Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Podrobná recenze Windows Phone 7.5 Mango - Nejlepší systém současnosti?

V tomto článku naleznete podrobnou recenzi operačního systému Windows Phone 7.5 Mango včetně řady praktických zkušeností.

Nějakou chvíli trvalo, než jsem se dopracoval k napsání samostatné recenze operačního systému Windows Phone 7. Tuto recenzi jsem se snažil vytvořit co nejobjektivněji a to nejen z dlouhodobých zkušenností s různými zařízeními od různých výrobců a s různými operačními systémy, ale také z často diskutovaných témat v našem fóru.

Tato recenze popisuje funkce a možnoasti operačního systému Windows Phone 7.5 Mango (7720.68), která je používána v nových zařízeních. Tato verze se mírně liší od schodně číslované verze používané ve starších zařízeních.

Operační systém Windows Phone 7.5 od Microsoftu je sice nástupcem původního systému Windows Mobile, společného však nemají téměř nic, a proto je nutné se zcela "odprostit" od jakýchkoli vzájemných spojitostí (kladných i záporných). V Microsoftu se jednoduše rozhodli, že vývoj Windows Mobile úplně ukončí a "postaví" systém úplně nový. Windows Phone 7 je v současné době asi nejkontroverznější systém, který však byl vyhlášen nejlepším operačním systémem pro rok 2011. Jeho uživatelé by se dali rozdělit do dvou základních skupin. Do první skupiny patří ti, kteří ho "milují", a do druhé ti, kteří ho "nenávidí". Je jen velmi málo uživatelů, kteří se pohybují mezi těmito dvěma tábory.

WP7 je plnohodnotný mobilní operační systém, stejně jako Symbian, iOS a Android. Cílovou skupinu tohoto systému však není možné příliš jednoduše charakterizovat. Dalo by se však říci, že uživatelé WP7 často "zapadají" do těchto kategorií, resp. jsou jejich průsešíkem:

  1. Práce - intuitivní ovládání, bleskové reakce, jednoduchost, spolehlivost, Office.
  2. Multimedia - dostatečný výkon zařízení, synchronizační nástroj Zune, perfektní přehrávač multimédií
  3. Komunikace - přímé propojení systému s Facebookem, Twitterem apod.

TIP: FAQ: Základní informace o Windows Phone 7.

Vzhled a ovládání

Nejvýraznější vlastností WP7 je grafické uživatelské prostředí, které se žádnému jinému operačnímu systému nepodobá. Jedná se o tzv. rozhraní Metro. Úvodní obrazovka se skládá z dlaždic (live tile) ve formě čtverců nebo obdélníků, které lze libovolně přesouvat. Vždy je však nutné dodržet základní matici, která se skládá ze dvou sloupců a v podstatě neomezeného počtu řádků. Jednotlivé dlaždice můžou sloužit jako obyčejní zástupci aplikací, nebo mohou obsahovat různé notifikace (záznamy z kalendáře, počasí, počty nepřečtených zpráv apod.). Možnosti grafického přizpůsobení úvodní obrazovky nejsou příliš široké. Kromě přidávání/odebírání/přesunu dlaždic je možné ještě měnit jejich barvu (výběr z 9 barev) a pozadí (bílé, černé). Další úpravy bohužel k dispozici nejsou. Pokud se Vám tedy výchozí vzhled nelíbí, máte bohužel "smůlu", změny nejsou v podstatě možné ani neoficiální cestou.

Windows Phone 7.5 Mango Windows Phone 7.5 Mango

 

Pokud kdekoliv na úvodní obrazovce provedete vodorovný tah prstem směrem doleva, nebo kliknete na šipku v pravém horním rohu, dostanete se do nabídky "Start", kde jsou v abecedním seznamu uspořádány všechny aplikace. Pokud je aplikací více, rozdělí se do skupin dle abecedy. U každé této skupiny se zobrazí příslušné písmeno. Kliknutím na jakékoliv písmeno se zobrazí celá abeceda, která vás dále výběrem přesměruje do požadované skupiny aplikací. Jedná se o velmi zajímavý a rychlý způsob ovládaní. Osobně mi přijde podstatně lepší, než zdlouhavé procházení různých matic pestrobarevných ikon.

Windows Phone 7.5 Mango Windows Phone 7.5 Mango Windows Phone 7.5 Mango

 

Jednotlivá menu a podmenu systému jsou pro WP7 také typická. Nadpisy jsou odstupňovány dle velikosti a s místem se příliš nešetří. Výhodou je výborná přehlednost. Na druhou stranu místo na displeji by se dalo využít i lépe.

 

Nastavení

Nastavení samotného systému je velice skromné. Prakticky je rozděleno do dvou záložek. První záložkou je "Systém" umožňující nastavení samotného systému. Druhou jsou "Aplikace", které nabízí možnosti nastavení aplikací. Cílem je, aby vše bylo jednoduše dostupné a uživatel se v jednotlivých nastaveních příliš neztrácel. Nevýhodou však je, že někdy je nastavení až příliš jednoduché (omezené). Řada uživatelů si stěžuje na neexistenci některých nastavení a funkcí jako třeba vyzváněcích profilů, nemožnost přiřazení vlastních zvuků pro budík a SMS, apod. Jedná se spíše o drobnosti, které však někdy dokáží "otávit život".

Windows Phone 7.5 Mango Windows Phone 7.5 Mango

 

Komunikace a Internet

Windows Phone 7 je navržen pro intenzivní propojení s internetem a s ním spojených služeb. Do systému je integrována podpora sociálních sítí. Konkrétně se jedná o Facebook, Twitter a Live Messenger. Integrace zajišťuje, že jednotlivé služby můžete využívat současně přímo v sytému (bez nutnosti spouštět další aplikace). U svých kontaktů uvidíte aktuality z Twittweru i Facebooku. Místo SMS můžete jedním kliknutím odeslat zprávu pomocí Live Messengeru nebo Facebook chatu. Multimédia ze sociálních síti jsou dostupná také v systémové galerii apod. Vše tak máte jednoduše a rychle dostupné bez nutnosti použití dalších aplikací. Pokud by Vám však ovládání nevyhovovalo, k dispozici je celá řada alternativních aplikací.

Windows Phone 7.5 Mango Windows Phone 7.5 Mango Windows Phone 7.5 Mango Windows Phone 7.5 Mango Windows Phone 7.5 Mango Windows Phone 7.5 Mango

 

Samotný odstavec si zaslouží internetový prohlížeč. Jelikož se jedná o systém od Microsoftu, je zde obsažen mobilní Internet Explorer 9. Mobilní verze prohlížeče je však značně omezená. Na běžné prohlížení webu stačí, ale některé pokročilé funkce nejsou k dispozici. Často kritizována je absence flashe či nemožnost pamatování hesel a přístupových údajů. Podpora flashe není v plánu ani v budoucnu (stejně jako v případě iOS). "Naštěstí" samotný výrobce flashe (společnost Adobe) se nedávno nechal slyšet, že vývoj bude postupně ukončen. Částěčně tuto absenci řeší plná podpora HTML 5, což umožňuje bezproblémové přehrávání videí z YouTube apod. Nastavení internetového prohlížeče je také velice omezené a některé základní volby zcela chybí. Část těchto nedostatků je možné řešit nainstalování aplikací třetích stran, kterých je poměrně hodně. Microsoft si však zatím drží exkluzivitu, a do systému není možné nainstalovaj prohlížeč s jiným jádrem než je právě IE9. Alternativní prohlížeče tedy řeší nedostatky zejména z pohledu ovladatelnosti a grafického rozhraní. U mobilní verze Internet Exploreru však lze velmi kladně hodnotit rychlost samotného prohlížeče, plynulost při zoomování a posunu po stránce. Velice praktické je také umístění adresního řadku ke spodnímu okraji displeje.

Windows Phone 7.5 Mango Windows Phone 7.5 Mango Windows Phone 7.5 Mango

 

Multimédia

Využívání multimédií je další silnou stránkou tohoto operačního systému. Jakýkoliv multimediální obsah můžete se zařízením synchronizovat skrze aplikaci Zune. Filmy se automaticky převedou do požadovaného formátu a hudba přehledně zařadí do příslušných alb. U veškerého obsahu v zařízení tak máte vždy jistotu, že si s ním telefon bez problémů poradí. Synchronizace navíc probíha přes velice povedenou aplikaci Zune, která byla původně určena pro multimediální přehrávače od Microsoftu s totožným názvem. V postatě stačí vybrat složku, jejíž obsah bude průběžně kontrolován a synchronizován se zařízením. Vše je zcela automatické a rychlé.

Videopřehrávač nabízí pouze standradní funkce (umítal bych např. podporu titulků). Naopak přehrávač hudby je skutečně špičkový a dovolím si tvrdit, že i bezkonkureční. Typická je jednoduchá ovladatelnost, rychlost a dostatek funkcí. Osobně mohu řící, že s WP7 používám multimédia podstatně více a raději než na jakémkoliv jiném systému.

Windows Phone 7.5 Mango Windows Phone 7.5 Mango Windows Phone 7.5 Mango Windows Phone 7.5 Mango Windows Phone 7.5 Mango

 

 

Fotoaparát + Galerie

Ačkoli je kvalita fotografií ve velké míře ovlivněna kvalitnou snímače, WP7 nabízí celkem široké možnosti nastavení. Prvním důležitým faktem je, že všechny zařízení s tímto operačním systémem musí mít na pravém boku umístěnu klasickou "mechanickou" spoušť fotoaparátu. Druhým faktem je výborně zpracovaná aplikace pro focení. K dispozici je celá řada možností, které jsou velice užitečně a jejich množství se tak trochu vymyká ostatním strohým nastavením systému. Nastavení obsahuje tyto volby: Nastavení fotoaparátu (Scény, Efekty, Panorama, Dávkové fotografování, Rozlišení), Nastavení obrázku (Vyvážení bílé, Jas, Kontrast, Sytost, Ostrost, ISO), Upřesnit nastavení (Detekce obličeje, Režim měření, Úprava blikání). Pochvalu si zaslouží zejména možnosti nastavení citlivosti ISO, detekce obličeje a možnost vytvářet panoramatické fotografie.). Velice povedená ja také galerie fotografií, kde máte kromě fotografií z telefonu také fotografie z Facebooku a Skydrive.

Windows Phone 7.5 Mango Windows Phone 7.5 Mango Windows Phone 7.5 Mango

Windows Phone 7.5 Mango Windows Phone 7.5 Mango Windows Phone 7.5 Mango Windows Phone 7.5 Mango Windows Phone 7.5 Mango

 

Hardwarové parametry zařízení

Aby Windows Phone 7 fungovaly výborně na všech zařízeních, stanovil Microsoft přísná pravidla, která musí každé zařízení s tímto systémem splňovat. Jsou přesně specifikovány minimální požadavky pro takt procesoru, velikost operační paměti, rozlišení displeje, spoušť fotoaparátu, počet tlačítek pod displejem apod. Pokud si tedy přístroj s tímto systémem pořídite, budete mít 100% jistotu, že toto zařízení zvladně vše co má, a to v dostatečné "kvalitě" (rychlosti). Tato přísná pravidla jsou také velice výhodna pro vývojáře aplikací, kteří nemusí vynaložit tolik práce na optimalizaci pro jednotlivá rozlišení apod. Bohužel toto řešení má i drobné nevýhody. Zejména se jedná o aktuálně trochu zastaralé požadavky na hardware zařízení. Podporovány nejsou například dvoujádrové procesory, displeje s větším rozlišením (více než 800*480) apod. U dvoujádrových procesorů je třeba se ještě pozastavit. V tomto případě se o nevýhodu v podstatě nejedná, jelikož samotný systém je velice dobře optimalizovaný a i na jednojádrovém procesoru "běhá" podstatně rychleji než jakýkoliv dvoujádrový telefon z Androidem. V případě maximálního rozlišení displeje už se o drobné omezení jedná. Například zařízení s uhlopříčkou displeje 4.7" by si určitě větší rozlišení zasloužilo. Tyto přesné specifikace však budou s příchodem nové aktualizace jistě výrazně změněny.

Systém WP7 také zcela odliště pracuje s vnitřní pamětí přístroje. Spolu s cílem zachovat maximální jednoduchost a zabránit uživatelům v hlubším přístupu do systému (aby si systém sami nepoškodili či nezpomalili) bylo upuštěno od používání paměťových karet. Toto řešení především zajišťuje "konzistentní" výkon zařízení bez možnosti negativního ovlivnění samotným uživatelem. Zásadní nevýhodou však je nemožnost jakýmkoliv způsobem rozšířit vnitřní paměť přístroje, která není v případě přístrojů s 8 GB vždy dostatečná.

Často diskutované jsou také možnosti BlueTooth, které je určeno pouze a jen pro využití s handsfree. Tedy umožňuje přenášet pouze zvuk. Není tak možné tuto technologii používat pro posílání libovolných souborů (důvody jsou opět stejné jako v případě paměťových karet).

 

Spolehlivost

Zařízení s Windows Phone 7 jsou také velice spolehlivá, opět si dovolím tvrdit, že podstatně spolehlivější než jakákoliv konkurence. Zásluhu na tom má samožřejmě operační systém a přísné hardwarové specifikace zařízení. Značnou roli hrají také prověřené aplikace a povinnost rozsáhlého testování zařízení před uvolněním do prodeje. S náhodnými restarty či "záseky" systému se setkáte jen vyjímečně. Totéž platí i o bezproblémovosti ostatních funkcí systému.

 

Aktualizace systému

Microsoft také zavedl nový způsob aktualizací. Provádí se po připojení k PC skrze synchronizační aplikaci Zune. Veškeré aktualizace jsou vždy nabídnuty většině zařízení najednou (s výjimkou operátorů). Pokud tedy vyjde nová aktualizace systému, nezáleží na výrobci Vašeho zařízení. Pouze v případě některých operátorů mohou být určité aktualizace mírně opežděny. Z tohoto hlediska je proto vhodnější, zakoupit zařízení určené pro volný trh.

Přehled jednotlivých verzí operačního systému Windows Phone 7 naleznete v samostatném článku: Přehled jednotlivých verzí Windows Phone 7.

 

Aplikace

Systém Windows Phone 7 přichází také s novým (oproti Windows Mobile) přístupem pro stahování a nákup aplikací. Jedná se o stejný systém, který má například iOS či Android. Veškeré aplikace jsou dostupné na jednom místě (Marketplace) odkud je možné jejich stažení či nákup (přímo z telefonu nebo z internetu). Marketplace je navíc kontrolovaný, což zajišťuje funkčnost všech aplikací (kvalita je ale věc jiná). Pokud chce vývojář svou aplikaci umístit na Marketplace, musí tato aplikace projít schvalovacím procesem, který zaručí její "nezávadnost". Obrovská vyhoda této metody spočívá v tom, že si do telefonu nemůžete nainstalovat žádnou "škodlivou" aplikaci. Na druhou stranu má Microsoft absolutní moc v tom, co umožní lidem používat. Některé aplikace, které výrazně zasahují do systému, nebo jinak mění (i pozitivně) jeho funkčnost jsou zakázány. Logika je opět stejná jako v případě paměťových karet či bluetooth. Uživatelům není umožněno nevědomé "poškození" zařízení, resp. funkčnosti systému. Obdobný přístup používá také Apple. Naopak u Androidu můžete na Market umístit v podstatě cokoliv, a bohužel podle toho to také někdy vypadá. Uživatelé stahují a stahují a systém funguje čím dál hůře. Tento problém u WP7 nastat nemůže. Ani desítky nainstalovaných apliakcí z různých zdrojů se na chodu zařízení nijak neprojeví.

Aby bylo možné aplikacím zabránit hlubší přístup do systému, vývojaří je nesmí tovořit přímo v "nativním kódu", což způsobuje jejich menší rychlost. Často se tedy můžete setkat s tím, že systém pracuje jako blesk, ale spouštění a ovládání některých aplikací je velice zdlouhavé. V tomto případě jsou kladeny vyšší nároky pro vývojáře, kteří musí aplikaci správně optimalizovat. Tato optimalizace však zatím není standardem.

Jelikož je WP7 mladý operační systém, výběr aplikací není příliš široký. V součastnosti je na Marketplace přes 40 000 aplikací. Jedná se sice o poměrně vysoké číslo, ale najít skutečně kvalitní a dobře fungující aplikace není tak úplně jednoduché. U některých specifických požadavků se tak můžete setkat s tím, že je k dispozici pouze jediná aplikace, jejíž funkce zcela nesplňují Vaše požadavky. Tento stav se však zlepšuje každým dnem, kdy operační systém Windows Phone 7 roste a získává na oblibě.

 

Office

Nedílnou součástí každého systému od Microsoftu jsou Office. Ani v případě Windows Phone 7 tomu není jinak. Office jsou velkým lákadlem zejména pro uživatele, kteří potřebují se zařízením pracovat. Mobilní verze kancelářského balíku obsahuje Word, Excel, PowerPoint a OneNote. Své soubory můžete nejen prohlížet, ale také vytvářet a editovat. Perfektně zpracovaná je také synchronizace, kde je možné využít sdíleného internetového úložiště Skydrive o velikosti 25GB, případně pracovat se Sharepointem či Office 365. Některým uživatelům však může vadit, že soubory Office je možné do zařízení dostat pouze přes internet, jejich prosté nakopírování do zařízení není možné (tímto způsobem lze přes Zune kopírovat pouze multimédia). Na často používané dokumenty si také můžete vytvořit vlastní dlaždici umístěnou na hlavní stránce.

Windows Phone 7.5 Mango Windows Phone 7.5 Mango Windows Phone 7.5 Mango Windows Phone 7.5 Mango Windows Phone 7.5 Mango Windows Phone 7.5 Mango Windows Phone 7.5 Mango Windows Phone 7.5 Mango Windows Phone 7.5 Mango

Možná je také synchronizace se stolní verzí aplikace Microsoft Outlook pomocí LIVE účtu. Více v samostatném článku: Synchronizace Windows Phone 7 s MS Outlook.

 

Hlavní výhody a nevýhody

+  Rychlost
+  Jednoduchost
+  Spolehlivost
+  Grafické rozhraní 
+  Office
+  Systém aktualizací
+  Kontrola aplikací na Marketplace
+  Integrace sociálních sítí
+  E-mailový klient
+  Multimediální přehrávač

-  Absence paměťových karet
-  Bluetooth pouze pro zvuk
-  Omezené nastavení systému
-  Minimální možnosti přizpůsobení systému
-  Nemožnost přistupovat k systému souborů
-  Výběr z dostatečného množství kvalitních aplikací
-  Flash v prohlížeči

 

Závěr

Windows Phone 7 je velice povedený operační systém vhodný pro práci i zábavu. Není však určen pro každého. Je třeba si vždy určit priority, které musí Váš mobilní telefon splňovat. Pokud je těmito prioritami rychlost, jednoduchost, intuitivnost, stabilita, spolehlivost, využívání sociálních sítí, multimédií apod. a grafický vzhled systému se Vám alespoň trochu líbí, Windows Phone 7 bude tím pravým systémem pro Vás. Samozřejmě za předpokladu, že pro Vás není zcela zásadní nutnost přístupu k systému souborů, výměna paměťových karet a skromné možnosti nastavení systému.

Pokud však rádi do všeho "šťouráte", upravujete si systém dle svých požadavků, vyžadujete velice specifické aplikace, či máte jiný estetický vkus, doporučuji využít spíše alternativní operační systémy, které je možné výrazně lépe přizpůsobit Vašim potřebám. Ve většině případů však za tyto funkce zaplatíte nižší spolehlivostí, rychlostí, stabilitou apod.

Před nákupem nového zařízení s Windows Phone 7 doporučuji si tento systém nejdříve na několik dní vyzkoušet. Velmi rychle si tak zjistíte, zda Vás tento systém oslovil, či nikoliv. Ti co Windows Phone 7 vyzkoušeli a systém je oslovil, již "nikdy" nebudou chtít nic jiného. Toto pravidlo platí i naopak. Pokud Vás systém nezaujme, asi těžko si k němu někdy naleznete cestu.

Komentáře (20)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

06 | 01 | 12 19:10
Ale WP7 není systém určený pro HD2. Žadné WP7 zařízení slot pro paměťové karty nemá. A pokud má, je zapečetěný v těle přístroje. 0

mircara

06 | 01 | 12 18:56
S tou absencí paměťových karet bych nesouhlasil. Windows Phone 7.5 mám nainstalovaný a normálně mi to bere i paměťovku. Jinak celý systém mě překvapil svojí rychlostí. 0

tracid

04 | 12 | 11 21:09
Moc pěkně napsaná recenze. Tohle může spoustě lidí otevřít oči - jestli si to přečtou a vyzkouší WP7. WP7 je určitě jeden z nejzajímavějších OS v mobilním světě a uvidíme, jakou bude mít v budoucnu uživatelskou základnu. Držím palce. Mám rád průkopníky. 0

Jindřich Lukeš

03 | 12 | 11 14:59
Směřuj prosím své dotazy do správných vláken (pokusíms e tam na ně odpovědět), toto vlakno je venováno recenzi. Tvé příspěvky budou smazány 0

olki

03 | 12 | 11 14:19
uz som si nasiel navod na tu cestinu...ale mam este jeden problem...ked spojim mobil so zune v mojom pocitaci tak mi to pise "WPD application is using your device.To sync close that program" neviem co to je...ked som mobil spojil s inym pocitacom tak to islo normalne...neviete co to je? 0

olki

03 | 12 | 11 13:54
a prave pozeram ze uz ho tam mam odvcera (7740)...dik ..ale nemam v nom cestinu, iba cesku klavesnicu, kde je chyba? 0

Jindřich Lukeš

03 | 12 | 11 13:45
WP 7.5 By ti měl být již dávno přes Zune nabídnut. Pokud ne, je třeba se podívat, zdali nemáš brandované zařízení o některého zahraničního operátora. 0

olki

03 | 12 | 11 13:42
7chcem sa spytat ci mi moj HD7 ponukne update na mango 7.5 sam cez zune alebo to musim nejak spravit cez navod? dakujem 0

mimonaut

02 | 12 | 11 23:32
pěkná recenze.. až na detaily souhlasim se všim, co bylo napsané.. 0

sssugi

01 | 12 | 11 22:08
ano mam telefon nebrandovany a htc update mi bol poskytnuty asi dva tyzdne dozadu a update OS na 7740 dnes 0

Jindřich Lukeš

01 | 12 | 11 22:03
jj HTC Update je nabízen přes Zune. Zaleží však na zařízení a operátorovi. 0

Leeone

01 | 12 | 11 21:42
ssugi: htc update ti nabídl zune? 0

sssugi

01 | 12 | 11 20:03
mne tento problem na mozarte vyriesil htc update ktory priniesol zdielanie internetu 0

Jindřich Lukeš

01 | 12 | 11 16:43
to je problém systému u starších zařízení. Např. u HD7 mám stejný problém, u Titanu už nikoliv. 0

Leeone

01 | 12 | 11 16:39
Jen trochu odbočím, kdyby někdo věděl v čem je problém, síť Vodafone se mi hlásí v telefonu jako "Vodafone CZyyyy" 0

Jindřich Lukeš

01 | 12 | 11 13:20
Některé hodně komplikované vzorce neuměly ani WM. Každopadně u WP7 tu bude ořezáno ještě trochu více, podle toho co píšeš. Mobilní Office jsou stejně spíše pro prohlížení a zakladní upravy, než pro práci s pokročilými vzorci. 0

mouka013

01 | 12 | 11 13:17
Zajímavé je, že ve WM6.5 mi to chodilo dobře. 0

Jindřich Lukeš

01 | 12 | 11 12:49
to jsou bohužel limity každé mobilní aplikace, aspoň u Windows Mobile tomu bylo stejně. 0

mouka013

01 | 12 | 11 11:22
Nelze použít excel na složitější vzorce. Otevře, ale nic neumožní spočítat. Ale to je slabost už od začátku tohoto systému. 0

Jindřich Lukeš

01 | 12 | 11 00:39
V tomto článku naleznete podrobnou recenzi operačního systému Windows Phone 7.5 Mango včetně řady praktických zkušeností. http://wmmania.cz/clanky/obecne/recenze-windows-phone-7-5-mango/ 0

Mohlo by vás zajímat

AKCE: Bezdrátová nabíječka Nokia DT-910 za 299 Kč

Jindřich Lukeš | články 26 | 10 | 17

WMM Jízdní řády zpět na Storu

Jindřich Lukeš | software 27 | 09 | 17

Dnes končí oficiální podpora Windows Phone 8.1

Jindřich Lukeš | články 11 | 07 | 17

Fitbit – oficiální aplikace pro sportovní náramek (aktualizováno)

(30.3.) : Vylepšený monitoring spánku.// Oficiální aplikace umožňující ovládání a synchronizaci chytrých fitness náramků Fitbit s operačními systémy od Microsoftu.

Tereza Kratochvílová | software 30 | 03 | 17

Facebook ukončuje podporu pro starší verze svých aplikací na Windows a Windows Phone

Jindřich Lukeš | články 28 | 03 | 17