jsem nezanevrel... 0

Alfan

08 | 02 | 15 13:03
Mozna jsem napsal do spatneho tematu... Nezkousel jste nekdo app "Phone Security" na Lumii 930? 0

Alfan

06 | 02 | 15 17:41
EDIT: Opravdu nikdo nevite...respektive nemuzete poradit? Nevite, proc se fotky pri vlozeni, jako priloha do emailu zmensi? Da se to nekde nastavit tak, aby se nezmensovaly? Dekuji 0

Alfan

03 | 02 | 15 05:55
Tak po oprave zatim dobry, akorat.... Jak menili tu sestavu krytu, tak mam utopene,tlacitko hlasitosti, ktere je nyni skoronenahmaténe narozdil od spouste fotaku. Hlavni vypinac je utopeny mene nez hlasitost, ale vice nez spoust fotaku. A taky nekdy vrze kryt v obasti na zadni strane dole u reproduktoru. 0

Alfan

02 | 02 | 15 08:54
Tak se mi vrátila Lumia 930 ze záruční opravy. Protokol o opravě přikládám na tomto odkazu http://1drv.ms/1zuh1p6 Dneska si budu hrát a nainstaluji ji celou načisto, nevyužiji předchozí zálohy. Snad už bude po problémech... Stejně se s ní asi budu muset za cca dva měsíce rozloučit, protože zřejmě budu muset mít dual SIM a jediný s LTE je Sony Xperia Z3 dual na Androidu... a z toho nejsem moc odvázanej... 0

lafiCZ

27 | 01 | 15 23:27
Zdravím všechny. Po dlouhé době se přes android a iOS opět rád vracím k Windows v podobě Lumie 930. Dle mého se jedná o skvělý telefon a od dob WP 7 které jsem měl jako poslední win je i systém parádní. Potřebuji nicméně malinko poradit nebo nasměrovat. Telefon jsem zakoupil na maxshop liberec s vědomím, že nepůjde o CZ distribuci. Po naběhnutí bylo vše italsky (což je dobrá varianta kvůli EU záruce). Vše jsem nastavil do CZ, avšak stále tam mám některé brand věci operátora WIND a hlavně ačkoliv jsem všude nastavil CZ v nastavení web stránky nebo třeba aplikace fitbit mi naskakuji stále v italštině. Počítám, že toto je řešitelné akorát flashnutím jiné verze win? Můžete mě někdo nasměrovat co a jak udělat? Díky moc všem. 0

Alfan

30 | 12 | 14 21:46
A nemohl bys mi, prosim, poslat odkaz, kde to stahnu, pripadne idealne i s navodem na ulozeni (spravne). Diky 0

htcjirka

30 | 12 | 14 18:57
Nemas stahnuty balicek local testu.Je potřeba jej mit stazeny podobne/ve stejne slozce jako FW. 0

Alfan

28 | 12 | 14 21:54
No, mozna je to blbovzdorny, ale kdyz chci prepnout na Test mode, tak mi vyskoci okno, viz odkaz (obrazek) https://onedrive.live.com/redir?resid=F20B11D565F62CBB!36908&authkey=!AMa2Vf7LRiKSL90&v=3&ithint=photo%2cjpg 0

htcjirka

28 | 12 | 14 21:39
Po pripojeni telefonu k NCS - Product Support Tool mas pod obrazkem Lumie kolonku "product mode", tak tam jej prepni.. Vzdyt je to tak jednoduchy a blbovzdorny program. 0

Alfan

24 | 12 | 14 17:01
Tak jsem nainstaloval NCS na druhem NB a tam mi to mobil nacte. Akorat, ze nemam povoleny Test mode a nevim, kde ho povolit, nebo zda musim jeste neco extra stahnout. 0

tom

24 | 12 | 14 16:26
Více neporadím..., jen bych vyzkoušel tu aktualizaci přes rec.tool, každým dnem by pro L930 měl být i Denim. Byť není zatím uveden v http://www.microsoft.com/en/mobile/support/software-update/wp8-software-update/availability-in-europe/ . Dokud nedostaneš Denim a neprovedeš HR, nešťoural bych do toho. 0

Alfan

24 | 12 | 14 16:07
Denim nemam. Mam tam po modre smrti nahrany novy firmware. A jedine co me stale zlobi - cerny displej pri volani, nekdy a nekdy ne... A taky me nekdy zlobi probuzeni poklepanim na displej. Proto chci zkusit zkalibrovat ten sensor a pak bych to dal na reklamaci. Jinak mam W7. Zkusim restart mobilu a pak pripojit znovu. Ale je mi divny, ze se ro samo nespoji v NCS, kdyz W7 ho normalne vidi... 0

tom

24 | 12 | 14 16:01
Pokud nemáš co na práci, není lepší provést i komplet update, zkoušel jsi jestli ti to v rámci recovery tool něco nabídne? Máš tam už ofiko Denim? Zkoušel jsi restart a znovu připojit kabelem? Co si pamatuju, v minulosti u hloupých mobilů nějaký větší problém nebyl. Máš v PC W7 nebo novější? Umí vůbec ten NK SW pracovat s L930? 0

Alfan

24 | 12 | 14 15:50
Ja, ale nepotrebuji Recovery. Ja chci kalibrovat proximity sensor. Mne se spusti nejake Fuse a ma se to spojit, ale to mi prave nejde Nevim, kde ja zakopanej pes. Myslel jsem, ze se to automaticky nadetekuje, ale ono ne... 0

tom

24 | 12 | 14 15:46
Já vždy používal jen Nokia Recovery Tool http://www.microsoft.com/en-gb/mobile/support/faq/?action=singleTopic&topic=FA142987 . U toho stačí jen prosté propojení kabelem a nic dalšího nebylo třeba. Nokia Recovery po aktualizaci ale dá mobil o továrního nastavení. Myslím ale že NK Suite také. Takže pozor.... Obnova ze zálohy je možná, ale není v tom nastavení aplikací a někdy ani dlaždic. 0

Alfan

24 | 12 | 14 15:31
Tak jsem nainstaloval Nokia care suite PST. Ale nemohu sparovat telefon s programem. Nevim, jak to nastavit, aby se nakonektoval telefon s notebookem, abych mohl otestovat funkce. Kdyz nastavim produkt v Nokia care suite, tak mi to hlasi, ze neni pripojen. Pirtom ho mam pripojeny a dokonce ho mohu v Pruzkumniku prohlizet... Nevite, jak ho pripojit? 0

Alfan

23 | 12 | 14 23:48
To htjirka: A muzes tedy nejak poradit, kde Nokia Care Suite pro 930 stahnout a jak pripadne se pokusit prekalibrovat...? Snazil jsem se to najit na netu, ale marne. Potrebuji jen pripadnou prekalibraci. Diky 0

htcjirka

23 | 12 | 14 19:07
že by jej šlo nějak sw. překalibrovat v domácích podmínkách nevím Samozrejme že lze, přes Nokia Care Suite.Dokonce je vyzadovana jen ruka, zakryt/odkryt. 0

Alfan

23 | 12 | 14 18:24
Ha a ted tedy nevim co s tim, ale zkusim asi nejspis tu reklamaci po Novem roce. Jo a jinak vsem preji stastne a vesele vanocni svatky a v novem roce klid, zdravi, pohodu a spokojenost...hlavne s Lumiema 0

Jindřich Lukeš

23 | 12 | 14 17:26
Tohle je na rekmalaci, buď je poškozenej, nebo něčím zakrytej, třeba prach. O to, že by jej šlo nějak sw. překalibrovat v domácích podmínkách nevím. 0

Alfan

22 | 12 | 14 20:58
Muzete nekdo poradit s tou prekalibraci proximity sensoru pls? Jak, kde...? Diky 0

Alfan

21 | 12 | 14 20:37
Prekalibraci zvladnu sam, nebo musim do servisu? Pripadne, je nekde navod, pokud bych to zvladl sam? Diky P.S. A ten sensor ma vliv i na to "probuzení" poklepanim? 0

htcjirka

21 | 12 | 14 20:25
Je potřeba překalibrovat proximity sensor.Skoda, ze jsem tvou sz posledne prehledl.. 0

Alfan

21 | 12 | 14 17:42
Nemam zadnou folii. 0

joklad

21 | 12 | 14 17:39
Nemáš tam špatnou folii? Zakrývá ti senzor. Mě to dělala folie Brando a ted používam Celly folie a je klid 0

Alfan

21 | 12 | 14 17:16
Zdravim, Lumia je po reklamaci po moder smrti. Pry byl nahran novy firmaware. Nicmene se nikdo nezabyval tim, ze pri volani (vytoceni) cisla nebo pri ukonceni hovoru zcerna obrazovka. A pak nelze hovor vypnout. A tento problem mi stale pretrvava a nekdy mi ani nefunguje probuzeni dvojitym poklepanim na displej. Myslim si, ze je to na vymenu pristroje.. Nemate s tim nekdo nejake zkusenosti? Diky Ja nasel tohle forum s danou probelmatikou: http://discussions.nokia.com/t5/Lumia/black-screen-during-calling-with-the-lumia-930/td-p/2827898 a tohle http://blog.jocelynenglund.com/2014/10/nokia-lumia-930-hardware-woes 0

vnr

14 | 12 | 14 18:43
Tak bohužel tyhle kabely CONNECT IT Wirez Premium Micro USB (Sync & Charge) http://www.alza.cz/connect-it-sync-charge-premium-micro-usb-d522245.htm Samsung APCBU10B černý http://www.alza.cz/samsung-apcbu10b-cerny-d511564.htm OEM USB 2.0 propojovací 1m A-microB http://www.alza.cz/samsung-apcbu10b-cerny-d511564.htm nabíjejí pomalu, už jsem je vrátil. Ještě jsem zkoušel originál NOKIA a dva původ neznámý. Celkem teda 6 kabelů, které hlásí že mobil nabíjí pomalu. Pozor ta hláška se dá vypnout !! Zatím mi funguje jen ten krátký kabel co byl v balení s nabíječkou a společně s prodlužovacím kabelem, aby to dosáhlo na okno. Všechny 3 prodlužovací kabely co mám fungovaly a mobil nehlásil, že by se nabíjel pomalu. Praktickou zkoušku jsem provedl na cestě přesahující 1 hodinu jízdy. Mobil NOKIA LUMIA 930, zapnutá navigace. Nabíječka CONNECT IT CI-243 Car Charger Strong. 1. Jízda - běžný kabel zapojený do výstupu 3,1A vykázal pokles nabití mobilu z 52% na 23% (hláška "Nabíjí se pomalu 2. Jízda - originál krátký kabel od nabíječky s prodlužovacím kabelem výstup 3,1A vykázal nárůst nabití z 34% na 44% (žádná hláška Pokud narazíte na dlouhý kabel, který nabíjí tak dejte vědět. http://wmmania.cz/forum/209/38444/?&start=10 0

htcjirka

06 | 12 | 14 13:04
Do auta to chce minimalne nabíječku 2A a s jakkoliv dlouhym kabelem je to spokojene.Pouzil jsem od Samsungu. 0

vnr

04 | 12 | 14 18:15
Tak jsem koupil novou nabíječku (v balení je krátký kablík) http://www.alza.cz/connect-it-ci-243-car-charger-strong-d568753.htm a delší kabel, abych dosáhnul na okno auta http://www.alza.cz/propojovaci-kabel-usb-kabel-2-0-usb-am-microusb-bm-1m-d175334.htm Nabíječka by měla dávat údajně 1a 3,1 A... Propojil jsem koupený delší kablík s mobilem a hláška "nabíjí se pomalu... Zkusil jsem teda ten krátký originál dodaný s nabíječkou a hláška žádná, přehodil jsem na ten druhý USB výstup (1A) a mobil se opět tvářil spokojeně...!! Našel jsem teda ještě 2 propojovací kabely a vždy mi to nahlásilo, že se nabíjí pomalu... pokud nabíjím ze sítě (230 V) nikdy žádná hláška není. Aby to bylo komplet, tak jsem vyzkoušel i starou USB nabíječku do zapalovače (NONAME) a to samé - na ten krátký kablík to nic nehlásí a na všechny ostatní že se nabíjí pomalu... Zkusím teda koupený kabel vrátit a objednat jiný ???? Je hezké, že na ten krátký kablík se to tváří, že se nabíjí dobře, ale na okno s tím nedosáhnu... tak a teď raďte... 0

joklad

02 | 12 | 14 06:18
Do auta bych koupil silnější nabíječku,měl jsem stejný problém. V obchodě píší hodnotu u výrobku např: http://www.czc.cz/mobilni-telefony-nabijecky/produkty 0

vnr

02 | 12 | 14 01:24
Mám Lumii 930 asi 5 měsíců. Jsem ve věku 50 pryč, bohužel angličtina Od začátku s Lumií bojuji, ale učím se... V létě prošla pekelnou zkouškou navigace ve Španělsku, po nějaké době začala koktat, ochladil jsem a dobrý (asi za oknem na sluníčku moc horko) no.. hřeje se dost. Měl jsem jí připojenou na nabíjení ze zásuvky v autě a přesto se mi vybila (odhad tak po 5ti hodinách), hlásilo to něco "že se nabíjí pomalu (třeba je chyba v mojí cigaretové nabíječce). Za normálních okolností ale asi funguje dobře, oceňuji jednoduchost spravování map z celého světa a zdarma. Myslím že je srovnatelná s klasickou navigací. Super je bezdrátové nabíjení (nabíječka se musí dokoupit ale doporučuji), inteligentní WIFI (najde si sama a nečerpá limit přes operátora); foťák, kamera ok(nahrával jsem na hlučném koncertu, čekal jsem přeřvaný záznam ale záznam perfektní !.. , automatické stahování mailů, aktuální počasí, krásný displej, baterka(posvítit), Skype, záložky na Webu.., stáhnul jsem nějaké apky, naposledy spravování účtu v bance - hodně dobrý... Bohužel některým funkcím zcela nerozumím (například ten Cloud nebo bing - umí krásně přeložit nafocený text Rád si nechám poradit. Samozřejmě co vím poradím. Zatím mi nevadí ani absence SD karty, vzpomenu li na předchozího Samsunga, ten s ní má někdy problém, méně je někdy více... Výdrž tak 2 dny, pokud moc nepoužívám náročné funkce. Koupil jsem pěkné pouzdro na opasek "Redpoint.. zatím spokojenost 0

tom

01 | 12 | 14 21:37
Mým hlavním telefonem je Lumia 620. Jako vedlejší občas použiju HTC Android. V současné době bych viděl stále největší problém s nedostatkem aplikací pro WP. Nezřídka se stává, že aplikace pro WP a Android existují od stejného vydavatele, ale pro WP je ořezanější. Z těch českých mě napadá třeba ta od Alzy, kde u WP jde pouze o reklamní charakter bez možnosti objednání, sledování zakázky atd... prostě tam není přihlášení k účtu Alzy. U těch zahraničních např. Viber, kde schází zase video hovor u WP (stejně tak u apky Line). Android má vynikající notifikace v podobě apky NoLed. Bohužel pro WP nic podobného neexistuje. WP neumožňuje ani nahrávat hovor. Ta jedna apka co existuje je nepoužitelná, resp. jde o princip konferenčního hovoru a to ještě s pípáním. WP mám vcelku rád, ale je to systém, který mě už "nebaví" svojí šedostí. Schází mi už nějaké ty omalovánky. Pokud jsi ochoten překousnout jednoduchost a nemožnost si systém poladit dle svého a nevadí ti absence aplikací, pak jdi do WP. Pokud jsi zvyklý mít uživatelsky nastavenou kdejakou kravinku (která ve WP není), pak zůstaň u Androidu. Já se chystám na přechod z WP na SS S5mini. Už mě nebaví koukat na to, co jiní na Androidu běžně mají a na WP to není. A že za ty apky jsem dal skorem za tisícovku, ale ani to mě asi neudrží u WP. Koneckonců ani výrobci nejsou schopni uvést na trh malý vybavený HW pro WP. Tady další důvod odchodu. Za L620 prostě není adekvátní náhrada do nějakých 8 tis. Kč. Pokud používáš MS Outlook a chceš synchro (např. kalendáře), pak to také není úplně vymyšlené. Je třeba mít nastavený jako hlavní kalendář v MS Outlook ten co je v profilu na Outlook.cz. Jenže se nedá zálohovat jako pst. Výchozí kalendář ve WP je nepoužitelný - tedy si musíš pořídit nějakou apku. No a vznikne problém s aktualizaci živé dlaždice - ne u všech apek (a to i těch prestižních jako Chronos) to funguje automaticky. 0

nejakymarko

30 | 11 | 14 23:19
Zdravicko. Par rokov som stastnym uzivatelom androidu, ale po tom, co mi pred par dnami umrel moj galaxy nexus, pohravam sa s myslienkou, ze skusim nieco nove. Celkom ma zaujala L930 ako po vizualnej stranke, tak aj po technickej. Chcem sa ale opytat, ci je tu niekto, kto prechadzal z androidu na WP a ako je so zmenou spokojny. Ci mu nechybaju nejake aplikacie, ktore pri androide mal a podobne. Ja osobne celkom hojne vyuzivam aplikacie od google, tak o to viac sa obavam. Uvitam by som teda nejake nezaujate porovnanie, preco ano, preco nie. Vyberam si medzi Nexusom 5 a Lumiou 930, co by vrcholnych predstavitelov jednotlivych platforiem. Dakujem 0

Alfan

27 | 11 | 14 22:29
Mas SZ. Zatim diky 0

htcjirka

27 | 11 | 14 22:21
Oprava na 5 minutek, legalne bez ztraty zaruky a prehranim fw. 0

Alfan

27 | 11 | 14 20:52
Tak mi umrela moje 930... Chtel jsem udelat soft reset a neprobehl a ted mam jen modrou obrazovku a na ni je bily tenhle smajlik ":(", bez tech uvozovek. https://onedrive.live.com/redir?resid=F20B11D565F62CBB!34453&authkey=!AMypCuQAkxb1Ybk&v=3&ithint=photo%2cjpg V pondeli ji v praci dam IT at ji poslou na reklamaci. Jesteze jsem mel v supliku S4 0

joklad

27 | 11 | 14 20:13
Mě tohle dělala folie Brando a pak jsem dal folii od Celly a bylo po problémech a navíc líp přilnula. 0

htcjirka

27 | 11 | 14 17:41
Muzes to udelat i sam v domacich podmínkách, pokud mas stahnutou spravnou verzi NCS, balik ke kalibraci + vis co a jak. (hlavne pokud nemas na skle nejakou folii, která ti proximity sensor kryje) 0

Alfan

27 | 11 | 14 17:18
Dik. Sklo mi prijde v poradku. A ta kalibrace senzoru se dela v servisu nebo to mohu udelat i ja? 0

htcjirka

27 | 11 | 14 17:11
Nemas na prave nahore o něco zvedle sklo?Je to chyba lepeni u 930, sklo se zacne odplepovat, zvedat a pak zacne diky tomu zlobit proximity sensor. Jinak i pokud budes mit sklo v poradku, jedna se i tak zcela jiste o chybu proximity sensoru, nekdy jej staci jen zklalibrovat přes servisni soft NCS. 0

Alfan

27 | 11 | 14 15:46
Posledni dobou, nevim to uplne presne, mam problem pri volani. Kdyz zadam "volat" tak obrazovka zhasne a cislo se normalne vytaci, ale ja nic nevidim Pouzivam RapDialer uz od zacatku a nemel jsem problem. Hlavne tento problem mam, i kdyz pouzivam defaultni telefonni modul. Zkusil jsem RapDialer odinstalovat, pak jsem restartoval telefon a znovu nainstaloval, ale problem se zase objevil. Nevite nahodou nekdo, jak se toho zbavit respektive co mam mozna nekde chybne nastavene? Diky 0

mivon

04 | 11 | 14 09:04
Tak už jsem pořídil na "zkoušku" černou L830. Zatím spokojenost. Když porovnám s L920, tak rozhodně vzhled, váha. Rychlost o trošku vyšší, ale nic zásadního. Rychlejší spouštění fotoaparátu a lepší fotky v místnosti za šera a umělého osvětlení. Výdrž baterie nesrovnatelná. S L920 jsem musel kolem 16hod v pracovním dni hledat nabíječku . S L830 večer ve 22hod ještě 20% (nic vypnuté na pozadí, volání přes HF v autě, cca 2hod navigace, brouzdání na netu atd.). Mám pocit, že rychlejší bezdrátové nabíjení (přes držák Nokia v autě). Snad jsem někomu pomohl 0

steelspace

03 | 11 | 14 14:52
Zdravím. Potřebuji poradit. Potřebuji nahradit L920, už dosluhuje (prasklé sklo, odřená, baterie nedrží). Neumím se rozhodnout mezi L830 a L930. L930 má lepší výbavu, ale zvykl jsem si na GlanceScreen a neumím si představit ho nemít. U L830 se mi líbí paměťové karty. Má někdo zkušenost, jak moc se liší rychlost, fotky atd. ? Telefon hodně používám hlavně pracovně, na volání (hodně z auta přes HF), navigace v autě, řešení e-mailů, na kole Endomondo, internet, dost fotím (hlavně děti). Hry moc nehraji. díky za názory Pokud chceš hrát náročné hry nebo využívat 4K video (chysá se), tak 930, jinak 830. 0

-WP-

01 | 11 | 14 20:21
Já jsem přecházel s telefonu Lumia 920 na L930, zkoušel jsem i L1320 pro 6" displej, kvůli L1520, ale to mi nešlo prostě nosit atd ... Takže pokud jsem chtěl to druhé nejlepší od Nokia, vzal jsem bezesporu super telefonek L930. Glance mi také chybí, ale naučil jsem se poklepat na displej a vidím vše co chci. Beru to jako funkční náhradu Glance. Trochu mě bolí OLED displej u L930, na L920 je dobrý IPS, který jsem preferoval, ale jo, je to sice OLED displej, ale mimořádně povedený s některými mouchami vlastností OLED displejů. K focení. Používal jsem na L920 Nokia Camera a při vyfocení to trochu trvalo, než jsem mohl fotit znovu. U L930 mačkám a fotím jednu fotku za druhou, je to fofr. Je znát výkon processoru, 2GB RAM, Adreno 330. Někdy se mi stalo u L920 při přechodu na položku lidé, že to trochu trhlo, L930 je prostě rychlík, nikde není ani náznak škubnutí. Kvalita fotek je malinko odlišná. Při L920 jsem cokoliv, kdykoliv vyfotil, tak byli fotky stejné kvality, ale u L930 při dobrém světle, vyjde bombová fotka, ale v šeru je to trochu jinak, chce to trochu laborovat v nastavení a to mě moc nebere. Velikost paměti je 32GB, nikdy jsem neměl větší a hlavně jsem nikdy větší nepotřeboval, ale to je dost individuální. Mám v telefon 4 navigace a dvě z toho jsou celé evropy. Pár blbostí a mám 12GB volných. L830 je bezesporu povedený telefonek, ale HW nemá cenu cca 10000 tisíc korun, to je můj názor. 0

Alfan

29 | 10 | 14 11:48
Ja mam jen zkusenost s L930. Glance screen nemam a nemel jsem, ale vim, jak funguje. Nicmene mam app Lockmix a pokud dvakrat poklepu na displej (funkcionalita Lumie - probuzeni), tak vidim na displeji dulezite info, napr. Agendu kalendare, zmeskane hovory, sms, whatsapp...dle nastaveni. Jinak po cca dvou letech na androidech, predtim WM jsem spokojeny. Karta mi nechybi, onedrive to nahradi. Nyni mam stale volnych cca 20 GB a to mam napr. Cca 2 GB stazene mapy Chapu, ze kazdy ma jine pozadavky a naroky. 0

mivon

29 | 10 | 14 11:41
Zdravím. Potřebuji poradit. Potřebuji nahradit L920, už dosluhuje (prasklé sklo, odřená, baterie nedrží). Neumím se rozhodnout mezi L830 a L930. L930 má lepší výbavu, ale zvykl jsem si na GlanceScreen a neumím si představit ho nemít. U L830 se mi líbí paměťové karty. Má někdo zkušenost, jak moc se liší rychlost, fotky atd. ? Telefon hodně používám hlavně pracovně, na volání (hodně z auta přes HF), navigace v autě, řešení e-mailů, na kole Endomondo, internet, dost fotím (hlavně děti). Hry moc nehraji. díky za názory 0

Alfan

26 | 09 | 14 23:30
Jj, diky za reakce 0

Stanislav Forejt

26 | 09 | 14 23:16
Jak říkám, obnova šla vždy a nevšiml jsem si, že by něco chybělo; jen pokud chceš ale "úspěšné" zálohování, je třeba to nějak řešit. Víc ale už asi poradit neumím. Každopadně bys měl i v současném stavu fungovat. 0

Alfan

26 | 09 | 14 23:09
Tak nic... Odinstaloval jsem vse do tech 3 tydnu zpet a porad stejny "problem". No nic, budu fungovat bez zalohy app+setts a v prípade hard resetu nebo noveho mobilu WP budu doufat, ze se neco podari obnovit. 0

Stanislav Forejt

26 | 09 | 14 22:23
Tak určitě je možných i těch 19MB, to nepopírám. Zkoušej odinstalovat podle času (a tedy dle paměti) až do doby, kdy to šlo. Samozřejmě, co můžeš, ale pevně věřím, že to v nějaké té aplikaci bude. 0

Alfan

26 | 09 | 14 22:19
Jeste jsem neco odinstaloval a vyzkousim. Ale tolik apps nemam 0

Stanislav Forejt

26 | 09 | 14 22:08
V praxi jsem při obnově takto nekompletní zálohy problémy neměl, ale dle reakcí na internetu by měla být příčinou nějaká "nepovedená" app. Jak jsem psal, odinstalace výše uvedené pomohla u mě, snad taková bude i u tebe. Jinak moje úplná záloha má asi 90MB. (můžu mít tak 60-70 aplikací=>položek v menu) 0

Alfan

26 | 09 | 14 21:58
Diky, ale ja pouzivam od zacatku #1 Lock Screen. Ale pro jistotu jsem odinstaloval posledni instalovane apps... Ale nepomohlo to. Taky jsem smazal v telefonu zalohy, mely 19 MB a udelal zalohu app+settings znovu. Sice to napsalo opet tu hlasku, ale videl jsem velikost zalohy 19 MB. Tak nevim... Otazkou je, jestli tech 19MB je ta "neuplna" zaloha a uplna by mela vic... Ale to nikde nezjistim. 0

Stanislav Forejt

26 | 09 | 14 21:28
Mě zálohu blokovala appka Live Lock Screen Beta. Zkus smazat a mělo by to začít chodit. 0

Alfan

26 | 09 | 14 13:43
AKTUALIZACE Ted jsem manualne kontroloval aktualizaci a je k dispozici. Nejsem na wifi a tak to dam az doma. Uz jste nekdo 930 z ceske distribuce aktualizoval ofiko aktualizaci...Jindro? EDIT Tak uz mam nainstalovano... http://1drv.ms/1rpZQQY Zatim to funguje. Akorat mi stale nejde korektne ta zaloha nastaveni do cloudu... 0

Alfan

25 | 09 | 14 15:11
Takze byvala chlouba WP bude nyni "sizena" na ukor jinych systemu... HERE MAPS 0

Alfan

24 | 09 | 14 20:23
Takze ty zalohy vidim az pri pripadne obnove. Nyni vidim jen na webu ikonu s datem posledni zalohy. Tak to jo. Diky 0

htcjirka

24 | 09 | 14 20:14
Pri obnove vidim hned několik zaloh z toho samého telefonu, takze se nepremazavaji. Jo a aktualizace je mi jasná, ale kde mi kdo udělá aktualizaci firmware Az bude dostupna i pro nas region ohlasi se ti 0

Alfan

24 | 09 | 14 08:32
Mně taky zálohy fungovaly. Respektive zálohy fotek stále fungují. Jen ta záloha aplikací a nastavení neproběhne korektně. Podle všeho je nějaký problém se zálohou nastavení. Nepomohl by třeba soft reset? Nebo počkat na aktualizaci systému s tím, že nebudu prostě teď nějakou dobu zálohovat aplikace a nastavení? Jo a aktualizace je mi jasná, ale kde mi kdo udělá aktualizaci firmware? děkuji EDIT Na webu na OneDrive zálohu z telefonu normálně vidím, že tam je z dneška, ale nepoznám, že by byla "nestandardní", že by byla chybná. "Tváří" se stejně, jako záloha notebooku. Nevíte, jestli se zálohy přepisují a je tam vždy jen ta aktuální? Takhle mi to připadá, že ano. Ale někde jsem, myslím, četl, že si mohu snad i vybírat ze záloh, kterou chci případně smazat (v telefonu to určitě nejde). Ale, jak říkám, já tam vidím jen jednu, mobil a jednu notebook. 0

htcjirka

24 | 09 | 14 07:25
Doposud ok, zalohy chodi perfektne.Jinak cekej update, jak FW tak OS. 0

Alfan

24 | 09 | 14 07:08
Uz druhy den mam problem s tim, ze se mi nechce korektne udelat zaloha. FOTO Mate nekdo stejny problem na 930, nebo vite, jak ho odstranit? Dekuji 0

Alfan

18 | 09 | 14 10:24
To jo, ale blokuje to i ty SMS ze skrytych cisel a to je blbeeeee 0

Robert Mašinda

18 | 09 | 14 09:56
Blokování hovorů funguje krásně. R. 0

Alfan

18 | 09 | 14 08:27
Diky za odpoved. Takze to musim vypnout. Skoda, ze to nastaveni neni extra pro hovory a extra pro SMS. 0

htcjirka

17 | 09 | 14 21:12
Mají to přes nejake brany, takze to blokuje a vyhodnocuje jako skryte číslo, to aplikace nemá v silach rozpoznat. 0

Alfan

17 | 09 | 14 10:00
Máte někdo zkušenost s blokováním hovorů a SMS? Já jsem měl nastavené "Blokovat hovory + SMS" a podle všeho to mělo blokovat jen hovory a SMS ze seznamu blokovaných čísel. A v "rozšířené" jsem měl zapnuté "Blokovat skrytá čísla", šlo mi jen o hovory ze skrytých čísel. Jenže jsem zjistil, že mi přestaly chodit SMS od Vodafone o tom, že mám zaplatit (ale vždy jsem včas a v pohodě zaplatil ) a taky třeba některé SMS od Alza o vyzvednutí zásilky ataky některé potvrzovací kódy z Google. Pokud se nepletu, tak Vodafone a Alza neposílají ty SMS ze skrytých čísel. Nevíte, kde se stala chyba? Opravdu bych chtěl blokovat jen skrytá čísla u volání. Děkuji 0

sid_cz

15 | 09 | 14 20:48
Proč do vyšších modelů nedávají skot na microsd kartu ? Zas max lumia 830 0

Alfan

14 | 09 | 14 17:56
Tak se necham prekvapit Diky za info. Ja mam vlastne taky 3. 0

htcjirka

14 | 09 | 14 17:10
Těch cca 100MB je takový průměrný záběr, není třeba se strachovat, že to naroste na 500MB apod.Mám synchro 3 schránek, všech emailů za celé období a přesto sem také kolem 96MB. 0

Alfan

13 | 09 | 14 17:24
Tohle je odpověď ohledně těch příloh v emailu a mazání z ENG fóra: Hi Redek! Thanks for writing on Windows Phone forum. If I have understood your question, you want to know if the email attached files are deleted with the emails they were attached to. Yes, they are. Obviously they keep being saved on the phone if they have been downloaded. They could appear on music, videos, photos or documents depending on their format. Kind Regards Salvatore S Takže se to maže a neměly by staré stažené přílohy zabírat místo. I když osobně si také myslím, že by bylo vhodnější nastavit si složku, kam by se všechny přílohy z emailu stahovaly, respektive všechny stažené přílohy nebo soubory ne jen z emailu by byly prostě v nějaké nastavené (určené) složce. Tak to asi nebude úplně pravda Když se podívám, kolik mi zabírají e-maily+zprávy, tak je to v současné době 99.28 MB a v čase to stále narůstá. Mám nastaveno stahování stáří emailů na 3 dny u Exchange a u soukromého emailu na 7 dnů. Když jsem zkusil smazat účty, tak se stejně ta velikost nezměnila....změnila ale jen asi o 4 MB. Takže asi někde zůstávají "srajdy" a těch bych se rád v čase rád zbavil. Nevíte někdo, jak na to? Tady, úplně dole je i obrázek... 0

Alfan

13 | 09 | 14 17:16
Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda existuje nějaký SW, který dokáže po odinstalaci nainstalovaného SW odstranit všechny pozůstatky SW, například data v knihovnách atd.? Na Android existují různé CLEANERy, které to dokáží. Děkuji 0

Alfan

10 | 09 | 14 15:10
Třeba se někomu bude hodit. https://www.youtube.com/watch?v=lbT6lIjO6X4 0

Jindřich Lukeš

10 | 09 | 14 08:12
Ahoj vrátil jsem se na WP 8.1 po delší době pořídil 930 a mam dotaz, když zapnu režim letadlo a chci v tomto režimu zapnout zpět wi-fi nenajde mi sit tu co mam v normálním režimu pripojenou. Je to nastavením WP nebo chyba. Diky To spíš vypadá na nějakou chybku. 0

Alfan

09 | 09 | 14 18:40
Tohle je odpověď ohledně těch příloh v emailu a mazání z ENG fóra: Hi Redek! Thanks for writing on Windows Phone forum. If I have understood your question, you want to know if the email attached files are deleted with the emails they were attached to. Yes, they are. Obviously they keep being saved on the phone if they have been downloaded. They could appear on music, videos, photos or documents depending on their format. Kind Regards Salvatore S Takže se to maže a neměly by staré stažené přílohy zabírat místo. I když osobně si také myslím, že by bylo vhodnější nastavit si složku, kam by se všechny přílohy z emailu stahovaly, respektive všechny stažené přílohy nebo soubory ne jen z emailu by byly prostě v nějaké nastavené (určené) složce. 0

FogyFJR

02 | 09 | 14 22:49
Ahoj vrátil jsem se na WP 8.1 po delší době pořídil 930 a mam dotaz, když zapnu režim letadlo a chci v tomto režimu zapnout zpět wi-fi nenajde mi sit tu co mam v normálním režimu pripojenou. Je to nastavením WP nebo chyba. Diky 0

Alfan

02 | 09 | 14 13:22
Chtěl bych se zeptat na "problém" ohledně kontaktů. Když ve velkém Outlooku 2010 kliknu na kontakt a zadám "Předat kontakt dál" --> "Jako vizitku", nepřiřadí se mi do vizitky pole "poznámka". Dá se to někde namapovat? Vím, že když v tomto formátu exportuji z Windows Phone, tak tam to pole taky není. Ale co je zajímavé, že když ve velkém Outlooku 2010 kliknu na kontakt a zadám "Předat kontakt dál" --> "Jako kontakt aplikace Outlook", tak se kontakt nezobrazí v defaultním emailovém klientovi ve Windows Phone... Jenže já to načetl ještě do toho emailového klienta MetroMail Beta a tam se příloha zobrazí, uloží, normálně otevřu, je tam i pole "poznámka" a navíc lze normálně uložit do kontaktů... Trošku mi to přijde nekorektní ve smyslu, že vše je od Microsoftu, kromě aplikace třetí strany MetroMail Beta... Máte někdo obdobný problém, respektive, návod na řešení? Děkuji 0

Alfan

21 | 08 | 14 12:38
Jj díky za odpovědi. Přesto jsem dal dotaz na http://answers.microsoft.com/cs-cz Odpověď bych pak napsal i sem. EDIT Tak jsem musel zadat svůj dotaz do anglické části fóra, protože v češtině není pro Windows Phone Uvidím jestli se někdo ozve 0

Jindřich Lukeš

21 | 08 | 14 12:34
Mělo by to být přesně tak, jak píše Mario 0

Mario

20 | 08 | 14 10:29
Mám nastaveno, aby se zobrazovaly emailové zprávy za poslední měsíc. Tipuji, že pak se z telefonu odmaže vše starší, tedy i stažené přílohy. Možná by to mohlo řešit v inteligentním úložišti vymazání dočasných/stažených souborů? 0

Alfan

20 | 08 | 14 06:15
Takze v case bude mit uzivatel v pameti stazene soubory, ktere jiz nepotrebuje a ty mu budou uplne zbytecne zabirat pametove misto... Tak tohle je zrovna podle me jeden ze zasadnich "nesmyslu" nebo jak to nazvat u WP. 0

Jindřich Lukeš

19 | 08 | 14 23:00
pokud se nepletu, k této paměti nemá uživatel přístup 0

Alfan

19 | 08 | 14 16:04
Zdravim, mam asi "lama" dotaz. Kde najdu stazene prilohy z emailu? Jde mi o to pripadne cas od casu vymazat ty stazene a jiz nepotrebne prilohy. Dekuji 0

jirkakuta

18 | 08 | 14 16:22
tak Project My screen mi nejede. Telefon vidím, ale na PC, kde máme Windows 7 nejde ovládat. Je to těmi sedmičkami? 0

Jindřich Lukeš

16 | 08 | 14 14:11
Ve foru jiz nekdo psal, ze se mu restartuje 930 samovolne. Mne to udelalo jednou na nabijecce. A dneska, kdyz jsem pres dlazdici na hlavni obrazovce spustil kalendar, tak se zobrazil ten uvodni obrazek (ctverecek) a Lumia se samovolne restartovala. Probehlo to sice svizne, ten restart, ale asi to neni uplne korektni chovani... Myslite, ze to bude odstraneno aktualizaci WP 8.1? A je nekde nejaka specializovana stranka v cestine kam by se dal tento poznatek poslat? Dekuji Nejdřív se to restartovalo jen na nabíječce, teď uz to děla i během dne, klidne i 2x. Je to celkem nepříjemné, protože používal pin a telefon zůstane v pohotovostnim režimu. Telefon mam z distribuce O2 Doporučuji obnovit tovární nastavení. Pokud problém přetrvá jednoznačně směřujte přístroj do servisu. 0

Jindřich Lukeš

16 | 08 | 14 14:10
poradil by mi prosím někdo aplikaci na zobrazení a ovládání telefonu na monitoru PC. Dříve jsem používal MobileGo, tak něco podobného. Předem díky. http://wmmania.cz/clanky/zaciname/jak-zobrazit-displej-telefonu-s-wp81-na-pocitaci-pomoci-usb/ 0

michalisimo

14 | 08 | 14 21:29
Ve foru jiz nekdo psal, ze se mu restartuje 930 samovolne. Mne to udelalo jednou na nabijecce. A dneska, kdyz jsem pres dlazdici na hlavni obrazovce spustil kalendar, tak se zobrazil ten uvodni obrazek (ctverecek) a Lumia se samovolne restartovala. Probehlo to sice svizne, ten restart, ale asi to neni uplne korektni chovani... Myslite, ze to bude odstraneno aktualizaci WP 8.1? A je nekde nejaka specializovana stranka v cestine kam by se dal tento poznatek poslat? Dekuji Nejdřív se to restartovalo jen na nabíječce, teď uz to děla i během dne, klidne i 2x. Je to celkem nepříjemné, protože používal pin a telefon zůstane v pohotovostnim režimu. Telefon mam z distribuce O2 0

mikem930

14 | 08 | 14 13:27
Niekoľko "problémov" po týždňovom používaní. 1)- seriózne prehrievanie zadnej časti krytu pri online hraní Asphalt8 cez wi-fi. Seriózne preto, lebo po 15min hrania sa telefón ťažko udrží v ruke kvôli jeho vysokej teplote, a to nekecám . Všeobecne vyššie zahrievanie ako u iných telefónov. 2)- po vynútenom reštarte musím znovu nastaviť dátum a čas (a to aj pri zapnutom automatickom časovom móde), 3)- ak pri zapnutom displayi urobím to, že display rýchlymi pohybmi o tričko "čistím", zrejme dôjde k nejakej forme poprepínania a nastavenia tak, že nefunguje automatické pretáčanie obrazovky (ani pri internete ani pri iných aplikáciách-okrem soloitairu - nutný reštart a znovu nastavenie viď. bod 2. Pri vyťahovaní telefónu z vrecka má tento výraznú tendenciu vyšmyknúť sa z ruky z dôvodu jeho (inak perfektnej) šmykľavej konštrukcie. To isté pri telefonovaní, keď chcem počas hovoru stíšiť alebo zosiliť reproduktor. Nejaký origo obal to zrejme časom vyrieši-kým ho konečne predajcovia budú mať. 0

jirkakuta

14 | 08 | 14 09:00
poradil by mi prosím někdo aplikaci na zobrazení a ovládání telefonu na monitoru PC. Dříve jsem používal MobileGo, tak něco podobného. Předem díky. 0

Alfan

07 | 08 | 14 05:43
Tak uvidim... 0

Jindřich Lukeš

06 | 08 | 14 23:31
Být tebou, nějaký restart vůbec neřeším, protože může být způsobený čímkoliv. Že by to bylo WP bych si myslel, až na posledním místě. V L930 není WP 8.1? Právě naopak, samovolný restart značí, že je něco zásadně špatně a problém je třeba najít. P.S.: WP není Android. 0

Jindřich Lukeš

06 | 08 | 14 23:30
Ve foru jiz nekdo psal, ze se mu restartuje 930 samovolne. Mne to udelalo jednou na nabijecce. A dneska, kdyz jsem pres dlazdici na hlavni obrazovce spustil kalendar, tak se zobrazil ten uvodni obrazek (ctverecek) a Lumia se samovolne restartovala. Probehlo to sice svizne, ten restart, ale asi to neni uplne korektni chovani... Myslite, ze to bude odstraneno aktualizaci WP 8.1? A je nekde nejaka specializovana stranka v cestine kam by se dal tento poznatek poslat? Dekuji Pokud by se to častěji opakovalo obnovil bych tovární nastavení....následně pokud by to nepomohlo, přemýšlel bych i o servisu. 0

Alfan

06 | 08 | 14 18:37
Jj v Lumii 930 jsou WP 8.1 0

tom

06 | 08 | 14 18:27
Být tebou, nějaký restart vůbec neřeším, protože může být způsobený čímkoliv. Že by to bylo WP bych si myslel, až na posledním místě. V L930 není WP 8.1? 0

Alfan

06 | 08 | 14 17:53
Ve foru jiz nekdo psal, ze se mu restartuje 930 samovolne. Mne to udelalo jednou na nabijecce. A dneska, kdyz jsem pres dlazdici na hlavni obrazovce spustil kalendar, tak se zobrazil ten uvodni obrazek (ctverecek) a Lumia se samovolne restartovala. Probehlo to sice svizne, ten restart, ale asi to neni uplne korektni chovani... Myslite, ze to bude odstraneno aktualizaci WP 8.1? A je nekde nejaka specializovana stranka v cestine kam by se dal tento poznatek poslat? Dekuji 0

Alfan

04 | 08 | 14 09:24
Hmm, tak to není dobrá zpráva. To pak ztrácí smysl NFC štítky... Myslel jsem si, že, když si ho "spáruju" při prvním použití s telefonem, že se uloží do "bezpečných" aplikací respektive NFC štítků a bude to... Navíc to nefunguje při vypnutém displeji... ach jo 0

Jindřich Lukeš

04 | 08 | 14 09:13
Nijak, toto potvrzení je z bezpečnostního důvodu. 0

Alfan

04 | 08 | 14 08:28
Dobrý den všem Nenašel jsem téma NFC ve fóru, nebo jsem špatně hledal (prosím o případné nasměrování ve fóru...) Koupil jsem si přívěšky NFC s tím, že jsem si koupil ve Storu app "NFC interactor" a že si "naprogramuji" tagy ty přívěšky, aby se mi třeba v autě automaticky zapnulo BT a spárovalo se to s HF sadou. Přívěšky jsou funkční, což je pozitivní informace... Jenže... když si nastavím to spárování, tak ještě musím v telefonu potvrzovat akci... To samé, když jsem si na jiný přívěšek chtěl nastavit mód letadlo... opět musím v telefonu potvrdit... možná zde info...? Nevíte někdo, jakým způsobem docílit toho, aby se již nemuselo nic potvrzovat v telefonu... jiná app, nastavení v telefonu...? Díky za případné rady. 0

Alfan

04 | 08 | 14 07:52
Jj, diky. Asi jsem byl netrpelivy 0

Jindřich Lukeš

03 | 08 | 14 21:07
Dobrý den všem Chtěl bych se zeptat, zda nevíte, jakým způsobem kopírovat celý nebo část textu doručení zprávy v defaultním emailovém klientovi na Lumia 930? Někdy se mi to podaří, někdy ne...Zkouším prstem označit krátkým stiskem nebo dlouhým a ještě jsem nepřišel na "fintu", jak to bude fungovat spolehlivě...? A dá se nějakým způsobem v defaultním emailovém klientovi editovat přeposílaná zpráva? Děkuji Jednou klikni na libovolné slovo, chvilku počkej, ono se ti označí a pak si kolečkama na krajích označíš požadovaný text. 0

Jindřich Lukeš

03 | 08 | 14 21:03
Zdravím Mám dva technické dotazy a chtěl bych požádat o radu. 1) Hlasový roaming lze někde vypnout na Lumii 930? Nebo musím jedině použít mod "Letadlo"? Vypnutí datového roamingu jsem našel... 2) Dneska ráno, když jsem šel pro Lumii 930 k nabíječce (byla na ní celou noc), tak se z ničeho nic samovolně restartovala... Nevíte čím to je? Zatím to ještě neudělala... Děkuji za případné rady a nápady 1) Jedině přepnout z automatického výběru operátora na manuální. 0

michalisimo

02 | 08 | 14 08:33
Dobre ráno, lumii 930 mám už více jak týden, a několikrát se mi samovolně resetovala. Má někdo podobný problém? 0

Alfan

25 | 07 | 14 07:29
Zdravím Mám dva technické dotazy a chtěl bych požádat o radu. 1) Hlasový roaming lze někde vypnout na Lumii 930? Nebo musím jedině použít mod "Letadlo"? Vypnutí datového roamingu jsem našel... 2) Dneska ráno, když jsem šel pro Lumii 930 k nabíječce (byla na ní celou noc), tak se z ničeho nic samovolně restartovala... Nevíte čím to je? Zatím to ještě neudělala... Děkuji za případné rady a nápady 0

Alfan

24 | 07 | 14 08:57
Dobrý den všem Chtěl bych se zeptat, zda nevíte, jakým způsobem kopírovat celý nebo část textu doručení zprávy v defaultním emailovém klientovi na Lumia 930? Někdy se mi to podaří, někdy ne...Zkouším prstem označit krátkým stiskem nebo dlouhým a ještě jsem nepřišel na "fintu", jak to bude fungovat spolehlivě...? A dá se nějakým způsobem v defaultním emailovém klientovi editovat přeposílaná zpráva? Děkuji 0

Alfan

22 | 07 | 14 05:39
Ja jen doufam, ze me nejak zasadne nezklame Zatim, jak jsem psal jsem spokojeny hlavne se stabilitou systemu a vydrzi baterie. 32 GB mi zatim vyhovuje a fotky fotim, ale neni to u me primarni potreba a ani nejsem takovy znalec, abych poznal zasadni neduhy fotaku a ani nemohu porovnat s jinou Lumii. Subjektivne mi prijde, ze mozna lepe foti 930 nez SMG galaxy S4. Glance screen nemam a nemel jsem a tak nevim, jestli mi chybi. Mam Lockmix a na zamykaci obrazovce mam co potrebuji - Agendu a notifikce. Nicmene, abych si to precetl musim dvakrat poklepat na displej a "probudit" telefon. Doufam, ze sw dockame doladeni systemu 8.1 a nekterych app 3.stran tak, aby fungovaly korwktnw na 930 - Quiet hours, 2day, MetroMail Ale jak pises, nekdo si bude uzivat, nekdo ne... A musim ocenit, ze napises svuj nazor, byt kriticky, ktery muze prave nekomu pomoct pri vyberu a rozhodovani, ale nikomu nevnucujes "svuj" nazor 0

htcjirka

21 | 07 | 14 21:24
Dnes šla 930 do sveta, prvotni nadseni vystridalo zklamani, ktereho jsem se uz obaval pred zakoupenim.S nadsenim zapinam ze supliku zpet Lumii 1020. V praci hodne fotim (tam si nebudu tahat zrcadlovku), Lumia 930 opravdu des (zkousel jsem dva kusy), jak je trochu horsi svetlo foti vyrazne hure jeste nez 920 ( i na WPcentral to resi 920cítkáři jak si pohoršili).Dale jsem nepřekousnul chybejíci GlanceScreen, opravdu naprd umisteny hlasity reproduktor, ktery je tlumeny kdyz telefon lezi na zadech, nacemkoliv, mala pamet, 64GB me citelne chybi.... Takze jak uz jsem psal pred uvedenim, je to pro me bohuzel downgrade. FullHD displej,procesor ci hliník konstrukce to nezachrani. http://forums.wpcentral.com/nokia-lumia-930/296970-lumia-930-faulty-camera-low-light.html Ostatni at si 930 uzivaji 0

Alfan

21 | 07 | 14 15:55
Výdrž baterie Přes noc jsem nabil na 100 % (sobota ráno) a v neděli večer před nabitím jsem měl stále 38 %. Je tedy pravdou, že jsem nic neinstaloval, ale jen párkrát zavolal, SMS, WhatsApp,, stažení emailů a Nextgen čtečka... Subjektivně si myslím, že výdrž je dost dobrá. Podle mě proti Samsung Galaxy S4 vydrží Lumia 930 o jeden den déle při mém používání. Takže jsem s výdrží zatím spokojený. 0

Alfan

16 | 07 | 14 10:00
Hromadný export si můžeš udělat přímo z web rozhraní live účtu. Pak stačí import do jiného účtu. 16.7.2014 Takže dneska jsem vyzkoušel následující. 1) z firemního Outlooku jsem vyexportoval kontakty.csv --> ty jsem pak naimportoval do Lidé a vše O.K. 2) synchronizace s 930 proběhla v pořádku --> skryl jsem původní kontakty z Exchange a zobrazil jsen kontakty Lidé (outlook.cz) 3) ve firemním Outlooku jsem si zazálohoval všechny kontakty a pak jsem kontakty vymazal a vyzkoušel import z Lidé (outlook.cz)... 4) a tady jsem "narazil"... nemohl jsem využít možnost připojení účtu outlook.cz do velkého Outlooku a tak jsem vyexportoval *.csv soubor... 5) i když jsem namapoval všechna pole z vyexportovaného souboru při importu do velkého Outlooku, měl jsem rozhozenou diakritiku... Takže teď nevím, jakým způsobem udělat hromadný export kontaktů z Lidé tak, aby se nerozhodila diakritika... A navíc i to mapování je pěkná "pakárna". Mám napsaný postup pro import a export kontaktů napříč outlook (velký) a gmail a ten je o hodně jednodušší. Klidně bych ten soubor přiložil, ale nevím jak... nebo ho mohu poslat, aby ho někdo přiložil. Můžete mi, prosím, někdo poradit? Díky 0

Alfan

16 | 07 | 14 08:18
Zdravím Můžete mi někdo poradit, proč se při přeposlání emailu s přílohou *.pdf nepřepošle i příloha. Příloha byla stažené a při přeposílání ji vidím, že je přiložená... Přeposílám to pomocí defaultního email klienta, ve kterém mám svůj IMAP účet. Adobe Acrobat mám stažený a nainstalovaný. Soubor *.pdf normálně otevřu a přečtu. Díky EDIT Tak jsem to vyzkoušel s jinými emaily s přílohou *.pdf a funguje to... Takže nevím, jestli to nebyl problém konkrétního emailu... 0

Jindřich Lukeš

15 | 07 | 14 19:48
Bohužel nic takového není, protože z bezpečnostních důvodů nemají aplikace přístup k notifikacím jiných aplikací či systémových funkcí. 0

martasbas

15 | 07 | 14 17:32
Zdravím všechny tady. Jsem tu novej a mám taky nově Lumii 930, úžasný to stroj. Mám prvně windows phone a tak bych měl hned první otázečku. Existuje nějaká aplikace na upozorňování na zmeškané události? Něco ve smyslu že by blikaly tlačítka nebo na displeji byla obálečka, něco jako ošizené glance screen ,nebo jak se to jmenuje? Díky za rady. 0

Alfan

14 | 07 | 14 09:16
Zdravím při pondělku Dneska mi přišel email a v něm má být !údajně" příloha *.pdf, ale já tu přílohu v emailovém klientovi nevidím... Nevíte někdo čím to je? Jak se to dá případně odstranit do budoucna nebo jestli je nějaký jiný vhodný emailový klient, jako náhrada za ten vestavěný? Nemůže to být třeba tím, že příloha je vložena do těla zprávy nebo jiná pitomost...? a ještě jsem si všiml, že když zadávám úkol v defaultní aplikaci kalendář, nemohu, na rozdíl od velkého outlooku, zadat příznak "soukromé"... A ani v app 2day to nelze... Nevíte, jak to vyřešit? Děkuji 0

Alfan

13 | 07 | 14 13:34
Vzdyt ty mas zaroven na webu v zalozce lide u sveho email uctu.. Jen pro připomenutí mého "problému". V práci mám Outlook a používáme exchange server. Mám tam kontakty, úkoly a kalendář. Na outlook.cz mám účet, ale nemám tam žádné kontakty, ani úkoly ani nic v kalendáři, protože jsem to měl vše synchronizované s mým Smasungem galaxy S4. Koupil jsem Lumii 930 a připojil a sesynchronizoval ten exchange účet. Takže teď mám v 930 kontakty z exchange, kalendář i úkoly. To je dobrý. A já bych potřeboval nějak vyexportovat ty kontakty co mám v 930 (z exchange) na ten účet outlook.cz.... a to jsem nikde nenašel a ani se to nesynchronizuje. Kdyby šel kalendář a úkoly tak by to bylo taky super. Mylně jsem se domníval, že, když nastavím ten exchange účet a udělám synchronizaci do 930, že pak budu moct "sloučit" nebo přidat ten účet na outlook.cz a že se mi ro bude synchronizovat napříč - exchange, 930 a outlook.cz Navíc jsem myslel, že Chronos umí exchange a neumí. Jsem zvyklý používat pohled Agenda, kde vidím schůzky a úkoly v příslušných dnech. A ani jsem nenašel žádnou app, která by v sobě měla integrovaný kalendář a úkoly a uměla by synchronizovat exchange. Uměl to Pocket Informant (WM) a taky perfektně TouchDown (Androind). A Gmail uměl Calengoo (Android). 0

htcjirka

13 | 07 | 14 13:21
Vzdyt ty mas zaroven na webu v zalozce lide u sveho email uctu.. 0

Alfan

12 | 07 | 14 23:08
To Paffka: Ja ale potrebuji hromadny export z Lunie 930, z kontaktu (Lide), ktere mam synchronizovane s exchange uctem. 0

Paffka

12 | 07 | 14 19:01
Hromadný export si můžeš udělat přímo z web rozhraní live účtu. Pak stačí import do jiného účtu. 0

Alfan

12 | 07 | 14 12:10
Děkuji za odpovědi. 1) já si matně pamatuju, že buď na E7 se symbianem nebo na Omnia II s WM 6.5 jsem tuhle možnost měl a bylo to super. 2) dialog je dobrej, ale je to moc klikání... když je ikona, tak kliknu a ztlumím a dalším kliknutím vrátím na přednastavenou hodnotu... Něco ja Quiet hours, ale tahle app nemaká, zatím, na 8.1 3) ta možnost hromadného exportu dat z telefonu mi opravdu chybí... Ještě jednou děkuji 0

Jindřich Lukeš

11 | 07 | 14 22:25
Zdravím, chtěl bych požádat zkušení WP uživatele o radu a pomoc. 1) existuje nějaká app, která má, ideálně živé, dlaždice, kterými se zapíná - BT, Wifi, případně data. Jde mi o to, aby jsem jen zapnul nebo vypnul, bez "vstupu" do nastavení... prohledával jsem store, ale vše co jsem našel neodpovídalo mému požadavku. Klidně placené. 2) Existuje nějaká app, která umístí dlaždici na hlavní stránku a použitím dlaždice vypnu kompletně všechny zvuky a opětovným použitím je zapnu do posledního nastavení? Mod letadlo nemyslím... Potřebuji notifikace bez zvuku. Našel jsem apps, ale na 8.1 nefungují. 3) Dotaz. Pokud má sync kontakty v Lidé s exchange serverem v práci, zálohují se mi tyto synchronizované kontakty v telefonu s mým připojeným účtem na onedrive (microsoft účet - outlook.cz)? 4) Existuje nějaká možnost hromadného exportu kontaktů z telefonu Lumia 930 i přes nějakou app tak, aby se případně daly naimportovat na účet na onedrive (microsoft účet - outlook.cz)? Za jakoukoliv radu a pomoc bude rád. Děkuji 1) Z bezpečnostního důvodu to nelze 2) Není jednodušší kliknout na ikonku v dialogu s nastavením hlasitosti? 3) Kontakty se vždy synchronizují jen s tím účtem, na který patří..Nejsou propojeny s jiným. 0

Jindřich Lukeš

11 | 07 | 14 22:21
Zda můžu nastavit kvalitu, ve které budu fotit, např. v kvalitě 2Mpix, 5Mpix, 10Mpix, 20Mpix. Mpix není kvalita, ale rozlišení (v podstatě rozměr fotky) 0

Alfan

11 | 07 | 14 14:41
Zdravím, chtěl bych požádat zkušení WP uživatele o radu a pomoc. 1) existuje nějaká app, která má, ideálně živé, dlaždice, kterými se zapíná - BT, Wifi, případně data. Jde mi o to, aby jsem jen zapnul nebo vypnul, bez "vstupu" do nastavení... prohledával jsem store, ale vše co jsem našel neodpovídalo mému požadavku. Klidně placené. 2) Existuje nějaká app, která umístí dlaždici na hlavní stránku a použitím dlaždice vypnu kompletně všechny zvuky a opětovným použitím je zapnu do posledního nastavení? Mod letadlo nemyslím... Potřebuji notifikace bez zvuku. Našel jsem apps, ale na 8.1 nefungují. 3) Dotaz. Pokud má sync kontakty v Lidé s exchange serverem v práci, zálohují se mi tyto synchronizované kontakty v telefonu s mým připojeným účtem na onedrive (microsoft účet - outlook.cz)? 4) Existuje nějaká možnost hromadného exportu kontaktů z telefonu Lumia 930 i přes nějakou app tak, aby se případně daly naimportovat na účet na onedrive (microsoft účet - outlook.cz)? Za jakoukoliv radu a pomoc bude rád. Děkuji 0

deep_six

10 | 07 | 14 20:07
2htcjirka: opět děkuji, používám WP skoro rok, ale tyhle skutečnosti jsem nikdy nepotřeboval. 0

htcjirka

10 | 07 | 14 19:54
Pozor, sposusta lidi dela chybu nebo se zalekne toho, ze u noveho telefonu mate sice u aplikace, kterou jste jiz zakoupili kolonku "koupit", ale musite zmacknout ono "koupit" a pak vam telefon napise, ze danou aplikaci jste jiz zakoupili a jestli ji chcete nainstalovat. Pokud tomu tak neni, pak reklamujte, jiz jednou zakoupenou aplikaci nemusite s vymenou telefonu kupovat znovu pokud do nej zadate stejne live id/email ucet.Samozrejme, ze to tak funguje a to uz od prvni verze WP7.x Obcas se nekomu stalo, ze mu v prubehu nejaka aplikace zmizela, ne kazdemu, ale vzdy to podpora dala do poradku. Aplikaci/aplikace lze pouzivat hned na nekolika telefonech najednou/soucasne. 0

deep_six

10 | 07 | 14 18:53
Díky za tipy, na staré L820 jsem používal několik placených aplikací (Chronos calendar) a mylně jsem se domníval, že pokud jednou aplikaci zaplatím, tak ji můžu používat na v rámci svého Live účtu jako například u iOS zařízení. Dnes jsem chtěl nainstalovat již zakoupený Chronos a bez úspěchu, chce to znova platbu. Live účet stejný. V minulosti jsem někde četl, že u nových WinPhone to ale možné bude, kde je tedy pravda? Díky. 0

htcjirka

09 | 07 | 14 20:51
Na vyber je pri Nokia camera z JPEG 5MP, JPEG 5MP + 16MP a 5MP JPEG + DNG 16MP pri nastaveni pomeru stran 16:9, pri 4:3 je druha hodnota 19MP, ProShot umi navic napr 8+16MP pri 16:9 ci 10+16MP pri 4.3 atd.. Kdyby nekomu pri nizkem jasu na automatiku sla sediva barva do vinove (pozna se v nabidkach apod), nelekejte se, je to sw bug a nei to na vsech L930.Da se to eliminovat ve velice detailnim nastaveni v nastaveni- zobrazeni. Ze ctyr Lumii 930 vedle sebe ma kazda jine barevne podani displeje, takze nokia vi proc tam dala tak detailni nastaveni.Joo zlate IPS. 0

deep_six

09 | 07 | 14 20:41
Zda můžu nastavit kvalitu, ve které budu fotit, např. v kvalitě 2Mpix, 5Mpix, 10Mpix, 20Mpix. 0

Jindřich Lukeš

09 | 07 | 14 20:27
Kvalitu v jakém slova smyslu? měnit lze pouze způsob ukládání 0

deep_six

09 | 07 | 14 20:12
Zdravím, kde lze u Lumie 930 měnit kvalitu pořízených fotografií? Pokud to vůbec lze. Nějak to nemůžu nikde najít. Díky 0

Alfan

09 | 07 | 14 19:36
Existuje nějaký kalendář, který umí exchange účet a nahradil by vestavěný kalendář? (potřeboval bych aspoň zvětšit písmo v tom kalendáři... ) Dříve jsem používal Pocket Informant na WM 6.5. Chronos podle všeho exchange neumí. Díky 0

Alfan

09 | 07 | 14 15:05
Díky za info A mám ještě jeden zvídavý dotaz. V práci máme Exchange, já mám Nokia 930 a mám ještě účet na outlook.cz V práci mám samozřejmě kontakty, kalendář, úkoly. Synchronizace exchange s 930 je mi jasná. Ale dá se uskutečnit následující? 1) vymažu kontakty, kalendář na outlook.cz 2) potřebuji připojit účet Exchange do 930 a zároveň outlook.cz s 930 tak, aby kontakty z Exchange se synchronizovaly do 930 a zároveň prostřednictvím 930 na outlook.cz a pak veškeré změny kdekoliv v kontaktech by se promítly (aktualizovaly) napříč - 930, Exchange, outlook.cz Lze to vůbec? Ideálně bych to nějak potřeboval i pro kalendář a úkoly. Proč to potřebuji... Přestanu pracovat na současném místě a potřebuji mít zálohu kontaktů a ideálně kalendáře. samozřejmě to lze zřejmě zajistit exportem a pak importem předmětných dat. Zatím díky. 0

htcjirka

09 | 07 | 14 15:02
Umi, HTC 8X s poslednim updatem WP8 se umi nabijet vypnuty.Ma to osetrene ve FW. 0

Jindřich Lukeš

09 | 07 | 14 14:06
1) Žádný WP se neumí nabíjet vypnutý. Doporučuju použít třeba mód letadlo. 2) Pokud není BT připojené k žádnému zařízení, v liště není ikonka vidět. ve chvíli, kdy se připojí, ikonka se zobrazí. Zkontrolovat stav můžeš v notifikačním centru, pokud máš na jednom z tlačítek BT nastaveno. 3) U Wifi je to obdobné. 0

Alfan

09 | 07 | 14 13:53
Zdravím, tak už mám černou verzi a pomalu se seznamuji. Už jsem "zjistil" několik věcí, které neumím "vysvětlit"... 1) když připojím zařízení k nabíječce, automaticky se zapne. Lze nabíjet i vypnutý telefon? Případně, kde je nastavení, já to zatím nenašel. 2) když zapnu BT, tak se mi nezobrazuje v notifikační liště ikona BT. Tak jsem to nenašel. 3) wifi jsem ještě nemohl vyzkoušet a tak nevím, zda se ikona wifi bude v notifikační liště zobrazovat nebo ne. Díky za případné rady. 0

htcjirka

08 | 07 | 14 19:10
Ja jsem ji zakoupil puvodne na test hned v pondeli 7.7.2014 distribuce Setos. Velikost, temer stejne velka jako L1020/L920 a presto pet palcu.Original nokia sacek v kterem mam L1020 natesno, tak 930 do nej vklouzne pohodlneji/volneji..Original nokia sacek v kterem je L1020 natesno, tak 930 do nej vklouzne pohodlneji/volněji. Zpracování telefonu pěkné a maximalne presne, ten hlinik je nadhera, hladky, zadne ostre hrany, lícování všeho opravdu prikladné.. Je pekna jak cerna tak bila varianta.Barevne varianty me prijdou jako hracka (tim je nechci shazovat). Displej je nadherny, zari ukrutne pokud je naplno, nema konecne fleky jako na L1020 a je "cernejsi" (kdo kdy mel 1020 vi o cem mluvim - cerna v noci neni u L1020 uplne cerna, je jakoby lehce osvicena).Velice bohate je oproti minulosti nastaveni barevneho podani. Libi se me, ze jde nastavit pri zvoleni automatickeho jasu minimalni prah, tj. kolik ma byt nejnizsi jas v noci napr. Spousta lidi to uvita, furt tu nekdo psal, ze na automatiku je nizky jas moc nizky apod. Trosku tu krasu kazi nerovnomerne podsvicena tlacitka, nazloutle, na kazdem z tech kusu jinak. Telefon i po chvilce celkem topi, je to dost citit nejvice hlinikovem ramu a jeho bocich. Jako nestastne beru umisteni zadniho reproduktoru, telefon lezi povetsinou na zadech a jinak pekne hlasity reproduktor je tak tlumen. Jsem spokojeny i co se citlivosti signalu tyce, tam me treba hlinikova L925 kdysi zklamala a nebylo to jednim kusem.Ani L1520 z vice kusu nenadchnula a nemela tak vybornou citlivost jako predchozi modely L920 ci L1020. Ceska distribuce nedodava k telefonu bezdratovou nabijecku, nektere zeme EU vsak ano. Co i pekne hodnotim je vydrz, na to ze jsem nemel vcera nabito naplno a celý vecer nastavoval a nastavoval, jeste neni potreba davat na nabijecku.Cekal jsem podle Lumia Icon, ze to bude bida.Ale hodnotit naplno se to bude moct az po tydnu, dvou, trech.Ale na to, ze si baterie vetsinou prvni dny "sedá", tak zatim maximalni spokojenost.Jeste bych ale nechvalil dne pred vecerem. 0

Jindřich Lukeš

03 | 07 | 14 18:02
http://wmmania.cz/clanky/aktuality-clanky/nokia-lumia-930-v-prodeji-od-8-7-2014/ 0

Alfan

02 | 07 | 14 16:41
Už se nemůžu dočkat EDIT: Tak už se potácí v "okolních" zemích... http://www.wpcentral.com/lumia-930-shipment-news-poland-germany-and-switzerland 0

ESO

02 | 07 | 14 14:28
Díky, hezká recenze a super telefon. Jenom ta dlouhá prodleva mezi představením a uvedení do prodeje, to je prostě od MS špatně. Osobně ale spíše doufám, že samotné uvedení Nokia Lumia 930 bude mít vliv na cenu Nokia Lumia 925, na kterou si dělám zálusk spíš a kdyby spadla s cenou někam k 6500kč (CZ distibuce), tak to by byla paráda. 0

Jindřich Lukeš

02 | 07 | 14 14:21
Mně 920 vydržela od rána tak do 16h. S 1520 nemám problém do zvladnout do 16h následující den. Hodně ale záleží, jakým způsobem člověk telefony používá. 0

ondraschoffka

02 | 07 | 14 14:15
Výdrž Lumie 930 bych viděl o zhruba 40 - 50 % vyšší než v případě Lumie 920, která mi občas nevydrží ani den, na devětsettřicítce není den a půl nepřekonatelný problém.. 0

Jindřich Lukeš

02 | 07 | 14 13:32
Vzhledem k tomu, že má 930 stejný HW jako 1520, mohu odhadnout zvýšení výdrže tak na dvojnásobek 0

lmoravek

02 | 07 | 14 13:22
Dobrý den, děkuji za článek, je možné porovnat výdrž Baterie L920 / L930 v případě že jste používal telefon podobným způsobem. Děkuji 0

Jindřich Lukeš

02 | 07 | 14 10:31
V dnešní exkluzivní recenzi se podrobně podíváme na špičkový model Nokia Lumia 930 především z pohledu náročného uživatele. Kromě klasických informací se také dozvíte celou řadu praktických zkušeností z dlouhodobého používání. http://wmmania.cz/clanky/recenze/recenze-nokia-lumia-930/ 0

Mohlo by vás zajímat

Jak automaticky synchronizovat obsah plochy, dokumentů a obrázků na Windows 10?

V tomto jednoduchém návodu si ukážeme, jak jednoduše synchronizovat nejfrekventovanější složky ve Windows 10 s OneDrive a umožnit přístup k nejdůležitějším souborům odkudkoliv.

Jindřich Lukeš | návody 11 | 01 | 18

AKCE: Bezdrátová nabíječka Nokia DT-910 za 299 Kč

Jindřich Lukeš | články 26 | 10 | 17

Akce: Microsoft Office 365 pro domácnosti na 1 rok za 899 Kč

Jindřich Lukeš | software 20 | 10 | 17

WMM Jízdní řády zpět na Storu

Jindřich Lukeš | software 27 | 09 | 17

Virtuální operátoři lákají na výhru 250 000 Kč a na data i volání zdarma

Co je to virtuální operátor? Proč využít služby právě od něj? A kteří virtuální operátoři jsou v Česku k mání?

Jindřich Lukeš | články 14 | 09 | 17